Announcement

Collapse
No announcement yet.

FK Radnički Niš

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovde je drugacija situacija jer pre sve ne postoji nijedno sportsko drustvo kao u NS i Bg-u, svako tera svoje tako da Meraklije idu na utakmice Radnickog, a mislim da su pre isli i na Zeleznicar.Ostali klubovi ih ne interesuju.Bas zbog toga sto svako tera po svome i nema bas nekog preteranog uspeha tako da su najuspesniji timovi bile fudbalerke Masinca i rukometasice Naise.Mada retko ko je to cenio, tako da su i one brzo dozivele pad.Najveci problem kao i kod svih gradova koji nemaju prvoligasa, a tako i ovde je to dok ti ne postanes prvoligas mnoge ce boleti dupe za tebe.Tako dok si u toj situaciji kada kukas za prvoligaskim klubom ti se vise osvrces na vecite nego na klub iz grada i kada te ljudi pitaju za koga navijas vecina njih ce reci ono sto drustvo ocekuje od njih.Retko ko ce i reci za njihov lokalni klub.Ekspanzia Radnickog iz Kragujevca je povecala njihovu navijacku bazu, a donedavno su ti isti likovi navijali za vecite zato sto i nisu imali drugog izbora.Cim dodje do promocije u prvu ligu, novi navijaci/simpatizeri nicu kao pecurke.A i tamo vlada drugacija klima nego ovde, mentalitet se malo razlikuje nego u Vojvodini, o besparici da ne pricam(ipak je tamo mnogo gore).Tako da nije ni cudo sto se sada nakon sto se klub vratio u prvu ligu, da ljudi koji su navijaci ili simpatizeri Partizana/Zvezde vise okrecu ka njima.Mnogim ljudima to i jeste cudno, ali kada je fudbal u pitanju Radnicki mi je bio uvek prvi(Partizan i tu mi i nije bas bitan, tako da u toj situaciji i nije mi bas bio zamena), dok u drugim sportovima Partizan bas zbog situacije koje sam ti naveo u prethodnom postu.A gledao sam sva 4 kluba kao klinac.Takvi navijaci koji imaju karakter su u veoma malom broju, a kada je u pitanju ova zemlja, i u kakvim sranjima se ona nalazi, onda jos manje.Ja da sam rodjeni Novosadjanin znam da bih navijao za Vojvodinu i znam da ne bih nikad tom SD okrenuo ledja, i dok god sam ziv sigurno se nece ugasiti kao sportsko drustvo.Ovde kao sto rekoh svako tera kako on misli da treba i to ne donosi rezultata, a jedino sto je ostalo vredno je Radnicki.A pitanje je i koliko ce to moci da izdrzi.

    Comment


    • Danas nisam bio u mogucnosti da gledam zbog faksa, a cini mi se da je to i bolje po mene posto se ovako manje nerviram.Pretpostavljam da je Bekvalac nista bitno nije menjao u taktici i da je primenio isti recept kao protiv Zvezde, samo eto rani gol je poremetio njegov koncept.Steta, mogli su u jednoj godini da spoje pobede nad vecitima u dva razlicita takmicenja, a da je kojim danas slucajem pobedjen Partizan mozda bi i Rasovic leteo sto bi znacilo da su nakon poraza Radnickog oba trenera vecitih popili otkaze.Ali naravno od toga nista i ko zna kada ce se sledeci put ukazati ovakva prilika. xD
      Sada je najbitnije da ne posustanu sa rezultatima i da mnogo ranije prebrinu opstanak, zbog toga je i Bekvalac pre sve doveden.S druge strane ovakav poraz je dosao i u pravo vreme, vec mi se smucio rezultat 1:1.

      Comment


      • Bice u pet-sest na kraju. ne brinem se ja zbog toga. U kupu su mogli da doguraju dalkeo da su izbacili Partizan i u nekim srecnim okolnostima dodju do finala i izbore Evropu.

        Jedva cekam da se izbori Evropa, da se ponovo gledaju evropski timovi na Cairu.

        Comment


        • Meni se cini da Bekvalac nije taj kapacitet, ni sa jednim timom nije bio blizu vrha.Najbolju sezonu je imao u Djeru, a opet mu ni to nije bilo dovoljno da bude bolje plasiran od osmog mesta.Stavise mozda i sa Radnickim ostvari najbolji plasman na tabeli.Gde god da je on bio nije se bas dugo zadrzao jer nije mogao da zadovolji ambicije kluba.On moze samo da bude neko prelazno resenje, mada pitanje je koga boljeg i mozes dovesti od njega. I u ovom trenutku bih dao vece sanse Cukarickom za plasman u Evropu, jer imaju mladog i perspektivnog trenera.I cini mi se na prvi pogled da nije iz Bata Djorine skole, mada mozda se i varam.Dobri rezultati stoje iza njega u prethodnih godinu dana.

          Comment


          • Na Cairu je savladan Vozdovac 2:1 i izbilo se na drugu poziciju .

            Comment


            • KEC U NISU !

              Comment


              • Ibrahim Gaj u Radničkom?

                Kako prenosi portal MOZZART Sport Fudbalski klub Radnički Niš dobiće veliko pojačanje za prolećni deo sezone.

                Prema navodima ovog portala Senegalac Ibrahim Gaj će pojačati konkurenciju u najboljoj odbrani Superlige Srbije, i pokušati da pomogne timu da izbori plasman na evropsku scenu.

                „Sve smo se dogovorili. U ponedeljak bi trebalo da dođem u Srbiju. Moram prvo ovde u Belgiji da završim sve poslove. Istekao mi je ugovor sa Lokerenom i dolazim kao slobodan igrač“, rekao je Gaj.

                Ibrahim Gaj je od 2006. do 2008. godine nosio dres Crvene zvezde, za koju je odigrao 57 utakmica i postigao jedan gol. Učestvovao je i u poslednjem osvajanju titule tog kluba 2007. godine.


                I Miloš Krstić na Čairu

                Kako pišu Narodne novine pored Ibrahima Gaja Radnički će pojačati vezista švajcarskog Tuna Miloš Krstić (27).

                Rođeni Svrljižanin je seniorsku karijeru počeo u Radu, a nosio je i dresove OFK Beograda, Jagodine, te francuskih timova Olimpik Marsej i Ažaksio.

                Krstić će znatno ojačati veznu liniju Radničkog, mada ne treba isključiti i mogućnost da neko od fudbalera sa Čaira napusti tim do kraja prelaznog roka.

                Comment


                • http://www.webtv.rs/play/64745/ibrah...skog-radnickog

                  U prolećni deo JSL ekipa Radničkog iz Niša ulazi znatno jača. Strateg tima sa „Čaira“ Dragoljub Bekvalac u narednom periodu moći će da računa na čak osam novih igrača. Dres ʺReala sa Nišaveʺ u pohodu na što bolji plasman nosiće: Ivan Pejčić, Saša Marjanović, Aleksandar Kosorić, Dragan Jelić, Petar Đuričković, Miloš Krstić, Kaja Sančez i svakako najzvučnije ime među novajlijama angažovanim u zmiskom prelaznom roku - Ibrahim Gaj.

                  Comment


                  • Lepe stvari se dešavaju u Radičkom.

                    A uz ova pojačanja, pominje se da će se modernizovati zapadna tribina. Ne mogu da nađem tu sliku te buduće tribine ali izgleda odlično.

                    Comment


                    • http://www.utakmica.rs/vesti/razisli...lac-i-radnicki

                      Comment


                      • Kakva glupost...
                        Originally posted by Casiraghi
                        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                        Originally posted by Casiraghi
                        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                        Originally posted by Casiraghi
                        Srecan Mane svima koji slave.

                        Comment


                        • Bas nepotreban potez u ovom trenutku, ko da su izgubili sve tri a ne osvojili dva boda.Vratice se ovo upravi ko bumerang.

                          Ako Stepanovic dodje(sa njim je stupljeno u kontakt), on bi bio upgrade u odnosu na Bekvalca ali pitanje je koliko on moze da pomogne jer par godina nije u srpskom fudbalu, slabo poznaje igrace, nije prosao sa njima pripreme i najveci znak pitanja je ko mu se tu uklapa u njegov sistem.Njegovim potencijalnim dolaskom Radnicki bi igrao ofanzivnije, sto bi ujedno mogla da istrpi odbrana koja je u jesenjoj polusezoni primila najmanje golova od svih timova u JSL, nego sto je sada bio slucaj.

                          Comment


                          • Vidim konacno ostvarena pobeda, no rivali su isto osvojili tri boda tako da im Cukaricki i Novi Pazar beze 5 odnosno 4 boda.Jedno mesto ce sigurno uzeti neki tim iz Kupa tako da ce samo trece mesto najverovatnije da vodi u kvalifikacije za LE.

                            I za kraj da kazem, hebem ti upravu ako je zamena za Bekvalca Nenad Stamenkovic koji je tek usao u trenerske vode i koji je do pre par meseci igrao aktivno fudbal., to dovoljno govori koliko ozbiljno jure Evropu.

                            Comment


                            • Originally posted by Maric91 View Post
                              Vidim konacno ostvarena pobeda, no rivali su isto osvojili tri boda tako da im Cukaricki i Novi Pazar beze 5 odnosno 4 boda.Jedno mesto ce sigurno uzeti neki tim iz Kupa tako da ce samo trece mesto najverovatnije da vodi u kvalifikacije za LE.

                              I za kraj da kazem, hebem ti upravu ako je zamena za Bekvalca Nenad Stamenkovic koji je tek usao u trenerske vode i koji je do pre par meseci igrao aktivno fudbal., to dovoljno govori koliko ozbiljno jure Evropu.
                              Iskreno nisam očekivao trijumg protiv OFKa, svakako prijatno iznenađenje. A jebeš Evropu, za sada neka se stabilizuju, neko 5,6 mesto bi bilo po meri za ovu sezonu.

                              Comment


                              • Ono sto je Radnicki pruzao danas, Bekvalac moze slobodno da im se smeje podmuklo Upravi.Mislim da je sedeo u lozi, ucinilo mi se da sam ga video.Od cega da pocnem, pre svega osteceni su pri rezultatu 0:0 za dva cista penala.I dok Vojvodina nije dala gol, imali su najbolju sansu na utakmici.Naivno su primili gol, Vojvodina i nije bila nesto mnogo bolja u prvom poluvremenu kao u prvoj polovini drugog kada su ih pregazili bukvalno.Kesic je skinuo loptu u situaciji 1 na 1 tako da se iskupio za kiks kod prvog gola kada je mozda i mogao da presece a ne da stoji na liniju.U tom intervalu je sevnula i jedna precka.Bez obzira na sve, krivo mi je sto nisu osvojili bod jer je sudija bitno uticao na tok meca.Po sansama jesu zasluzili da slave, ali sve to pada u vodu kada se ne svira ocigledan penal.Jedino su poslednjih 15 minuta odigali kako valja, ali i tada su bili previse staticni u napadu a to se desilo ulaskom Trisovica na teren.

                                Meraklije kojih je bilo duplo manje su nadjacale Firmase kojih mi se cini nije bilo nikad manje nego sad.

                                Comment

                                Working...
                                X