Announcement

Collapse
No announcement yet.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by danijelkr View Post
    Da ovdje napisem par rijeci o nastupu Avdije Vrsajevica protiv Dila Gori. On u nasoj reprezentaciji je desni bek, a u Hajduku je tu poziciju izgubio od Mikanovica i sad je prebacen na lijevog beka. Iz aviona se vidjelo kad krene po lijevoj strani da ce loptu prebaciti na desnu i zbog toga nista nije napravio po toj strani. Pred sami kraj je pokusao da simulira prekrsaj ispred gola Dile, posto je ostao na podu da se valja, igraci Dila Gori su slozili kontru. Na njegovoj poziciji osta supljina i gol.

    Ako nam je on zamjena Mujdzi mi smo najebali.
    Tu bi ekstra dosao na primjer Emir Dilaver, gledao sam ga par puta, iako je on veznjak dobro se snalazi na desnom beku.
    https://www.facebook.com/www.sportbal.net

    Comment


    • To je momak koji igra za reprezentaciju Austrije, a na proslavi titule Austrije Bec je dosao omotan zastavom BiH



      Vidim da je dvije sezone standardan, a ima 22 godine. Sigurno za buducnost dosta bolje rijesenje, od Vrsajevica. Valjda ce protiv Dinama ZG igrati, pa da vidim kakav je igrac. Mislim da Pape i ne zna da ovaj momak postoji.

      Comment


      • Nigjde jos uvijek nisam procitao da je odbio da igra za Austriju iako ima skoro 20 nastupa samo za U21 ako se ne varam, a opet me cudi da ga oni nisu nikako zvali da vec igra za A tim.
        https://www.facebook.com/www.sportbal.net

        Comment


        • Provjera protiv Crne Gore je donijela po meni dosta dobrog. Dobili smo Zakarica kojem je bas prijala sezona u Lokomotivi, dobio je na masi, ali i eksplozivnosti. Momak je odigrao nekoliko minuta, ali moze se reci da je bio jedan od najboljih. Bekovske pozicije su nam popunjene i tu ne bi trebalo biti problema. Lijevi bekovi Bevab - Letic, obojca odlicni jucer, puno ponavljanja i solidan centarsut. Bevab imao jedan odlican centarsut koji je pronasao Mesanovica koji je promasio nemoguce. Desni bekovi Cimirot - Barisic, ovaj drugi po meni dosta bolje rijesenje kada se sagleda odbrana-napad.

          Jagodic bi najvise problema trebao imatu u sastavljanju veznog reda, jer su jucer momci koji su dobili priliku u prvom polu. da se dokazu tu priliku prokockali. Ocajni su bili Cajic, Kvesic, Prcic, pa i kapiten Grahovac. Od oni koji su usli vec sam spomenuo da je Zakaric najbolji bio, solidan je bio i Zvonic (visok momak, pravi razbijac na poziciji defanzivnog veznog), Atajic borben i moze posluziti reprezentaciji. Razocarao Duljevic za kojeg sam imao osjecaj da mu je krivo sto nije poceo utakmicu, pa se kasnije vukao po terenu.

          Bolji dio napada u ovoj utakmici je bio Maletic koji je bas ucestvovao u igri i vracao se po loptu do centra. Lijepim golom krunisao dobru igru. Mesanovic imao dvije prilike koje je lakse promasiti nego zabiti, da je neko drugi u pitanju u sljedecoj utakmici ne bi poceo u prvih 11, ali posto je igrac Celika ...

          U ovoj reprezentaciji mora biti mjesta za Armina Hodzica, Adnana Kovacevica i Filipa Arezinu.

          Comment



          • Nema pojma ovaj sto nas je analiziro,cuj Begovic prosjecan golman .
            Ovo je Arsenal, a ne ono što je danas bilo na Emiratesu.

            Comment


            • Ono sto sam vidio sinoc od Atajica je sasvim dobro. Nisam imao priliku ranije da ga gledam, ali djeluje kao poprilicno skolovan igrac, samo sto se vidi da mu nedostaje utakmica za Seltik. Sa druge strane Zakaric je veliki potencijal, mada misljenja sam da je taj momak stagnirao u zadnjih godinu-godinu i po i da je trebao trenutno da bude mnogo bolji nego sada. Od ostalih Jakupovic pokazao da nije kvalitet ni za sta i da je vrijeme da se oprosti od reprezentacije, Cajica sto vise gledam sve vise sam misljenja da je precijenjen igrac. Takodje mislim, mozda i grijesim ali od Cemalovica mislim da takodje nece izrasti pristojan evropski napadac. Ostalo sasvim solidno, na +30 cak i odlicno.

              Veceras odoh malo da posmatram i A tim, nisam jos od Francuske gledao BiH uzivo, cak mislim i da nisu igrali na Kosevu od tada, nebitno. Ameri su me poprilicno iznervirali u ova dva dana. Prvo onaj Graham Ruthven koji je nasao da pametuje o BiH stadionima i zatvorima ( usput procitati i odgovor Bahe Topalbecirevica na to, imate na njegovom Fb profilu), a zatim i ovaj intelektualac koji je analizirao igru BiH i kaze da je Begovic najslabija karika. Ako je on najslabija karika onda im negine 10-ka veceras, ali ne u nekoj od bascarsijskih cevabdžinica nego u mrezi Howarda ili Guzana zavisi ko bude branio.
              https://www.facebook.com/www.sportbal.net

              Comment


              • Mene stvarno nije jasno kako Jagodica nije stid stavljati Jakupovica u pocetni sastav, da imamo objektivne i kvalitetne novinare moglo bi se bezbroj konstruktivni pitanja postaviti selektoru. Npr. zasto na sirem spisku do sad nikad nije bio igrac Viktorie Plzen Mladen Veselinovic, momka tamo nazivaju bosanskim Modricem. Pa ce kasnije kukati kad se ovaj odluci za npr. Srbiju, a nece biti prvi kojem ce Ceska ponuditi drzavljanstvo.

                Veceras protiv Amera ulazimo bez Mujdze i nadam se da ce Bicakcic poceti umjesto njega. Nece on biti agilan ko Mensur, ali je u odbrani dobar.

                @Pappy

                Nista onaj novinar nije pogrijesio, mi smo 13. na svijetu, a nemamo stadiona da valja. Analiza im je ''vrhunska''

                Comment


                • Napokon da neko napise normalan tekst od nasih portala

                  http://www.klix.ba/sport/nogomet/zma...mena/130815022

                  Zamisli koliko imamo lose igrace na klupi kada prime cetiri gola za poluvrijeme, a u kvalifikacijama smo do sad primili samo tri gola. Mogu svi biti dobri stoperi uz odlicnog kakav je Spahic. Zahirovic, Vrsajevic i Sunjic nisu kalibar reprezentacije.

                  Comment


                  • Sve bi bilo drugacije da je Svraka bio tu da udje umjesto Zahirovica

                    Comment


                    • Prvi utisak jos za vrijeme utakmice je bio da je nas mentalitet toliko ogavan da je to strasno. Altidore daje cetvrti gol a jedno 5000 ljudi je vec krenulo da izlazi sa terena. Pa daj jbm mu mater prijateljska je bolje sada nego protiv Slovaka, ispostuj momke do kraja, 99% su na SP a ti se tako ponasas prema njima. I to sto je najgore, sve su to primjetih u toku utakmice jer su bili oko mene neke uber patriote, zastave, salovi, dresovi, navijanje ovo ono, a onda slijedi psovanje.

                      Sta reci ukratko o samoj utakmici. Ne mislim ja da je klupa BiH losa, daleko od toga, Zahirovic je sjajan zadnji vezni, Sunjic je potencijal na stoperu, Stevanovic isto tako potencijal, jedino je Avdija zalutao medjutim vrlo je nezgodno kada izvuces Spahica za koga sam ja uvijek govorio da je 50% tima, vrhunski stoper i mnogo podcijenjen na zalost, izvuces Generala koji samo svojom pojavom daje snagu pa izvuces jos dva izuzetna igraca, i to sve odjednom, mora to da se oseti. Medjutim ne treba zaboraviti jos jednu stvar gdje se upravo vidjela snaga Spahica. BiH odbrana je par puta i u prvom poluvremenu ispadala na identicne nacine, ali je Spahic par puta to uspeo zaustaviti i jednom dobiti karton zbog pametnog prekrsaja. Sunjic jos nema to iskustvo da moze da zatvori.

                      Bicakcic na desnom beku. Recimo da to nije lose s obzirom kako sam ga jednom gledao na toj poziciji. Dosta visi napred, podsjecao je na Mujdzu ali daleko od njega.
                      https://www.facebook.com/www.sportbal.net

                      Comment


                      • Kako je Višća odigrao ono minuta što je dobio? Od dosta ljudi sam čuo pohvale na račun njegove igre protiv Amera, izgleda da je on jedini ponudio nešto dobro od rezervi.

                        Inače danas je postigao pobjedonosni gol za IBB u 95. minuti. Nadam se da će dobrim igrama u ovoj polusezoni privući pažnju na sebe, pa da već zimi promijeni sredinu jer Istanbul trenutno nije najbolja opcija za njegov daljnji napredak.

                        sigpic
                        Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                        don't support us when we win."

                        Comment


                        • Ahmed Buric o okruzenju (''navijaci'') koje oko reprezentacije

                          http://radiosarajevo.ba/novost/122187/korida-usa-11

                          Najjaci dio

                          Jer, koliko god čovjeku bilo drago kad gleda kako Nogometna reprezentacija BiH postaje respektabilan, čvrst i jak “kolektiv”, toliko je teško savladati bijes kad čovjek vidi primitivizam koji se oko toga izlijeva

                          Comment


                          • Nevjerovatno koliko gluposti i izljeva frustracija u ovom jadnom tekstu. Očigledno ga je pisao neko ko živi u svom svijetu, gdje su svi oko njega primitivci i ljaksovi, dok on nezadovoljan svime i svačime ovako pravi izljeve svojih frustracija i ogorčenosti. Čuj odjednom mu smetaju i dijasporci, a nije ni svjestan činjenice koliko novca od njih godišnje dođe u BiH. Ogroman, novac, ogroman. Dalje, svi ti ljudi su divljaci, primitivci u svojoj državi gdje su došli bodriti svoju repku, dok kada njih 10 hiljada ode u Pariz, Genk ili Rigu onda smo više nego ponosni, oni su naša dika, jer gle čuda, ima nas svugdje ba, najjači smo. Dok, isti ti kada dođu na Koševo da bodre istu tu repku budu omaložavani i stavljani na kolac kao u ovom slučaju.

                            Shvatam ja sve frustracije ovog "novinara" prema banani državi, glupom i zaostalom narodu u njoj, ali ovaj tekst nema nikakve veze sa repkom, ovo je čisto lično jadikovanje i izbacivanje onoga što te muči iz sebe. Samo čekam trenutak kada ćemo proklinjati i psovati ćevape, jer će nam i oni početi smetati.

                            Odoh daleko u off, ali imao sam potrebu da napišem komentar.
                            sigpic
                            Bill Shankly: "If you can't support us when we lose or draw,
                            don't support us when we win."

                            Comment


                            • Dobro procitaj, vidjeces da je rekao da nisu oni krivi. Meni je svaka utakmica nase reprezentacije na tribinama jedan veliki cirkus, zato od utakmice sa Srbijom nisam otisao na utakmicu reprezentacije i biram TV. Ahmed je na pravi nacin opisao sav cirkus koji je oko reprezentacije, sto se tice navijaca ili onih koji je prate na stadionima.

                              Comment


                              • Ali je istina da smo to-mi! Sto je najgora stvar

                                Comment

                                Working...
                                X