Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste rukometne diskusije

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by milanche View Post
    Ja sam cuo na SOS kanalu da ce Partizan u slucaju da udje u LS dovesti 5 proverenih igraca... Da vidimo sada,samo da ne bude kao sa Djuricem u fudbalu
    Tesko je sada naci 5 provjereni igraca jer sto je trgovalo trgovalo se, sezone pocinju tako da ce se tesko neko sad promjeniti sredinu. Jedino je moguce sto je bila praksa klubova sa ovi područja, da se posudi igrac iz domaceg prvenstva da igra samo ligu šampiona. Partizan ima finu ekipu i dobrog trenera

    Evo sad je Miko otvorio temu o SEHA ligi pa red bi bio da o klubovima iz te lige pisemo u SEHA Ligi, a ovu temu ostavimo za reprezentaciju i klubove koji nisu u SEHA-i.

    Comment


    • Milanche evo jednog pojacanja RK Partizan, jos 4 pa moglo bi se ispuniti obecanje.
      Dugo očekivano pojačanje na poziciji čuvara mreže stiglo je u Humsku! Još jedan povratnik u ekipu crno belih, Dejan Vasić, iskusni golman sa zavidnom karijerom ojačaće konkurenciju na golu učesnika Lige Šampiona.
      Njegovim dolaskom lista igrača za nastupajuću sezonu je kompletna.

      -U Partizanu sam ponikao i postao igrač i mislim da je u redu da u voljenom klubu i završim svoju karijeru. Moj zadatak će prvenstveno biti da pomognem mladim i super talentovanim golmanima koje Partizan ima da budu još bolji i da svojim iskustvom doprinesem u ovoj utakmicama veoma zgusnutoj sezoni.

      Comment


      • http://sport.blic.rs/Ostali-Sportovi...tnog-EP-u-Nisu

        A prvenstvo pocinje za tek vise od 3 i po meseca

        Comment


        • Miladin Kozlina postaje Crnogorac?

          Miladin Kozlina, dugogodišnji reprezentativac Slovenije, mogao bi vrlo lako promijeniti dres i zaigrati za Crnu Goru.

          Kozlina ima 28. godina i poznat je kao specijalista za odbranu, a za Slovence je odigrao preko 100 utakmica. Posljednji put je nastupao na Evropskom prvesntvu u Austriji 2010. i po pravilim EHF za drugu selekciju, a to je u ovom slučaju Crna Gora može zaigrati u februaru 2013.

          Kozlini je majka Crnogorka iz vojvođanskog mjesta Bajmok, a najveći dio karijere proveo je u Pivovarni Laško iz Celja. Nastupao je i u Bundesligi za Goppinhen dok je trenutno član Metalurga iz Skoplja. Crna Gora se inače nije plasirala na EP u Srbiji 2012.
          Ovo bi bilo veliko pojacanje, kao sto navode u tekstu specijalista za odbranu, pravi mesar. Nije mi jasno zasto ne igra za Slovence.

          Sad jedna zalosna vijest

          Danski 23-godišnji rukometaš, Lars Olsen, kolabirao pa preminuo na parketu

          Tragična smrt na utakmici druge danske rukometne lige: Lars Olsen, 23-godišnji igrač Esbjerg-Ribea, kolabirao je pa preminuo na parketu 13 minuta prije kraja utakmice sa Sydhavsierneom.

          Malo prije tragičnog događaja nesretni je rukometaš bio fauliran. Trener ga je, vidjevši da s njim nešto nije redu, izvukao iz igre, ali ga je u nju i vratio na Olsenovo inzistiranje samo nekoliko sekundi kasnije, nakon što je ovaj uzeo malo zraka.

          Čim je ušao, Olsen se srušio na parket i s njega se više nije podigao. Nije mu pomoglo niti kardiopulmonalno oživljavanje. Organizatori su prekinuli utakmicu i ispraznili dvoranu, a unesrećenog potom prebacili do bolnice. Liječnici su pri prijamu jedino mogli proglasiti rukometaševu smrt.

          Obdukcija koja se očekuje dat će točan odgovor o uzroku smrtnog stradavanja.
          Last edited by danijelkr; 26-09-11, 18:02.

          Comment


          • Danijele,dzaba nama i Kozlina.Nasa reprezentacija je u raspadu.Od povlacenja iz repke Muratovica,Stojanovica,Kapisode nasa rukometna reprezentacija se raspada.Nema sanse da odemo na naredno SP,a ni na Evrposko.Ja sam se odavno prestao nadati u nas rukomet,tako da ni ne pratim vise kao sto sam ranije pratio.
            U klupskom rukometu je jos gora situacija.Buducnost ne moze igrati ligu zbog bankrota.Oni su imali dobru ekipu prije dvije godine.Ostali klubovi su u veoma losim finansijskim problemima.Trebao je Mojkovac igrati SEHU,ali nisu mogli zbog novca,pa je usla Sutjeska.Berane se raspada,momci ni ne treniraju...

            Comment


            • Golman Stojanović ne brani vise, au veliki nedostatak. Muratovic je jedno vrijeme samo igrao za Valjadolid, a Kapisodu znam iz Bosne veliko srce(dugo ce Bosna cekati da dobije takog igraca kakav je on bio), igrac koji ne zna da se stedi kad igra.

              Upucen sam povrsno oko klupskog rukometa i kada je pocinjala SEHA liga mislio sam da ce Sutjeska i Lovcen biti klubovi za nabijanje razlike, ali nije bas tako, jesu najslabiji ali ce biti tesko protiv njih igrati.

              Comment


              • Stojanovic,Muratovic,Kapisoda su bili igraci koji su nas odveli na EP uz jos par igraca Rakcevic,Mrvaljevic...Oni su nam dobijali meceve na EP 2008,izvukli remi sa Rusijom,pobijedili (nisam siguran) Island,uzeli 10.mjesto na EP-u.Ali oni su zbog veoma lose situacije u upravi prestali da brane boje CG.
                Sada je dosao novi selektor-Kastratovic.Mislim da nista bolje nece biti ni sa njim ;)
                Kapisoda je jedan vrhunski igrac.Covjek koji je uvijek ostavljao srce na teren za repku.Muratovic je nevjerovatan kvalitet bio do teske povrede ramena,ali od tad vise nije isti.Stojanovic je te 2008. bio medju tri najbolja golmana u Evropi.Kad se sjetim sta je on branio na EP
                U zenskom rukometu je stanje mnogo bolje.Reprezentacija je bila 6.na zadnjem prvenstvu.Pobijedili smo veliku Dansku u sred Hjoringa pred punom arenom danskih navijaca.U klupskom rukometu Buducnost je u vrhu.U LS-u su izgubili u 1/2 finalu,osvojili Regionalnu ligu...
                Last edited by Fedex ba; 26-09-11, 20:40.

                Comment


                • Na ovoj temi sam ja mislim jedini pratio Budućnost i u LŠ i stvarno mi je zao kad su od Larvika u 1/2 finalu ispale jer klub koji je uvijek blizu a nikako da osvoji LŠ 6. puta u 1/2 finalu su ispadale. Samo ne znam je li riješena situacija oko one dvije igracice kojima EHF nije dozvolio da igraju za CG, jer bi bili previse dominantni?

                  Comment


                  • Pratio sam i ja sve njihove meceve u LS,ali nisam nista odje pisao.Uvijek su blizu titule,ali nikako da je uzmu.Prosle godine su imali odlican tim na celu sa Bojanom Popovic,kojoj je nekoliko puta nepravedno izmakla nagrada najbolje rukometasice svijeta.Ove godine je iz kluba otisla Radicevic,a ne znam da li se rijesila situacija sa njih dvije.I ove godine ce Buducnost biti jedan od glavnih favorita za osvajanje LS i bilo bi mi mnogo drago ako osvoje istu ;)

                    Comment


                    • Izvinjavam se zbog duplog posta,ali evo jedne nove vijesti u vezi Kozline.
                      Slovenski reprezentativac je demantovao da ce igrati za Crnu Goru.
                      http://www.vijesti.me/sport/kozlina-...a-clanak-39777

                      Comment


                      • HC Metalurg - RK Cimos Koper 28 :23
                        RK Partizan Beograd - AG Kobenhavn 25:31
                        HC Bosna BH Gas Sarajevo - Kadetten Schaffhausen 23:34

                        Bosna počela sjajno utakmicu do deste minute zabila 4 a nije primila ni jedan gol, najprije zbog agresivne odbrane koja je mijenjala formacije iz 6-0, 5-1 cak je bilo i 3-3, ali nakon TO gostiju raspada se odbrana i brzo gosti dolaze do izjednačenja i do kraja poluvremena se igralo gol za gol. Nakon 1. poluvremena golmani Bosne Martinović i Tatar imali ukupno 4 odbrane sto je katastrofalno. U drugom poluvremenu prvi su gol postigli gosti i prvi put poveli i nakon toga nisu ispustali prednost, nekoliko katastrofalni grešaka u napadu i nemoć golmana je dovela do raspada u igri Bosne. Na kraju je rezultat i nije mjerilo kvaliteta Bosne još ekipi fali najbolji igrač Karačić i golman Uvodić, a golmani nista nisu odbranili.

                        Comment


                        • Da golmani su bas bili losi! Ali kada se vrate Sandro,Igor i Josip Pazin jos ce sada doci Elezovic.Tu je i Gorenac koji kao da je od stjene odvaljen Tu je i sjajni Mesaric koji je dosta napredovao od prosle sezone ;) Tesko da Bosna ove godine moze u TOP 16,ali u Skenderiji mogu napatiti cak i najvece ;)

                          Comment


                          • Mesaric jeste veliki borac, ali ima losu realizaciju i toga zeza. Vidio sam da je Elezovic moguce pojacanje pa sam malo gledao njegovu statistiku u klubovima za koje je igrao i dobro je igra na lijevom beku. Tu Bosna ima Halilbegovica i Tojcica, ovaj drugi nije neki igrac, tako da bi ovaj Elezovic dobro došao da se Halilbegovic odmara.

                            Bit ce dobro, sljedeća utakmica(SEHA) je protiv Metaloplastike, nadam se pobjedi.

                            Comment


                            • Rukometasice Buducnosti pobijedile su danas na pocetku grupne faze LS-a u Njemackoj ekipu Tiringera sa 27-23.Igra nije bila na nivou,ali nije se ni ocekivalo da ce blistati na pocetku grupne faze.Na pocetku je Tiringer poveo sa 1-0 i to mi je bilo jedino vodjstvo u toku meca.Buducnost je nakon toga postigla sedam uzastopnih golova i nije dozvolila protivniku ni da zaprijeti.
                              Sledeci mec je protiv Bjasena u Moraci za sedam dana.Ocekuje su sigurna pobjeda ;)

                              Comment


                              • Минулог викенда на програму су биле утакмице 2. кола рукометне Лиге шампиона. Као и на премијери постигнути су углавном очекивани резултати, а у дербију кола Монпеље је као гост успео да савлада екипу Кила.

                                Група А:

                                Шафхаузен - Барселона 26:30
                                Загреб - Босна 33:19
                                Шамбери - Севехоф 33:30

                                Група Б:

                                Веспрем - Силкеборг 32:25
                                Берлин - Кјелце 30:27
                                Атлетико Мадрид - Чеховски Медведи 30:30

                                Група Ц:

                                Констанца - Хамбург 26:34
                                Копер - Висла Плоцк 27:24
                                Санкт Петербург - Металург 25:25

                                Група Д:

                                Адемар Леон - Партизан 33:28
                                Копенхаген - Сегед 36:24
                                Кил - Монпеље 23:24
                                Arise, Serbia!
                                You fell asleep long ago,
                                And have lain in the dark.
                                Now wake up
                                And rouse the Serbs!


                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X