Announcement

Collapse
No announcement yet.

Zelje, cestitke i pozdravi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Koliko ja znam, vise ni ne postoje visesemestralni ispiti
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • #47
      Je l? Nisam ih ni ja imala nesto preterano, ali nije me to interesovalo. Vec da li dobijaju kao neku prosecnu ocenu na kraju semsetra, kao sto je bio prosek u srednjoj na polugodistu ili se to samo tako kaze? Nikad nisam cula da neko kaze zavrsio je godinu faksa sa tom i tom ocenom pa zato..

      Comment


      • #48
        Nisam ni ja to nikad cula, ali mozda je to sad tako po ovoj bolonji
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • #49
          Mislim da je to samo razlog za pohvaliti se i Koliko ja znam nema nikakvih zvanicnih zavrsnih, tj. prosjecnih ocjena po semestrima niti se to kad gdje gleda, nego studenti sami racunaju prosjek... ;)

          Comment


          • #50
            Ma ta bolonja im se non stop menja, plan ovaj, pa predji na novi plan... znam ljude koje su studirali/studiraju po bolonji pa isto nema te ocene sa kojom zavrsis semestar, ali reko mozda je to po nekom najnovijem planu, pa da budem u toku
            majo, pretpostavila sam ja da je moguce da se samo tako kaze kao.. kako god, cestitamo...

            Comment


            • #51
              Ne mijenja se bolonja, bolonja je samo okvirni standard, unutar kog postoje razliciti planovi i programi, tj. planovi i programi fakulteta se oblikuju unutar okvirnih standarda i pravila. ;) I mogu i u bolonjskom programu da budu jednosemestralni i visesemestralni predmeti, nastava se moze izvoditi preko 2 semestra ili 3 trimestra godisnje, mogu da budu 3+2 i 4+1 programi, mogu da budu parcijalni i integralni ispiti... ;)

              Comment


              • #52
                Originally posted by majabl View Post
                Mislim da je to samo razlog za pohvaliti se i Koliko ja znam nema nikakvih zvanicnih zavrsnih, tj. prosjecnih ocjena po semestrima niti se to kad gdje gleda, nego studenti sami racunaju prosjek... ;)
                I ja mislim.. prvi put sad cujem da neko ima zavrsnu, tj. prosecnu ocenu na semestru.. Ili sam nesto bas omatorila

                E da, cestitke Vanja, samo tako nastavi.. mora da si pristojno grejao stolicu...
                Last edited by dreamy; 29-02-12, 23:14.
                ....

                Comment


                • #53
                  Originally posted by majabl View Post
                  Ne mijenja se bolonja, bolonja je samo okvirni standard, unutar kog postoje razliciti planovi i programi, tj. planovi i programi fakulteta se oblikuju unutar okvirnih standarda i pravila. ;) I mogu i u bolonjskom programu da budu jednosemestralni i visesemestralni predmeti, nastava se moze izvoditi preko 2 semestra ili 3 trimestra godisnje, mogu da budu 3+2 i 4+1 programi, mogu da budu parcijalni i integralni ispiti... ;)
                  Za to sam sve cula, i to sve znam... ali nznm bas sta u okviru toga moze da se menja, sta se ne menja, koja su tacno pravila.. Znam da je kod nas kad su uveli prvo bilo 3+2, a sada je 3+1+1 ako sam dobro pokopcala; pa su bili neki zavrsni radovi, a onda uveli dodatan ispit umesto rada, pa im menjaju neke bodove sta znam, to sam vec slabije popratila.. otkud znam da ovo ne mogu da promene..

                  Comment


                  • #54
                    Heh, to nije do bolonje, vec do toga sto u Srbiji i Bosni ljudi ne znaju da se prilagode, pa stalno nesto mijenjaju, komplikuju i pokusavaju da izmisle toplu vodu, a za tim uopste nema potrebe. ;)

                    A evo Bolonjske deklaracije, http://www.aic.lv/ace/ace_disk/Bolog...eclaration.pdf

                    Comment


                    • #55
                      Hvala na cestitkama...

                      Bas zato sto tih 10.0 sad ne znaci puno, nisam hteo to da pominjem sem na F1 delu... Polozio sam svih 7 ispita sa 10, a ispiti su za predmete iz prvog semestra, koje mogu da polazem jer sam prisustvovao predavanjima... Ovo je bio prvi (januarski) rok u toku studijske godine, i da sam hteo, nisam mogao da polazem ostale predmete prve godine jer nemam uslov (potpis u indexu)... Za ostale fakultete ne znam, ali na Masinksom u BGu, svi predmeti su jednosemestralni, kako bi moralo da se radi konstatno i redovno... Na istoriji na Filozofskom recimo, nije svaki predmet jednosemetralni, ima i onih koji se slusaju po 30 nedelja (tj. cela godina). Rasproed slusanja predmeta i duzina trajanja istih nema toliko veze sa Bolonjskom deklaracijom, koliko sa programom samog fakulteta (koji je postojao i pre Bolonje), iz tog razloga postoje razlike u trajanju predmeta na fakultetima... Bolonja je standardizovala duzinu trajanja studija na 3+2+3 ili 4+1+3, kao sto je majabl vec rekla i uvela mogucnost da se isti redmet na svakom fakultetu akreditovanom po toj deklaraciji priznaje bez obzia da li je polagan na tom fakultetu ili na nekom drugom, cak i van univerziteta i zemlje u kojoj se taj univerzitet nalazi...

                      Bar ja to tako razumem!

                      Comment


                      • #56
                        Bravo Vanja brate,izdominirao si


                        Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          Sretan 1. mart svima koji slave

                          Comment


                          • #58
                            Cestitke vanja , rezultat je za respect.
                            nema sta da vas buni ne racunaju se ocene na kraju semestra nego je to pablo navela vise kao sjajan uspeh koji je postigao vanja
                            It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                            Comment


                            • #59
                              Pozdravljam sve svoje prijatelje i poznanike, a Ivana prvog u nizu, koji su se setili (i videli) moju godišnjicu od 4.marta, te mi čestitali i lepe želje uputili.
                              Hvala dragi moji!
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • #60
                                Nisam još...
                                Godišnjica, ali ne ta...pu-pu-pu daleko bilo... već bre tuto... što sam ovde...
                                Ima ih raznih... mislim godišnjica...
                                Pamtim samo lepe
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X