Announcement

Collapse
No announcement yet.

Predolimpijska i olimpijska dešavanja, vesti i turniri

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Лепо, лепо.
    Arise, Serbia!
    You fell asleep long ago,
    And have lain in the dark.
    Now wake up
    And rouse the Serbs!


    sigpic

    Comment


    • #77
      Sada ukupno imamo 111 olimpijaca: http://www.oks.org.rs/wp-content/upl...0_06_20121.pdf ...
      Ako bi FINA pozvala i ovo troje + Nava i Šarčević (ako ispune norme) imaćemo 116 takmičara što je odličan broj..
      sigpic
      http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

      Comment


      • #78
        Kajakaš Marko Novaković novi je član Olimpijskog tima Srbije za London.

        Iz dana u dan, naš Tim je sve brojniji i jači, a sa 12 članom kajakaškog Tima za London, Status Misije Srbije za London iznosi 112 sportista.

        Iz Međunarodne kajakaške federacije je na adresu nacinalnog saveza i Olimpijskog komiteta Srbije stigao poziv da usled realokacije Srbija na Igre pošalje još jednog takmičara u disciplini K1- 200.

        Marko Novaković zauzeo je 11. mesto u disciplini K1(200) na Svetskom prvenstvu u Segedinu 2011.


        izvor: OKS


        Prijatno iznenadjenje za sve nas, a i za njega predpostavljam
        sigpic

        Comment


        • #79
          A sta znaci ovo selektovan...oni ne idu u London, jel tako?
          http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

          Comment


          • #80
            Originally posted by Aleksa9 View Post
            A sta znaci ovo selektovan...oni ne idu u London, jel tako?
            Selektovani su plivaci sa ostvarenom B normom i oni jos uvek ne idu u London...Fina ce u julu podvuci listu ucesnika i u pojedinim disciplinama gde nema dovoljan broj ucesnika sa A normom (a bude ih skoro u svakoj) pozovu ove sa najboljim B normama, tako da nasi selektovani plivaci jos uvek imaju sanse pre svega mislim na Siladjila i Najdanovski koji su po rezultatu jako blizu A norme.
            sigpic

            Comment


            • #81
              Na jednom forumu neki lik je napravio listu ovih selektovanih i što se tiče naših plivača stanje je sledeće:
              Velimir Stjepanović (13. vrijeme na 100m i 200m slobodno i 14.vrijeme na 400m slobodno)...
              Čaba Siladji (12.vrijeme na 100m prsno)
              Miroslava Najdanovski (11. vrijeme na 50m slobodno, 17. vrijeme na 100m slobodno)
              Radovan Siljevski (16. vrijeme na 200m slobodno)
              Stefan Šorak (17.vrijeme na 400m slobodno)
              sigpic
              http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

              Comment


              • #82
                Marko Novakovic, momak koji je pre 2 dana uvrsten u olimpijski tim Srbije, postao je novi evropski prvak u disciplini K1 200 na prvenstvu starog kontinenta u Zagrebu. Marko je prijatno iznenadio jer nije spadao u krug favorita za medalje, ali je fenomenalnim startom stvorio prednost koju je uspesno odrzao do samog kraja sobzirom da se radi o sprintu na 200m. Svaka cast Marko!!!
                sigpic

                Comment


                • #83
                  I daaaaaaaa, Miroslava Najdanovski i zvanicno na Olimpijskim igrama u disciplini 100 metara slobodno, saopstila je danas svetska plivacka federacija

                  Mirolslava je tako postala 113. clan olimpijskog tima Srbije

                  FINA ce do 3. jula slati naknadne pozive, a danas je poziv dobila upravo nasa plivacica...ocekujem jos Siladjija
                  sigpic

                  Comment


                  • #84
                    Super za Miroslavu..
                    Još Čaba, možda Nava i nadam se da će nas još neko iznenaditi (super bi bilo kada bi nekog pozvali u veslanju ili kajaku)...
                    sigpic
                    http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

                    Comment


                    • #85
                      Selektor Zoran Terzić saopštio je širi spisak odbojkašica za OI u Londonu:

                      Tehničari: Maja Ognjenović, Bojana Živković i Danica Radenković.
                      Korektori: Jovana Brakočević, Sanja Starović i Ana Bjelica.
                      Libera: Suzana Ćebić i Nina Rosić.
                      Blokeri: Nataša Krsmanović, Milena Rašić, Nađa Ninković, Stefana Veljković i Jovana Stevanović.
                      Primači: Jovana Vesović, Tijana Malešević, Brankica Mihajlović, Ivana Đerisilo, Sanja Malagurski, Ana Lazarević i Jelena Blagojević.

                      Kapiten Jelena Nikolić zbog povrede neće moći da igra u Londonu.
                      Arise, Serbia!
                      You fell asleep long ago,
                      And have lain in the dark.
                      Now wake up
                      And rouse the Serbs!


                      sigpic

                      Comment


                      • #86
                        Ne samo Nikolic, vec i Molnar nece igrati zbog povrede
                        sigpic

                        Comment


                        • #87
                          Od ovih devojaka osam mora da otpadnu...Po mom misljenju sigurno otpadaju Radenkovic, Stevanovic, Lazarevic, Blagojevic, Ninkovic (ako se Veljkovic oporavi od povrede a verujem da hoce), a ako budu dovoljno spremne Malagurski i Djerisilo koje su prijavljene za poziciju primaca iako su one korektori onda sigurno otpada i Brankica Mihajlovic...sad je pitanje koga od korektora povesti da li najstariju u ekipi Starovicku ili mladu Bjelicu koja je neverovatan potencijal, sobzirom da Brakocevicka ide sigurno. Verujem da ce ipak Sanja dobiti vece sanse ovog puta. Ja bi se zahvalio i Nini Rosic i verujem da mozemo ici sa samo jednim liberom na sampionat i to su tih osam koje bi bile suvisne po meni.

                          Idealna postava bi bila: Ognjenovic, Brakocevic, Rasic, Veljkovic, Djerisilo, Malagurski i na poziciji libera Suza Cebic.

                          Imamo srecu sto imamo 3 fantasticna srednjaka tako da ako nekoj nije dan ima ko da je zameni tako da i Krsmanovic dolazi u opticaj.
                          sigpic

                          Comment


                          • #88
                            I Kolakovic objavio spisak od 20 igraca na koje racuna


                            Na spisku su:

                            Tehničari: Vlado Petković, Mihajlo Mitić i Aleksa Brdjović.
                            Korektori: Šaša Starović, Aleksandar Atanasijević i Dušan Petković.
                            Libera: Nikola Rosić i Filip Vujić.
                            Blokeri: Dragan Stanković, Marko Podraščanin, Milan Rašić, Dejan Radić i Srećko Lisinac.
                            Primači: Bojan Janić, Nikola Kovačević, Miloš Nikić, Uroš Kovačević, Miloš Terzić, Nemanja Petrić i Marko Ivović.


                            Ovde je poprilicno jasno ko ispada: Brdjovic, Dusan Petkovic, Radic, Lisinac, Petric, Ivovic, Vujic i jedino mi je polemika da li ostaviti fantasticnog Urosa Kovacevica ili Terzica koji je dugogodisnji clan reprezentacije i ulazi zbog sjajnog servisa. Ja sam vize za Urosa jer me je decko zaprepastio kako igra sa svojih 19 godina.


                            Idealna postava: Petkovic, Starovic, Stankovic, Podrascanin, N. Kovacevic, Nikic i libero Rosic

                            Muskarci imaju takodje fenomenalne zamene na svim pozicijama, mali Mitic je pokazao da osim sto dobro servira ume da bude i jako dobar tehnicar, Janic i Uros za primace, Rasic za srednjaka i Atanasijevic za korektora i eto ga, cak je i druga postava jako kvalitetna.

                            Nadam se samo da ce forma biti na nivou i ovi momci mogu dosta u to sam ubedjen
                            sigpic

                            Comment


                            • #89
                              Мој ортак игра за први тим Звезде и каже да је играо пар пута са Урошем и о њему све најгоре говори. Много је уображен, бахад итд. Али зато каже да сабија како игра.
                              Arise, Serbia!
                              You fell asleep long ago,
                              And have lain in the dark.
                              Now wake up
                              And rouse the Serbs!


                              sigpic

                              Comment


                              • #90
                                Po meni je mali Mitic vec bolji od Petkovica. Gledao sam bas protiv Kube u Rusiji cini mi se, koliko je puta zaklao igrace na krajevima, mislim da bih ja bolje dizao lopte.
                                sigpic


                                "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

                                Comment

                                Working...
                                X