Announcement

Collapse
No announcement yet.

Predolimpijska i olimpijska dešavanja, vesti i turniri

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • U nasoj javnosti su vec svi sigurni sa medaljama Cavica, Novaka i vaterpolista...Cavic ima trece vreme na svetu trenutno i nece bas biti onoliko ubedljiv kao sto je bio u Pekingu, ali mislim da bar do bronze sigurno moze. Novak ce u pf sasvim sigurno na Rafu (sobzirom da znamo kako se zreb u tenisu vec godinama odvija) tako da se bojim da Nole opet ne zavrsi u borbi za trecu poziciju. Vaterpolisti nisu blistali na pripremnim utakmicama u Madjarskoj, zabelezili su cak 3 poraza, sto je mene malo vise zabrinulo

    Sto se tice strelaca tu ce sasvim sigurno biti medalja. Zorana Arunovic je svetska prvakinja na 10m pistolj, ove godine osvojila je i svetski kup u Minhenu i to veoma ubedljivo i trenutno je na svetskoj listi br 3. Damir Mikec je na 50m pistolj prvi na svetskoj listi, a ove godine trijumfovao je u Milanu na svetskom kupu, dok je u Minhenu osvojio srebrnu medalju i definitivno je jedan od glavnih favorita za London. Nemanja Mirosavljev u pusci drzi drugo mesto na svetskoj listi i ima srebro iz Minhena ove godine. Andrea Arsovic je cetvrta na listi u svojoj disciplini, Sekaricka deveta ali Jasna ima bronzu iz Milana pre par meseci sto znaci da se forma dize, dok su tu i mlade nade Maksimovic i Velickovic koje su znale da udju u finale svetskog kupa i cak osvoje i odlicje.
    Imamo strasan sastav sto se tice streljastva, gledao sam na jutjubu njihove nastupe sa ovogodisnjih kupova i zaista svi oni mogu doci do medalje, a isto tako mozemo ostati bez odlicja jer jako je vazno da sekroz kvalifikacije gde puca brdo ljudi udje u veliko finale tj 8 i onda svi imaju sanse za odlicja.


    Ja se potajno nadam muskoj odbojci iako ce me sad mnogi iskritikovati zbog toga Kod rukometasa je bitno otici u 1/4 finale i onda je sve moguce...tekvondo ne treba otpisati tu imamo jako mlade i talentovane igrace, zenski cetverac u kajaku tj sestre Moldovan, Antonija Nadj i Antonija Panda spadaju u sam vrh svetskog kajaka.


    Dakle imamo dosta nada ove godine i nekako se nadam da ce London biti dosta bolji od Atine i Pekinga koji mi nisu ostali bas u predivnom secanju...ocekivanja su mi velika, ali recimo da bi bio zadovoljan sa 5 odlicja, sve ispod bi me razocaralo
    Last edited by Heartbreak; 07-07-12, 19:50.
    sigpic

    Comment


    • Slično nešta i ja očekujem. To za mušku odbojku se i ja nadam, ali ko zna sve je moguće. Taekvondo medalja možda od Milice Mandić, ona mi djeluje najblilža odličju. Što se tiče kajaka sestre Moldovan su prebačene u dvojac, a Tibor i Kubik će voziti sa Antonijama četverac. Tu imamo i evropskog šampiona, ali sve zavisi kako se uđe u trku. Niko ne spominje Gerasimenka, možda on baš iznenadi. Što se tiče strelaca najbliži medalji Mikec, Zlatić i Arunović i ostali mogu do medalje, ali ovo troje su glavni favoriti.. Za vaterpoliste se ne brinem, kakvi god bili oni će dati maksimum u bazenu, a to će biti dovoljno za medalju... Tenis Nole i možda Ana i Ziki pošto će im trebati samo dvije pobjede do 1/2 finala...
      sigpic
      http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

      Comment


      • Pa vidim ja na wikipediji pise da su Moldovanke u dublu, ali na oks-u i dalje stoji da su sa Antonijama u cetvercu Mozda je i bolje ovako, njih dve su opake zajedno

        Cini mi se da Gerasimenko i nije bas u sjajnoj formi ove godine...bokser Drenovek je prosle godine bio u 1/4 finalu svetskog prvenstva tako da ni on nije za bacanje... i u rvanju je Maksimovic uzimao medalje sa evrposkih prvenstava, ali ono sto je nenormalno bitno je da su svi oni jako mladi i predstavljaju buducnost sporta. Mozda je i preterano da ocekujemo sad brdo medalja od svih njih, ali nadam se da ce bar dati sve od sebe pa sta bude
        sigpic

        Comment


        • Dve medalje su realnost.

          Comment


          • Raspored naših olimpijaca po danima i satnici Naravno fale tu teniseri i stonoteniseri za koje se ne zna koji bi dan trebali da izadju na teren. Nadam se da nisam nekog izostavio


            28. jul
            -Andrea Arsović, Ivana Maksimović (streljaštvo) 9:15q, 12:00f
            -Ivan Stević, Gabor Kasa (Biciklizam) 11:00
            -Đorđe Marković (plivanje) 11:47q, 20:49sf
            -Srbija-Kina (ženska odbojka) 12:30
            -Čaba Siladji (plivanje) 12:42q, 21:30sf
            -Stojić, Bedik (Veslanje) 13:00
            -Damir Mikec, Andrija Zlatić (streljaštvo) 13:00q, 16:30f
            -Aleksandar Drenovek (Boks) 16:00, 23:00 Q


            29. jul
            -Zorana Arunović, Bobana Veličković (streljaštvo) 10:00q, 12:45f
            -Radovan Siljevski (plivanje) 11:20q, 20:37sf
            -Čavić, Lendjer, Stjepanović, Siljevski (plivanje-stafeta) 13:05q, 21:54f
            -Srbija-Madjarska (vaterpolo) 16:30
            -Srbija-Španija (rukomet) 17:15
            -Srbija-SAD (odbojka) 17:45


            30. jul
            -Nemanja Mirosavljev (streljaštvo) 10:00q, 13:15f
            -Velimir Stjepanović (plivanje) 11:25q, 21:30sf
            -Djerić, Jagar, Vasić, Vuković (veslanje) 11:40q
            -Srbija-Koreja (ženska odbojka) 12:30


            31. jul
            -Srbija-Tunis (odbojka) 10:30
            -Srbija-Hrvatska (rukomet) 17:15
            -Srbija-Velika Britanija (vaterpolo) 19:20


            1. avg
            -Zorana Arunović, Jasna Šekarić (streljaštvo) 10:00q, 16:30f
            -Dmitrij Gerasimenko (džudo) 10:30q,qf, 15:00sf, 17:10f
            -Miroslava Najdanovski (plivanje) 11:00q, 20:38sf
            -Nadja Higl (plivanje) 11:47q, 21:24sf
            -Srbija-Turska (ženska odbojka) 15:45


            2. avg
            -Srbija-Nemačka (odbojka) 10:30
            -Milorad Čavić, ivan Lendjer (plivanje) 12:21q, 21:51sf
            -Srbija-Crna Gora (vaterpolo) 15:10
            -Srbija-Danska (rukomet) 20:30


            3. avg
            -Nemanja Mirosavljev (streljaštvo) 10:00q, 13:00f
            -Asmir Kolašinac (atletika-kugla) 11:00q, 21:30f
            -Miroslava Najdanovski (plivanje) 11:00q, 21:25sf
            -Biljana Topić (atletika-troskok) 11:25q
            -Emir Bekrić (atletika-400m prepone) 12:15q
            -Dragana Tomašević (atletika-disk) 20:10q
            -Srbija-SAD (ženska odbojka) 21:00


            4. avg
            -Andrea Arsović, Ivana Maksimović (streljaštvo) 10:00q, 13:45f
            -Srbija-Koreja (rukomet) 12:15
            -Predrag Filipović (atletika-20km hod) 18:00f
            -Srbija-SAD (vaterpolo) 20:40
            -Srbija-Brazil (odbojka) 23:00


            5. avg
            -Damir Mikec, Andrija Zlatić (streljaštvo) 10:00q, 13:30f
            -Olivera Jevtić, Ana Subotić (atletika-maraton) 12:00f
            -Dragutin Topić (atletika-skok u vis) 20:05q
            -Srbija-Brazil (ženska odbojka) 23:00


            6. avg
            -Nemanja Mirosavljev (streljaštvo) 10:00q, 14:45f
            -Marko Tomićević (kajak) 10:30q
            -Kubik, Nadj, Panda, Tibor (kajak) 11:39q
            -Srbija-Rusija (ženska odbojka) 12:30
            -Marina Munćan (atletika-1500m) 12:45q


            7. avg
            -Aleksić, Holpert, Terzić, Zorić (kajak) 10:30q,
            -Tatjana Jelača (atletika-bacanje koplja) 11:00q
            -Nikolina Moldovan, Olivera Moldovan (kajak) 11:28q,
            -Aleksandar Maksimović (rvanje) 13:00q
            -Ivana Španović (atletika-skok u dalj) 20:05q


            8. avg
            -Mihail Dudaš (atletika-desetoboj) 11:10, 12:10, 13:50, 19:00, 22:30


            9. avg
            -Mihail Dudaš (atletika-desetoboj) 10:00, 10:55, 13:55, 19:30, 22:20
            -Dragana Gladović (tekvondo) 10:00q
            -Damir Fejzić (tekvondo) 10:15q


            10. avg
            -Milica Mandić (tekvondo) 10:00q
            -Marko Novaković (kajak) 10:30q


            11. avg
            -Nenad Filipović (atletika-50km hod) 10:00f


            12. avg
            -Darko Živanović (atletika-maraton) 12:00f
            Last edited by Heartbreak; 11-07-12, 21:57.
            sigpic

            Comment


            • Heart hvala ti na ovome...
              sigpic
              http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

              Comment


              • Sastav Srbiće činiće sledeći igrači: Slobodan Soro, Aleksa Šaponjić, Živko Gocić, Vanja Udovičić, Dušan Mandić, Slobodan Nikić, Duško Pijetlović, Milan Aleksić, Nikola Rađen, Filip Filipović, Andrija Prlainović, Stefan Mitrović i Gojko Pijetlović.
                sigpic
                http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

                Comment


                • Kako piše “Sportski žurnal”, reprezentativke Srbije Jovana Brakočević i Tijana Malešević doživele su povrede i njihov nastup na OI je neizvestan.


                  Obe su na treningu povredile skočni zglob desne noge – Maleševićeva na lakšem zagrevanju, a Brakočevićeva tako što je pri doskoku nagazila na saigračicju. Selektor Zoran Terzić zbog toga je pripemama priključio korektora Anu Bjelicu, ali nada se da će Jovana i Tijana biti spremne za London.

                  “Povrede su maltene identične i Tijana i Jovana, konstatovano je, imaju distorziju skočnog zgloba. U ovom trenutku ne bih se bavio prognozama i videćemo šta ćemo dalje. S obzirom na to da je povreda takva da zahteva mirovanje, teško da će putovati u London. Ipak, sačekaćemo, ne bih da prejuidiciram“, kaže Terzić.


                  Bez Nikolić, Molnar, Malagurski, Brakočević, Malešević verovatno i pitanje je da li su spremne Djerisilo i Veljković...teško nama
                  sigpic

                  Comment


                  • Ovo se ne dešava.. Znači idemo turistički na OI...

                    Ne bih da se žalim na ikoga, ali sada se vidi koliko nam fale Spasojević i ostale sa kojima se Terzić ne "miriše" dobro...
                    Možda je i kasno, ali bolje da pozove neku od njih, inače smo pukli...
                    sigpic
                    http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

                    Comment


                    • U petak stize Olimpijska baklja u London Poslednjih nedelju dana obilazice sva znacajnija mesta Londona, da bi u petak, 27.07. stigla i na Olimpijski stadion. Jos uvek nije poznato ime osobe koja ce imati tu cast da poslednji ponese baklju i zapali plamen na stadionu...to ce se kao po obicaju drzati u tajnosti do samog kraja.


                      Inace ocekujem spektakl na otvaranju, mada mi je tesko poverovati da neko moze nadmasiti onu ceremoniju iz Pekinga.
                      sigpic

                      Comment


                      • Neke od uniformi koje ce sportisti da nose na otvaranju:

                        Tennis: 2012 Olympic Games Opening Ceremony Uniforms
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Prošle nedelje (tek!) podigla se prašina oko dužine kreveta u olimpijskom selu.... kratki su... oko 173 cm!!!

                          http://www.nbcolympics.com/wcau/news...-athletes.html

                          Ovo je slika sa otvaranja, u martu ove godine, gde Džonatan Edvards, britanski troskokaš leži sa visinom od 183 cm (tako piše u Vikipediji), a noge...



                          Navodno "produžiće" krevete...
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • 173cm?!?!
                            pa takav krevet je meni kratak, a ne njima
                            da mi je znati koji genije je doneo takvu odluku
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Spoje krevete i spavaju. Samo neka se prije spavanja pomole Bogu da im kod kolege ne smrde noge..
                              sigpic
                              http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

                              Comment


                              • Inace Srbija trenutno deli 22. mesto sa Belgijom po brojnosti na ovim Olimpijskim igrama
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X