Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP Challenger Tour 2013.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dosta raje u ovim Kosicama

    Bespotreban trosak energije na kraju...al hajd, bitno je da je prosao...

    Iz kvalifikacija do finala, 6 pobjeda...bas majstor
    Last edited by shminka; 14-06-13, 17:48.

    Comment


    • Bravo Damire, morao nas je malo ispeglati.

      Comment


      • Originally posted by danijelkr View Post
        Bravo Damire, morao nas je malo ispeglati.
        Ne bi valjalo da nije

        Comment


        • Steta za prvi set, vidi se da je Kukuskin ipak na visem nivou...ali se moglo s njim igrati itekako...steta za drugu BP na 5-4...ne znam kako mu predje jedan FH preko mreze

          Comment


          • Sto ga isprasi Damir u ovom drugom setu

            Comment


            • Raspade se Kukushkin, ne udara ni priblizno jako kao u prvom setu...prvog servisa nema, nema ni kretanja...pa skracuje poene i izbacuje dosta toga napolje...

              Nadam se da ce nastaviti u istom ritmu i u 3. setu

              Damir konstantan od samog pocetka meca, bez nekih specijalno dobrih poena...ali i bez gresaka

              Comment


              • Cini mi se da ima puno vise navijaca danas

                Izglupirao se maloprije na BP, par slice BHa odigrao...i na kraju pogrijesio...trenutno je dosta bolji i morao bi to i rezultatski koristiti
                Last edited by shminka; 15-06-13, 14:22.

                Comment


                • Ipak poraz...steta, jer se moglo do pobjede...na kraju je nestalo i snage...niz od 12 izgubljenih poena se nije mogao nadoknaditi...

                  Svejedno je iza njega odlicna sedmica, svaka cast!!

                  Comment


                  • Dusan Lajovic se plasirao u finale challengera u Bloisu(Fra) pobedivsi u polufinalu iskusnog Mark Gicquela, 2:0.
                    Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                    Comment


                    • Duci igra odlicno, steta sto nece biti u glavnom zrebu W-a, ako dobije Rajstera sutra to ce biti 2 titula na CH u 2 sedmice Bravo
                      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                      Comment


                      • Inače, vjerojatno nikoga ne zanima jer se ulazi u drugi tjedan Wimbledona, moje oči će ipak biti uperene na izrazito jaki Challenger u Braunschweigu gdje imamo nekoliko jako dobrih imena... Izdvojio bih:

                        Florian Mayer - dobio pozivnicu organizatora, vjerojatno nije očekivao Novaka u prvome kolu, no što je tu je. Zadnji put sam ga gledao na Roland Garrosu, a zatim u Prostejovu protiv Wanga i Gabashvilija. Na oba turnira je i dalje imao problema s tom svojom ozljedom zbog koje nije klizao na zemlji, ali eto u Halleu i W nije bilo problema. Osobno, on je meni igrač koji nit' smrdi nit' miriše, al' igra doma, ima dobre frljoke u udarcima i jako spretno sakriva drop shotove. Odigrava onaj BH sa skokom, a istu mehaniku udarca koristi i kada skrati... Totalno nečitljivo. Međutim, već ga u prvom kolu čeka Przysiezny, Poljski bombarder. Ako ga budu srali servisi, tu bi moglo biti svašta. Mislim da nitko, ama baš nitko ne želi Poljaka u prvom kolu bilo kojeg turnira, kamoli Challengera.

                        Tu su još Zeballos, Kamke, Struff koji je lijepo gurao na Wimbledonu i koji zapravo već godinu dana igra odlično na Challenger razini(ja se sigurno mogu sjetiti njegovih 6-7 CH finala u zadnjih 10 mjeseci). Stvarno šteta što igra sa Gabashvilijem u prvome kolu. Realno, ovaj par Gaba-Struff je zrel za finale bilo kojeg Challengera.

                        Tu su još Golubev koji je po talentu uvijek bio Top 30 igrač. Evo ga sada osvojio ovaj CH u Njemačkoj, neću reći da dolazi u odličnoj formi jer jedan turnir nije potvrda forme, ali u Marburgu je odlično i motivirano odigrao. Vesely je ponovno "u igri". Igra protiv Serre, kojemu je trenutno ipak samo iskustvo na njegovoj strani. Lajović je ovdje isto, usto je u odličnoj formi, na pragu Top 100 i sviđa mi se njegova taktika probijanja kroz CH u to društvo jer se pokazala opetovano najboljom za taj cilj. U posljednjih mjesec dana ima pobjede nad Hasseom, Devvarmanom, Gicquelom i stavio bih ga u ulogu favorita protiv Eliasa koji ima kroničnih problema s laktom. Nejasno mi je zašto taj dečko ne uzme pauzu 2-3 mjeseca da konačno to sanira.

                        Još jedan jak par mi je Bchinger-Berrer. Dva Nijemca, ali ipak Matthias se bolje snalazi na zemlji, tu je još jako talentirani Delbonis koji nikako da se ustali kako treba u Top 100 (a ima jebenu igru i udarce, nije tipičan Argentinac prašinar, dobar servis, ljevoruk i napadački orijentiran). Stebe je tu, Reister, Hajek(još jedan Top 100 igrač), Dutra Silva, Schwartzman(danas igrao finale protiv Golubeva)...

                        Odličan turnir, dobra organizacija(kao svaki Nijemci), odlični igrači. Dobar tenis će se igrati. Kome se da i kome je dosta fensi igrača sa Wimbledona, neka baci pogled, neće zažaliti...
                        Last edited by Clint_Eastwood; 30-06-13, 14:18.
                        "Postoji jedno nepisano tenisko pravilo koje kaže sljedeće - ako vidite da loptica ide vani, onda je pustite da ide vani"-- Mićo Dušanović - finale Wimbledona 07.07.2013. godine.

                        Comment


                        • Od Strufa u narednim godinama ocekujem da bude najbolji igrac dvoranskih Celindzera, onih koji me najvise i zanimaju.. posebno kada se povuku neki stariji igraci koji jos uvek izvlace magiju na tim terenima

                          Da se Portoroz igra mesec dana kasnije sigurno bih isao da ga gledam, bez obzira na postavu.. ako ga iduce godine stave u avgustu idem 100%
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Dobar je mali, mene trenutno najviše zabrinjava njegov skor u finalima. Da sada ne bubam, ali svaki puta kada bih gledao finale on ga je gubio. To zna ući u psihu igrača i rušiti samopouzdanje, pogotovo u samom finalu. No, ako je pravi Nijemac, s pravim mentalitetom neće imati problema, ipak, od 6-7 finala, MORAO je uzeti barem pola...

                            Inače gledao sam Veselog jako puno u posljednjih mjesec dva i kod njega bih posebno izdvojio tu mentalnu snagu. Osim što nema respekta prema apsolutno nikome, dečko spašava break-lopte, meč-lopte, serviranja za set i to u kontinuitetu. Nekako kao da je "pravljen" za velike stvari i "clutch" je igrač. To je rijetkost, pogotovo u ovako ranoj dobi, ali i u ovakvim vremenima...
                            "Postoji jedno nepisano tenisko pravilo koje kaže sljedeće - ako vidite da loptica ide vani, onda je pustite da ide vani"-- Mićo Dušanović - finale Wimbledona 07.07.2013. godine.

                            Comment


                            • Pre bih rekao u ovakvim vremenima nego u ranoj dobi, jos par nedelja i prestaje da bude tinejdzer Zahvalan sam mu za svaku pobedu ove godine jer da nije njega i jos par igraca rodjenih par godina kasnije moje pracenje U20 igraca bi ove godine bilo apsolutno tracenje vremena. Ne znam kakvi su mu planovi ali ce se ocigledno ove godine drzati Celindzera, mozda je tako i bolje, pa da u 2014. krene sa neke dobre pozicije i nadam se ode u Melburn direktno. Nisam mogao previse da ga gledam od pocetka aprila ali tebi verujem i to me raduje, da je bar neko spreman za velike stvari pre tridesete godine kada se iznenada seti svog talenta

                              Voleo bih da sam nekako mogao da snimim njegov mec sa Przisieznim iz Bergama.. cist dvoranski klasik nekih proslih vremena, a bice toga jos ove godine nadam se
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment


                              • Baš sam ja mislim pričao sa Shminkom o tom finalu Bergama i to čak nedavno. Tada je ako se dobro sjećam, Przysiezny odigrao sedam tie-breakova u pet mečeva i svih sedam osvojio. Podloga u Bergamu smatra jednom od najbržih(ali ne i od Sarajeva ). Poljak je tijekom turnira ispalio ako se dobro sjećam jer sam o tome pisao, ja mislim 73 asa. Preko 70 je bilo sigurno.

                                Struff je u tom finalu imao oko 25-30 i baš kao što kažeš, klasik dvorane. Inače, možda nisi znao, ali Poljak je bio ozljeđen u tome meču i bio je na rubu predaje. Odmah sljedeći meč Quimperu je predao Rogeru-Vasselinu u prvome setu.

                                "When I felt pain in the first set I was thinking of retiring after 3 or 4 games but when I saw so many people in the stands which doesn't even happen in many tournaments on the main ATP tour I told myself that I had to fight until the end."

                                Zapravo niti Przyseizny ne zna kako je pobjedio. Struff je osvojio duplo (?!) više poena na reternu, 14 poena sveukupno više i iskustvo Poljaka je nekako presudilo uz dobru igru u bitnim trenucima...

                                Što se tiče Veselog, osim što je "clutch", dečko stvarno ima muda i motiviran je, odnosno ne priča u rukavicama. Odmah kaže kako stoje stvari, dal' pobjedio, dal' izgubio. Pobliže sam pratio taj Prostejov i on je protiv Rosola spašavao meč-lopte, a koliko sam shvatio cilj mu je do USO-a stići do Top 100 kako bi imao direktan plasman...

                                “I withdrew from the Challenger in Kosice, as I had some exhausting weeks recently and I decided to play qualification in Wimbledon next. I also think that with a possible ranking inside the top 100, I should make it into the main draw of the US-Open, which was the main objective.”

                                Poraz od Browna na Wimbledonu ne bih shvatio kao neku tešku tragediju. To što imaš dobar servis i jake udarce, ne znači da ćeš biti dobar travnati igrač. Trava je ionako uvijek bila oko kretanja i znanja, odnosno znati kako se kretati na njoj. Njemu je to bio drugi profesionalni nastup na travi i ne bih tomu pridavao puno pažnje. Kada klinjo pobjeđuje Rosola, Darcisa, Kavčića, Garciju-Lopeza znači da ima nešto u njemu. Muda ima, to sam uvidio, ali i glavu.

                                Ja sam se tomu čudio i onda sam pročitao jedan intervju s njim, koji me zapravo nije iznenadio. Već poduže vremena radi s sportskim psihologom.

                                - Moj je daljni cilj redovito pobjeđivati Top 100 igrače. Ova današnja pobjeda veliko je iskustvo i vrlo vrijedna za moje daljnje napredovanje. Velika je stvar biti u prilici igrati protiv takvih igrača i pobjeđivati -

                                Uostalom, osim toga, psihički se osjećam stabilno i dobro što je potvrdio i moj meč protiv Rosola. U tom sam pogledu puno jači od recimo prošle godine, a tome mogu zahvaliti sportskog psihologu s kojim radim. Ako želite nešto postići u tenisu, morate imati mirne živce i hladnu glavu u vrućim trenucima.
                                "Postoji jedno nepisano tenisko pravilo koje kaže sljedeće - ako vidite da loptica ide vani, onda je pustite da ide vani"-- Mićo Dušanović - finale Wimbledona 07.07.2013. godine.

                                Comment

                                Working...
                                X