Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uzas

    Comment


    • Originally posted by natašadal View Post
      utisci o mecu - nikakvi! Verdasku cestitke na pobedi!
      Rafa je izgledao kao da hoce da zavrsi turnir.
      neka si ti meni zdravo,al on uopste tako nije izgledao!Nego jednostavno,nije uspio


      Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
      sigpic

      Comment


      • Kaze da nece igrati sledece godine ako bude plava sljaka. Super , ostalima laksi posao do titule
        Iskreno nikako mi se ovo ne svidja , meni je plava sljaka super ,ako se niko ne zali a ni on dok nije izgubio onda ne treba ni da se menja
        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

        Comment


        • Cuj, niko se ne zali.... Ma sta da ti kazem, ludilo je ova plava sljaka
          One and only - Rafael Nadal

          Dream it, and then make it happen!

          Verdasco: "If you did not leave friendship aside on court, Rafa would have no friends, since he's crushing everybody!"

          Ferrer: "Rafa is a great tennis player and as a person even better"

          Comment


          • Pa zalili su se i Rafa i Nole samo je eto Rafa prvi osetio gorak ukus poraza na plavoj sljaci. Rafa je lepo rekao da se istorija sljake pisala na staroj dobroj crvenoj podlozi a da su o ovoj stvari sa plavom sljakom trebali da se konsultuju sa igracima.
            "It's not a good idea to look at Tommy Shelby the wrong way..."

            Comment


            • Znam da su se zalili. Zalili su se mnogi, samo su njih dvojica bili najglasniji. Ovo nije losa podloga, ali realno nije sljaka. Osim sto je klizava i teska za defanzivu, ostalo je podnosljivo. Bilo bi okej da je pred Wimbledon Sad nije pravo vreme. To je glavni problem. Pored toga, meni je vizuelno uzasna, but that's just me.

              Ako im smeta podloga, neka ne ucestvuju. Podrzavam Rafu, ako mu smeta, neka propusti iducu godinu, nece braniti mnogo poena i cao djaci Tiriac neka nastavi da se izivljava, dokle god hoce

              Opet, ne krivim podlogu za dananlji poraz, za onaj choke na 5-2 nije kriva podloga. Ni za promasene smeceve i zicere nije kriva podloga. Podloga je jedino kriva za losije kretanje, ali eto, Novak je uspeo da i sa losijim kretanjem pobedi. Znaci, moze se. Do Rafe je ipak . To je to, nema sta dalje raspravljati.
              One and only - Rafael Nadal

              Dream it, and then make it happen!

              Verdasco: "If you did not leave friendship aside on court, Rafa would have no friends, since he's crushing everybody!"

              Ferrer: "Rafa is a great tennis player and as a person even better"

              Comment


              • Ali ja ne vidim toliko veliku razliku u odnosu na proslu godinu, i prosle godine je ovo bilo prebrzo, isto je bilo proklizavanja i to je realno problem Madrida od kad se prebacio na sljaku.
                To sto je plava sljaka je najmanji njihov problem...
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Meni se vizuleno svidja plava sljaka

                  Comment


                  • Pa igraci kazu da je drasticno brza, ja im verujem. Vidim i da se klizaju kao blesavi, vidim i da je defanziva gotovo nemoguca. To ne odgovara Rafinom stilu, pa ni Novakovom. Rogeru, Berdihu, DelPu odgovara. To je to. Nikad Madrid nije bio prava sljaka, ali ovo sada je ipak potpuno drugacije da bi se cak i zvalo sljakom. Ovo jednostavno nema svojstva crvene sljake, u sta su se organizatori kleli. Nebitno, nije mu podloga kriva za ovaj poraz konkretno, jer je imao mec u rukama, ali da je mogao da igra svoju igru koju inace igra na sljaci-pa i nije. Ovde treba dobro servirati, igrati sto krace poene, a to jednostavno nije Rafin manir, niti tako treba da se igra na sljakastoj podlozi. U tom smislu, ovo Tiriacovo umetnicko delo je zesca nebuloza. Da je stavljeno negde pred W, super. Ali ovo se jednostavno suvise razlikuje od sljake i Rafina igra ovde nije mogla proci. Prakticno, oduzet je jedan masters na sljaci, Madrid se sad tek ne moze smatrati sljakastim mastersom. Ne znam da li ce plava sljaka proci dogodine, a i boli me uvo iskreno. Neka rade sta god hoce. Fluorescentne loptice? Ma samo izvolite...
                    One and only - Rafael Nadal

                    Dream it, and then make it happen!

                    Verdasco: "If you did not leave friendship aside on court, Rafa would have no friends, since he's crushing everybody!"

                    Ferrer: "Rafa is a great tennis player and as a person even better"

                    Comment


                    • Ma ono 5-2 i da je igrao na vodi nije smeo da propusti a ne plava sljaka

                      Comment


                      • Tiriac zeli da spasi tenis pa uvodi brze podloge

                        Poraz svakako nije do sljake. Jbg i Verdascu je smetala, pola meca se nervirao, da je izgubio osuo bi paljbu po sljaci, ovako cuti, kao sto je i Nadal juce.

                        Comment


                        • Verdasko je rekao da mu je sporija, tako da....
                          Ali i prosle godine je ovo bilo prebrzo i jos se igralo nedelju dana pred RG i niko se nije bunio.
                          Po meni je najveci problem sto je ogromna vizuelna promena i mozak se malo vise igra sa njima, pa su sebe ubedili da je jos klizavija.
                          Koliko ja vidim niko se, hvala Bogu, nije povredio a na MC-u, gde je sve kao super, sljaka je prava su padali katastorfa, svaki dan smo imali neku povredu.
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Ma zdravkelja, ja i rekoh da nije sljaka kriva za poraz. Poraz je zbog njegove lose igre. Nije mu bio dan, ajde verovacu u to. U dobroj je formi, nije Verdasko protivnik koji mu nije davao sansu, naprotiv, ali Rafa je jednostavno bio jako los. Na ovoj podlozi on ne moze da igra svoju igru i treba da batali ovaj turnir i cao. Verdasko je jedini igrac koji je rekao da je sporija, a ja ipak verujem vecini, a i svojim ocima Nebitno, takva je podloga kakva je, videli smo kome odgovara vise, kome manje i to je to. Dogodine ce verovatno ostati ista, nece Tiriac odustati, ali ko nece da igra ne mora. Sad su svi upoznati sa plavom sljakom, pa sledece godine ko voli neka izvoli

                            Rafa je previse energije potrosio na kritikovanje, odbijanje da se adaptira, bio je besan i ogorcen i to se prenelo na teren. Sam je kriv.

                            Bice bolje u Rimu, nadam se.
                            One and only - Rafael Nadal

                            Dream it, and then make it happen!

                            Verdasco: "If you did not leave friendship aside on court, Rafa would have no friends, since he's crushing everybody!"

                            Ferrer: "Rafa is a great tennis player and as a person even better"

                            Comment


                            • Pa nisam rekao da jesi, nego i ja da prokomentarisem
                              Kako je tako je, crno je vreme doslo kad serveri najbolje igraju na sljaci...

                              Comment


                              • Originally posted by Rafanatic View Post
                                Rafa je previse energije potrosio na kritikovanje, odbijanje da se adaptira, bio je besan i ogorcen i to se prenelo na teren. Sam je kriv.

                                upravo tako, ako je dosao, onda treba se skoncentrise na igru i da se prilagodi
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X