Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste rukometne diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bertrand Gille i Dinart su godinama nosili odbranu. Gille je nekoliko puta igrao flastera na Baliću i obično ga uništio, pamti to Ančić sigurno Iza njih dolaze Karabatić, Fernandez, stariji brat od Gillea.

    Koliki je Karabatić pobjednik pokazuje i 2003 kada je kao najmlađi igrač na terenu odigrao nekoliko ključnih akcija koje su donijele titulu prvaka Evrope Montpellieru.
    U kontekstu najboljeg rukometaša svih vremena, Karabatić ili Wislander. Balić bi mogao negdje u rang sa Duyshebaevom, obojica genijalci.

    Comment


    • Ja kad sam poceo s rukometom najbolji mi je bio http://alqhb.free.fr/goodies/wallpapers/jackson_2.jpg

      Sto se tice Bertrana Zila on je fantastican igrac naravno,ali on je imao i onu privremenu pauzu za repku pa je i tada Nikola zajedno sa Dinarom nosio odbranu...

      Meni recimo stari kaze da je najbolji http://english.blic.rs/data/images/2...ver=1325719780

      Gledao sam Dzeksona,Talanta,Balica i Karabatica i Nikola je moj izbor za najboljeg mada je Balic najljepsi za gledanje ako to nekome znaci

      Svedi su pojam tada bili Ljubomir Vranjes njega se pored Magnusa najvise sjecam i Oleson cini mi se onaj s dugom kosom
      Last edited by AK47; 29-01-15, 20:00.
      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


      #the return

      Comment


      • Neverovatno je da sam hteo da napišem da je Balic Ronaldinjo rukometa, i nesh napiše ovaj komentar. Igrač zbog koga se gleda utakmica, umetnik.
        sloboda ili ništa

        Comment


        • Originally posted by notorious View Post
          Bertrand Gille i Dinart su godinama nosili odbranu. Gille je nekoliko puta igrao flastera na Baliću i obično ga uništio, pamti to Ančić sigurno Iza njih dolaze Karabatić, Fernandez, stariji brat od Gillea.

          Koliki je Karabatić pobjednik pokazuje i 2003 kada je kao najmlađi igrač na terenu odigrao nekoliko ključnih akcija koje su donijele titulu prvaka Evrope Montpellieru.
          U kontekstu najboljeg rukometaša svih vremena, Karabatić ili Wislander. Balić bi mogao negdje u rang sa Duyshebaevom, obojica genijalci.
          Pamtim kako ne,čak i ja koji ne pratim baš puno rukomet,al kad dođe 1 mjesec,svake godine nemoš mu pobjeć nikako,čak su i bakice s placa znale tu momčad francuza koja nas je uništivala od 06 do 2010,svako natjecanje bi igrali u finalu ili u polufinalu,samo smo ih jednom dobili u polufinalu Eura 08 mislim...brača Gille,Karabatić,Dinart,Narciss tukli su sve šesnaest

          a i ono što bi prošlo kroz obranu bi ono čudovište na golu zaustavilo,svaka tekma ista,naša repka sa svima igrala na 30 tak golova,al nemoš s francuzima stalno te dovedu na tekmu oko 20 golova,najviše 22,23 i tu bi redovito gubili,a najviše me živcirao Abalo,zatvoriš ajmo reći sve pucače,i onda ti on uđe s desnog krila i digne se s 10 metara i bum pod prečku

          Jedino me tješi što smo ih samo mi zaustavljali od zlata,ili bi ispali od nas (08,12,13) ili bi ošli do kraja,al koliko su ti francuzi zadali frustracije cijeloj naciji to je neopisivo,pogotovo na olimpijadi u Londonu,gdje je pametni izbornik nakon što smo ih izbacili u Novom Sadu 8 razlike,zaključio logički kako smo ih poslali u penziju,a oni se vrate par mjeseci poslije i razbiju nas u polufinalu Londona,taj poraz nemogu prebolit ni danas,baš je išlo sve kak treba,sve repke su bile pregažene,Danci preko 10,Španci 5,6 razlike itd... i onda dođe ta poznata ekipa već ostarjela i očitaju lekciju našem glumcu na klupi ,iako smo ih opet početkom 2013 izbacili u četvrfinalu 7,8 razlike(ali opet oni 2014 dođu još jači neg ikad )taj poraz u Londonu nikako nemogu zaboravit

          Comment


          • Richardson i jeste bio najbolji jedno vrijeme, u 5-1 odbrani nevjerovatan, nije bilo utakmice da ne ukrade par lopti. On, repati Volle i Stoecklin su izdominirali na Islandu ali nije bilo snage za neki kontinuitet, Rusi i Šveđani su bili prejaki.

            To je ekipa starije garde, naročito su vezani za tadašnju Metaloplastiku. Ako pitaš starog ko je imao najjači šut vjerovatno će ti reći Portner

            Olsson je činio najvažniji šraf uz Wislandera, stvorili su od Kiela šampionski tim i to ih drži sve do danas. Bio je još jedan Magnus (Anderson), igrao srednjeg beka kad gurnu Wislandera na pivota. Najveća enigma je kako nikad nisu došli do titule na OI a šetali su se do zlata na nekoliko svjetskih i evropskih prvenstava.

            @Ančić, vi biste vjerovatno došli do neke titule nakon 2004 da nemate debelog koji odlučuje o svemu. Oprostili ste se od mnogih igrača a Francuzima uvijek igraju najbolji bez obzira na godine. Sulić ne igra godinama, a u ovom trenutku je miljama ispred Vorija, o Musi da ne pričam. Metličić je otišao prerano, bilo je repova oko Balića i da ne nabrajam, treneri katastrofa a nije da ih nemate.

            Comment


            • Da ,jbg i to svak vidi,francuzima igraju iz zlatne generije igrači sve dok ne odu u penziju pa evo ih i dalje su na vrhu,a nama čim neko pređe 30,31 godinu odma dobije šut kartu,kao pomlađujemo se i tak već par godina,samo taj nesretni Vori ostaje jedini iz te generacije 03-04,a dobro si rekao Sulić je bar 10 put bolji pivot od njeg trenutno,progašen i u idealnu sedmorku lige prvaka...

              al ne on se posvadio s onim kretenom na klupi,a on je bitniji od takvog igraca,pa ajde da je taj lik ima kakvih rezutata,a on nit ima obraza nit išta,taktika mu je stavi 4 dvometraša u sredinu obrane,a krila nek trče u kontru ,a u napadu daj loptu Duvnjaku on će to sam,tak bi znao i ja postavit igru i tak ide protiv slabijih protivnika,al čim dođe polufinale ili evo sad i četvrfinale svaki trener pročita igru i normalno bude mučenje svaki put....

              znam da Gobac stavlja samo podobne na klupu,da moze prodavati igrače Zagreba kroz repku,al ne kuzim kakve koristi ima od ovog debila,pa dao mu je otkaz u Zagrebu jer je bi preloš,a u repki ga je ostavio,pa da nije smješno bilo bi žalosno jedino me bar veseli da će ga ovaj poraz konačno otjerat,sve se više govori o Vujoviću kao treneru i to bi bio pun pogotak,tim više jer je u dobrim odnosima s Gobcom i tu nebi trebalo bit problema,ova generacija nije toliko dobra kao Balićeva,ali opet ne zaluzuje ovakvog kretena na klupi,ako misli otići do kraja barem jednom

              Uglavnom ljepo da ima i na ovom forumu par ljudi s kojim se može popričati o rukometu,da sam znao mogao sam i otvoriti temu o SP ,ali mislio da nebi bilo puno upisa

              Comment


              • Červar o Nikoli: "Gledam danas tog Karabatića. Može on biti nekome drag ili nedrag, ali taj leti po terenu. Čovjek je osvojio toliko toga da ni sam ne zna, ali njegova ambicija nije nestala. Čovjek od dva metra se baca na glavu. Može i on koji put pogriješiti, ali on gine na parketu. Igra trećeg ili četvrtog u obrani i u napadu drži sve konce u svojim rukama. Igrati u dva pravca sve te godine po 60 minuta, čovjek je genijalac. To se zove biti sportašem. Karabatić je baš kao i Omeyer rođeni pobjednik. Kad stavite trulu jabuku u košaru sa zrelim, ta jedna trula jabuka će pokvariti sve ostale. Kod njih je obratno. Njih dvojica mogu i najbezvezniju momčad učiniti pobjedničkom. "

                i Omeyeru: "Baš sam danas pričao svojoj supruzi za Omeyera. Znate li da je on redoviti posjetitelj Casina? Čovjek je kockar. No, on nije ovisnik, ovisnici gube jer se ne znaju kontrolirati. Omeyer pobjeđuje i kockarnice. Nitko protiv kockarnica ne može, Omeyer može. Ja takvo čudo od sportaša nikad nisam vidio. Jednom mi je rekao jedan naš golman da on ne može u svojim godinama mijenjati svoju tehniku branjenja jer tako brani cijeli život. Ne može?

                Pa Omeyer iz turnira u turnir uvodi nešto novo. Stalno uči, proučava. Mislite li da su njegove obrane slučajne? On proučava svakog igrača protiv koga će igrati kako taj puca, koje su mu osobine, gdje je jak, a koja mu je slaba strana. I ono što je najvažnije, čovjek je rođeni pobjednik. Kad on nešto sebi zacrta, to će i napraviti. Nema tu dileme. Jednom sam ga trenirao kad sam vodio reprezentaciju svijeta protiv Egipta. Egipćani su imali sedmerac, a on je bio na klupi. Ja sam mu tada rekao: ''Hajde, obrani sedmerac i dokaži mi da si najveći''. Samo me je pogledao i rekao nema problema. Naravno da je obranio."

                Comment


                • Da oce ovi katarajcani opraviti jednu ekipu za Svetsko prvenstvo u fatanju sarana bas bi mi pasovalo. A ne bi im trazio ni stan, ni maserati. Jedan puntic i milonce zelembaca u kesu, cisto da se nadje.
                  sigpic

                  Comment


                  • jel može dobiti katar u finalu?
                    do sad je bilo i realno da se posprdaju sa svima ali francuska je francuska

                    pitanje i jel će smeti sudije da navlače ovog puta jer je to francuska ipak
                    Last edited by dj90; 31-01-15, 12:49.

                    Comment


                    • I protiv Poljaka i Nemaca sto sam gledao je bilo blago navlacenje, ne toliko kao sto masa govori.Dozvolice sigurno da malo tuku Francuze, igrace sigurno grubo kao u prethodna dva meca.Nemacka i Poljska su bile zakinute za jednu-dve odluke, ali obe su imale sanse da preokrenu i same sebe su upucale u nogu.Nemci mase kontre, dok Poljaci uopste nisu igrali odbranu.Zamisli kada te takvi igraci pobegnu i ostanu sami na liniji od sest metara, pravili su na smesne nacine visak.Da su igrali odbranu kao protiv Hrvata, Smal bi dosao tu do izrazaja i imao bi daleko veci procenat odbrana.Covek je po meni najzasluzniji zasto su uopste dogurali do polufinala.

                      Bas juce mi prolazi misao, dok je Omejer brani na svom nivou tesko da ce iko moci da skine Francuze.Tek od 2017 Francuzi ce biti i sa ovakvim timom pobedivi, zato sto cisto sumnjam da ce Omejer da brani i u 41/42 godini zivota.76 je godiste.Dogodine Poljaci su domacini, pa mozda bi mogli oni uz pomoc sudija da pobede Francuze, mada uopste ne sumnjam da ce Francuzi da osvoje zlato na OI.

                      Comment


                      • Ajmo Francuzi gazite ove placenike!

                        Comment


                        • Originally posted by Ricma View Post
                          I protiv Poljaka i Nemaca sto sam gledao je bilo blago navlacenje, ne toliko kao sto masa govori.Dozvolice sigurno da malo tuku Francuze, igrace sigurno grubo kao u prethodna dva meca.Nemacka i Poljska su bile zakinute za jednu-dve odluke, ali obe su imale sanse da preokrenu i same sebe su upucale u nogu.Nemci mase kontre, dok Poljaci uopste nisu igrali odbranu.Zamisli kada te takvi igraci pobegnu i ostanu sami na liniji od sest metara, pravili su na smesne nacine visak.Da su igrali odbranu kao protiv Hrvata, Smal bi dosao tu do izrazaja i imao bi daleko veci procenat odbrana.Covek je po meni najzasluzniji zasto su uopste dogurali do polufinala.

                          Bas juce mi prolazi misao, dok je Omejer brani na svom nivou tesko da ce iko moci da skine Francuze.Tek od 2017 Francuzi ce biti i sa ovakvim timom pobedivi, zato sto cisto sumnjam da ce Omejer da brani i u 41/42 godini zivota.76 je godiste.Dogodine Poljaci su domacini, pa mozda bi mogli oni uz pomoc sudija da pobede Francuze, mada uopste ne sumnjam da ce Francuzi da osvoje zlato na OI.
                          Francuska je domaćin narednog SP. Vjerovatno je tu zakazan oproštaj većine igrača tako da prebaciš na 2018

                          Comment




                          • Comment



                            • Golman nije smeo ovo da dozvoli

                              Comment


                              • Ovo pomalo podseca na ragbi

                                Comment

                                Working...
                                X