Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 250 - 2012. godina

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bravo Milose
    Sjajan mec, i zasluzena titula!
    Everything you want is on the other side of fear.

    Comment


    • SharkoTennis Greg Sharko
      The @milosraonic 35 aces 5th-most in #ATP final since '91.
      #Federer hit 50 in '09 @Wimbledon final. MR hit 76 aces & not
      broken in 48 gms.
      Sharko zna
      sigpic

      Comment


      • Počeo sam da gledam tek od 5:4 za Miloša u trećem setu pa ne mogu ništa više reći o meču, ali pretpostavljam da je čitav meč išao kao od tada. Mislim da nema ništa gore od gubitka dva servisa zaredom u tie-breaku a protiv tebe igra Raonić . Sjajna pobjeda i druga titula u karijeri. Znači to puno za samopouzdanje mladog igrača. Sigurno da je Miloš kalibar za Top 10 i vjerujem da će, ukoliko ga povrede zaobiđu, to i postati. Za nešto više, po meni, nema kvaliteta ali sa npr TOP 10 i po kojom titulom u toku godine ja sam zadovoljan.
        Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

        Comment


        • Brisbane


          Doha


          Chennai
          Ceka se
          sigpic

          Comment


          • Paes i Tipsarevic prave brejk u prvom gemu, Janko ne izgleda ni umorno ni povrijedjeno, bas su motivisani njih dvojica.

            Comment


            • Chennai ;)

              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • 3-0, dupli brejk, uz, naravno, podrsku publike.

                Comment


                • Tipsarevic i Paes osvojili titulu u dublu, 6:4 6:4
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Bravo, Janku prva, a Paesu 48. titula u dublu.

                    Comment


                    • Ma, super,. dva finala, jedna titula .. Jbg, protiv Miloša su nijanse odlučile, šteta, ali nema veze ...

                      Comment


                      • Raonic ni igra dopadljiv tenis, ali takav igrac je potreban zbog raznovrsnosti. On je otprilke klasa za prvih 10.

                        Naravno kod Raonicu jako puno zavisi od servisa. Kad ga ide servis niko, apsolutno niko, nece biti siguran protiv njega na iole brzoj podlozi. Kad ga ne ide servis onda ce biti lak plijen za prvu cetvorku.

                        Danas je pokazao prilicnu dozu samopouzdanja. Izgubio je prvi set iako je bio bolji. Sve jedno je dobio mec.

                        Comment


                        • Comment


                          • Jel postavljani rasporedi za danas?Ako jesu,nije na odmet jos jednom
                            Sidnej:
                            http://www.atpworldtour.com/posting/2012/338/op.pdf
                            Acukland:
                            http://www.atpworldtour.com/posting/2012/301/op.pdf
                            Nema Bog zna kakvih meceva,najinteresantniji Mayer-Muller,ali nema streamova
                            sigpic
                            http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                            Comment


                            • Upali u 1, ipak ces gledati Majera i Mulera
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X