Announcement

Collapse
No announcement yet.

FK Crvena zvezda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Slicno sam razmisljao, mada mi je padalo na um da igra
    4-4-2 kao najistureniji.
    Ovo sto je igrao u paru sa Boaceom nije funkcionisalo a i ako dodje Stoiljkovic, bojim se da ce biti slicno.
    Ja sam prizeljkivao igraca kao Djurdjevic,
    pa da u paru sa Boaceom predjemo na4-4-2.

    Comment


    • Originally posted by many men View Post
      Slicno sam razmisljao, mada mi je padalo na um da igra
      4-4-2 kao najistureniji.
      Ovo sto je igrao u paru sa Boaceom nije funkcionisalo a i ako dodje Stoiljkovic, bojim se da ce biti slicno.
      Ja sam prizeljkivao igraca kao Djurdjevic,
      pa da u paru sa Boaceom predjemo na4-4-2.
      Tesko da ce Milojevic igrati 4-4-2 osim kad bude rotirao da odmori igrace. Pesic bi u paru mozda najbolje funkcionisao sa nekim brzim i okretnim igracem tipa, ne znam, Rakima Sterlinga ili mozda sa nekim lelemudom koji je jak na lopti kao sto je, na primer, Katai ili tako neki igrac. Dva klasicna napadaca, za to moras bas da imas dobre ove dve linije iza, narocito ovu iza napadaca koja mora da igra jezivo dobro u oba pravca. Neka je tendencija kod ovih jacih timova u poslednje vreme da se igra kroz posed a to tesko ide kad imas igraca manje tu oko sredine. A opet napadac od kojeg se zahteva obavezna igra se brze trosi, cim padne snaga padne i koncentracija, sto je za napadaca muka jer je njegova primarna funkcija da ga metne kad udje u sansu.
      Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

      Comment


      • Pesic najbolje igra kao zamena boaciju. Nema mesta za 2 spica u evropi, u super jadnoj srpskoj ligi moze i racic i milijas

        Comment


        • Pešić bi najbolje igrao sa sredinon Krstičić Bakula Donald i Radonja Pešić Katai. Nazad bez brige, Donald i Krstičić za pas napred, i tri majstora u završnici. Boaće sigurno ide, Peša nije došao da bude drugi špic. Da l sad ili na zimu, kad stigne dobra ponuda.

          Meni je Pešić bolji igrač od Ričmonda samo da udje u pravu golgetersku formu. Sjajan osećaj ima za kratak pas u prostor, mnogo je bolji sa loptom, samo da ulaze ove prečke i to je to. Ovo sad iskreno mislim. Volim obojicu, Boaći je jak kao stena, ali obojica imaju svoje prednosti stvar je ukusa.
          Last edited by Cassius Clay; 29-08-17, 00:53.

          Comment


          • Originally posted by Uroš View Post
            Pešić bi najbolje igrao sa sredinon Krstičić Bakula Donald i Radonja Pešić Katai. Nazad bez brige, Donald i Krstičić za pas napred, i tri majstora u završnici. Boaće sigurno ide, Peša nije došao da bude drugi špic. Da l sad ili na zimu, kad stigne dobra ponuda.

            Meni je Pešić bolji igrač od Ričmonda samo da udje u pravu golgetersku formu. Sjajan osećaj ima za kratak pas u prostor, mnogo je bolji sa loptom, samo da ulaze ove prečke i to je to. Ovo sad iskreno mislim. Volim obojicu, Boaći je jak kao stena, ali obojica imaju svoje prednosti stvar je ukusa.
            To je jao kad bi izmedju karleuse i dzesike albe izabrao ovu prvu.

            Comment


            • Je l' neko pomenuo Matica i Tadica? Seli bi nam kao dupe na noshu. Taman prodamo Kangu i Donalda, od tih para dovedemo njih dvojicu, vratimo od ostatka bankama deo duga i Bog da nas vidi.
              Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

              Comment


              • Citajuci prethodne strane shvatio sam da je kolega forumas Uros veoma mlad i da ne poznaje fudbal o kom se na ovoj temi pise.

                Comment


                • Elem, velika je steta sto momci nisu uspeli da se izdignu nakon plasmana u Le i pobede onakav Partizan. Nije beznacajna zaliha na tabeli, koliko god hajp oko evro-jeseni sad bio aktuelan. Imali smo ih na svom terenu i trebalo je dobiti derbi.
                  Poenta je da i Milojevic ubuduce konkretno rotira tim, nije lose imati vise resenja u uslovima dva fronta koji cemo igrati. Ipak, domaca liga treba da bude prioritet, uz bitku u Le gde zaista treba ici po principu "neka bude sta bude".

                  Nas cekaju i neki tezi ispiti na domacim livadama, nisu svi timovi u rangu Backe i Surdulice... A za to i siroka rotacija ne moze da skodi.

                  Comment


                  • Braco da vas sve pozdravim vise necu posjecivati forum.
                    Tuga velika...

                    Comment


                    • Originally posted by vinetu View Post
                      Braco da vas sve pozdravim vise necu posjecivati forum.
                      Tuga velika...
                      Sta je bilo?

                      Comment


                      • Стварно је скандал да РЕДСТАР Шоп продаје дефектне ствари, узео једну пикслу као сувенир а она као да је преживела поплаву. Ако им је цела серија овако дефектна онда су они шампиони.

                        Comment


                        • Originally posted by suptil View Post
                          Стварно је скандал да РЕДСТАР Шоп продаје дефектне ствари, узео једну пикслу као сувенир а она као да је преживела поплаву. Ако им је цела серија овако дефектна онда су они шампиони.
                          To je sve u sklopu akcije FKCZ borbe protiv pušenja. Naša Zvezda uvek društveno odgovorna, bravo!
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by taliesin View Post
                            Donald je takticki najpismeniji i najskolovaniji igrac ovog tima ali takve stvari kod nas niko ne gleda. Daj magiju, proturio mu kroz noge, jebe po Freestyleru, to su kod nas kriterijumi za igranje fudbala i to se gleda. Koga jos zanima sta igrac uradi za tim, to su nevazne stvari. Samo mitovi, opsta mesta,statistika i slicne povrsnosti. Stvar je u tome da nama klasican zadnji vezni, narocito u nasoj ligi, ne treba ako imas dva igraca u manevru koji su takticki pismeni, disciplinovani, sposobni da trce 90 minuta i znaju da igraju fudbal. Mi smo navikli na to su da zadnji vezni krljatori kojima je misaona imenica da posalju loptu unapred i nekom ko nije prvi igrac do njih, otuda ta fascinacija pitbulovima koji preoravaju teren a mi balimo pored televizora ili na stadionu.

                            Jovicic je dobar igrac i bice nam veliko pojacanje, ima mesta za njega, ali sada imamo dobar manevar i bez njega i tu smo se dobro zatvorili. Precenjuje se uticaj jednog igraca tog profila na ukupnu organizaciju igre, mi smo i bez njega sasvim dobro izgledali na najjacoj utakmici koju smo odigrali od dolaska Milojevica. Trener je taj koji je kljucna figura u kreiranju igre, kad on dobro poslozi tim svaki igrac koji zna da igra i disciplinovan je ce izgledati dobro. Onda ti ostaje tih par igraca ekstra kvaliteta koji dodaju glazuru i mogu potezom da preokrenu rezultat protiv timova koji takodje imaju ozbiljne trenere i znaju da postave igru. Bas oni koje smo navalili da prodamo jer su, mozes misliti,... Afrikanci.

                            Na zalost, sta god da se napise o bilo kojem igracu na ovom topiku vise nije relevantno. Vecina forumasa uopste ne gleda kvalitet ni igraca ni fudbala vec se trudi da ocrni ili nahvali svoje pulene za koje su nekada po starom losem forumskom obicaju izjavili ovo ili ono bez pokrica pa su zapeli da ispadne da su u pravu. Vidjao sam to vec poslednjih par godina na topicima o KK Crvena Zvezda, sada se samo ta ruzna i detinjasta navika preselila i na fudbal. Bas me zanima koliko ljudi ovde je treniralo fudbal ili su makar igrali jaci mali fudbal, ta informacija bi bila zanimljiva.
                            svakako da je u donaldovoj igri njegova takticko-tehnicka obucenost najveci kvalitet, ali ne treba ici u krajnosti i proglasavati ga mastermindom ove igre. ovo sto igra u zvezdi je njegov plafon i s te strane mogu da razumem njegovu zelju da se mozda okusa u nekoj jacoj ligi. kao i svaki igrac i donald uz dobre saigrace postaje bolji. seti se njega prosle godine u prau recimo sa la talekom. koji je to bio pad u odnosu na igru u sa grujicem. opet ove godine i on izgleda bolje. nije on takticki bezgresan. seti se samo kokiko je ranije lopti gubio na nasoj polovini ili koliko puta pokusavao rizicnim pasovima po sirini.
                            za jovicica smo se mislim slozili da je igrac tipa piksija kovacevica samo sto ume da igra fudbal. ja ne precenjujem nejgov ucinak u napadu, na protiv, mislim da je on kljucan u defanzivi. plasio sam se kako ce bez jovicica izgledati savic i babic(pretpostavljam da se izmedju ostalog i zbog toga miloje odlucio za frimponga) protiv krasnodara ukoliko bude bio peveliki razmak izmedju linija. priznajem miloje me je iznenadio. mi smo protiv krasnodara taskticki odigrali vrhunski! pri tom u defanzivi i trebalo istaci srnica i milica koji su pokrivali ne samo krila vec vrlo pametno i sa savrsenim tajmingom ulazili i u sredinu.
                            moderan fudbal je malo nepravedan prema znalcima. snaga i brzina su dve apsolutno najpozeljnije osobine. poseban problem je sto nasa struka to pogresno shvata, pa od trkckih raga da ne kazem konjina pokusavaju da naprave igrace. pretpostavljam da si i sam trenirao, sigurno onda znas dosta igraca koji su bili daleko i od proseka ali su recimo stigli do seniorke karijere.
                            u mladjim kategorijama i u fudbalu i u kosarci valjda usled nedostatka, strucnosti, kao da se sistematski gusi svako ko iskace iz sistema. previse se posvecuje paznje taktici, a premalo individualnim kvalitetima. onda se takvi momci obicno proglasavaju za problematicne ili da im je vazniji freestyler od fudbala ili kosarke. na srecu ti talenat ne mozes ubiti pa tu i tamo iskoci neki kosarkas, na zalost u fudbalu je to mnogo teze.

                            Originally posted by taliesin View Post
                            Tesko da ce Milojevic igrati 4-4-2 osim kad bude rotirao da odmori igrace. Pesic bi u paru mozda najbolje funkcionisao sa nekim brzim i okretnim igracem tipa, ne znam, Rakima Sterlinga ili mozda sa nekim lelemudom koji je jak na lopti kao sto je, na primer, Katai ili tako neki igrac. Dva klasicna napadaca, za to moras bas da imas dobre ove dve linije iza, narocito ovu iza napadaca koja mora da igra jezivo dobro u oba pravca. Neka je tendencija kod ovih jacih timova u poslednje vreme da se igra kroz posed a to tesko ide kad imas igraca manje tu oko sredine. A opet napadac od kojeg se zahteva obavezna igra se brze trosi, cim padne snaga padne i koncentracija, sto je za napadaca muka jer je njegova primarna funkcija da ga metne kad udje u sansu.
                            dejan drazic na primer? zezam se zbog tvog prethodnog komentara u vezi drazica koji me je bas iznenadio. formacija sa dva klasicna spica je nesto sto se ne igra vec dvadeset godina. vise puta sam pisao o tome na temu boaci-pesic. slazem se da obojca najbolje funkcionisu u sistemima 4231 ili 433.
                            Last edited by NateHuffman; 29-08-17, 10:53.

                            Comment


                            • Originally posted by dekkard View Post
                              To je sve u sklopu akcije FKCZ borbe protiv pušenja. Naša Zvezda uvek društveno odgovorna, bravo!
                              Да су живи и здрави, ја не пушим, али неће ваљати ако је цела серија оваква.

                              Comment


                              • Шта кажу финансијски експерти у клубу? Јел ће имати пара за повећања плата носиоцима игре? Први пут у историји и то не 10% већ 30%.

                                Comment

                                Working...
                                X