Announcement

Collapse
No announcement yet.

FK Crvena zvezda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lepa analiza.

    Nažalost, ja sam veliki pesimista po pitanju ostanka Vladana Milojevića, na duge staze. On pravi rezultate u zabrinjavajućoj seriji, o Evropi pričam, i postaje zabrinjavajuće relevantan, a to su parametri koji su ekstremno traženi na evropskom fudbalskom tržištu, gde krstare mnogobrojne izgladnele velike bele ajkule.
    Na primer, u Napoliju je otišao Sarri, došao je Ancelotti sa aristokratskim pedigreom.
    Ali Aurelio De Laurentiis je bio ljut kao ris nakon Marakane, odbio je da se vrati avionom zajedno sa ekipom. Vladan Milojević je uzrok besa multimilionera Aurelija De Laurentiisa.
    Ti ljudi ne vole probleme, a veoma lako ih rešavaju kada lociraju rešenje.
    Nije daleko trenutak kada će neki Aurelio De Laurentiis npr. locirati rešenje svog problema u Vladanu Milojeviću i to će biti kraj Zvezdine evropske bajke.
    Svi nose deo zasluga za uspehe u Evropi, i sjajni igrači, i direktor Mrkela, i sjajni pomoćnici, ali bez Vladana Milojevića ničega ovoga ne bi bilo, ni u naznakama.

    Nevidljiva ruka slobodnog tržišta će u perspektivi biti najveći protivnik povratka velike Crvene zvezde.
    C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

    Comment


    • Teško da se može govoriti o nevidljivoj ruci tržišta danas, nije to Adam Smit zamišljao ovako. Ima ugovor do kraja sledeće sezone. Sin mu je obezbedjen finansijski kao i on iz igračkih dana, a Zvezda će mu ponuditi još veći ugovor. Sa platom od preko milion evra ne vidim zašto bi išao iz Beograda.

      Ne deluje mi kao tip koga vuku izazovi, više mi deluje kao tip koji voli da gradi. Nešto.

      Ako ovako nastavi ja bih voleo da on iako je trener Crvene Zvezde bude nova Zvezdina zvezda. Ako zaredja 4-5 godina Evrope sa Zvezdom.

      Comment


      • Radonjić će vrlo brzo u manji klub ili nazad u Zvezdu. Vrh je on potencijal ali to je toliko šuplja glavudža, to se jednom radja. Ništa on tamo ne razume, ne zna engleski da progovori, neće se adaptirati uopšte.

        Comment


        • Da ne polemišemo o nevidljivoj sferi u smislu da će neko odvesti Miloja iz Zvezde da bi oslabio Zvezdu, već u smislu da je Miloje dovoljno vidljivog pokazao da bi ga neko doveo da pojača svoj tim. Slažem se da će biti teško, praktično nemoguće, zadržati ga na klupi ako ga poželi neki "pijani milioner". Na naš milion i život u Beogradu doćiće ponuda od pet i život u Sevilji, Parizu, Barsi... U teoriji. I tu nema neke dileme iz ugla onoga što se eufemistično zove profesionalnost. Niti je tržište zamišljeno da bude fer, kad smo već kod toga.
          Ako bi kojim slučajem Miloje ostao i uradio ono što Uroš piše, onda bi svakako svoje ime ugurao u spisak najvećih i najzaslužnijih Zvezdaša u istoriji. Možda bi i bili blizu takvog ishoda kada bi živeli u sređenoj zemlji, sa rešenim problemom vlasništa, finansiranja i uređene ekonomije u globalu. Pošto nije tako, svaki dugoročan plan, osim ako iza njega ne stane država (čitaj: stranka na vlasti koja bi vladala stabilno preko 10 godina), je osuđen na opravdanu sumnju, da ne kažem propast.

          Comment


          • @moneyman
            Donald nije izgubio mesto dolaskom Krsticica već je zbog povrede Bakule protiv Čukaričkog uprava morala da dovede Krsticica koji je otišao na Donaldovo mesto a ovaj na Bakulino. Ben ne može da menja Kangu jer ne igra to sto je igrao Kanga. Ne možemo pričati o ozbiljnoj defanzinoj ekipi koja nema igrača u vezi koji može da zadrži loptu i dva brza krila koja mogu da istrče kontru. Marin i Ben su u ovakvoj postavci igre bili neiskorisceni jer nemaju brzine i bekovi Napolija su bez ikakve brige izlazili užasno visoko. Onaj levi bek 6 Rui je probijao celu tekmui više vremena proveo na našoj nego na svojoj polovini. Čak mislim da je bilo bolje igrati sa Srnicem na nekom krilu jer bi bio kakva takva pretnja za kontru.
            Da se razumemo, nisam nezadovoljan čak naprotiv, nemam problem ni sa taktikom samo mislim da je neka druga postava mogla bolje da sprovede ovo sto smo hteli. Nismo mi odigrali vrhunsku defanzivu kao sto bi iz rezultata moglo da se zaključi jer je protivnik ima 4-5 odličnih sansi nego smo imali puno sreće sto ih nisu iskoristili. A tih sansi ne bi bilo toliko da nisu onoliko dominirali i napadali sa 7-8 igrača. Da je vezni red bio u stanju da zadrži malo loptu u nogama imali bi manje vremena i manje napada a da smo imali brza krila isključili bi im bekove iz napada ili bar značajno smanjili broj ubacivanja pa bi napadali sa manje igrača.
            Sve u svemu ovogodišnji izbor igrača daje mnogo opcija treneru ali mislim da se još uvek traži prva postava sto je i normalno uzimajući u obzir broj novih igrača.

            Comment


            • Pisao sam već, sklapanje najboljeg tima je ozbiljna alhemija. Ništa se ne dobija ako se random nabacaju najveća imena u ekipi, a na kraju dobiješ olovo umesto zlata.
              Najbolji tim se delikatno sklapa, to su fine intervencije, pre svega u šemi kretanja i pozicioniranja.
              Postavka je u modernoj startegiji i taktici je sve, ništa ne vrede zvezde u timu, ako nema sinergije.

              Prošle sezone je Srnić radio kao crnac na desnom krilu, i to je funkcionisalo savršeno i napred i pozadi sa Stojkovićem, nije se našao taj koji je probio Zvezdu po toj strani, a Krasnodar i Keln su stradali od Srnića, da ne pominjem mrtvu šansu koju je obezbedio Pešiću u Moskvi, koja je potencijalno značila osminu finala Lige Evrope.



              Sredina terena je bila bogata i raskošna, radili su i oni, bar na nivou ovih sadašnjih, ali su imali talenta i sposobnosti van granica današnjih limita. Donald i Kanga su superiorni u tom segmentu u odnosu na Jovičića i Čaušića.
              Last edited by La Jugoslavia; 21-09-18, 11:32.
              C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

              Comment


              • Originally posted by SiniM View Post
                @moneyman
                Donald nije izgubio mesto dolaskom Krsticica već je zbog povrede Bakule protiv Čukaričkog uprava morala da dovede Krsticica koji je otišao na Donaldovo mesto a ovaj na Bakulino. Ben ne može da menja Kangu jer ne igra to sto je igrao Kanga. Ne možemo pričati o ozbiljnoj defanzinoj ekipi koja nema igrača u vezi koji može da zadrži loptu i dva brza krila koja mogu da istrče kontru
                Nije sija nego vrat
                Jovicic se vratio, posle cega se Donald preselio na klupu.

                Ben najbolje igra kada je iza napadaca, a Marinu je to prirodna pozicija. Ta pozicija je dobro pokrivena, ali nemamo brzog krilnog igraca jer je otisao Radonjic.
                Naci ce se resenje ali ekipa mora malo da pati, dok stvari ne legnu na svoje mjesto

                Ko prati Napoli nije iznenadjen njihovom igrom i kontrolom poseda. Na isti nacin igraju protiv Milana, Intera, Rome, cak i Juventus odvale od fudbala kada igraju na svom terenu.

                Comment


                • Donald je imao problema sa srcem u drugom delu sezone, a i isticao mu je ugovor.
                  U prvom delu sezone je Donald bio kapiten i neprikosnoveni vođa tima na sredini terena.
                  Nije Jovičić nikoga "preselio na klupu".
                  C'era una volta la Jugoslavia, il Brasile d'Europa

                  Comment


                  • Originally posted by many men View Post
                    Nije sija nego vrat
                    Jovicic se vratio, posle cega se Donald preselio na klupu.

                    Ben najbolje igra kada je iza napadaca, a Marinu je to prirodna pozicija. Ta pozicija je dobro pokrivena, ali nemamo brzog krilnog igraca jer je otisao Radonjic.
                    Naci ce se resenje ali ekipa mora malo da pati, dok stvari ne legnu na svoje mjesto

                    Ko prati Napoli nije iznenadjen njihovom igrom i kontrolom poseda. Na isti nacin igraju protiv Milana, Intera, Rome, cak i Juventus odvale od fudbala kada igraju na svom terenu.
                    Izvini bez loše namere ali moram da pitam da li si ti pratio FK CZ prošle sezone? Donald je bio kapiten i to u svim utakmicama grupnoj fazi LE. Na prolece nije igrao jer je odbio da produži ugovor a bilo je “brilijantnih ideja” da se to isto uradi i sa ltl ali na sreću nije. Nama je Drincic učinio veliki uslugu prošle godine jer bez njega Krsticic ne bi bio doveden. Jovičić bi Donalda mogao da izbaci iz tima samo ako bi mu ćale bio trener i nikako drugačije. Tu postoji ozbiljna razlika u klasi.

                    Najveći problem je rupa na levom krilu lepo objasnio LaJugoslavia i odatle idu sva dalja krpljenja i pomeranja po pozicijama koja ćemo gledati ove jeseni.
                    Last edited by SiniM; 21-09-18, 13:47.

                    Comment


                    • Tu rupu na levom krilu nakon odlaska Radonje moramo popuniti Ebijem ili Marinom, Jevtović do daljnjeg domaćica & kup! Miloje ima preveliki roaster za tu trojku iza brata Ričmonda .. trenutno DEVET igrača konkuriše za te pozicije (Marin, Ebi, Ben, Kafu, Simić, Srnić, Jevtović, Meleg, Milić) a u januaru stiže i Jirka! .. da ne spominjem Jovanču i Čauša koji su poprilično ofanzivno potentni za "zadnje vezne" .. Don Terzinjo, prodavaj štogod u Januaru.
                      Ja bih lično voleo najpre Ebi-ja da vidim na krilu, sa nadom (i verom) da može ponoviti partije iz Amsterdama.

                      Comment


                      • Marin bi mogao da krpi na levom krilu ali samo kada igramo ofanzivno jer jednostavno nema brzinu da konstantno povlaci kontre kada smo u defanzivi kao sto ćemo biti u LŠ. Ja generalno mislim da u domaćem prvenstvu moramo da iskoristimo sav ofanzivni potencijal kojim raspolazemo tj Kafu i Ben na krilima, Ebi ili Marin na prednjem veznom i Boćko u špicu. A u LŠ mislim iskreno nemam ideju koje bi bilo najbolje rešenje kao sto rekoh čak bi razmislio i o Srnicu na desnom krilu. Nije nam tim smisleno sklopljen ali jbg nije verovatno moglo drugačije.

                        Comment


                        • Hahahahahahhah... Problem je levo krilo gde igra Marin koji je upgrade u odnosu na Radonjića. Nema brzinu, ali zato kontrola lopte, koristnost sveukupno gledano, mnogo smo jači nego sa Radonjićem.

                          Samo vi razmišljajte, valja se, Kafu je desno krilo i igraće ga ubuduće, a Miloje i Kosan su dokazali da su majstori za dizanje forme. Ne puštaju ga još dok je van forme da izgori i spušta sebi samopouzdanje.

                          I Bakula i Jovančić su bolji igrači od Donalda i ne moramo više o bivšim igračima. Hvala njima svima ali ono, ušli smo u LŠ vi tu kukate za Donaldom.

                          Comment


                          • Marin je generalno gledano kompletniji i bolji igrač od Radonje. Ben je za nekoliko klasa bolji igrač od Srnica. Ali za ono sto smo igrali protiv Napolija bolje bi izgledali sa Srnom i Radonjom na krilima nego sa Marinom i Benom. Ako ti nije jasno zašto jbg ponovo pročitaj šta sam pisao bas sam detaljno objasnio a onako simplifikovano - nema kontre bez brzih krila ili priseti se neke utakmice na kojoj su bekovi protivnika imali prodora i centarsuteva kao Napolijevi.

                            Comment


                            • Kakvu kontru mogu izvesti pravolinijski trkači kad se oni sinronizovani pomeraju i prave šumu na polovini, ko će da otvori taj pas da prebaci sve igrače Napolija i da uposli Srnića pored koga btw stoji štoper Napolija, ako uzmemo da bi čekao kontru a znamo da bi igrao faktički drugog desnog beka.

                              Ne volim da čitam neke nelogične stvari pogotovo kada se ljudi ne razumeju.

                              Noto vam je objasnio kako su sabili Juventusa koji je neku noć sa igračem manje pobedio Valensiju.

                              Znate li vi ljudi u kojim kategorijama pričate?

                              Znate li koliko je jak Napoli?

                              Znate li da je standardno jači od Rome koja je izbacila Barselonu i klala se sa Liverpulom ravnopravno?

                              Znate li da je Napoli ušao sa 120% protiv Zvezde jer je autsajder i jer tu bodovi ne smeju da se gube?

                              Kakva kontra, kakav Radonjić i Srnić, pa oni loptu ne mogu da zadrže. Radonjić je toliko jednodimenzionalan kada nije blizu gola, da je to neverovatno. Pretračavanje na jednu ili uz aut liniju, a oni se svi pomeraju sinhrono ka dole i igraju njihovi štoperi i odbrana 1 na 1 sa jačim klubovima, a ne sa Nemanjom Radonjićem.


                              Baš smešni postovi, vidi se ko zna i malo o fudbalu a ko ne zna ništa i ne prati lige. Ja nisam na nivou Brajkule ali toliko znam o Napoliju.

                              Kakva crna kontea kakva brza krila, ja bih Srnića ubacio samo jer bi bio dobar dupli bek da izvučemo živu glavu.

                              Biće trenutaka za nadigravanje, to svakako nije bio prvi meč. Da se ušlo brukom u takmičenje boleo bi nas sve kurac da li smo lepo igrali i koliko smo šansi stvorili a oni pobedili 4-0.

                              Prestanite da maštate.

                              Comment


                              • https://vimeo.com/261624195

                                https://vimeo.com/261624014

                                https://vimeo.com/261624280


                                Samo neki od primera, al ljudi nemate pojma života mi. Ne želim ja da predstavim Napoli kao najjači u Evropi ali ljudi su u top 10 lagano. Ako se zanemare maštaranja premijerliga fanova.

                                Real, Barsa, Atm, Psg, Liverpul, Siti, Bajern, Juventus, Napoli,
                                Last edited by Cassius Clay; 21-09-18, 19:01.

                                Comment

                                Working...
                                X