Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP Challenger Tour 2013.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Komentarisao sam ja malo Bergamo tamo negde posle posta 740, obozavam takve turnire i boju one podloge sad se vise i ne secam, ali mu je time pobeda jos bolja. Drag mi je Mihal, voleo bih da ga gledam jos par godina

    US Open mi je postao toliko ogavan da sam zaboravio na njega, bilo bi lepo da tamo bude u glavnom zrebu, nece biti mnogo U20 igraca medju 128. To su sve dobre stvari, a treba mu i taj psiholog jer je pritisak danas jednostavno prevelik. Nema gde da zuri, ionako ne moze postici nista vece pre 22. godine, ali bice mi jedan od drazih igraca u narednih 10 godina. Mnogo bi mi znacilo da zavrsi godinu u prvih 100, a priliku da upadne u tu grupu imace vec za par dana
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • Kvalifikacije u Vinetki jedva da su mogle biti slabije pa to mogu da iskoriste blizanci iz Letonije rodjeni 1994., Martins i Janis Podzus. Nikada ih nisam gledao a danas ce biti prenos Janisovog meca, iako sam se nadao da cu videti Martinsa koji je trenutno bolji teniser. Valjalo bi da obojica udju u glavni zreb

      Slika ce ici sa 4 od 6 ovonedeljnih turnira
      Last edited by ClayWarrior; 01-07-13, 09:43.
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • @CW

        Malo sam češljao službenu stranicu Challengera u Braunschweigu i naletio sam na svježi intervju sa Veselim. Evo linka - http://www.sparkassen-open.de/18-06-2013.456.0.html

        Zanimljivo je pratiti njegove misli i način na koji razmišlja. Kao što sam spomenuo i jučer, dojam na terenu koji ostavlja je takav da je neustrašiv. Ne boji se, preuzima incijativu i jako je čvrst u glavi. Ima čak i u ovom intervjuu kako je prvi PRO naslov osvojio 2011.(znam da znaš, ako tko zna onda si to ti ), ali ne znam dali si znao da je spasio 5 meč-lopti u tom finalu...

        Još mi se svidjelo što je naglasio kako mrzi gubiti i da unatoč svom uspjehu konstantno radi na sebi i želi što prije ući u Top 100... Te da je prije početka godine htio ući u Top 150, ali da su se planovi promijenili Ali i ovo mi se sviđa:

        "My strengths are serve and the forehand. I try to actively play and win the points alone. I learned on the ATP Challenger Tour, the most active player to win the points. "
        "Postoji jedno nepisano tenisko pravilo koje kaže sljedeće - ako vidite da loptica ide vani, onda je pustite da ide vani"-- Mićo Dušanović - finale Wimbledona 07.07.2013. godine.

        Comment


        • Nisam znao, pratio sam U20 igrace od pocetka te godine ali ITF nije imao Livescore (tek smo ga nedavno dobili) pa nisam znao nista o mecu. U svakom slucaju lep pocetak karijere

          To za rad je odlicno, imace moju punu podrsku ako pokaze 60% Rafine zelje u tom segmentu. Seru je lako dobio i bukvalno moze da dodirne Top 100 mesto, sto ce mu dati dodatni podstrek. Bice prvi U20 igrac i tinejdzer u prvih 100 posle Tomica


          Celindzeri su majka, tu za jednu punu sezonu na njima moze mnogo da nauci. On se naravno nece jos dugo zadrzati na tom nivou ali doci ce novi klinci dogodine, Kirgios pre svih. U Todiju se danas moze pogledati Lukas Puil, decko koji je na Rolan Garosu doneo prvu ATP pobedu momcima rodjenim 1994., a u Vinetki Martins Podzus protiv Janga.. valjda ih malo uhvatim pre posla
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Clay, imamo sutra poslasticu dana:

            Jan-Lennard Struff - Jiri Vesely
            "Postoji jedno nepisano tenisko pravilo koje kaže sljedeće - ako vidite da loptica ide vani, onda je pustite da ide vani"-- Mićo Dušanović - finale Wimbledona 07.07.2013. godine.

            Comment


            • Ti ako mozes prati od pocetka, ja sam naebao ustanem li pre 1 posto radim do 6 ujutru upalicu cim se probudim
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Taj meč sigurno gledam, taman ću biti slobodan oko 11-12, a točno prije odlaska na more. Inače, danas se igralo na četiri terena, a "samo" su dva imala prijenos.

                Inače, Vesely je održao sat tenisa Serri, a iako se škola tenisa plaća, Francuz ju je dobio besplatno - čak je nešto i zaradio. Mala zamjerka ide na postotak prvog servisa, samo 44 %, ali kada na drugome izgubite samo šest poena onda je to sasvim dovoljno. Međutim, kada bi podigao razinu istoga, a inače je osvojio 82 % poena nakn prvog servisa bio bi još ubitačniji.

                Struff je odigrao jedan više-manje rutinski meč protiv Gabashvilija koji je u dobroj formi u posljednje vrijeme, te je time pobjeda slasnija i "jača". Tijekom cijelog meča mu je "nos" bio ispred. Konstantno je vodio, u prvom setu odmah 3-0, u drugom 4-1 i baš ga je odradio. Zanimljivo je kako su oba igrača (Struff i Vesely) još jednom pokazali kako im je prvi servis jako oružje. Nijemac je izgubio samo sedam poena nakon njega.

                Primjetio sam u meč Delbonisa, ali i Bachingera kako se loptice neobično visoko za zemlju odbijaju na kick servis i to je jedan od razloga zašto smo tijekom prvog kola imali ovoliko igrača dominantnih na svom servisu. Nisu jedino njih dvoje pokazali odlične igre na početnom udarcu: Delbonis(nije dopustio break-loptu), Bachinger, Struff, Vesely, Kamke(nije dopustio break-loptu), Gonzalez(nije dopustio break-loptu), Golubev što sam imao prilike popratiti, tako da nas vjerujem očekujem zanimljiv meč dvojice momaka koji hoće i mogu potegnut.

                Lajović mi se sviđa kako je unatoč ozljedi Eliasa mirno i rutinirano stigao do pobjede. Gledao sam Krajinovića i nisam zadoovljan. Previše je on dopustio Langeru nakon onakvih predstava u kvalama. Nijemac je jednoličan igrač bez imalo inovacije i razmišljanja u udarcima. Šablonski je igrač, a Krajinović je za njega izmislio tenis, a opet je pokazao "balkanski mentalitet" i skoro izgubio što je po meni bilo nemoguće izgubiti... Ipak se na kraju sabrao, iako je odmah gubio s breakom u trećem setu.

                Delbonis je rastavio Becka i to je po meni bilo očekivano. Igra protiv Bachinger koji je nakon meča izjavio, citiram: " Mogu, odnosno moram doći do pobjede u sljedećem krugu i proći dalje". - Mislim, lijepo je imati samopouzdana, ali ovo je ne znam... Možda su ga krivo citirali, ali u meču protiv Argentinca on sigurno nije favorit, pogotovo jer je Delbo motiviran što je i izjavio, ali i pokazao na terenu. Za mene je on Top 100 igrač već godinu-godinu i pol dana, samo je malo mutav.
                "Postoji jedno nepisano tenisko pravilo koje kaže sljedeće - ako vidite da loptica ide vani, onda je pustite da ide vani"-- Mićo Dušanović - finale Wimbledona 07.07.2013. godine.

                Comment


                • http://lsh.streamhunter.eu/static/po...803885530.html

                  Kakav teren
                  Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                  Comment


                  • Veseli razbija Golubeva za sada, vodi 6-0 2-1 sa brejkom. Ovaj momak me sve vise odusevljava, strasan servis, strasan FH, hladna glava, ne boji se protivnika. Ako prodje danas, a nadam se da ce da prodje, dobro mu ide za sad, sutra igra sa Krajinovic koji ga je dobio u Samarkandu pre Rolan Garosa. Ali mislim da je tada Jiri bio sa mislima u Parizu, i mislim da ce sutra pobjediti.
                    OVAKO

                    Comment


                    • Jiri Veseli je prvi tinejdzer posle Tomica koji je usao u prvih 100.. tesko da ce to jos nekome skorije poci za rukom. Sto je najvaznije, polako moze da bukira kartu za Njujork, cekace ga glavni zreb
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Dzek Sok je dobro otvorio seriju letnjih Celindzera u Sjedinjenim Drzavama, sigurna pobeda protiv Janga za 1/2. Tamo ga ceka Devarman koji je upravo dobio Dzonsona, a zanimljivo je da ce Dzek i Somdev ponovo na teren malo kasnije, igraju dubl zajedno
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • Gledao sam danas Veselog, ali čini mi se da je Golubev imao nekakvih problema. Naime, poslije gubitka prvog seta sa 6-0 tražio je doktora koji ga je masirao na terenu. No, unatoč tomu vidjelo se koliko je Čeh dobar. Odličan prvi servis, što smo već spomenuli dosta puta, ali nadodao bih tu lijevu ruku. Odlično otvara teren s wide-servisom, rotacija učini čuda i to je jednostavno servis koji dešnjak ili ne vrati ili vrati na zicer. Bekend me podsjeća na onaj od Nieminena. Ne po kvaliteti, nego po izvedbi... To sam još u Prostejovu primjetio i nikako se nisam mogao sjetiti na koga me podsjeća i onda sam se sjetio danas...

                          Da CW, dečko je ušao u Top 100 i jako mi je drago jer budimo realno ima igru za to. Ono što bih naglasio je njegov put prema tome. Iza sebe ima nekoliko Top 100 pobjeda, uvijek bira najjače challengere i ne boji se ničega. Siguran je u sebe i svoje mogućnosti, zato to i radi.

                          Inače, danas je bio jedan zanimljiv detalj sa njihovog meča. Naime, Golubev je dobro napao, sutkinja na liniji je rekla da je out, Vesely je jedva nekako stigao do loptice(ali mi se čini da je nije vratio). Sudac se spustio sa stolice i rekao da je IN, ali Jiriju rekao da se ponavlja poen. Čeh ode na stranu kao da se ponavlja poen, a Golubev kao da je dobio poen. Kada je to vidio Andrey, poludio je... Otišao do suca, derao se i na kraju sudac se složi s njim i kaže da je njgvo poen. Na to Vesely poludi, svađa se s sucem i nakon nekog vremena sjedne na klupu i nije želio više igrati. Morao doći supervisor i napokon rekao da se ponavlja poen. Naravno, Golubev otišao do klupe i jedno 2-3 minute se svađao, imao sam osjećaj da niti on ne želi više igrati, ali se nekako vratio na teren.

                          Moram još spomenuti kako mi je nevjerojatno žao Delbonisa. Znam da je on jako, jako dobar igrač i ova pobjeda kao protiv Mayera donijela bi mu puno samopouzdanja, a nije da je bio daleko od nje. Morao je ovo uzeti, ničim nije bio lošiji igrač na terenu od Nijemca koji je bio izrazito motiviran... Kako bi Delbonis sa svojim spinom na na forhendu iskorištavao jako slab bekend Gonzaleza u polufinalu... Šteta...
                          "Postoji jedno nepisano tenisko pravilo koje kaže sljedeće - ako vidite da loptica ide vani, onda je pustite da ide vani"-- Mićo Dušanović - finale Wimbledona 07.07.2013. godine.

                          Comment


                          • Nisam bio kuci i nisam mogao gledati danas Veselog. Clint, Clay, Earth, jel neko gledao Jirija danas? Kako je igra? Rezultatski se cini da je to odradio rutinski, ali zanima me kako je servirao, dali je pretrpeo brejk itd itd... Sutra mislim da ima realne sanse protiv Mayera, moze on to.
                            OVAKO

                            Comment


                            • Nažalost Stefane, nisam stigao pogledati, bio sam na moru... Malo mi je žao, ali pogledao sam statistike, a onda i izjave oba igrača o svojim predstavama i očekivanjima za finale.

                              Vesely je ja mislim danas imao najviše asova u jednom meču, 12 komada, s tim da je osvojio dobrih 84 % odigranih poena nakon što bi ubacio prvi servis. Ponudio je šest break-lopti, a četiri spasio. Što se tiče reterna, osvojio je devet poena više od Krajinovića, izborio osam break-lopti, polovicu pretvorio u break. Evo što kaže o dvoboju s Krajinnovićem.

                              "-Tijekom meča protiv Krajinovića bilo je jako teško. Bio sam veoma nervozan. Prvo, jer se radilo o puno bodova na renkingu, a drugo zato jer sam izgubio svoj posljednji susret protiv njega. Tako da sam startao u grču, ali već tijekom drugog seta bilo je sve bolje".

                              Iza sebe ove godine, Vesely ima pobjede protiv Garcije-Lopeza i Rosola, ali mislim kako bi mu ova pobjeda, barem što se tiče renkinga bila najjača u karijeri do sada. Osim toga, Mayer mi se čini itekako pobjediv. Neka otvara teren sa servisom kao cijeli tjedan, 80-85 % osvojenih poena nakon prvog servisa i itekako ima šanse. Put je prokrčio Delbonis koji je isto ljevak, a Mayer je poslije meča priznao kako mu je neugdno igrati s njim jer mu forsira bekend svojim prirodnim FH CC udarcem. Sada jel' to do Delbonisa koji igra s više spina nego Vesely ili općenito ljevaci ne znam...

                              Uglavnom, predmnijevam kako Čeh nije bez šansi. Iako je Mayer Top 40 igrač, on ove godine nema niti jendu Top 50 pobjedu i koristio je uglavnom dobre ždrijebove na ATP turnirima i skupljao bodove.... Volio bih da ovo Jiri uzme, lagano 15+ K eura i 125 ATP bodova...
                              "Postoji jedno nepisano tenisko pravilo koje kaže sljedeće - ako vidite da loptica ide vani, onda je pustite da ide vani"-- Mićo Dušanović - finale Wimbledona 07.07.2013. godine.

                              Comment


                              • Ma nek Florian glumi klovn kako to i uvjek ume da radi i bice titula za Jirija. Ja sam gledao njega u Prostejovu (mislim da je tu bilo) i to protiv Rosola, i mogu da kazem da je odigrao vrhunski taj brejk u trecem setu. On je asom zavrsio mec, a na 5-4 za njega i servis Rosola ako se ne varam on odigrao ludacki drop shot. On je veoma hrabar igrac, i ja vjerujem da ce doci do titule, koja bi znacila 15+ K eura, 125 ATP bodova kako sto si pomenuo ali i jedan ton samopouzdanja u nastavku karijere. Jer kad znas da mozes da dobijes Rosola, Garsiju Lopeza, Mayera, onda znas da pripadas u teniskom vrhu u buducnosti.

                                Sutra gledacu zensko finale W, bar jedan sat a onda paralelno cu gledati i finale Braunschweig-a, zanima me kako ce odigrati Jiri.

                                Jack Sock se totalno raspada za sada, imao je 3-1 u prvom setu a izgubio ga 6-3. Bojim se da mu mec izmice iz ruke. Nocas ocekujem da Alex dobije Klahn-a, i to u dva seta.
                                Last edited by Stefan-kobe; 05-07-13, 21:55.
                                OVAKO

                                Comment

                                Working...
                                X