Announcement

Collapse
No announcement yet.

NBA Regular Season 2011/12 (opste diskusije, komentarisanje vesti, tracevi i ostalo)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by Ljuba90 View Post
    Ocigledno da je trenerima postalo jasno da od "trci i sutiraj" sistema nema leba. Finiks je bio blizu one godine,ali ipak nije uspeo. Ja licno volim ekipe poput Bullsa i Majamija koje odbranu igraju na vrhunskom nivou. Bullsi zbog poverenja u preuzimanje i sjajnog Thibsa,a Majami zbog fizicki dominantnih igraca. Svakako da ce mi biti zao ako R&G izumre,ali uvek ce biti ekipa koje ce ga igrati. Verovatno niko kao Finiks onomad,ali sta da se radi.
    Ti trenutno nemas ekipe koje tako igraju izuzev Knicks-a, al' kod njih je neki miks, ne znaju ni oni sami sta igraju. Setite se samo serije LA - Phoenix od pre par godina. Meni je to mozda i najbolja PO serija u zadnjih nekoliko godina. Jednostavno, lepo je imati vise razlicitih stilova i filozofija, a ne da se opet kazem kao u tenisu sve svede na neke razlicite varijacije ustvari istog.
    sigpic


    "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

    Comment


    • #62
      Originally posted by T-Mac View Post
      Ti trenutno nemas ekipe koje tako igraju izuzev Knicks-a, al' kod njih je neki miks, ne znaju ni oni sami sta igraju. Setite se samo serije LA - Phoenix od pre par godina. Meni je to mozda i najbolja PO serija u zadnjih nekoliko godina. Jednostavno, lepo je imati vise razlicitih stilova i filozofija, a ne da se opet kazem kao u tenisu sve svede na neke razlicite varijacije ustvari istog.
      Sad cu da zvucim kao teski filozof, ali sa porastom analitickog prostupa taktici u svim sportovima i teznji za perfekcijom (koja je objektivna) na ustrb lepote (koja je subjektivna) svi se priblizavaju jednom stilu, a to je onaj kojim je najlakse pobediti. Nesto poput linije manjeg otpora.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • #63
        Ma pojavice se nove r'n'g ekipe. I to verovatno sa zapada Minnesta,Kingsi...

        Ali slazem se sa tobom da je tuzno sto to vise nisu Sunsi i GSW

        @Nesa -

        Comment


        • #64
          Originally posted by NebojsaNS View Post
          Sad cu da zvucim kao teski filozof, ali sa porastom analitickog prostupa taktici u svim sportovima i teznji za perfekcijom (koja je objektivna) na ustrb lepote (koja je subjektivna) svi se priblizavaju jednom stilu, a to je onaj kojim je najlakse pobediti. Nesto poput linije manjeg otpora.
          To stoji, ali moje pitanje je da li je to dobro za nas fanove?



          Ljubo, Minnesota je dosta usporila koliko sam mogao da vidim, nisu ni oni sto su bili prethodnih par godina sa Rambis-om.
          sigpic


          "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

          Comment


          • #65
            Jesu usporili,ali realno imaju tim za RNG...Ali to najvise zavisi od trenera. Kao sto je rekao Nesa - svi zele da pobedjuju, a trenutno je to jako tesko sa brzom kosarkom.

            Zna se da titule osvajaju ekipe koje igraju savrsenu odbranu. Ima tu i tamo koji izuzetak,ali je retkost.

            Comment


            • #66
              Originally posted by T-Mac View Post
              To stoji, ali moje pitanje je da li je to dobro za nas fanove?.
              Naravno da nije ali mi necemo prestati da gledamo NBA zato sto nema R`n`G ekipa, a ti timovi ce moci da dodju do pobeda. U takvom vremenu zivimo sve se gleda kroz dolare.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • #67
                Izgleda ce Suns-s da dovedu Michael Redd-a

                Comment


                • #68
                  Originally posted by T-Mac View Post
                  Imam jedan zanimljiv topic za diskusiju (bar se nadam da ce vam biti zanimljiv)...
                  Dosli smo do toga da Golden State i Phoenix, dve ekipe cije smo utakmice cesto jedva cekali da gledamo kada igraju u malo ranijem terminu, igraju sa manje poena nego recimo Chicago, Miami i Boston. Mene zanima, sta vi mislite, da li je to dobro za NBA ili smo upravo verovatno izgubili dve jedine prave run&gun ekipe, ekipe sa fantasticnim napadackim potencijalom i forsiranjem brzog tempa? Da li ce NBA ubrzo postati jednolican kao recimo sto je u tenisu izumro servis-volej stil?
                  Kosarka kao i svaki drugi sport se menja, evoluira... Pogledaj veliko finale 85-e izmedju Boston-a i Lakers-a. U to vreme, trejleri (4 i 5) su bili prvi igraci koji bi trcali u traziciji i zavrsavali kontra napade... kada bi doslo do preuzimanja, i ukoliko bi 4-ka ili 5-ica zavrsila na spoljnom igracu, to se nije zvao mismatch, jer je u to vreme radjeno sa post igracima na njihovor radu nogu, ruku... dakle, nisu bili jednolicni, vec kompletni igraci. Danas imamo da se 4-ke i 5-ice uce samo post vestinama, a spoljni igraci samo ball handling-u, a na brzini se i ne radi jer nema ni potrebe jer ona dolazi sa fantasticnom atletskom nadarenoscu. Koliko samo spoljnih igraca dodje u ligu a da ne ume da sutira (Wall, Rose, Rondo, Westbrick...). Ja sam uveren da danas ne postoji post igrac koji bi mogao da isprati post igraca iz 80-ih sto se tice "running the floor-a"... Odnosno postoji jedan koji meni u ovom trenutku pada napamet, a to je Pau Gasol.
                  "Moja generacija je zivela na ulici. Mi smo imali tu srecu da smo imali pripadnost kraju,
                  odnosno cosku. Tu smo se obrazovali, tu smo postali ljudi, tu smo postali lopovi,
                  fudbaleri... A ulica je kao sto znate jedan veliki univerzitet."

                  Comment


                  • #69
                    Sto se mene tice ja ne podnosim r'n'g, Boston big 3 u zenitu mogucnosti je za mene igrao najlepsu kosarku, verovatno i najbolji pozicioni napad po meni u istoriji basketa, poazdi tvrdi kao kamen i takve ekipe volim da gledam, Chitown i Majami prosle godine, SAS u zenitu pfff lepota . Bottom line, drago mi je sto se polako gubi r'n'g.

                    Comment


                    • #70
                      Da potvrdim ono sto je Monta napisao, Michael Redd je novi igrac Phoenix Suns-a. Nadam se da ovo implicira da se vracaju staroj filozofiji kosarke.
                      sigpic


                      "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                      Comment


                      • #71
                        Steta sto se Minnesota nije odlucila da umesto Adelmana dovede Dona Nelsona pa bi imali barem jednu R`N`G ekipu da uzivamo.
                        Istina da nijedna ekipa sa tim stilom igre nije uspela da uradi nesto znacajnije ali mislim da je publika uzivala gledajuci predhodnih godina npr. GS Warriors-e pocetkom 90(run-TMC),a bilo je zanimljivo i protiv Dallas-a 2007 u playoff-u.

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by T-Mac View Post
                          Da potvrdim ono sto je Monta napisao, Michael Redd je novi igrac Phoenix Suns-a. Nadam se da ovo implicira da se vracaju staroj filozofiji kosarke.
                          kad je on uopste poslednji put odigrao neku tekmu? ja ga znam samo iz igrice

                          Comment


                          • #73
                            Odbrana, odbrana i samo odbrana. Majka svih pobeda. RNG može da se vidi i kod Hemofarma, Radničkog i Zvezde.
                            Lično mi se ne dopada što je Miami ubrzao igru. Verovatno to tako treba i verovatno je zbog toga teže drugim ekipama da igraju protiv njih, uostalom rezultati su već vidljivi, ali na sve tri, do sada odigrane tekme, primili su više od 90 poena. Ne sviđa mi se. Za mene je najbolji tim onaj koji protivnika spušta ispod 90 poena, što će reći da mu ne dozvoljava da postigne više od 1.8 poena po minuti.

                            LEBRON "KING" JAMES - GLOBALNI FENOMEN. G.O.A.T.!
                            sigpic
                            RUSSELL-WILT-JABBAR-JORDAN-LEBRON
                            - 4xMVP -

                            Comment


                            • #74
                              Ubi me LP nemam zelju da komentarisem utakmice po forumu zao mi da izadjem is fullscreen-a

                              Comment


                              • #75
                                Pazite rezultate ankete na NBA.com

                                Comment

                                Working...
                                X