Announcement

Collapse
No announcement yet.

FK Crvena zvezda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Po Vladanovim izjavama a i po onome što sam ja čuo on je najviše oduševljen načinom na koji igra Salcburg. Mi mora da se menjamo ako hoćemo da vatamo korak sa modernim fudbalom. Fudbal je danas brz, traže se trkači, pokretljivi fudbaleri, i štoperi moraju znati baratati loptom. Jebeš štopere koji se utronjaju čim ugledaju da im prilazi protivnički igrač. Napad često od njih se gradi. Kako da gradimo napad sa Savićem, Milunovićem, Stojkovićem i Rodićem kada uglavnom vraćaju loptu Borjanu ili šalju dugu loptu napred. Gajić čak i kad je igrao levog beka na početku stalno je tražio pas igru, videlo se da je pismen igrač. Mene je Rodić iznenadio. On to isto ume al valjda ga u poslednje vreme mrzi da se potrudi.

    Comment


    • Jeste ali svi ti igrači koji znaju to, su u boljim klubovima. Ja sam što se tiče kvalifikacija i Evrope zadovoljan igrom. Samo tako možemo da igramo. Sa jakom defanzivom i kontrom, nemamo mi na posed šta da tražimo.

      Problem je što u ligi ne možemo da se sastavimo. Sve i da igraju bunker mi bi poziciono morali mnogo bolje da igramo.

      Comment


      • Može se pronaći. Pa imali smo Le Taleka, pa i Degeneka. Pogledaj još jednom prvo poluvreme protiv Liverpula i videćeš kako je fino Degenek slao pasove i insistirao na pas igri. Postoje aždaje u fudbalu koje su na samom vrhu i sa njima se ne možemo meriti, ali možemo sa ostalima. Spartu u Beogradu smo unakazili kroz pas igru i presing, Krasnodar u prvom poluvremenu takođe.

        Comment


        • Originally posted by Brajkula View Post
          Meni oči bode ovo krila pa nabrajanje Marin, Vukanović i Ben....jbt nijedan nije krilo, a Miloje ih forsira, najmanje Marina na toj poziciji jer je najkvalitetniji, ali tu ih je stavljao. Tu dodamo i Ivanića, pa mi celu sezonu igrmao sa krilima koji nisu krila.
          Nažalost, s tim raspolažemo.
          Interesantno bi bilo da se igra uski dijamant u vezi gde bi dvojac u napadu cinili Pavkov (Boakye) i Ben, iza njih čarobnjak Marin, centralno bi bili Jovanca i Ivanić (Krsticic) i zadnji v. mesar Jovičić.
          Vulić zna fudbala samo mu treba minutaža, šteta bi bilo da ga se olako odreknemo.

          Comment


          • Ispade Ingolstadt u 3.ligu a ne tako davno igrali Bundes. Mogli bi da se raspitamo da li je Dario Lezcano voljan da zaigra kod nas

            Comment




            • Višak na krilu, sredina više prostora za Marina i Ivanića. Marin i Ivanić obojica mogu da igraju krilo, samo ne treba to da rade već da se spoje sa krilma i bekovima sa po jedne strane. Značl levi centralni, Ivanić, Marin sa većom slobodom ali spaja Gajića i Jirku sa loptom uglavnom i prati utrčavanja

              Pogotovo potez kontranapada mora da bude munjevit i da se odmah traže Marin i Ivanić a Gajić i Mladenović/ Kolarov odmah trče iza ledja krilima.

              Defanzivno svi ispod lopte ali dok se vraćaju Marin ako je polukontra ne spušta se ispod centra, Ivanć da, Jevra i Jirka pomažu sredinu ili bok. Oni bi bili najveće radilice u timu.

              Jovanča u napadu ili kreira prvi pas do Marina ili na bok i ostaje blizu štopera, da diriguje s centra napad.

              Last edited by Cassius Clay; 28-05-19, 23:43.

              Comment


              • Erika Jirku krasi brzina i sprint veći od svih naših igrača ostalih. Jevtović je brz i ima dobru završnicu. Uz Gajića i nekim čudom Kolarova/Mladenovića dobijamo i dva ofanzivnija beka.

                Kad se oni zakucaju za aut ima mnogo više prostora za igru u sredini, i uopšte za igru nego kada igramo sve kroz sredinu sa rombom gde spolja nemamo nijedan prodor, i onda to guši i sredinu.


                Ivanić i Marin bi morali biti ti koji će spajati igrače, a uz dobre bekove i vraćanje odbrane, Jirka i Jevtović pogotovo mog da idu i ka sredini jer im bek otvara prostor utrčavanjem.

                Mislim nije to topla voda ovo je prost sistem ali mi smo prosto i igrali, sa visokom intenzitetom.

                Jirka i Jevta bi morali da imaju dosta sprinteva a ne samo km, kao i bekovi. Ali to su bekovi koji znaju da odrade centaršut, i koji su brži od sadašnjih.

                Šta nas je drugo krasilo nego Srnić i Radonjić radilicd na boku preko kojih puca kontra i otvaraju prostor svima. Još kad na to dodje Gajić koji je ofanzivno 3 puta jači i Kolarov koji ima najopasniji centaršut po zemlji sa leve strane, to stvarno dobija dimenziju više jer i Marin i Ivanić imaju dobru završnicu, Jevta takodje, Jirka ne znam, ali verujem da nije loš.

                Napadača bih pre pokretljivog nego sidraša sa Pavkovim kao džokerom.
                Last edited by Cassius Clay; 28-05-19, 23:52.

                Comment


                • Od Pavkova nema dalje, neverovatan centarfor, kakav je to ratnik iz Salcburga i šta je jednom Liverpulu radio, klasa Aleksandra Mitrovića i to laganice. To je klasa od 20+m$/£/€.

                  Klupa za Vujadina Savića na derbiju je indikativna i koliko god kritikovao Milojevića, ovde je čovek u pravu, opao je Savić ekstremno sa formom. U finalu kupa je to bio transfer blama šta mu je Rikardo radio i kako ga je pretrčavao. Ma neverovatno koliko je sporo delovao.
                  Izgleda da je završio kod Milojevića, da je Milojević izgubio poverenje u njega definitivno.

                  Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
                  C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                  Comment


                  • Urose, sa mnogo stvari se slazem osim za igru sa jednim zadnjim veznim. Ne moze Jovanca sam tu, pogotovo sto je on igrac koji zna povuci loptu, odigrati pas gde se takodje trosi. Nije onaj klasicni terijer kao Bakula koji u kontrama protivnika bez vecih problema moze pokriti veliki deo terena. Bez ikakve volje za pas igrom.

                    Jednostavno za Evropu moramo imati jednog koji moze i unazad, zato mi je Krsticic broj 1 zelja. A sam znas da i Miloje ne bi mec u Evropi krenuo bez dva formalna zadnja vezna a tesko da ce to ciniti Jovanca i Ivanic.

                    Za Evropu nam trebaju ratnici, ali iskusni ratnici, drugacije rezultat ne mozemo napraviti. Da nesto odlucujem, Pavkova ne bih prodao do kraja kvalifikacija, Bena takodje. Oni bi mi uvek bili u 14, a mozda i u 11. Da sad biram jednog od Ivanica i Bena za kvalifikacije, Ben bi uvek bio ispred. A Pavkov da bude resenje za losije partije tog novog spica.
                    insta: engleski_dopisnik

                    Comment


                    • Ja sam ubeđen da mi dovodimo krilo, majstora nekog.

                      Što se tiče dva zadnja vezna ona postava može u JSL, u Evropi je to 2+I uvek, i 4+, duvalo bi kao na Prokletijama, pogotovo kada se u obzir uzme da su nam dva CM Marin i Ivanić koje i ne krasi baš igra u defanzivi.

                      Comment


                      • Vujadin je i zaslužio klupu, ništa ne igra u većem delu sezone, ne bi ni igrao ovaj poslednji derbi da nije bio Babić suspendovan. Inače, baš vidim problem u poslednjoj liniji, moraće tu da se dovede kvalitetno rešenje, suprotno Milunovicu kako bi i on proradio. Kolarov je ozbiljno rešenje na levom beku, za ovog Rodića iz ove sezone je nebo i zemlja.

                        Moramo popuniti svaku poziciju sa jednim kvalitetnim igračem, osim golmana i špica, bar na početku kvalifikacija. Vidim prodaju Bena uskoro, mislim da je vreme da ide, troši se na krilu a ne igra ništa specijalno, sezonu je odradio dobro, postigao je lep broj golova, verujem da neće biti problem za nekih 2,3M.

                        I kao najbitnije od svega, prodaja i rasterećenje igračkog kadra. Verujem da Vladan ne može normalno da radi sa ovoliko igrača, pogotovo će biti teže raditi sad na početku leta, jer je jedno veoma ključno leto za nas.
                        Сутра брзо долази - треба човек постати
                        Нестали су кодекси, остали су комплекси
                        Победе су порази, а исходи су потресни!

                        Comment


                        • Meni se čini da Vujadin i Zule zaslužuju ne klupu već tribinu, pa neka navijaju i pokazuju svoje pevačko umeće kada već ne pokazuju igračko.
                          Spoiler
                          Ako mi časi smrti postanu bliski,
                          I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                          Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                          Nije umio da odstupi,
                          Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                          Pao unapred, a ne unazad,
                          I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                          Uračunato i u moj pad.

                          Comment


                          • Kolarov pronto a dire addio alla Roma: lo vuole la Stella Rossa
                            Il difensore è cresciuto nel club di Belgrado ma non ha mai debuttato in campionato. Adesso può coronare il suo sogno
                            Konačno će se ostvariti san Aleksandra Kolarova da zaigra za klub u kome je počeo da trenira fudbal



                            Il d.g. della Stella Rossa, Zvezdan Terzic, è intervenuto alla radio romana Teleradio Stereo: “Le porte per Aleksandar sono sempre aperte, il mio desiderio è che torni qui”.
                            Izjava Kolarova na oproštaju De Rosija:
                            Tanto che parlando di De Rossi nei giorni scorsi aveva detto: “Lui ha avuto la fortuna di giocare sempre per la squadra che ama, mi sarebbe piaciuto farlo anche a me con la Stella Rossa, ma non c’erano le condizioni”.
                            Sem što je klasan igrač, prekaljen borac i fitnes fanatik, Kolarov je kapiten reprezentacije i navijač Crvene zvezde.
                            Jednostavno mora da se desi.
                            Last edited by La Jugoslavia; 29-05-19, 09:21.
                            C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                            Comment


                            • Spoiler
                              Originally posted by Uroš View Post

                              Ne znam zašto nije ovakvu formaciju isprobao Vladan u našoj ligi. Pre neki dan sam ponovo gledao našu utakmicu sa Krasnodarom. Ovakva formacija je bila. Jovičić je bio povređen pa je Donald bio jedini zadnji vezni. Ispred su bili Kanga i Srnić s tim što je Srnić u toku utakmice menjao mesta sa Milićem. Inače odigrali smo odličnu utakmicu. Bila je i prelepa atmosfera.
                              Last edited by Karamazov; 29-05-19, 09:32.

                              Comment


                              • Kolarov bi bio bas bomba, on jeste igrao kod nas u mladjim kategorijama ali ovo bi bilo uh , ok 34 godine ali bio je tamo standardan, igra za repku , za jednu sezonu fantastican akad odmara opet imas Rodu, dakle pozicija levog beka sjajna.

                                Comment

                                Working...
                                X