Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP World Tour Series 250 - 2012. godina

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nalbandijan napravio pravi mali podvig.Dobio 2 meca danas,oba po svom obicaju u 3 seta

    Comment


    • Treba nam mec Isner i Raonica na W

      Comment


      • Originally posted by Prle! View Post
        Ne znam da li ćete se složiti sa mnom, ali ovoliko varijacija kao u Haasovom jednoručnom bekendu nisam vidio ni kod jednog igrača.
        Edberg je imao strašan, ali nekonstantan, Gasquet tehnički fantastičan, ali ni približno učinkovit, Almagrov nema puno varijacija, kao ni Wawrinkin.
        McEnroe je imao strašne passing shoteve kojim je odlično probijao protivnike na mreži, ali u dužim poenima je bio poprilično labilan, Rogerov nije konstantan i dosta je nestabilan, ali je odličan na flat udarce. Ne treba zaboraviti ni Mišu, kao ni Kohlya. Međutim, kada sagledam sve parametre, Haasov 1HBH je najbolji 1HBH u historiji tenisa. Baš je uživanje gledati ovog majstora.
        O ne, velika je i dugacka istorija.. ono sto je Ken Rozvel radio bekhendom je za anale, pricali su da po nedelju ili dve nije promasivao bekhend ritern, apsolutno svaki je vracao u teren. Sta god je zamislio, sa njim je i radio. Mogao je da ga opali ravno pa da proleti pored protivnika kao djule, da ga posalje agresivno i nisko sa uglom, da njima odradi savrsen drop sot ili lob

        Srecnici koji su gledali meceve Lejvera i Rozvela verovatno su posmatrali dva najbolja bekhenda u istoriji igre
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • Bravo!!! Ti si majstore pobedjivao Krajiceka na travi dok je Tomas bio petlic

          Idemo na titulu
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Miko View Post
            Upravu si , imace tacno 11,000 , ne moze ga skinuti posle W-a , jedino da ovaj ispadne u QF
            Znaci Nole ako bio stigao do SF imao bi 11.000. Rafa valjda nijedan bod nije osvojio od ovog turnira (ako se ne varam) i osvajanjem Wa bi imao 10.860. Rodzer ako osvoji Hale imao bi 9535 poena, a ako bi osvojio W imao bi 11.195 i izbio bi na prvo mesto. Znaci, on jedino da dobije Novaka u istoj polovini zreba i da ga pobedi u SF, jer to su realnije sanse da se domogne prvog mesta, nego da Nole bude u istoj polovini sa Marijem. Nego dobro, videcemo. Inace, navijam za naseg sampiona, ovo samo cisto kalkulisem da vidimo kako stoji situacija.

            Comment


            • Originally posted by ClayWarrior View Post
              O ne, velika je i dugacka istorija.. ono sto je Ken Rozvel radio bekhendom je za anale, pricali su da po nedelju ili dve nije promasivao bekhend ritern, apsolutno svaki je vracao u teren. Sta god je zamislio, sa njim je i radio. Mogao je da ga opali ravno pa da proleti pored protivnika kao djule, da ga posalje agresivno i nisko sa uglom, da njima odradi savrsen drop sot ili lob

              Srecnici koji su gledali meceve Lejvera i Rozvela verovatno su posmatrali dva najbolja bekhenda u istoriji igre
              -Bilo bi glupo osporavati bekende Rosewalla i Lavera. Pregledao sam određeni broj njihovih mečeva, kratkih sažetaka, dokumentaraca, a koliko je to dovoljno da dam svoj sud o njihovim vještinama sa tim udarcem, ne znam.
              Obojica su bili vrhunski igrači, igrali su na osjećaj i vještinu. To što su uspjevali izvesti sa tim reketima je samo po sebi vrhunac. Idući paralelno sa modernom erom tenisa i konceptu igre koji je činio suštinu tenisa nekad i sad, a koji se mijenjao kroz različite vremenske epohe, volio bih vidjeti kako bi njihov bekend izgledao u današnjem vremenu. Potrebno je puno više udaraca da se dođe do poena, tako da konstanta mora biti na vrhunskom nivou. Što se mene lično tiče, to ne znaći nužno kvalitet više, ali u određenim segmentima prikazuje više varijacija udarca o kojem govorimo.
              -Zato bih između Rosewala, Lavera i Haasa, ipak izabrao ovog trećeg kada je u pitanju taj udarac, bez ikakve namjere osporavanja veličina kakve su Rosewall i Laver (moje poštovanje prema njima je ogromno, ipak su oni postavili standarde), jer mislim da je imao najviše varijacija od spomenutih. Odlična reakcija na spin, jednako dobra na flat, strašan refleks kod riterna i odlično kanalisanje snage protivničkog udarca. Slice, drop i lobovi su na strani prve dvojice.
              -Ljudi su često skloni tome da preuveličavaju određene događaje, pa mislim da je takav slučaj i sa spomenutim bekend riternom koji je Rosewall navodno rijetko promašivao. Ne sumnjam da je bio vrhunski, jedan od najboljih ikad, ali isto tako mislim i da glorifikovanje prošlosti često odradi svoje i pruži malo drukčiju sliku, odnosno bolju nego što je bila u prošlosti. To nije slučaj samo sa tenisom, već generalno u životu.

              Čovjek nekad nesvjesno zaboravi koliko je duga historija ove igre, te koliko je vrhunskih igrača ostavilo svoj trag u ovom sportu, te tako olako kažemo za nekoga da je najbolji ili da ima najbolji udarac. Objektivno gledano to je i nemoguće upoređivati, najviše zbog toga što nemamo kompletan uvid u mečeve odigrane u dalekoj historiji i što zaključke možemo donositi samo na osnovu nekih dokumentaraca, kratkih klipova i članaka.
              “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

              Comment


              • To je rekao ocevidac sa turnira, na Kenov bekhend mogla se staviti kuca i bila bi na sigurnom

                Problem je sto su njih dvojica sa onakvim reketom imali strasne varijacije kada je bekhend u pitanju, sve je to tacno sto si rekao za danasnji tenis ali je reket kojim Tomi igra sisao sa Marsa u odnosu na njihove drvene sa malim glavama. Milsim da bi nam mec njih dvojice iz Dalasa 1972. pokazao kakav im je bio taj udarac, samo je problem sto imamo delice od meca koji je zavrsen u taj brejku petog seta.
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Slažem se. Nema sumnje da je nekada bila potrebna puno veča vještina i umijeće, kada su u pitanju udarci. Još jedna u nizu stavki koje opisuju kvalitet i nivo igre nekadašnjih igrača. Šteta samo što nemamo mogučnost da pregledamo neke od teniskih klasika tog vremena, ali šta da se radi . . .

                  Nego, finale Haas - Federer bi bilo stvarno po mjeri, samo je u pitanju Tommyeva fizička sprema koja ga ipak sputava da pruži svoj najbolji tenis. Povrede su davno uzele danak, a o godinama da ne pričam.
                  U Queensu bih volio vidjeti Nalbia i Čilića u finalu i velika je mogučnost da će se to i desiti. Mislim da je vrijeme da i Nalbandian konačno osvoji neku titulu, prošlo je već dugo vremena od Washingtona 2010-e.
                  Last edited by Prle!; 15-06-12, 22:11.
                  “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                  Comment


                  • Da ne sirimo pricu, ali ja bih zaista voleo da su se mogli maksimalno posvetiti tenisu kao danas, da su imali pomoc medicine koju igraci imaju danas i svu mogucu opremu.. e tek bi tad prstalo na sve strane

                    U Haleu imamo cetvoricu iskusnih igraca koji igraju jednorucne bekhende i treba pogledati oba meca, prvi zbog Federera a drugi zbog Hasa, koje svi i prizeljkujemo u finalu. Teski bi se Tomi odupreo ali i dalje se nadam da moze da ponovi uspeh Fabrisa Madjionicara iz Njuporta 2007. i 2008. i osvoji ATP trofej u ovim godinama

                    Sem voli da igra Kvins i sigurno ce zeleti da povrati titulu.. samo, meni to ne bi odgovaralo jer spremam jednu analizu o novom padu americkog tenisa ove sezone, nadam se da on nece do titule pa da mogu da obradjujem podatke zakljucno sa Vimbldonom. Videlo se danas koliko su Grigoru ove pobede znacile, i iako me strasno nervira svojom neozbiljnoscu voleo bih da podigne ovaj slavni trofej
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Tesko da se mogla zamisliti bolja postava u 1/2 Halea. Stara skola,4 jednorucna BHa...bit ce uzivanje gledati meceve sutra!!

                      Comment


                      • Kad je vec pocela prica o Laver-u i Rosewall-u evo jedan video gde se kolko tolko vidi koliko su oni bili vesti .

                        sigpic

                        Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

                        Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

                        Without error there can be no brilliancy.

                        Comment


                        • Pa da li moze nesto lepse od cetiri jednorucna BH-a u polufinalima Jedini dvorucni koji bih prihvatio bi bio Nalbandijanov. A i njemu dobro ide na drugom turniru

                          Comment


                          • Originally posted by Bonomo View Post
                            Kad je vec pocela prica o Laver-u i Rosewall-u evo jedan video gde se kolko tolko vidi koliko su oni bili vesti .

                            Ima i bolji klip, postavljao sam ja vec, onaj je u boji.
                            There's something wrong with me chemically
                            Something wrong with me inherently
                            The wrong mix in the wrong genes
                            I reached the wrong ends by the wrong means
                            It was the wrong plan
                            In the wrong hands
                            With the wrong theory for the wrong man
                            The wrong lies, on the wrong vibes
                            The wrong questions with the wrong replies

                            Comment


                            • Ah ja nisam nasao nijedan u boji :/.
                              sigpic

                              Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

                              Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

                              Without error there can be no brilliancy.

                              Comment


                              • Ne treba boja na ovo, predivno je

                                Comment

                                Working...
                                X