Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste rukometne diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nakon što je došlo do promjena u temi rukomet ova tema na moje insistiranje je promijenjena u Opšte rukometne diskusije.

    Pa da krenemo sa prvim diskusijama. Smatra te li da u današnjem rukometu postoji reprezetacija koja može parirati prejakim Francuzima? Po vama koji je danas najkompletniji igrač u svijetu?

    Comment


    • Па чини ми се да могу ови скандинавци да парирају французима. Тј. Данци. Најкомплетнији играч на свету је Жикица Милосављевић.

      Шалим се, Карабатић је најјачи.

      П.С. Ја сам оно, као лаик ...
      Arise, Serbia!
      You fell asleep long ago,
      And have lain in the dark.
      Now wake up
      And rouse the Serbs!


      sigpic

      Comment


      • Ista su nam mišljenja što se tiče najkompletnijeg igrača, Karabatić je odličan u napadu i odbrani i uz to je pravi vođa, ali što se tiče skandinavaca nisam toliko siguran jer Danci su sad imali samo takvu priliku i nisu je iskoristili, ma da su pored Francuske najjača repka.

        Žikica je prije ja mislim godinu dana došao u Bosnu i nažalost povrijedio se odmah. Pokazao kolika je veličina kao čovjek jer je znao da će večinu ugovora provesti kao povrijeđen igrač i odlučio je da mu Bosna ne plača ništa i da raskinu ugovor.

        Comment


        • Па господин човек. Тако се то ради. А не ко ови у ЕнБиЕју, јебо им ја тетке. Али то сад није тема
          Arise, Serbia!
          You fell asleep long ago,
          And have lain in the dark.
          Now wake up
          And rouse the Serbs!


          sigpic

          Comment


          • Ovo sam i očekivao, Mucić je glavni čovjek Izviđača i tu dobre stvari radi, ali u rukometnom savezu BiH ne radi svoj posao kako treba već opstruira rad reprezetacije i kako je rekao Sirćo on igrače koji poniknu u akademiji Izviđača, šalje ih u hrvatsku reprezetaciju i glavni igrači mlađi selekcija Hrvatske su iz ovog kluba. Njegov sin igra za Hrvatsku, a on je presjednik saveza BiH to mi nije nikako jasno. Josip Glavaš je dobar trener i napravio je dosta u svojoj karijeri, samo mislim da ne ispunjava jedan uslov a to je ne poznaje nijedan službeni jezik EHF (ovo nije provjereno) i u godinama je i pitanje koliko je motiviran za ovo.

            Sad druga struja želi za selektora Maglajliju koji ima potporu većine igrača i dobro bi bilo zbog atmosfere njega za selektorra imenovati i svi velikani našeg rukometa stali bi na njegovu stranu.

            Ma da je moja želja Smajlagić, ali od toga ništa nema.

            Comment


            • Sirco je to najbolje opisao. "TI LJUDI IMAJU REZERVNU DRZAVU" . A sto se tice Irfana i ja sam bio za njega,a od ove dvojice definitivno Maglajlija!

              Comment


              • Ma ovo ništa ne valja kvalifikacije počinju 2.11. a mi nemamo selektora. Znaci jos jedno takmičenje bez nas

                Comment


                • Sve vijesti-bez komentarisanja

                  Znaci ovdje cemo samo vijesti pisati,a komentari u opste diskusije ;)

                  Comment


                  • http://sportsport.ba/rukomet/rukomet...knjicama/66391 Zanimljivo,zanimljivo...

                    Comment


                    • Ne znam koliko im ovo olakšava posao, daleko najbolje su imale rukometašice Budućnosti, ali prošle sezone.

                      Comment


                      • Već 10000 ulaznica prodato za Final4 u Kelnu


                        Kao i zadnje dvije godine završnica Lige šampiona u rukometu će se igrati u Kelnu u Lanxess Areni koja prima kada se igra rukomet 19500. Znači do sada je prodato više od 50% ulaznica, zavšnica se igra 26. i 27. maja. Ulaznice su za oba dana.

                        Impresije trenera Izviđača i Nexe-a o protivnicima

                        Nakon što je saznao ime protivnika trener Izviđača Zdenko Grbavac je izjavio:

                        "Dobili smo za protivnika jednu od najvećih svjetskih momčadi. Ponovno nismo imali sreće pri izvlačenju parova ali što je tu je. Sigurno je da su Nijemci apsolutni favoriti, ali ni mi nećemo lako prodati svoju kožu. Maksimalno ćemo se spremit i pružiti ćemo dostojan otpor protivniku i ako se ukaže prilika učinit ćemo sve da je iskoristimo. Ovaj susret će biti još jedna prilika našim mladim rukometašima za stjecanje neophodnog iskustva. Sve u svemu, zadovoljan sam što će još jedan od rukometnih velikana gostovati u našem gradu."
                        --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                        Josip Ergović, predsjednik RK Nexe: „Zadovoljni smo ždrijebom. Protivnika ne smijemo podcijeniti, ali mislim da ih možemo proći. Na sreću, nisu nam ni daleko.“

                        Kasim Kamenica, trener RK Nexe: „ U ovome trenutku o vrijednosti Bešiktaša ne mogu ništa reći jer ih nisam gledao i nemam informaciju o sastavu njihove momčadi. Ono čime se rukovodim je rejting hrvatskog i turskog rukometa. Znamo da turski predstavnik posljednjih godina nije igrao Ligu prvaka što nam daje pravo za optimizam. Mislim da smo poslije tri godine jakih protivnika u 3.kolu ipak dobili nešto lakšeg protivnika i to nam daje nadu u uspjeh i prolazak dalje. Sigurno da je u tome svemu otežavajuća okolnost uzvratna utakmica u Turskoj, ali ako se dobro pripremimo i ako nas posluži zdravlje mislim da može proći Bešiktaš.„
                        --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                        Last edited by danijelkr; 18-10-11, 16:15.

                        Comment


                        • Novinari izabrali "All Star team" petog kola SEHA lige - Danijel Mesarić MVP (Balkan-handball.com)

                          Peto kolo SEHA lige, donelo je dosta interesantnih mečeva, dve pobede gostiju i prvi poraz hitu dosadašnjeg dela regionalnog takmičenja - Nexe-uz Našica. Kao i posle prethodna dva kompletna kola, novinarski žiri, sastavljen od predstavnika pisanih i online medija iz regiona, doneo je odluku o najboljoj postavi 5. kola SEHA lige, njihovim rezervama, kao i igraču kola.

                          Tokom čitave sezone, novinari rukometnih redakcija iz Srbije, Hrvatske, BiH i Crne Gore, posle svakog kola, biraće idealnu postavu kola i najboljeg igrača kola – MVP-a. Pored toga, uvek će glasove dobijati i tzv „rezervna postava“ kola, a svi glasovi će kumulativno na kraju šampionata dati „ALL STAR“ sedmorku SEHA lige za sezonu 2011/2012, kao i MVP-a, najboljeg igrača prve SEHA sezone.

                          Evo i najboljih sedam, odnosno, njihovih zamena:



                          Za najboljeg igrača petog kola SEHA lige, novinari iz regiona su izabrali pivotmena sarajevske Bosne BH Gas, Danijela Mesarića (26). Borbeni kružni napadač, čiji je učinak u napadu i odbrani, uvek vidljiv, bez obzira da li Sarajlije imaju dobar ili loš dan, predvodio je svoju ekipu do, po samopouzdanje, vrlo važne pobede nad Nexe-om 26:23. Bivši pivotmen Perutnine, postigao je šest golova i dao krila svom timu protiv protivnika u naletu.

                          Comment


                          • IZTOK PUC 1966 - 2011


                            Ljubitelji rukometa, sporta uopšte su znali da je ovu utakmicu teško mogao dobiti, ali su se nadali, vjerovali su poznajući Iztoka Puca kao velikog borca.

                            Nažalost, iz Amerike je u noći sa srijede na četvrtak stigla vijest da je ovaj nekada veliki, sjajni rukometaš preminuo u 46.godini. Iztok je bolovao od raka koji je dijagnosticiran početkom ljeta. Nekoliko mjeseci je trajala borba, njegovi prijatelji su se nadali, igrane su utakmice humanitarnog karaktera ali Puc nije uspio izbjeći sudbinu svog nekada velikog trenera Velimira Kljajića koji je također preminuo 12. avgusta 2010.godine.

                            Iztok Puc je rođen 14. septembra 1966. godine u Slovenj Gradecu, a rukometnu karijeru započeo je igrajući za RK Prule. Nakon toga je stigao u Banja Luku gdje je igrao za Borac zajedno sa Saračevićem, Maglajlijom, Kneževićem, Nezirevićem, Ćavarom, Čopom.... Već 1987. godine osvaja prvi veliki trofej.

                            Kasim Kamenica je u Rijeci odveo omladinsku reprezentaciju Jugoslavije do titule svjetskih prvaka. U toj postavi su se tada našli Goran-Beli Stojanović, Dejan Perić, Vladimir Jelčić, Senjanin Maglajlija, Istok Puc, Alvaro Načinović, Ivica Obrvan, Igor Butulija, Ratko Tomljanović, Bruno Gudelj. U finalu su Puc i ekipa savladali Španiju 28:26. Već sljedeće godine Puc zajedno sa Smajilagićem, Saračevićem i ostalim rukometnim veličinama, osvaja broncu na Igrama u Seulu. Posljednji nastup za selekciju Jugoslavije, Iztok je imao na SP 1990. godine kada je Jugoslavija završila kao četvrta.

                            Na klupskom planu sa Zagrebom je dvije godine zaredom najbolji u Evropi. Prvi put protiv Teke, drugi put je upravo Puc presudio Wallau u Frankfurtu. U to vrijeme Puc je nosio i dres reprezentacije Hrvatske sa kojoj prvu medalja hvata na Mediteranskim igrama 1993. godine (zlato), a onda slijede bronca (EP Portugal, SP Island), a kao kruna dolaze Olimpijske igra u Atlanti. Hrvatska osvaja zlato, Švedska je poražena u finalu. Četiri godine kasnije Puc igra i za Sloveniju.

                            U Zagrebu je Slovenija peta na EP, ide u Sydney i to preko Hrvatske u susretu odluke. Sa Slovenijom je bio osmi na Olimpijadi. Posljednju funkciju, ovaj sjajni lijevi vanjski je obavljao je u sezoni 2002./2003. kao sportski direktor Prula. Nakon toga je odlučio zajedno sa svojom porodicom preseliti u SAD, kako bi lakše mogao pratiti karijeru sina tenisera, Boruta.
                            Last edited by danijelkr; 21-10-11, 19:11.

                            Comment


                            • ĐURKOVIĆ NAPUSTIO PELISTER


                              Nekadašnji pivot Lovćena, Partizana, Szegeda i Bosne, te bivši reprezentativac Jugoslavije i Crne Gore, Ratko Đurković, nije više trener Pelistera.

                              Naime, Đurković je podnio ostavku zbog loše situacije u klubu. Navodno su igrači zaprijetili štrajkom zbog neizmirenih obaveza od strane čelnika kluba, pa se Đurković odlučio povući.

                              Međutim, iz Uprave ovog kluba tvrde da to nije pravi razlog njegovog odlaska i navode da Đurković nije imao adekvatnu trenersku diplomu, kao ni međunarodnu trenersku licencu, pa je zbog toga došlo do rastanka.

                              Goluža: "Cilj je provjera, ne rezultat(hrsport.net)

                              Izbornik reprezentacije Slavko Goluža za ovu akciju pozvao je 19 igrača, a od većih vijesti vidljiv je povratak među reprezentativne vratnice Mirka Alilovića te izostanak s popisa Zagrebaša Tončija Valčića, koji je bio standardni član ove vrste. Zbog ozljede nema niti naša odlična dva krila Čupića i Štrleka

                              Goluža je uz Alilovića, pozvao još tri vratara (Šego, Blažičko, Šunjić), lijeva krila su Ninčević i Batinović, desna Horvat i Zrnić. Pivoti su Vori, Musa i Marić, dok će na vanjskim linijama ordinirati Lacković, Vuković, Bičanić, Duvnjak, Balić, Gojun, Kopljar i Buntić.
                              O pozvanima i nepozvanima

                              Goluža je odgovorio i na nekoliko upita vezanih uz popis igrača na koje računa za ove tri utakmice. Naravno, upalo je u oči ponovni poziv Mirku Aliloviću, ali i izostanak Tončija Valčića, koji je bio standardni član: "Mirkova forma je bila takva kakva je bila. U tom trenutku su bili pozvani najspremniji, sada je i on opet na popisu. Što se tiče Valčića, priliku će umjesto njega ovaj put dobiti Bičanić, koji je u jako dobroj formi, a mislim da je Tončiju bolje da u ovom trenutku ostane u klubu, gdje neće gubiti treninge."

                              Croatia osiguranje Zagreb daje šest reprezentativaca, a Goluža je malo pojasnio kako vidi njihovu trenutnu formu: "Oni se polako dižu, u SEHA ligi, ali i u Ligi prvaka su na vrhu ljestvice. Dolazi nam u subotu susret s Barcelonom, gdje ćemo vidjeti koliko oni u ovom trenutku mogu dati."

                              "Veliki nedostatak nam je izostanak Čupića i Štrleka, ali prema mojim informacijama, oni su lagano počeli trenirati. Sve lagano ide svojim tokom i bez utakmica ne znam u kakvom će stanju oni biti. Uskočit će Ninčević, koji će napokon dobiti priliku da vidimo koliko može, jer je u dobroj formi u klubu. Za Vukića je bolje da u ovom trenutku ostane trenirati u klubu, jer niti on nije na vrhu forme nakon dugotrajne ozljede," pojasnio je stanje na krilnim pozicijama Goluža.

                              GOLUŽINIH 19
                              Golmani: Mirko Alilović (Veszprem), Marin Šego (CO Zagreb), Nikola Blažičko (Lübbecke), Mate Šunjić (NEXE)
                              Krila: Ivan Ninčević (Fuchse), Hrvoje Batinović (Split), Zlatko Horvat (CO Zagreb), Vedran Zrnić (Gummersbach)
                              Pivoti: Igor Vori (Hamburg), Željko Musa (Gorenje), Marino Marić (CO Zagreb)
                              Vanjski igrači: Blaženko Lacković (Hamburg), Domagoj Duvnjak (Hamburg), Drago Vuković (Lübbecke), Damir Bičanić (Chambery), Ivano Balić (CO Zagreb), Jakov Gojun (CO Zagreb), Marko Kopljar (CO Zagreb), Denis Buntić (Kielce)
                              Prema izbornikovim riječima, bez obzira na ovaj popis od 19 igrača, koji su sigurno u fokusu izbornikova razmišljanja, svi ostali igrači su na širem popisu i čekaju svoju priliku ovisno o formi i nekim povredama, koje su neizbježne u današnjem rukometu. Na pitanje o Suliću izjavio je: Nisam bio u kontaktu, bez komentara sam na njegove nedavne izjave, a što se mene tiče i on je kao i neki ostali na mojem širem popisu."

                              Dobre igre Denisa Špoljarića u Njemačkoj ponovno su potaknule razmišljanja javnosti o njegovom povratku, ali Goluža je o tom pitanju ovako kazao: "Špoljarić je bio iznenađen mojim kontaktom, ali prema njegovom mišljenju on je ipak davno zatvorio tu priču oko povratka u reprezentaciju."

                              Iz slovenske lige poziv je dobio i pivot Gorenja Željko Musa, postavilo se pitanje prati li i ostale naše igrače koji nastupaju tamo, možda mlade Špelića i Tarabochiju u Mariboru. Ovakav je bio njegov odgovor: Pratim ja sve naše igrače. Ovaj popis od 19 igrača je blagoj prednosti. Dobro je za njih što igraju svih 60 minuta, a na njima je da nastave tako i da svojim igrama skrenu pozornost na sebe."

                              Za kraj je Goluža ovako najavio turnir koji je pred nama: "U kratko vrijeme očekuje nas puno posla. Uvijek sam bio optimista. Trebamo vidjeti što i gdje nedostaje, igrači u klubovima igraju u drugim sustavima, drugačije je u reprezentaciji. Kontaktirao sam i s više njihovih trenera tako da sam upoznat sa njihovim stanjem."

                              Pred hrvatskom rukometnom reprezentacijom je jak turnir, gdje će imati prilike osjetiti atmosferu domaćina nadolazećeg Eura, ali bit će ovo i prilika za izbornika da što više iskoristi utakmice i pruži priliku igračima koji nisu u dosadašnjem njegovom mandatu skupili previše reprezentativnih minuta. Europsko prvenstvo se bliži, a hrvatskoj reprezentaciji će svaka ovakva provjera biti odlična prilika da se na što bolji način pripremi za nadolazeće veliko natjecanje.

                              Izviđač - Crvena Zvezda u utorak


                              U sklopu sedmog kola Regionalne lige, HRK Izviđač Mi Grupa ugostiti će RK Crvena Zvezda (Beograd). Susret će se odigrati u 19:00h u Gradskoj sportskoj dvorani.

                              Tim povodom posjetili smo ekipu Izviđača na jednom od treninga i prokomentirali protivnika sa Nenadom Zeljićem koji nam može dati najviše informacija o ekipi Crvene Zvezde obzirom da je dobar poznavatelj njihove lige.

                              „Trenirao sam sa Zvezdom prije 4 godine, tada su zadnji put bili prvaci Srbije. S obzirom da su ove sezone doveli 9 pojačanja, pa još nisu imali dovoljno vremena da se uigraju, i mislim da je tu naša šansa. Biti će to zanimljiva utakmica jer je Zvezda protivnik po mjeri. Potruditi ćemo se i pobijediti na domaćem terenu, zato pozivam navijače da dođu u što većem broju!“
                              Last edited by danijelkr; 21-10-11, 19:22.

                              Comment

                              Working...
                              X