Announcement

Collapse
No announcement yet.

FK Crvena zvezda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by VLADIMIR PERIC VALTER View Post
    Jedan si od onih koje sam uvek rado čitao, štp zbog informacija što zbog upućenosti u mladje igrače, dobro došao, znaš li nešto više za Rikardinja, zvanično je da se povredio, ja imam info da jeste tako ali se negde provlači da mu spremaju šut kartu.
    Za sad ostaje. Igrao bi danas da se nije povredio. Milojevic je strpljiv s njim, ali oni koji su ga doveli bas i nisu, videcemo do kraja meseca, ali mislim da je blizi ostanku.

    Comment


    • Originally posted by suptil View Post
      @CROMI Аултенталер да аутогол, неће Анђелковић. Јесте лимитиран, има године, тачно је и да када тим има главу и реп да је добар за клупу а не за терен. Али једноставно ја увек могу да га истрпим и није толики кратер како чаршија вели. Кад се неко узме на зуб тај је готов.
      Nisam ga uzeo na zub,nemam nista od toga,teren je jedino merilo,nisu cak ni godine problem,ili si dobar igrac ili nisi,za mene nije i pored toga sto dosta trci i savije po koji centarsut mane su mu dosta vece....A ovo za Augentalera,sumnjam bas da je ovo sve povezao,pored autogola,smecovanje u svom sesnaestercu,pravljenje penala uz katastrofalnu odbranu...

      Comment


      • Originally posted by Uroš View Post
        Pa zato što sam prilično mlad. Od 2001-2 se sećam derbija i evropskih tekmi sa kim smo igrali i šta, shvatio sam ja to toliko katastrofalno taj period 2008 pa nadalje, jer znam šta je Zvezda bila i jeste i baš me bolelo. Ne na kompleksaški način sad da mi je Partizan veći u očima, već nepravda. Najveći srpski brend nije to zaslužio.
        Šta je bilo, bilo je, idemo dalje. Nisu nas uništili niti će ikada moći.
        Paradoksalno je da se danas o Zvezdi pise kao o srpskom brendu a tu Zvezdu za kojom svi uzdisemo je najvise unistio raspad Jugoslavije i smanjivanje lige na lokalno sibicarenje gde lokalno orijentisani klubovi najvise profitiraju. Zvezda je za nase prilike glomazan mehanizam, mastodont jugoslovenskog domasaja koji nikad nije uspeo da se reformise na manji prostor i operacionalizuje svoje poslovanje na manjem, srpskom prostoru. Partizan nas je zato prejebao, njima je lokal vec vise od pola veka sine qua non postojanja kluba. Slicna stvar se desila u Hrvatskoj, tamosnja fudbalska avangarda koja se zvala Hajduk iz Splita je propala a drzavno-nacionalisticki projekat Dinamo je postao dominantan u hrvatskom fudbalu.

        Zvezda je otkako ja pratim fudbal (a Zvezdu gledam od vremena kad je Dzajic jos uvek igrao) bila i ostala snobovski (u pozitivnom smislu ako se tako moze govoriti o snobizmu) klub, neko ko se nije zadovoljavao prostorom u kojem igra i uvek tezio dalje od toga, avangarda jugoslovenskog fudbala i nezaobilazna evropska cinjenica. U vreme kad se kod nas igrao pristojan fudbal Zvezda je bila i zvanicno u deset najuticajnijih i najslavnijih evropskih klubova, sto je danas nezamislivo i izmastati a kamoli imati. Na Marakani se igralo finale (Ajaks - Juventus) i polufinale (Zvezda - Bajern) KES, finale (Zvezda - Borusija Menhengladbah) Kupa UEFA, finale Evropskog prvenstva, more neverovatnih utakmica i jos vece more legendarnih svetskih fudbalera. Na primer, imao sam priliku da na nasem stadionu gledam najveceg fudbalera svih vremena, Dijega Maradonu, Butragenjov Real, Altobelijev Inter, Van Bastenov Milan, Rumenigeov Bajern, Ronaldovu Barselonu i Zvezdu koja je protiv nekih od tih timova pobedjivala, sabijala u pojedinim fazama utakmice i igrala pravo zajeban fudbal.

        Sve to je moralo da se raspadne kad se raspao kontekst u kojem je Zvezda bila dominanta. Zvuci paradoksalno ali nas je pojeo nas sopstveni uspeh ili, kako cesto imam obicaj da kazem, danasnja Zvezda je posledica Barija. Kad je trebalo spustiti vizir, smanjiti apetite i regrupisati se da bismo preziveli mi to jednostavno nismo mogli niti znali da uradimo jer smo u tim trenucima bili evropski i svetski sampion. Ono sto nije moralo da se desi je dubina naseg pada ali to je jedna sasvim druga, tuzna prica.
        Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

        Comment


        • Originally posted by Markoss View Post
          Za sad ostaje. Igrao bi danas da se nije povredio. Milojevic je strpljiv s njim, ali oni koji su ga doveli bas i nisu, videcemo do kraja meseca, ali mislim da je blizi ostanku.
          Ko ga je doveo?

          Comment


          • Originally posted by Vatrogasac View Post
            Ko ga je doveo?
            Terzic.

            Comment


            • Pozdrav i od mene za Markossa, dugo su te priželjkivali ovde.

              Napiši za Ze Markosa nešto i Viveirosa, ja koliko sam gledao treninge, deluje mi sasvim ok i mislim da se na njega računa od zime. A za Arape i Ruiza malopre napisah mislim da nude 500k. Je l tačna ta cifra?


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Comment


              • Originally posted by Markoss View Post
                Terzic.
                Pa dobro to formalno ali koliko sam čuo svi su ga hteli.I Terzić i Mrkela i Miloje

                Comment


                • Abraham ce da objasni za Andjelka
                  Ocajan je u odbrani, pogresno se krece i stoji, smotan i fizički hendikepiran.. Tako da je u ozbiljnom sistemu najslabija karika. A prodoran jeste, opasan u napadu, trudi se i solidno centrira. Opasan i po svoj i po protivnicki gol.

                  Comment


                  • Originally posted by Markoss View Post
                    Za sad ostaje. Igrao bi danas da se nije povredio. Milojevic je strpljiv s njim, ali oni koji su ga doveli bas i nisu, videcemo do kraja meseca, ali mislim da je blizi ostanku.
                    To mi je u redu, mislim baš je glupost terati igrača nakon tri utakmice pa sve i da je dao tri autogola, ja mislim da samo treba biti strpljiv, nov tim, novi trener, grad , ambijent sve to treba prilagoditi.

                    Comment


                    • Originally posted by Krvavo koleno View Post
                      Abraham ce da objasni za Andjelka
                      Ocajan je u odbrani, pogresno se krece i stoji, smotan i fizički hendikepiran.. Tako da je u ozbiljnom sistemu najslabija karika. A prodoran jeste, opasan u napadu, trudi se i solidno centrira. Opasan i po svoj i po protivnicki gol.
                      Idealan za prekomandu na krilo

                      Comment


                      • ... Nekog aviona sto leti sto dalje od Mitica

                        Comment


                        • Ako je tacan ovaj najavljeni tim sa zurnala, mislim da ce danas biti bas zanimljiva utakmica i konacno od prvog minuta da vidimo radonjica. Mogli bi on i adzic stalno menati strane posto obojici vise odgovara leva strana. Za sada svuda imamo dobre zamene izuzev kange i branka. Proslu utakmicu je najveci problem bio u sredini kada su centralni vezni bili racic i milijas. Mislim da se dosta kockamo sa njima i da bi trebali da budemo svesni da kanga i jovicic ne mogu odigrati sve utakmice kao ni donald. Znam da sada imamo ozbiljnog trenera pa se ne sekiram mnogo. Realno ko se na grofa od mojkovca opece i u Milojevica duva.

                          Comment


                          • Ocekujem opet utakmicu bez primljenog gola, neverovatno je koliko nam dobro odbrana izgleda za ovako kratak period koliko su zajedno.

                            Comment


                            • 2:0 za nas

                              Comment


                              • Ja očekujem nešto raspucaniju utakmicu. Mislim da ćemo ih zgaziti bez primljenog.

                                Comment

                                Working...
                                X