Announcement

Collapse
No announcement yet.

2011 Etihad Airways Abu Dhabi Grand Prix - Yas Marina Circuit

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Cudna stvar se desila Fetelu.Nemoguce da mu je na onom ivicnjaku pukla guma,no pehovi se moraju desiti,citavu sezonu je prosao bez toga.
    Luis bez greske danas,Alonso opet izvukao maksimum.Imali su preko 21 sekundu u jednom trenutku i opet su ga ostavili na stazi krug duze,a odradili su stajanje za sekundu sporije od Meklarena,Ferari jednostavno nije na Fernandovom nivou!
    Vidjeli smo vise preticanja nego sto su mnogi ocekivali vjerujem.Bilo je zanimljivo gleati Vebera kako obrce najbrze krugove u zelji da dodje do 3. mjesta,bilo je to previse ipak,malo je krugova imao.Masa opet grijesi,Rozberg odlican,danas Sumaher nije mogao da mu parira,cesto je i Sutil bio brzi.Di Resta je mislio da je mnogo profitirao sa onom taktikom ali ipak nista posebno.Nevjerovatne gluposti su pravili vozaci kad je trebalo propustiti brze.Posebno se istakao Maldonado,ali i Barikelo i Algersuari nisu dozvoljavali da ih preteknu odma,to ne smije da se desava.E da i Alonso ulazi u boks prije jednog bolida Hispanije,ma to sto radi Ferari je nevjerovatno,znaju fino da nema u ovakvoj formuli profita ako se ostane duze jer svjeze gume mnogo donose,pa bila to cak i tvrdja komponenta i opet dzaba.
    Last edited by Vladan; 13-11-11, 17:50.
    sigpic

    Comment


    • #47
      Originally posted by Vladan View Post
      Cudna stvar se desila Fetelu.Nemoguce da mu je na onom ivicnjaku pukla guma,no pehovi se moraju desiti,citavu sezonu je prosao bez toga.
      Luis bez greske danas,Alonso opet izvukao maksimum.Imali su preko 21 sekundu u jednom trenutku i opet su ga ostavili na stazi krug duze,a odradili su stajanje za sekundu sporije od Meklarena,Ferari jednostavno nije na Fernandovom nivou!
      Vidjeli smo vise preticanja nego sto su mnogi ocekivali vjerujem.Bilo je zanimljivo gleati Vebera kako obrce najbrze krugove u zelji da dodje do 3. mjesta,bilo je to previse ipak,malo je krugova imao.Masa opet grijesi,Rozberg odlican,danas Sumaher nije mogao da mu parira,cesto je i Sutil bio brzi.Di Resta je mislio da je mnogo profitirao sa onom taktikom ali ipak nista posebno.Nevjerovatne gluposti su pravili vozaci kad je trebalo propustiti brze.Posebno se istakao Maldonado,ali i Barikelo i Algersuari nisu dozvoljavali da ih preteknu odma,to ne smije da se desava.E da i Alonso ulazi u boks prije jednog bolida Hispanije,ma to sto radi Ferari je nevjerovatno,znaju fino da nema u ovakvoj formuli profita ako se ostane duze jer svjeze gume mnogo donose,pa bila to cak i tvrdja komponenta i opet dzaba.
      Kako god okrenes ne bi Alonso pobedio danas. Pre drugog pit stopa je imao 5 sekundi zaostatka, to ne moze da se nadoknadi. A inace tih 21sec prednosti sto ti pominjes nije dovoljno da se izadje ispred. Ti verovatno mislis da jeste jer je vreme kroz box 20s, ali to merenje se zaustavlja pre ulaska u onaj tunel, koji je mnogo spor i tu se najvise gubi, dok je iznad tunela staza vrlo brza. Verovatno je potrebno 25+ sekundi da bi sacuvao poziciju nakon boxa, a Alonso to nije imao. I da, onaj ulazak iza vozaca HRT-a ga nista nije usporio, jer je ionako ogranicena brzina na tom delu...
      sigpic

      Comment


      • #48
        NIsam siguran al mislim da je Alonso prije odlaska u box imao skoro ispod 3 sekunde zaostatka a ne 5,a 2s ipak dosta znace u F1
        sigpic

        Comment


        • #49
          Ferari svakako nema tempo ni za sta. Dzaba.
          Sada sam tek odgledao deo trke u snimku posto nisam mogao da pratim prenos. Lepo i zanimljivo.Rezultati Meklarena ohrabruju za sledecu sezonu, valjda RBR nece biti kao do ove godine. Mislim da bi svi trebalo da dobro istraze zasto je Sebu pukla guma. Iz cista mira, nije bio ni nesto agresivan.
          Jos nesto, neko garantovano ima Veberovu vudu lutkicu, coveka bas nece ove godine.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • #50
            Dajte samo da se zavrsi ova agonija! Ne zna se ko je gori!da li Ekleston da li timovi.organizacija itd! Definitivno potrebne su radikalne promene,ovako neće biti svetle budućnosti! Dajte nova pravila,bodovanje,prva i druga liga ako treba,da se ukine monopol pojedinaca! Smučilo mise da gledam nesto sto sam obozavao!

            Comment


            • #51
              Originally posted by bane41 View Post
              Dajte samo da se zavrsi ova agonija! Ne zna se ko je gori!da li Ekleston da li timovi.organizacija itd! Definitivno potrebne su radikalne promene,ovako neće biti svetle budućnosti! Dajte nova pravila,bodovanje,prva i druga liga ako treba,da se ukine monopol pojedinaca! Smučilo mise da gledam nesto sto sam obozavao!
              Nazalost, jedino resenje je da se krene izgradnja celog sampionata iz pocetka sto se nece desiti. Treba prihvatiti situaciju kakva je. Svi bismo voleli da je drugacije, ali novac sada vlada svetom pa i F1.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • #52
                Tačno je to! Ali mislim da uz recimo pravila WTCC sampionata,i male promene načina bodovanja poput indycara,možemo gledati uzbudljivije trke! Ako ima novih timova treba im dati više slobode,a ne da budu ovoliko inferiorni !

                Comment


                • #53
                  jedino se sa Pavlom mogu sloziti,sa onim sto je rekao danas-prosto,po zakonu verovatnoce,nesto se i red bulu mora desiti.moje skromno misljenje je da nije ivicnjak kriv i da Vetel nije napravio gresku.sacekacemo zvanicnu izjavu,nisam pogledao na sajtu f1 ima li je vec,ali mislim da je jednostavno pneumatik bio los.desavale su se razne stvari i ranije,da iz nekog,mehanickog razloga,auto prosto prestane da radi..da,i ja mislim da ferari nije dorastao Alonsu.ove sezone svakako nije.citiracu spanca,iz jednog intervjua.na pitanje novinara da li mu dosadasnje iskustvo i titule znace,i doprinose dobrim rezultatima,odgovorio je-"dao bih sve titule i iskustvo za konkurentno prednje krilo"..ostali dogadjaji,ignorisanje plavih zastava,razlicite strategije,razliciti rezultati,sta bi bilo kad bi bilo,paa..to i cini ovaj sport zanimljiv.to je ono od cega se trkanje i sastoji,bilo bi dosadno da nema svega toga,zar ne?o konkurenciji,dominaciji,i novcu koji sve to i pokrece,hmmm...slazem se sa vama,ali se plasim da mi odavde malo toga mozemo promeniti,koliko god zeleli.

                  Comment


                  • #54
                    @bane

                    F1 menadzment smatra te sampionate inferiornim i sigurno nece prepisivati nista odande. Mada ima materijala.

                    @kolega

                    Koliko se meni cini, Fetelu je pukla guma prakticno kada je bio na asfaltu, ne na ivicnjacima, zato je upadljivo. Moguce da je bilo nekih krhotina iz prethodnih trka. Bilo kako, ni ivicnjak ne bi smeo da isece gumu. Pogotovo ne tako rano u trci.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • #55
                      @nebojsans

                      slazem se potpuno,i sa ovim odgovorom na moj post,i sa prethodnom konstatacijom.ima cika Berni materijala da pokupi,ali,znas i sam..heh,jeste u godinama,ali jos uvek ume da broji ogromnu lovu,i jos uvek dobro zna kakvu igru igra..

                      da,ta guma je stvarno otkazala na vrlo cudan nacin.u ona dva,tri kadra,ne moze se videti uzrok.ivicnjak sasvim sigurno nije u pitanju.moguce da je naleteo na nesto iz prethodnih trka,ili kruga za zagrevanje.cak,negde mislim da ce pireli biti dobro izriban zbog toga,fetel mi deluje najmanje kriv u celoj prici.

                      Comment


                      • #56
                        Šta reći ...

                        Taman kad sam pomislio da Vettel vozi svemirski brod, njemu puče guma i ode vešanje ... Možda je u pitanju kolo sreće koje se okreće ili nešto drugo, ali bolje što mu se desilo sad, nego tokom sezone (mada bi tokom sezone bilo interesantnije...) ... Webber definitivno nema sreće (ili nema isti bolid kao Vettel) ... McLareni odlični .... Hamiltonu se definitvno okrenula sreća ... Ferrari ... užas ... katastrofa .... Ode sezona a oni još ne uradiše ništa po pitanju tvrdjih guma ... Sledeća sezona kreće za par meseci ... Kad će da shvate da imaju "zlatnu koku" Alonsa i da treba mu daju bolid kako bi pobedjivao ....Kao što neko reče: "Ferrari nije na Alonsovom nivou..." Massa ... standardno ...malo zablista a onda zasere stvar ... Mercedesi ... sve bolji ... Junak dana mi je definitivno Di Resta ... jedan pit stop i na kraju trke-bodovi ... Fantastična strategija .... I dalje ostajem pri tome da ovu stazu treba ukinuti, a ubaciti neke stare staze ... ali ... šta je tu je ....

                        Comment


                        • #57
                          Dnas je bio prvi dan testiranja mladih vozaca u Abu Dabiju. Najbrzi je bio Vernj u Red Bulu.

                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • #58


                            Ponovo najbrzi Vernj, sa samo 17 krugova. Dobar rezultat Vilijamsa koji proba neke inovacije za sledecu godinu, pre svega sa izduvom. Sign of the things to come
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • #59
                              Ogroman je to zaostatak,sjeti see kako je na testovima Mecka bila dobra i mislio se odmace se borit' za podijum pa nista od toga ne bi
                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                http://www.youtube.com/watch?feature...v=0tEHQJn_hxo#!
                                FORZA DANI PEDROSA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!sigpicFORZA BAYERN MUNCHEN

                                Comment

                                Working...
                                X