Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste rukometne diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa nevjerovatno, nevjerovatne emocije. Evropski prvaciiiiiiiiiiiiii, ej evropski prvaciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

    Dzaba i sudija, dzaba 14 minuta iskljucenja, a oni samo 4 kad je neko bolji bolji je. Nemam sad snage za neku ozbiljniju pricu, to cu kad prespava, kad se otrijeznim.

    Sad u Moracu da se docekaju zlatne lavice!!!

    sigpic

    Comment


    • cestitke Vladane na osvojenoj tituli Evropskog prvaka , pobedili ste i sudije , bravoo
      da se sastanemo i na svetkom prenstvu dogodine

      Comment


      • Cestitke Vladanu i Crnoj Gori
        Dayman (a-a-ah...)
        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
        Champion of the sun (a-a-ah...)
        You're a master of karate and friendship
        For everyone

        Comment


        • Hvala drugari, hvala puno

          Ovdje je bila ludnica po ulicama u svim gradovima, u sportski sam zakasnio, tu je tek krcato bilo i to prilicno rano su ljudi poceli dolazit' ali mi neki evo rekose da se moglo i kasnije uc', ali nije ni bitno posto svakako nisam bio u stanju za tu manifestaciju. Rukometasice su stigle, jos juce su rekle da zele da to bude istog dana, da ne spavaju u BGu.

          Ovo je velika stvar za Crnu Goru, za crnogorski sport. Ova godina, ove godine tj. su pokazale da koliko god baza bila mala da se moze do vrhunskih rezultata. 600 'iljada stanovnika i ne bi bilo nista cudno da se dolazi do uspjeha preko indivudalnih sportova, to je recept za male zemlje ali to nije slucaj sa nama, mi smo sila u ekipnim i to je pravo cudo, dokaz velikog talenta koji posjeduje narod na ovim prostorima generalno. Drugo evropsko zlato reprezentativnog sporta u Crnoj Gori, posle vaterpolista i rukometasice su dosle do te titule. Znamo da su rukometasice Buducnosti uzele ligu sampiona i uvijek su u strogom vrhu, vaterpolisti Primorca su isto bili evropski prvaci. Rukometasice donijele prvu olimpijsku medalju prije samo nekoliko mjeseci. Fudbaleri bili u drugom sesiru, igrali baraz za Euro, sad su prvi u jednoj izuzetnoj grupi, kosarkasi igrali na evropskom prvenstvu, kvalifikovali se i za Sloveniju i to bez poraza u najtezoj kvalifikacionoj grupi, vaterpolisti su sami krem generalno mada i fale medalje, mogla je ta generacija i vise, ali je opet stalno tu, stalno u vrhu. Rukometasi igrali na evropskom prvenstvu, igrace u januaru na svjetskom, izbacili mocnu Svedsku u barazu, sad su prvi i u kvalifikacijama za evropsko, pobijedili Njemacku na njihovom terenu i to su maltene nemoguce stvari za jednu tako malu zemlju, gotovo neobjasnjive.

          No da ne idem previse u sirinu, tema su rukometasice. Podatak koji sigurno mnogi ne znaju. Rukometasice Crne Gore su druga najmladja selekcija na sampionatu, iza Rusije. Pred ovim djevojkama su tek najbolje godine, sve sem Ane Djokic(koja ima 33 godine i kvari prosjek) mogu da igraju i na olimpijskim igrama ne u Riu 2016. nego i 2020. pred njima su cak dva olimpijska ciklusa. A znamo kako Buducnost radi sa mladim talentima, da legende kluba rade sa mladim snagama i uspjeh je kao sto vidimo zagarantovan. Mozda su ovakvi rezultati prerano dosli, ocekivali su se svakako, ali ne ovako rano. Ali koliko god ove djevojke bile mlade one su ne iskusne nego preiskusne. Jedna Milena Knezevic je sa nepunih 16 godina dobijala sansu u reprezentaciji, preko 6 godina je tu, na najvecem nivou, a tek su joj 22 godine. Do zenita se dolazi sa 27-28. Kaca Bulatovic najbolja igracica posle povlacenja Bojane je jedna od najstarijih u ovoj ekipi a sad je u najboljim godinama, najbolje sezone su tek pred njom. To dovoljno govori o ovoj ekipi, one mogu biti samo bolje.
          Norveska je danas jurila 5. uzastopnu evropsku titulu, aktuelne su svjetske i olimpijske sampionke. Nema te reprezentacije u bilo kom sportu, bilo kojoj konkurenciji koja je tako dominirala kao sto je Norveska u zenskom rukometu. Cak ni americki Dream Tim, tolika je njihova dominacija. Ali se i u Londonu vidjelo da ih imamo. I tada su im pomagale sudije, da nije bilo pomoci sa strane ne bi dosle ni do tog zlata. Potrudili su se svojski i danas da im pomognu. 10 minuta vise igramo sa igracem manje, Kaca u prvom produzetku iskljucena bez ikakve potrebe. Posle gola se vracala u odbranu, nije ni bila u krugu centra da bi je Haraldsen gadjala i pogodila loptom u ledja. Sudije su tu vidjele Kacinu namjeru da opstruira igru, da ne dozvoli Norvezankama da brzo izvedu loptu. To je bilo na tri razlike, tu nema povratka. Medjutim igracica vise, najbolja igracica na klupu i vratili su ih. Ni to im nije bilo dovoljno, u sledecem napadu je Rada postigla gol koji je ponisten zbog koraka ili povrede prostora. Ni dalje ne znamo sto su sudili. Nije ni bitno. Cisto probijanje Anje Edin nisu sudili naravno. Ali tako je to kad neko dominira sportom, kad ima rejting, respekt kod sudija. Drugi bi vjerovatno pizdili, raspravljali se, trosili energiju na te stvari. Ne i selektor Adzic, ne i nase rukometasice. Posle svega toga jos 10 minuta, mnogo manja dubina, Milena Knezevic koja izasla bukvalno nije iz igre za 80 minuta, ona inace igra i odbranu stalno za razliku od Kace koja cesto odmara i nista ih nije poremetilo i izgledalo je da nema te sile koja ce sprijeciti ove djevojke da dodju do zlata, do ostvarenja sna. Tako je i bilo. Norvezanke su i u drugom produzetku dobile iskljucenje ali ga nisu iskoristile, napokon sudije vise nisu mogle da zmure pa su morali i Loke da iskljuce minut i 40-ak sekundi do kraja i tu vise nije bilo sile koja ce ih spasiti.
          Inace utakmica koja je pokazala da se mora preko odbrane, utakmica koja je pomjerila granice u ovom sportu. Dvije selekcije koje najbolje igraju odbranu na svijetu, koje su mentalno najjace. Kao u svakom sportu i u rukometu je glava bitna. Neko ima pobjednicki, neko gubitnicki mentalitet. Anita Gorbic je u ovom trenutku vjerovatno najbolja svjetska rukometasica. A gotovo je sve najvaznije meceve izgubila u karijeri. Bojana Popovic je gotovo sve uzela, dje je god igrala vodila je ekipe do trofeja. To je vrlo bitno. Velike utakmice su skola, puno znace. Vidjeli smo to i juce u polufinalu. Srbiji ce sigurno mnogo lakse biti sledece godine, probile su led, znaju sto ih ceka, nece biti toliko tehnickih gresaka kad se lomi.
          Osporavana Sonja Barjaktarovic 17 odbrana, toliko im je zicera skinula da to nije normalno. Ne brani mozda konstantno ali kad je potrebno tu je, najbolja je u najvaznijim utakmicama. Milena Knezevic ponovo objasnila, ona moze biti jedna od najvecih, Kaca najbolji strijelac prvenstva, Jovanka najbolje desno krilo, koliko je mocna reprezentacija kad na desnom krilu mora jedno poluvrijeme da igra Jovanka, drugo Radmila, obje su ubitacne
          Na kraju potpuno nenormalna odluka da Anja Edin bude najbolja igracica prvenstva, vidjelo se danas koliko je dobra, ali ta odluka je donesena i prije finala

          Sto se evropskog tice 2014. ce Hrvatska i Madjarska organizovati prvenstvo ali vec sledece godine je svjetsko isto u Srbiji. Tu je koncentracija kvaliteta manja iako su Brazilke i Koreanke sjajne rukometasice.
          Nadam se sledece godine da ce o tituli odlucivati Crna Gora i Srbija, da se Skandinavkama pokaze da se najbolji rukomet igra na Balkanu, nije nemoguce naravno, stavise vrlo je vjerovatno posle svega vidjenog u ovh 12 dana

          Bravo Kaca, Milena, Sonja, Jovanka, Ana, Maro, Marina, Suzana, Andjela, Majda, Andrea, Sandra, Jasna, Biljana, a Radu kao po mom misljenju najljepsu moram ostaviti za kraj
          Posebno bravo i hvala selektoru Adzicu, jednom nevjerovatnom strucnjaku. Toliko mirnom i dobrom covjeku, covjeku koji ima sport u malom prstu, koji je nevjerovatan psiholog i motivator. Jedna od najboljih stvari koja su se desila crnogorskom sportu, a taj covjek nikad sebe nece isticati u prvi plan, to dovoljno govori o njemu.

          Hvala djevojke

          sigpic

          Comment


          • Svaka čast i veliko Bravo za Crnogorke, a sve čestitke Vladanu, Ivanu i ostalima!
            Strašan meč!


            Kratak osvrt na srpsku reprezentaciju. Zasluženo četvrte. Možda su i mogle da iskoriste bolje domaćinstvo ovog EP i eventualno se domognu bronzane, ali po prikazanom zasluženo su tu gde jesu, a opet, napravile su veoma veliki uspeh s obzirom kako i gde su se do sada takmičile, tako reći nigde. Ogromno iskustvo je ovo EP, i ako nastave da rade, mislim pre svega na Savez, rezultati će sigurno doći.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Hvala Olja!

              Najmilije mi je zbog ovih debila iz Berana i Herceg Novog sto su isli tamo sa srpskim zastavama, maloumnici jedni.

              Ali imam ja moju grupu ovamo, slavilo se u Beranama, i to zestoko!
              Everything you want is on the other side of fear.

              Comment


              • Originally posted by Ivan Piper View Post
                Hvala Olja!

                Najmilije mi je zbog ovih debila iz Berana i Herceg Novog sto su isli tamo sa srpskim zastavama, maloumnici jedni.

                Ali imam ja moju grupu ovamo, slavilo se u Beranama, i to zestoko!
                Pa ti "debili" su u stvari Srbi koji zive tamo, a opste je poznata stvar da je Herceg Novi "srpski" grad i da vecina navija za Srbiju u medjusobnim duelima.
                Oces reci da su debili i ljudi iz Beograda koji su isli da podrze Crnu goru??? Jer veruj mi u BG-u vas ima neverevotano mnogo!!!
                Last edited by Heartbreak; 17-12-12, 20:19.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Heartbreak View Post
                  Pa ti "debili" su u stvari Srbi koji zive tamo, a opste je poznata stvar da je Herceg Novi "srpski" grad i da vecina navija za Srbiju u medjusobnim duelima.
                  Oces reci da su debili i crnogorci iz Beograda koji su isli da podrze Crnu goru??? Jer veruj mi u BG-u vas ima neverevotano mnogo!!!
                  Nemoj da komentarises ako nisi upucen. Te osobe (koje sam nazvao debilima) nemaju nikakve veze sa Srbijom, ali nikakve!
                  To je jedna grupa zaostalih ulicara koji nemaju pametnija posla nego da idu i da se glupiraju, da budu u centru paznje.

                  Sledeci put nemoj da upadas sa takvim komentarima bez potrebe, ako vec ne znas o cemu se radi.

                  A inace te prave, normalne Srbe koji su iz CG isli da gledaju utamicu niko nije pomenuo, i ja nemam nista protiv njih. I treba to da rade.
                  Everything you want is on the other side of fear.

                  Comment


                  • @milosraonic

                    Cestitam Crnogorke osvojili Evropsko zlato u rukomet!!!

                    I Losmi vam je cestitao

                    Comment


                    • Večeras su u Sarajevu izvučene grupe za Svjetsko juniorsko prvenstvo koje će se od 14. do 28. jula igrati u BiH.

                      Grupa A [Banja Luka]

                      Srbija
                      Angola
                      Danska
                      Francuska
                      Tunis
                      Rusija

                      Grupa B [Ljubuški]

                      Alžir
                      Holandija
                      Katar
                      Njemačka
                      Hrvatska
                      Švicerska

                      Grupa C [Sarajevo]

                      Mađarska
                      Koreja
                      Argentina
                      Slovenija
                      Kongo
                      Bosna i Hercegovina

                      Grupa D [Zenica]

                      Kuvajt
                      Čile
                      Egipat
                      Švedska
                      Španija
                      Brazil
                      sigpic
                      Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                      don't support us when we win."

                      Comment


                      • Mec prvak Francuske: Kristina Liščević igrala sa slomljenom rukom i razvila srpsku trobojku!


                        Comment


                        • Ljubomir Vranjes novi selektor rukometasa Srbije

                          Comment


                          • Kаква је јуниорска репрезентација по квалитету зна ли ко, ако се могу равноправно носити са: Француском, Данском, Русијом... вјерујем да ће у Бањалуци сваки пут имати пун "Борик"
                            РК БОРАЦ - Куп европских шампиона 1975/76.

                            Comment


                            • Originally posted by ФК Борац Бања Лука View Post
                              Kаква је јуниорска репрезентација по квалитету зна ли ко, ако се могу равноправно носити са: Француском, Данском, Русијом... вјерујем да ће у Бањалуци сваки пут имати пун "Борик"
                              Nismo nešto posebno kvalitetni , koliko znam nismo ni trebali igrati to prvenstvo , ali je neko odustao (Novi Zeland čini mi se) pa smo mi upali
                              sigpic
                              sigpic

                              Comment


                              • Dragi drugari pre svega zelim da vas pozdravim,posto sam nov ovde i imam nekoliko pitanja u vezi sa dolazecom sezonom...ovde se nalazi predlog sastava svih liga Srbije..koje su pod okriljem rukometnog saveza Vojvodine i Super lige jer Vojvodina ima pretstavnike i u tom rangu takmicenja....
                                http://www.rsv.co.rs/files/SEZONA%20...8.06.2013..pdf
                                kao sto i pise to je predlog....zadnja vest iz Metalca je da je smenjen dugogodisnji trener Zeljko Vujakljija i da je postavljen mladji trener...oterano pola ekipe..zamrznut racun..dosli su ozbiljni ljudi koji su bili dugogodisnji igraci....ALI se jos uvek ne zna status tima....ima indicija da ce se to upravo ovako odigrati...ALI ukoliko se usvoji onaj predlog promene sistema takmicenja (a mislim da je usvojen,ne znam da li je potvrdjeno)...jer Partizan i Vojvodina igraju tu proRUSKU ligu...postoji jedan scenario a to je da bude ovakav sastav lige,pa da na pola sezone se menja sistem..kao igrace se neki plej of i aut..sto je idiotski..jer se prikljucuju Vosa i Partizan...cist kretenizam i cirkus....ili da se zbog namestenog prvenstva gde je kolo pre kraja receno da niko ne ispada zbog promene sistema takmicenja i samim tim se igracima Naisusa stavi do znanja da opusteno udju protiv ekipe Vojvodine ,vise ne znam ni kako se zove hiljadu puta su menjali ime..kao i taj Naisus..delegirane su sudije iz NOVOG SADA za mec RK Naisus (ili kako god) protiv RK Vojvodina (ns seme ili zeleznicar,delta taxi nije ni bitno) iz Novog Sada...i pored toga svega..igraci pruzaju otpor i sudije odradjuju ono za sta su delegirani..protest igraca i ulazak na teren,prekid meca..i ostali cirkus necu ni spominjati...jer je smesno...kao sto rekoh da niko ne menja status...znaci nema ispadanja iz Merkur Super lige....samim tim niko nece napredovati..e sad postoje isto tako indicije da se stvara nova liga ispod druge (ako sam dobro razumeo) i da ce se tu spojiti svi klubovi koji su trebali da napreduju ili nazaduju...jos uvek se zna jako malo...ne znaju ni celnici saveza..koji veci cirkus nego Cirkus Colorado...gde se ne zna ko i kako mlati pare...privatnim kampovima i klubovima..ali o tome kada budem saznao vise...jako je konfuzno i cekaju se pripreme..kada ce sve biti odluceno i posle se pokrece lavina stvari koje ce nadam se sesti na svoje mesto..da sve bude spremno za pocetak lige....
                                kao sto vidite stvar je vrlo kompleksna i sve zavisi od jednog kluba..koji ce pokrenuti lavinu..a to je RK Metalac iz Futoga...koji ima dve opcije ili ce podladiti tim i odblokiranog racuna krenuti iz druge lige..ili ce pronaci sponzora i ostati u prvoj ligi Vojvodine...zanima me vas komentar na sve ovo i da podelite sa mnom ako imate neke nove informacije...unapred hvala

                                Comment

                                Working...
                                X