Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Svi Nadalovi navijači imamo baš lepe uspomene na prošlogodišnji SF RG. Rafa je preokrenuo 5.set sa nekim fantastičnim BH diagonalama in neverovatnom mentalnom snagom. PO meni je ovaj meč TOP 2 Rafin meč forever. TOP 1 je naravno prva pobeda u Wimbledonu. E kad bi i u ovom RG odigravao takve fantastične BH.

    Comment


    • Baš zanimiv interview sa Rafom poslije pobede u Madridu - http://rafaelnadalfans.com/2014/05/1...14/#more-22284

      Najzanimivije...........
      You know, I went through a really complicated moment in the first set. I think I played a really high level with the first two points. I played with aggressiveness, and then I was blocked.
      There was some moments where, I don’t know, I couldn’t find myself. It wasn’t that I didn’t want to play or I was missing intensity, I was just mentally blocked. I had to go over that block.
      It’s also true that I had some moments to go over it, and I couldn’t do it, because at the beginning of the second set he played really well. He did a break and we were playing quite well. I missed two returns and he did an ace.
      So there are circumstances of the match that strike you all during the match. When you’re blocked, you just need a spark to go out there and compete again. I think the most positive thing for me is that in the second set, suffering, having a bad time out there, I managed to find the way to compete. You know, I was competitive on the second set.
      I was being competitive. I had to to get back into the match and I think I was getting closer. I think I was. I think when I broke him, I think he was not that bad. I think. I’m talking honestly.

      Zbog čega se pojavljaju ove mentalne blokade? Kako jih Rafa može spriječiti in smanjiti na minimum? Ove mentalne blokade jesu i puno povezane sa taktičkom blokadom u težkim trenucima. Kad mu ne ide gura kratke FH spinove na BH protivnika umjesto, da pali FH paralele ili FH inside-outside. Ajde Toni kao trener pomogni Rafi, da se taktički ne izgubi u težkim trenucima.


      I also have to face a complicated match and know how to battle them. That makes you stronger. I also needed to suffer and face complicated situations. I needed to go over them.
      In this situation I hadn’t gone over them in the previous tournaments, and here I have. I won here, and it’s a pretty important tournament for me.

      Da li če ga ova pobeda učiniti mentalno jačeg? Vjerujem, u nešto tako.


      I need to forget about the pressure and forget about the bad feelings and try to find my game.

      Da li če pronači konstantno dobru igru za RG? Pa i u to vjerujem.

      VAMOS CAMPEON!!!

      Comment


      • On je uvek iskren u izjavama, pa i sada. Mora postojati razlog za te mentalne blokade koje ih ima bas puno ove godine. Znaju biti i gore nego fizicke povrede, jer tada bar znas koje ti je ogranicenje. Slazem se da iako se on mora sam izboriti sa time, tim i trener koji sigurno znaju razlog mu moraju pomoci.

        Comment


        • I Toni je imao jedan zanimiv interview poslije finala Madrida.
          "We didn't deserve the win, our opponent did. Nishikori played better throughout the entire match. It's an unfair victory, and we have been really lucky. Rafa was very nervous, all because of the great level of Nishikori. The tournament was a very good one, with the exception of the final, but in Rome we will have to be extra careful. People tend to take Rafa's wins for granted. Only the dull and fanatic people are extra confident. I am neither of that".

          Toni na tebi je, Rafi pomogneš da budi više upušten, kad mu ne ide na terenu. Ove mentalne blokade i nervoza neubičajne su za Rafu.. Hmm, možda priživljava kakvu " eliku krizu" sa djevojkom Siskom. KO zna.

          Sječam se prošle godine meča sa Gulbisom u Rimu. Gulbis je odigrao fantastičan prvi set i razbio Rafu 6:1. Ali taka je bio Rafa opušten i pun pozitivne energije te uspio, da preokrene taj meč. Rafa iz posljednja 3 mjeseca nikako ne bi preokrenuo taj meč. A naravno u pitanju nije fizička sprema več mentalna snaga i energija te glupa taktika kad ne ide (konkstanto igranje kratkih FH spinova na BH protivnika)

          Comment


          • Simon je juče odigrao meč života. Samo da se to ne desi i danas za Južnim. Posljie izčrpijuče borbe juče, danas Rafi treba jedan lagan meč.

            Comment


            • uploadfromtaptalk1400187271353.jpg

              Fotografi...

              Tapatalk PRO & S4

              Comment


              • Meč sa Južnim možemo podijeliti na 3 dijele:

                1.dio do onog HOT SHOTA do set lopte za 6:3 u 1.setu -Rafa je igrao odlično. Iako je Južni igrao vrlo dobro, Rafa je bilo na pragu, da dobije ubedljivo 1.set set

                2.dio ona velika kriza kraj 1.seta in početkom 2.seta - u tom dijelu je Rafa bio pravi užas. Uhvatila ga je totalna kriza u igri uz velike oscilacije u servisu, FH, BH. Loše kretanje,

                3.dio: Rafa dobo za redom 11.gemova i bez poteškoča završio meč pobedom - u tom periodu rezultatski je bilo super, a igra nije bila ni približno tome. Odlično se borio za svaku loptu sa malo pogreška i još manje gluposti ali igra nije bila baš nešto. Da je bio neko drugi umjesto Južnog.......

                U svakom slučaju Rafa nije još onaj pravi. Mentalne blokade i krize u igri nikako da nestaju. Zabrinut sam za Paris, kad če se suprostavit najboljim igračima (Nole, Stan, Kei): Jedino što daje puno samopouzdanje je činjenica, da je Rafa odlično fizički pripremljen i u mogučnosti, da poslije 2 sata igranja podigne formu. Moje razmišljanje je takvo.......ako že izdržati nalet protivnika v Parizu i u prva dva seta osvijiti baren jedan set onda sam siguran u njegove pobede.

                Comment


                • Obzirom, da Rafa pokazuje izuzetnu fizicku spremnost, utisak mi je, da on svesno sprovodi taktiku, uslovno, da prvi set izgubi.
                  Posle toga, on takticko-tehnicki, iz sebe izvlaci ono najbolje, i na taj nacin stice samopuzdanje i veru u svoje udarce. Pri tome, normalno da ima i gresaka, ali stav mu je nepokolebljiv-da je za njega pobeda, imperativ.
                  Navijaci, treba da imaju strpljenje i poverenje u njega, za ono sto pruza, jer je evidentno da on trazi sebe, i da je po meni, na pravom putu
                  Iskrene cestitke navujacima
                  Last edited by jovan; 17-05-14, 06:59.
                  * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                  Comment


                  • Nadalov interview poslije pobede na Murrreyem: “I really didn’t feel like I was playing bad in the first set. Probably tactically (it was) not good but inside the energy was really good. Tonight I didn’t have any negative thoughts for the whole match. … I closed the match at the first opportunity. The physical part is really good, the mental part too, and my tennis is going to be there sooner or later. This was one of my best matches in a while,” Rafa said.
                    Svakako je to istina. Njegova mentalna snaga je sve bolja. Oscilacije u igri nisu još nestale i pitanje je, da li može dobiti Novaka v (mogučem) finalu Rima (Nole je svakako veliki favorit), ali svejedno njegova igra + mentalna snaga u Rimu je dobra poputnica za Roland Garross.

                    Comment


                    • Nadal:"My feeling for Roland Garros is better now than one week ago. I'm doing the right things"

                      Samo napred
                      Originally posted by Casiraghi
                      Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                      Originally posted by Casiraghi
                      Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                      https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                      Originally posted by Casiraghi
                      Srecan Mane svima koji slave.

                      Comment


                      • Nadal je uvek jako realan po pitanju svoje forme, trenutne mogucnosti, odigranog meca. To je uvek bio i slucaj. I ovo sta kaze za RG verujem da je tako. Naravno dosta toga zavisi od zreba, motivacija protivnika, njegove pshicke i igracke oscilacije, ali jucerasnji mec ja sam mislila da ce izgubiti sa 2-o u setovima. Ali on je izborio tri seta, od koji doduse celi drugi je bio strasno slab, ali ipak vratio se motiv i borbenost. Znamo da je strast kod njega jednako vazna kao i forma. Videcemo za jednu nedelju kako ce poceti RG.

                        Comment


                        • I naravno opet ce dobiti tezak zreb.

                          Comment


                          • Verovatno ce dobiti tezak zreb. Ovo u Rimu se ispostavilo kao jako zahtevan i tezak zreb, ali mislim da je bila vrlo dobra priprema za RG. Duzi mecevi, razlicni igraci, a on primoran da strasno varijabilnu igru poboljsava i izvlaci se iz teske situacije.

                            Comment


                            • Kako ne biti zadovoljan prikazanim nakon MC-a i Barcelone, nadam se da će forma nastaviti uzlaznom putanjom i za 20 dana biti na vrhuncu( ili bar blizu) VAMOS RAFA

                              Comment


                              • Originally posted by kreso34 View Post
                                Kako ne biti zadovoljan prikazanim nakon MC-a i Barcelone, nadam se da će forma nastaviti uzlaznom putanjom i za 20 dana biti na vrhuncu( ili bar blizu) VAMOS RAFA
                                VAMOS TAMOS Izvinite morao sam, zelim da Rafa stigne do finala i tu izgubi od pobednika Rima

                                Comment

                                Working...
                                X