Announcement

Collapse
No announcement yet.

FK Crvena zvezda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sledeće godine, vidim, brišu Grčkoj i Hrvatskoj npr. 4k bodova više nego nama .. ajde Lalate, poćeraj malo taj koeficijent sa juga!

    Comment


    • Originally posted by madrid View Post
      To je samo projektovan ranking trenutno (nesto slicno kao atp race lista u tenisu, mada je ovo kompikovanije i "nerealnije" jer ne pocinju svi u isto vreme, npr. mi smo ove sezone sakupili vec 2k bodova a Hrvati samo 0.625, Grci samo 0.2k, a svi imamo jos uvek sve timove aktivne) ali bodovi se obracunavaju na kraju sezone i po tome se uzima koeficijent za nerednu sezonu. Proslu smo zavrsili kao 25. (5 year trailing average). Za sada je realno samo da prestignemo Azerbejdzan jer su oni ostali samo sa 1/4 tima, dok ostale asocijacije imaju 3 ili sva 4 tima.
      Upravo sam zato ovo i postovao.
      Jer je jako teško doći do bar 17. mesta.
      Gde šampion počinje od 2. runde kvalifikacije za LŠ.
      A pobednik Kupa od 3 runde kvalifikacija za LE.

      Mi smo prošle sezone imali ekstra sezonu koju nečemo skoro ponoviti.
      Zvezda uzela 8 poena, Partizan 7.
      Srbijin koeficijent 6,375
      Od ove sezone je malo promenjen način bodovanja jer postoji i preliminarno kolo kvalifikacija gde poraženi dobija 0.5 poena.
      Zvezda je recimo od starta već dobila 0.5 poena i na osnovu prve runde još 1.5 poen.
      Sledeći bodovi će nam se pripisati tek kad daleko bilo ispadnemo iz kvalifikacija za LŠ, pa dobijemo bodove za Ligu Evrope,
      ili kad uđemo u grupnu fazu LŠ.
      Last edited by Jaqen Hghar; 25-07-18, 19:55.

      Comment


      • Kako sad racunaju koeficijent?
        https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert...ccoef2019.html

        Ovako se racunalo za proslu sezonu, kao da nisu promijenili metod racunanja?

        Comment


        • Comment


          • Originally posted by Lord Aleksoni View Post
            Da li moras Urose da budes takav kreten uvek, nekada se suzdrzi nepotrebnih komentara. Sjajno bi bilo za srpski fudbal da imaju dva kluba u kvalama za LS za pocetak, to bi znacilo da stvari idu na bolje a ti odmah krenes na kontru, ovim stvarima sto pisemo nas fudbal bi bio jos bolji i konkurentniji..

            U nasoj ligi bi naravno zeleo da Zvezda osvaja sve ali za Evropu je potpuno druga stvar.
            E ako si mi rekao. Kreten jesam, na tebe ne mogu da se ljutim.

            Samo ja ne navijam za srpski fudbal nego za Crvenu Zvezdu. Voleo bih da možemo direktno u LŠ ali to je takva utopija, potpuno nerealno. Ventspils je objasnio.

            A što se tiče njegovih upisa zašto mora Zvezda da bude prva a Partizan drugi, pa zato što imaju najviše navijača. Masa je zadovoljna. Koga boli uvo da bude prvak klub neki sa par desetina hiljada i da navlači gnev večitih.

            Ja razmišljam o realnim stvarima, to što ti pričaš su utopije.

            Jebe mi se za srpski fudbal, samo Crvena Zvezda. Kakav srpski fudbal nemamo infrastrukturu, sredstva, ništa, ja tu treba da se pravim da bih voleo da igra neko umesto Zvezde. Nema šanse

            Mada vidim da je u Slobodi iz Užica Opačić iz Alavesa uzeo stvari u svoje ruke, doćiće do prve lige a stadion je vrhunski. Ali kad se popne do prve lige ako pokaže neku veću ambiciju dobiće jedan poziv iz Novog Sada a drugi iz Budve gde će mu biti objašnjeno da je loše to što radi. Mada čovek to zna nije pao sa kruške.
            Last edited by Cassius Clay; 25-07-18, 20:10.

            Comment


            • Mi treba prvo da uložimo u infrastrukturu, smanjimo broj klubova, da se ne igra po bljuzagrijama, pa onda da se priča o srpskom fudbalu. Mi ne možemo da pričamo o srpskoj košarci, a tu smo svetski uspešni, a kamoli za fudbal u kom treba ulaganja i ulaganja. I u košarci imaju Partizan i Zvezda. Pojavi se Hemofarm pa im skrešu krila.

              Počnimo od vizuelnog izgleda dresova koji su najklošarskiji u Evropi do timova koji ulaze u ligu samo da bi ih punili mi i Partizan.

              Teško je puniti Užičku Slobodu, Loznicu, Kragujevac pred mnogo domaćih navijača. Zato su uvek Hajduk Kula, Lučani bili primereni.
              Last edited by Cassius Clay; 25-07-18, 20:15.

              Comment


              • Originally posted by Jaqen Hghar View Post
                Srbija trenutno već jeste 19. mesto.
                Ali ne počinje zemlja čiji predstavnik je 19. mesto kvalifikacije za LŠ od 2. kola,
                već savezi od 15 do 17. mesta.




                Međutim, ono što je iz ugla nas Zvezdaša urgentno da redovno učestvujemo u grupnim fazama UEFA takmičenja.
                Vidite Partizanove učinke u poslednjih 5 sezona, a realno ništa specijalno nisu radili u grupnim fazama,
                a pogledajte naše 4 i 5 sezonu unazad.
                Onda kada nam nisu dali licencu kad smo bili prvi i sledeće kad smo odmah ispali od Kairata.
                0 i 0.25 bodova.
                Teško je takvim tempom stizati do pozicije da u dogledno vreme budeš povlašćen u 3. kolu kvalifikacija za LŠ,
                koje je vrlo bitno jer bi u slučaju prolaska treće runde kao utešnu nagradu već imali grupnu fazu UEFA Europa Lige.

                Format_LS.jpgFormat_LS.jpg

                http://forum.redstarbelgrade.rs/index.php?topic=10088.0
                Last edited by many men; 25-07-18, 20:36.

                Comment


                • Crvena zvezda je tim, sve drugo je šuplja priča. Ako je posle mnogo, mnogo godina stvoren tim sposoban da bude kompetentan u Evropi, to se ni za živu glavu ne dira.
                  Ako imaš tim koji slavi u Pragu i Kelnu, sposoban je da izbaci jedan multimilionski Krasnodar, koji je ravnopravan sa BATE Borisovom, koji drži nulu u Londonu protiv Arsenala i bori se do poslednjeg trenutka sa CSKA iz Moskve za 16 najboljih u Evropi, sve je jasno.

                  Samo lud čovek ili onaj sa lošim namerama bira opciju da čereči, sakati i nabija na kolac jedan takav tim. U ovom trenutku je promenjeno pet ključnih igrača, a to je mnogo više od pola tima kada se analizira kojih sve kolosa više nema u timu.

                  Da su naši klubovi zadržavali najbolje igrače, redovno i lako bi igrali Ligu šampiona i to svake sezone i to oba kluba zajedno.
                  Istorija klubova je promenjena zbog politike kanibalizma u našim klubovima koji su i bukvalno trgovali sopstvenim mesom.

                  Da li iko može da zamisli kako bi izgledala istorija Crvene zvezde da je Robert Prosinečki prodat u leto 1988, nakon što je postao svetski prvak ili da su u leto 1990. otišli Dejan Savićević i Darko Pančev?
                  Crvena zvezda nikada ne bi osvojila Kup šampiona, nikada.

                  Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
                  C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                  Comment


                  • Comment


                    • Po meni mnogo bolje resenje od Lesckuka, ali hajde da sacekamo.

                      Comment


                      • Ovo je malo ružno što ću da uradim ali kad mogu vesti da se prenose mogu i postovi. Sa RSB je od lika koga tamo svi poštuju koliko sam provalio i koji nije neki admin ali svi ga slušaju jer je znalac.

                        Malta:

                        "Konde je odličan igrač, i bio bi mnogo dobar izbor. Nema potrebe da pišem da je deset nivoa iznad Blanka. Konde je neka apgrejdovana verzija mješavine Pešića i Huga. Za razliku od njih dvojice, Konde se ističe mnogo boljom tehnikom u kretnji i mnogo tečnijom igrom. Njih dvojica su znali komplikovati u mjestu, dok to Konde mnogo manje radi. Ima veoma dobar dribling i u stanju je krenuti u prodor i da naniže par igrača. Ima izuzetno dobar šut koji veoma često koristi, a ujedno mu je i ogromna vrlina to što je izuzetno nepredvidiv. Opasan je i iz slobodnjaka.

                        I taktički dosta dobro stoji, iako nekada samo donosi pogrešne odluke na terenu u vidu kretanja ali to može biti usled toga da je igrao u relativno slabijoj ekipi. Voli da ima loptu u nogama pa nekada previše dolazi po loptu čak i kada ne treba, ali kod nas će to morati manje raditi jer imamo puno veći posjed nego Janjina pa će se moći fokusirati na to da igra u opasnijim zonama kao pravi špic. To što voli loptu u nogama ne znači da ne zna kvalitetno odložiti loptu i onda pokazati brzu reakciju kretnjom u prostor kao klasičan špic. I u kaznenom prostoru ima dobru reakciju, dobro napada prostor i loptu kada idu centaršutevi na njega.

                        Iako je snagom sličan Pešiću (ali bolji tajming u skoku), a poznato je koliko se Pešić teško adaptirao na uslove protiv Cska kada je morao izdržati duele sa protivničkim fudbalerima, čini mi se da ima mnogo bolji dribling pod pritiskom i da se time može osloboditi protivnika. U suštini, djeluje mi odlično i bio bih zaista zadovoljan da dođe. Jeste čudno da se relativno kasno pojavio na mapi, ali je već tri sezone dvocifren pa se ipak može okarakterisati kao konstantan. "

                        Nisam gledao nikada lika tako da ne pričam u prazno, evo ga kratak opis.

                        Comment



                        • Comment


                          • Mnogo postujem ali da bi bilo proglednije. Mislim da sad mora da se ide na dobrog napadača jako, Pedro deluje odlično i to je promenilo spektar sa Liščuka i Soldana kao pozajmice.

                            Ne bih žalio ni milion i kusur da ss da za Pedra da bude naš igrač

                            zbog:

                            1) Prodjemo Spartak iz Trnave, sigurni smo u Ligi Evrope - novac je vraćen i igrač je isplaćen.
                            2) Pod pretpostavkom da ćemo ući u LE ili ako Bog da u LŠ, on najmanje pali za neke Emirste za 2,3 miliona(zbog godina), a verovatno i više.
                            3) Rešili bi prvenstvo jer bi na svakoj pozociji imali po dva kvalitetna igrača.
                            4) Obezbedili bi sebi napafača za dogodine, Stojiljković je pozajmljen.

                            Skuplja je pozajmica od 500-600k za Soldana, od milion i sto, dvesta, koliko bih ja išao maks za ovog. Možda je čovek skuplji, možda jeftiniji, nagadjam.

                            Ali ne možemo očekivati više da prodajemo špiceve za 4,5 miliona a da ih nabavljamo za siću.
                            Last edited by Cassius Clay; 25-07-18, 23:39.

                            Comment


                            • Originally posted by 61563 View Post
                              Pazi,sto se mene tice o nasoj ligi ne mislim nista dobro,ali daleko od toga,da nam je liga slabija,od pobrojanih...Turska,Grcka,Holandija,jesu bolje...i Danci su tu negde.ostale pobrojane,tesko da imaju vise od 2 kvalitetna tima(rang Zvezde I FKP ili slabiji)(i bilo bi cudno da se plasiraju u grupnu fazu LSpricam o trenutnoj situaciji,sadasnjosti) ko i nasa,razlika je sto nisu ista dva svake godine...napisao si da je CSKA jaci od Arsenala,koliko se secam bas ih Arsenal izbacio odmah posle nas i to prilcno lagano....tesko ce nasa liga dogurati do 7-10 jer to su dosta jace lige Portugal,Turska,Ukajina,Belgija...pre svega jer i mamo samo 2 kluba u koje se ulaze kes,al opet nedovoljan za neke top rezultate...mene licno zanima samo Zvedza i navijam za sve nase klubove u Evropi,sem FKP,stavise njima zelim da ispadnu od svih,po mogucstvu i da ne igraju Evropu...Spic mislim da ce biti ovaj Spanac,kog zeli Miloje ako Grci pristanu,a trebalo bi jer mu poslednja godina ugovora...Hocu da kazem da ostali imaju problem ko mi kes i velika je razlika od 10 mesta i ovih posle do nekog 25(jedina sto su kod nas uvek ista 2 tima,a ovamo se rotiraju,ali nikad nema vise 1 ili 2 jaka,jer se sve rasproda cim neki iskoci...Holandjani su ispali,al ocekujem brz povratak,gledajuci kako su se ove godine okrenuli i nisu prodali bukvalno nijednog ozbiljnog igraca posle puno godina
                              Napisao sam da je CSKA jaca od drugog tima Arsenala (protiv kog smo igrali). Svi ovi okolo prosto imaju potencijal za vise bodova od uboge JSL, nemoj da se zezamo. U Hrvatskoj je treci klub Hajduk koji je jaci od bilo kog treceg u Srbiji. Dinamo i Rijeka u najmanju ruku su tu negde sa BG dvojcem.

                              Pisao sam o ulazenju u grupne faze LE ili LS. Tu je i kiparska liga bolja od JSL. Prosto, ne moze da se izgura dobar rezultat u ligi koja ima samo dva kluba, jer automatski ostajes bez doprinosa nekog treceg, kamoli cetvrtog. Drugo, u takvoj ligi igraci ne mogu da napreduju, nemaju pravi ambijent da bi igrali jake utakmice. Trece, zna se dobro sta je cilj klubova ovde, eno Partizan sad rasprodao tim pa se cude kako igraju lose. Nece oni ove sezone nidje (nazalost ili na srecu, kako za koga). Zvezda se mozda provuce u grupe ako dovede napadaca.

                              Originally posted by Uroš View Post
                              E ako si mi rekao. Kreten jesam, na tebe ne mogu da se ljutim.

                              Samo ja ne navijam za srpski fudbal nego za Crvenu Zvezdu. Voleo bih da možemo direktno u LŠ ali to je takva utopija, potpuno nerealno. Ventspils je objasnio.

                              A što se tiče njegovih upisa zašto mora Zvezda da bude prva a Partizan drugi, pa zato što imaju najviše navijača. Masa je zadovoljna. Koga boli uvo da bude prvak klub neki sa par desetina hiljada i da navlači gnev večitih.

                              Ja razmišljam o realnim stvarima, to što ti pričaš su utopije.

                              Jebe mi se za srpski fudbal, samo Crvena Zvezda. Kakav srpski fudbal nemamo infrastrukturu, sredstva, ništa, ja tu treba da se pravim da bih voleo da igra neko umesto Zvezde. Nema šanse

                              Mada vidim da je u Slobodi iz Užica Opačić iz Alavesa uzeo stvari u svoje ruke, doćiće do prve lige a stadion je vrhunski. Ali kad se popne do prve lige ako pokaže neku veću ambiciju dobiće jedan poziv iz Novog Sada a drugi iz Budve gde će mu biti objašnjeno da je loše to što radi. Mada čovek to zna nije pao sa kruške.
                              Ma kakva masa, ko ovde uopste prati domaci fudbal. Pa stadioni su prazni. Preko klubova se peru pare i zato ce klubovi gde su najmocnije uprave uvek biti prvi. Drugo, ta dva kluba imaju naveci potencijal stvaranja para (pa kasnije mogu samo da se pokupe), ko ce se jos cimati oko stvaranja drugih klubova kad moras mnogo vise da radis. Plus, uprave svih drugih klubova bas briga za rezultat, daj da se utalim, uzmem pare, mozda se kasnije ubacim u upravu mocnijeg kluba.

                              Samo, u tom ambijentu je iluzorno razmisljati o dva kluba u LS, to je glupost. Kao da africka zemlja razmislja da sagradi kosmodrom.
                              You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                              Comment


                              • Pa jeste iluzorno ako nemaš ekipu koja bi da uzme veći novac kao Terza i ekipa po Maminjo receptu. Pisao o tome davno. Zvezdi rezultati i LŠ, njima višemilionski transferi.

                                Uvek pristajem na tu verziju više nego na Adžića i Stevu Majamija.

                                Comment

                                Working...
                                X