Announcement

Collapse
No announcement yet.

Prijedlozi, kladionicarska diskusija, misljenja...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ocigledno da neki ljudi iz vladajuce strukture ove zemlje prate ovaj forum, pa su resili da zaustave Petrovca da se obogati i brze bolje doneli izmene Zakona o porezu na dohodak gradjana, pa ce se ubuduce placati porez na dobitne tikete od preko 11000 dinara i to u iznosu od 20 odsto . Sve to moze dovesti do toga da ovi koji gadjaju niske kvote na kraju i sa dobijenim tiketom budu u gubitku
    Last edited by Lion; 15-01-16, 20:59.

    Comment


    • Originally posted by PRINCONI View Post
      Ocigledno da neki ljudi iz vladajuce strukture ove zemlje prate ovaj forum, pa su resili da zaustave Petrovca da se obogati i brze bolje doneli izmene Zakona o porezu na dohodak gradjana, pa ce se ubuduce placati porez na dobitne tikete od preko 11000 dinara i to u iznosu od 20 odsto . Sve to moze dovesti do toga da ovi koji gadjaju niske kvote na kraju i sa dobijenim tiketom budu u gubitku
      Nisam čitao to, zanima me kako će to da oporezuju, to je listić na donosioca, kako se ja posle legitimišem kod poreske sa njim, odn. kako poreska dolazi do informacije da sam baš ja taj koji je uzeo taj novac !?

      Jedino ako kladionica automatski tri odbije 20% od dobitka na listiću čim pređe 11k.

      Comment


      • Originally posted by PRINCONI View Post
        Ocigledno da neki ljudi iz vladajuce strukture ove zemlje prate ovaj forum, pa su resili da zaustave Petrovca da se obogati i brze bolje doneli izmene Zakona o porezu na dohodak gradjana, pa ce se ubuduce placati porez na dobitne tikete od preko 11000 dinara i to u iznosu od 20 odsto . Sve to moze dovesti do toga da ovi koji gadjaju niske kvote na kraju i sa dobijenim tiketom budu u gubitku
        Zavisi sve od toga kako se zakonski racuna dobitak.
        Da li se racuna kao celina, tj sve sto si dobio za isplatu ili se racuna samo kada se od dobijenog oduzme ulozeno. A mislim da bi trebalo ovo potonje da se uzme kao stvarna dobit. Tako da nece bas biti na dobitku, ali ce mu i onako bedna zarada biti jos bednija
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Originally posted by Sandugp View Post
          Zavisi sve od toga kako se zakonski racuna dobitak.
          Da li se racuna kao celina, tj sve sto si dobio za isplatu ili se racuna samo kada se od dobijenog oduzme ulozeno. A mislim da bi trebalo ovo potonje da se uzme kao stvarna dobit. Tako da nece bas biti na dobitku, ali ce mu i onako bedna zarada biti jos bednija
          To je pitanje osnovice, ja cenim da će se ona uzimati samo za iznos preko 11k, odnosno do 11k ništa, za sve preko plaćaš porez od 20%. To mi je nekako logično.

          Comment


          • Originally posted by Brajkula View Post
            Nisam čitao to, zanima me kako će to da oporezuju, to je listić na donosioca, kako se ja posle legitimišem kod poreske sa njim, odn. kako poreska dolazi do informacije da sam baš ja taj koji je uzeo taj novac !?

            Jedino ako kladionica automatski tri odbije 20% od dobitka na listiću čim pređe 11k.
            http://www.mozzartsport.com/vesti/uk...ladioce/125268

            Comment


            • Pa u Bosni vec godinama ide porez na dobitak preko 50e od 10% koji odbije kladara, al se ispostavilo da ne isplacuju te poreze kladionice, pa su napravili nesto drugo kao da kladara pokriva porez

              Al to je mrtva glupost, sve zivo.
              sigpic
              "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
              AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

              Comment


              • Ko je ovo ovako postavio on je duduk za život. Stvarno nestvarno, :krsa:

                Jedino logično rešenje bi bilo da se oporezuje samo iznos preko tih 11k, u primeru

                10000 din x kvota 2 = 20000 dinara (dobitak)

                20000-11000 = 9000 (osnovica)

                9000 : 20% = 1800 dinara (državi za porez)

                20000-1800 = 19200 dinara (koje isplaćuje kladionica)

                19200-10000 = 9200 (dobitak građana)

                Comment


                • Inace,petrovac opet ubo ..


                  Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by maliajnstajn View Post
                    Pa u Bosni vec godinama ide porez na dobitak preko 50e od 10% koji odbije kladara, al se ispostavilo da ne isplacuju te poreze kladionice, pa su napravili nesto drugo kao da kladara pokriva porez

                    Al to je mrtva glupost, sve zivo.
                    Na online kladjenju nema poreza bio ti dobitak 50e ili 5 000e, dok je svaki tiket uplacen u kladionici na dobitak veci od 50e (100 KM) uzimaju 10% poreza.

                    Comment


                    • Originally posted by Sandugp View Post
                      Zavisi sve od toga kako se zakonski racuna dobitak.
                      Da li se racuna kao celina, tj sve sto si dobio za isplatu ili se racuna samo kada se od dobijenog oduzme ulozeno. A mislim da bi trebalo ovo potonje da se uzme kao stvarna dobit. Tako da nece bas biti na dobitku, ali ce mu i onako bedna zarada biti jos bednija
                      To važi za kladionice u Srbiji, a u njima se klade obično oni koji igraju iz zabave jer je ponuda loša.

                      Comment


                      • Da probamo da nastavimo niz 8/8

                        Gorbok (rus) 3,5+ 1,85
                        Gajic (slo) 4,5+ 1,85
                        Hard work beats talent when talent doesn't work hard!

                        Comment


                        • Originally posted by petrovac na mlavi View Post
                          Stanje 1528 e.

                          Francuski fudbal

                          Nica - Anzer 1x, kvota na bet365 1.28

                          Ulazemo 128 e, ostaje 1400 e.

                          Anzer je na drugom mestu, uz duzno postovanje, tu ne pripada. Nica je odlicna ekipa, cetvrti su na tabeli, pojacali su se u poslednje vreme sa Ben Arfom... Ne gube kod kuce veceras.

                          Pozdrav.
                          Nica - Anzer 2 1 - dobitan.

                          Stanje 1563 e.
                          Boj se ovna, boj se govna, a kad cu zivjeti - Mesa Selimovic

                          Comment


                          • Stanje 1563 e.

                            Nfl

                            Arizona ( - 10,5 ) - Grin bej h2, kvota na wwin.com 1.55

                            Ulazemo 163 e, ostaje 1400 e.

                            Pozdrav.
                            Boj se ovna, boj se govna, a kad cu zivjeti - Mesa Selimovic

                            Comment


                            • Evo od mene današnji turista tiket

                              Klub Briž 1&2-5
                              Njukasl 1X
                              Siti 1
                              Vitese X2&2+
                              Torino 1
                              Benfika X2&0-3
                              Rendžers 1&2-5

                              Srećno.

                              Petrovac na mlavi je moj brat.

                              Comment


                              • Memphis 94,5+pp
                                Utah t1 50,5+ pp

                                2/2 win
                                Last edited by stewanoskipp; 17-01-16, 11:50.
                                Hard work beats talent when talent doesn't work hard!

                                Comment

                                Working...
                                X