Announcement

Collapse
No announcement yet.

2011 Korean Grand Prix - Yeongam

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Cestitke Red Bulu na konstruktorskoj tituli, i sjajnoj sezoni.
    Jos jedna pobeda Fetela, dokaz da je sampion. Zavrsio je trku najbrzim krugo, jedinim ispod 1:40 tokom cele trke, cisto da pokaze koliko je mogao ako bi ga neko slucajno ugrozio. Borba za drugo mesto do odredjene mere zanimljiva, ali bez pravih duela, Hamilton nikog nije izbacio. Baton stabilan, Alonso bio blizu ali upropastio samog sebe.
    Na celom svetu samo Crvena zvezda

    Comment


    • #17
      Dobro je sto nisam mogao da ustanem u 8 jer dominatora ne bih ni video na stazi.. nista i nije vidjeno

      Sebastian je drugi vozac u istoriji sa 10 pobeda u sezoni i 13. koji je dosao do 20 Grand Prix pobeda i nadam se da ce do kraja sezone napasti Hila
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • #18
        Opet Fetel,mogao je da ih pusti,vec je sampion
        Hamilton dobro odvezao trku,zanimljivo je bilo izmedju Webbera i Alonsa i Baton,i tu je najgore prosao Alonso...
        Mnogo mi je krvio zbog Sumija mogao je da uzme jos koji bod,ali onaj Petrov glupi ga je spercio
        Dreams are coming true.


        Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

        Comment


        • #19
          Fetel je u nekom svom svijetu i ovom trkom je pokazao sve,nismo ga ni vidjeli sem par puta tokom sat i po vremena,jasno je onda koliko je on nadmocan.Drzao se Luis dugo vremena,bio blizu,posle prvih zamjena i SCa spustio se i na ispod sekundu,ali borba sa Veberom i nesto brze trosenje guma su ga kostali i odjednom je sa sekund i po zaostatak porastao na sest,a cijelo vrijeme je i Mark bio tu,iako nije bilo preticanja ili su ona bila strasno kratka bila je to dobra borba i sjajna defanziva Luisa.Mark je pokazao da su meki pneumatici itekako konkurentni super mekim u tim trenucima i obrtao je odlicne krugove.Posle odlazaka u boks nije bilo sanse da se vrate u borbu za pobjedu posto je Sebastijan bio na preko 10 sekundi ali sam ocekivao da ce bar biti preticanja,medjutim od toga nista,na kraju je Mark jednom samo uspio na kratko da preuzme drugug poziciju da bi Luis to vratio zahvaljujuci DRSu.
          Baton imao mali problem na startu,dobro je krenuo,a onda jedan kontakt sa Masom koji ga odvojio od borbe za pobjedu,cak mu je i Rozberg bio na repu na samom startu kasnije je naravno pojacao,dobro cuva gume i uvijek pojacava kako vrijeme odmice i smanjuje zaostatak.Ocekivao sam da ce mozda bar probati da napadne Marka medjutim nista ni od toga.Masa odlican na startu,ovoga puta nije zelio da se skloni Alonsu i pokazao je dosta agresivnu voznju,rizicne su bile promjene guma kad su oba Ferarija izasli na mekim pneumaticima ali im se isplatilo,trebalo im je mnogo vremena da preteknu Nika,znamo koliko je Mercedes jak na pravcu i DRS nije mnogo pomogao ali je uspio Masa da izvrsi dovoljan pritisak da Njemac pogrijesi i onda su ga obojica pretekli.Alonso ostao nesto duze i samo zbog toga je na kraju zavrsio ispred Mase,ali je Felipe obrtao odlicne krugove i mozda nagovjestaj boljih dana za njega.
          Sta reci za Hajmea?Svaka cast momce,ovo danas je bilo izuzetno,juce mu je za dlaku izmakao Q3 ali danas sjajna voznja,7. mjesto i sto se mene tice on najvece komplimente zasluzuje jutros.Rozberg odlican na startu,dugo vremena je parirao Batonovom Meklarenu pa i Ferarijevima ali sto je trka odmicala to je bio u vecem problemu.Spalio je pneumatike braneci se protiv Mase i nesto raniji odlazak u boks ga je kostao 7. mjesta,dugo se branio od Algersuarija,Spanac mu je bio na repu i odolijevao je sve do zadnjeg kruga.
          Buemi zaokruzio izvanredan vikend Toro Rosa,oba bolida u bodovima i to ne zahvaljujuci spletom okolnosti,izuzetan rezultat za njih.Di Resta doveo jednu Fors Indiju do bodova,oni su pali i da Petrov nije napravio glupost ne bi dosli do bodova.
          Sumi je naucio da stedi pneumatike i taman kad je poceo da pojacava,da smanjuje zaostatak Petrov se zakuca u njega,bas mi je krivo jer mislim da bi Sumi mogao mnogo na mekim pneumaticima.
          Jedna od najnezanimljivijih trka ove sezone,staza nije toliko losa kakvih ima,ali je i daleko od onih najboljih.
          Last edited by Vladan; 16-10-11, 09:13.
          sigpic

          Comment


          • #20
            Toro Roso imao trku sezone, svi koji voze pod znakom Crvenog bika su u bodovima. Masa me isto pozitivno iznenadio, mada mu je pomogla konfiguracija staze i to da je uvek imao nekog ispred sebe pa se branio KERSom. Njigov i Alonsov ritam na kraju trke je ohrabrujuci. Petrov malo naskocio na Sumahera Ono sto je meni upalo u oko je veliki broj onih sitnih gresaka, blokiranja tockova i sl. verovatno zbog manjka gripa zbog klizave staze.
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • #21
              Originally posted by Vladan View Post
              Jedna od najnezanimljivijih trka ove sezone,staza nije toliko losa kakvih ima,ali je i daleko od onih najboljih.
              U smislu nedostatka preticanja, da, ali generalno, bar za mene, ne. Bilo je zanimljivo.
              Prvo mi je drago što je Vettel pobedio pompezne McLarenovce koji se busaju cele nedelje kako idu na pobede do kraja sezone.
              Drugo, neki tvrde da Vettel ne može i ne ume da pretiče.... nadam se da ste gledali ovu trku.
              Vettel je verovatno na kraju trke mislio:"Yeah, you took pole, but I took you to school during the race and grabbed the fastest lap by a second in the last lap just coz I could!" I videlo se koliko mu znači pobeda.
              Hamilton samo što nije plakao na kraju ali je pokazao da ume da razmišlja. Kad ga je Mark prestigao na startnom cilju, namerno se povukao da bi ušao u DRS zonu iza njega i tako uzme poziciju nazad.
              Mark je uradio sve što je mogao, i nije imao lošu trku.
              Button nije ništa uradio za vreme trke i čekao kišu, verovatno.
              Alonso - massa mu je indirektno upropastio trku a samim tim što je Massa stalno koristio DRS iza Webbera pa Rosberga, nije mogao ništa da uradi. Neće biti previše nezadovoljan jer su pokazali dobar ritam. A koga briga za drugo mesto.
              Massa - nekako ne može da uđe u ritam i nije dovoljno vešt kad prati nekog i kad treba da ga pretekne. Jednostavno je vreme da ode iz Ferrarija. (Šteta, zaslužio je titulu 2008. i ko zna šta bi bilo da je bilo...)
              Jaime - svaka čast, najbolja vožnja danas.
              Rosberg...previše grešaka u kočenju ga je na kraju koštalo pošto je uništio svoje gume.
              Buemi - nije loša trka, dosta agresivan.
              O drugima ne bih.... nije mi jasno kako je Force India propala tokom trke....

              Comment


              • #22
                Originally posted by NebojsaNS View Post
                Toro Roso imao trku sezone, svi koji voze pod znakom Crvenog bika su u bodovima. Masa me isto pozitivno iznenadio, mada mu je pomogla konfiguracija staze i to da je uvek imao nekog ispred sebe pa se branio KERSom. Njigov i Alonsov ritam na kraju trke je ohrabrujuci. Petrov malo naskocio na Sumahera Ono sto je meni upalo u oko je veliki broj onih sitnih gresaka, blokiranja tockova i sl. verovatno zbog manjka gripa zbog klizave staze.
                Podseti me čovek.
                Ono što je pomoglo Red Bullu je činjenica da je padala kiša sat vremena pre trke i očistila stazu. A pomoglo je i gumama tako da nisu morali da idu 4 puta u boks.
                Takođe, za nedostatak preticanja je najviše kriva direkcija trke zato što su skratili DRS zonu na 60% pravca - idioti!!
                Takođe sam primetio da je aerodinamika bolida ove godine mnogo bolja jer su kroz tehnički zahtevne krivine bolidi uspevali da ostanu vrlo blizu iza protivnika a da ne "talasaju" i "krivudaju". Možda je to bitno za sledeću godinu....

                Comment


                • #23
                  Originally posted by pretorian View Post
                  Takođe, za nedostatak preticanja je najviše kriva direkcija trke zato što su skratili DRS zonu na 60% pravca - idioti!!
                  Takođe sam primetio da je aerodinamika bolida ove godine mnogo bolja jer su kroz tehnički zahtevne krivine bolidi uspevali da ostanu vrlo blizu iza protivnika a da ne "talasaju" i "krivudaju". Možda je to bitno za sledeću godinu....
                  Za prvi deo, malo je to komplikovano jer se ne sme dati ni prevelika prednost bolidu koji pretice. Zato i postoje DRS zone, mora da postoji bar neka priblizna jednakost, sa prednoscu na strani napadaca. Kada bi bio ceo pravac, to bi bilo nepravedno.
                  Za drugi deo, tesko je reci, zato sto ce zabrana produvnih difuzora, potpuno promeniti aerodinamiku, pa cemo morati da sacekamo testiranja za nesto vise.
                  Na celom svetu samo Crvena zvezda

                  Comment


                  • #24
                    Sumaher je doneo pogresnu odluku.Ko zna koliko ce puta Petrvo da ga naskoci sledece sezone.
                    Malo sam ostao razocaran na kraju zato sto sam ocekivao i da ce Alonso i Baton da se priblize Veberu, pa da bude prava havarija.
                    Da nije bilo DRS-a Hamilton bi imao malo vecu prednost , jer ma koliko god on bezao Veberu u celom krugu, pogotovo kod druge krivine, ovaj ga je stizao u DRS zoni.

                    Comment


                    • #25
                      @Maric

                      Petrov se tu zalaufao jer se borio sa Alonsom, protiv kojeg je uvek posebno motivisan.
                      To sto si rekao je bitno kod DRSa koliko i veca mogucnost preticanja, mnogo je teze odvojiti se ako onaj iza koristi DRS i ima tih nekoliko km na sat vise, cini mi se da je ovde donosio oko 0.2 do 0.3 sekunde.
                      Na celom svetu samo Crvena zvezda

                      Comment


                      • #26
                        E Pretorian ona recenica ti je malo preterana.......

                        Mlaka trka danas, sve reseno u prvom minutu. Vettelu svaka cast, dobro prestizanje, iskoriscena zavetrina, mada tokom veceg dela trke je ta razlika bila od 1-2sec do Hamiltona, ali kad se umesao Webber u borbu izgubili su previse on i Hamilton u odnosu na Vettela u samo 2 kruga, kada su vozili skoro paralelno i to kroz onaj tehnicki sektor, to je bilo pogubno, bukvalno 4 sekunde sporiji u onom krugu pre drugog boksa i isto toliko u krugu posle boksa...
                        I da, DRS zona je morala da bude duza. Mada je i konfiguracija staze ucinila svoje, jedno od losijih Tilkeovih dela, do sada je uvek miksovao izmedju tehnickih sektora i pravaca sto je povecavalo sanse za prestizanja, ali ovako je veoma tesko, jer u krivinama pre pravaca prakticno ne moze da se nadoknadi vreme i da se priblizi dovoljno vozacu ispred...
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Tony_G View Post
                          I da, DRS zona je morala da bude duza. Mada je i konfiguracija staze ucinila svoje, jedno od losijih Tilkeovih dela, do sada je uvek miksovao izmedju tehnickih sektora i pravaca sto je povecavalo sanse za prestizanja, ali ovako je veoma tesko, jer u krivinama pre pravaca prakticno ne moze da se nadoknadi vreme i da se priblizi dovoljno vozacu ispred...
                          Kazem ti za DRS zonu, uvek se pravi neki balans, neki put se zeznu, eto kako su naravili u Turskoj, skoro svaki pokusaj se zavrsavao preticanjem. Sada su pokusali da naprave konzervativnije i nije proslo, verovatno bi bilo mnogo vise preticanja da je DRS bio od pocetka pravca.
                          A konfiguracija se meni uopste ne svidja, bukvalno nema gde da se napravi manevar, cak staza nije ni toliko uska. Mada zbog mnogo opiljaka od guma ove godine idealna putanja jeste uska. Videcemo sta ce Pireli preuzeti po tom pitanju, verovatno ce gume sledece godine biti bar malo izdrzljivije, ovo je doslovno smesno, Rozberg je recimo napravio jedno naglo kocenje u odbrani pozicije od Ferarija i morao je odmah u boks.
                          Na celom svetu samo Crvena zvezda

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by NebojsaNS View Post
                            Kazem ti za DRS zonu, uvek se pravi neki balans, neki put se zeznu, eto kako su naravili u Turskoj, skoro svaki pokusaj se zavrsavao preticanjem. Sada su pokusali da naprave konzervativnije i nije proslo, verovatno bi bilo mnogo vise preticanja da je DRS bio od pocetka pravca.
                            A konfiguracija se meni uopste ne svidja, bukvalno nema gde da se napravi manevar, cak staza nije ni toliko uska. Mada zbog mnogo opiljaka od guma ove godine idealna putanja jeste uska. Videcemo sta ce Pireli preuzeti po tom pitanju, verovatno ce gume sledece godine biti bar malo izdrzljivije, ovo je doslovno smesno, Rozberg je recimo napravio jedno naglo kocenje u odbrani pozicije od Ferarija i morao je odmah u boks.
                            Ma znam ja to za DRS, moraju da nadju sredinu, ali nznm koji ljudi to odredjuju, koliko se oni razumeju u F1. Npr. da se na prilazu onom najduzem pravcu prolazi kroz 2/3 srednje brze ili brze krivine onda bi bilo logicno da DRS zona zauzima samo 60% pravca jer bi se dovoljna brzina prenosila kroz te krivine da onda ne bi bilo potrebno vise od 60%. Ali posto je prilaz izuzetno spor, 2 vezane leve krivine, onda to mora da se nadoknadi u DRS zoni, treba da bude nekih 80%, jer kad pogledas ove "duele" nijednom nismo ni videli napad, tacno im fali nekih 150/200m za napad, pa ni tad ne bi bilo lako prestici. Pomenuo si Tursku, pogledaj konfiguraciju i prilaz DRS zoni, upravo je ovako kako sam napisao, brza krivina koja olaksava napad. Isto je bilo u Spa, prolaze kroz super brzi O'Ruz i tako se priblizavaju ovom ispred.

                            A sto se tice guma, mislim da su se dosta popravili, na pocetku sezone smo gledali po 4 pit stopa, sada je dovoljno 2, koliko je nekada i bila norma. Makar kad sam ja poceo da gledam, kad su bili Bridgestone i Michelin... Ali ne moze niko da se zali na gume, jer je isto svima...
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              sta da kazem sem da cestitam rbr-u na osvojenoj tituli i vettelu sto je odvozio sjajnu trku.......ne mogu da verujem da je alonso protracio trku iza masse ali na kraju kroz box-ove ga je uspio pretec i taman kad je dosao dso buttona on gresi
                              ostalo ne komentarisem
                              www.balkansimracing.com/forum

                              Real cars. Real racing. Dobrodosli

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by Tony_G View Post
                                E Pretorian ona recenica ti je malo preterana.......

                                Mlaka trka danas, sve reseno u prvom minutu. Vettelu svaka cast, dobro prestizanje, iskoriscena zavetrina, mada tokom veceg dela trke je ta razlika bila od 1-2sec do Hamiltona, ali kad se umesao Webber u borbu izgubili su previse on i Hamilton u odnosu na Vettela u samo 2 kruga, kada su vozili skoro paralelno i to kroz onaj tehnicki sektor, to je bilo pogubno, bukvalno 4 sekunde sporiji u onom krugu pre drugog boksa i isto toliko u krugu posle boksa...
                                I da, DRS zona je morala da bude duza. Mada je i konfiguracija staze ucinila svoje, jedno od losijih Tilkeovih dela, do sada je uvek miksovao izmedju tehnickih sektora i pravaca sto je povecavalo sanse za prestizanja, ali ovako je veoma tesko, jer u krivinama pre pravaca prakticno ne moze da se nadoknadi vreme i da se priblizi dovoljno vozacu ispred...
                                Koja rečenica? Izvinjavam se ako sam rekao nešto što nisam trebao....

                                Meni je trka bila zanimljiva sa tehničke strane...
                                Nije ni toliko loša staza.... timovi moraju da odluče da li će da voze sa "high downforce" zbog pravaca ili sa "low downforce" zbog krivina, brzih i sporih... kako naći balans...
                                Zato je Red Bull bio odličan ovde.
                                Webber je bio znatno brži na startno/ciljnom pravcu zato što je imao bolji 3. sektor, dakle kroz zadnji deo tehničkih krivina.
                                Hamiltonu nije mogao da se približi dovoljno u DRS zoni zato što je na izlasku iz prve krivine Hamiltonu prvi davao gas i koristio sav KERS koji ima.
                                U 2. sektoru je McLaren bio bolji.

                                A DRS zona, da je bila 70% od pravca bilo bi bolje. Nadam se da će to da isprave sledeće godine. (Nisam mislio da bude ceo pravac... )

                                Comment

                                Working...
                                X