Announcement

Collapse
No announcement yet.

Europski kupovi (Liga sampiona, Europski kup i Celendzer kup)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rukometašice Budučnosti prvakinje evrope

    Rukometašice Budućnosti iz Podgorice osvojile su titulu prvakinja Evrope. Crnogorke su do titule došle nakon što su u dva meča bile bolje od mađarskog Gyorija, i to zahvaljujući golovima u gostima. U revanš susretu finala Lige prvaka u preponoj dvorani “Morača” rukometašice Budućnosti rezultatom 27:25 savladale su mađarski Gyori. U prvom meču u Mađarskoj Gyori je slavio sa 29:27, ali je titula pripala Podgoričankama, jer su postigle više golova u gostima.
    U ne naročito lijepoj, ali veoma neizvesnoj utakmici pobjednik se nije znao do poslednje sekunde. Budućnost je imala prednost od četiri gola u 50. minutu (24:20), ali je Gyori uspio da dođe do 25:24.
    Golovima Radmile Miljanić i pivotmena Ane Đokić iz kontranapada Budućnost je došla do prve titule u Ligi prvaka, koja je čekana u Podgorici više od 25 godina.
    Najefikasnija u timu Budućnosti bila je Katarina Bulatović sa osam golova, a istakla se i Miljanićeva sa sedam golova, dok su u timu Gyoria najbolje bile Anita Gorbic koja je postigla osam golova i golmanka Katalin Palinger.

    Jedna od najboljih igračica svijeta Bojana Popović osvojila je šestu titulu u ovom takmičenju.


    Čestitke, bila je sjajna atmosfera u Morači

    Comment


    • Izvucene su grupe za kvalifikacije LS

      Spoiler
      The results from the VELUX EHF Champions League qualification round

      The draw for the VELUX EHF Champions League qualification tournaments was made at the EHF Office, Vienna on Tuesday, 3 September 2012. The draw was as follows:

      Group 1

      1. RK Sloga (BIH)
      2. RK Partizan (SRB)
      3. Porto Vitalis (POR)
      4. HC Lovcen (MNE)

      Group 2

      1. HC Metalurg (MKD)
      2. Haslam HK (NOR)
      3. HC Dinamo Poltava (UKR)
      4. Alpha HC Hard (AUT)

      Group 3

      1. HCM Constanta (ROU)
      2. TATRAN Presov (SVK)
      3. Maccabi Srugo Rishon Lezio (ISR)
      4. SSV Loacher Bozen Südtirol (ITA)

      Matches will be played over the weekend 8/9 September 2012. Semi-final matches will be played 1 vs 4 and 2 vs 3. Winners qualify directly for the VELUX EHF Champions League Group Phase.

      Organisational right was drawn rows 2, 1, 4 and 3. In the case of Group 3 - where TATRAN Presov and Maccabi Srugo Rishon Lezio (ISR) both organised qualification tournaments last season - organisational right goes to HCM Constanta (ROU) and then SSV Loacher Bozen Südtirol (ITA).

      Play-off match (Home and away)

      Besiktas JK (TUR) versus HC Dinamo Minsk (BLR)

      Minsk have the home right in the second leg.

      Wildcard

      1. HSV Hamburg (GER)
      2. Saint-Raphael Var Handball (FRA)
      3. Bjerringbro-Silkeborg (DEN)
      4. Orlen Wisla Plock (POL)

      No draw was conducted. A decision on the organiser of the Wildcard tournament will be released w/c 9 July 2012

      Comment


      • Mi ponovo izvukli Porto Valjda cemo dobiti
        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

        Comment


        • Ovaj vikend startaju kvalifikacije http://balkan-sport.net/2012/09/kval...u-ligu-prvaka/ Parizan - Porto, a u drugi duel igraju Lovcen i Sloga iz Doboja.

          Comment


          • Vodimo 14:13 u prvom delu , kombinovao sam sa fudbalom , ajde da dobijemo ovo i u LS smo , cisto sumnjam da Lovcen ili Sloga mogu da nas dobiju



            Sudijama zelim sve najgore u zivotu , kakvo sudjenje , pa ovo ni najgorem neprijatelju ne bi sudili ovako Ako ce se ovako prolaziti
            Last edited by Mr.M; 08-09-12, 17:24.
            Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

            Comment


            • Ivooooooooooooosevic , tako bre majstore , ma to bre
              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

              Comment


              • Tezi deo posla je odradjen, sutra u 5 nadam se da igramo proti mambine Sloge.

                Comment


                • Ma nebitno ulazimo u LS , doduse treba ozbiljno naravno i sutra odigrati i 2. godina za redom u LS , kakav bi to uspeh bio , imali bi i atraktivnu grupu u kojoj nema slabog tima ali sa svima mozemo da igramo Svaka cast momcima , ostavili su srce , Radovanovicu kapa dole , sta je branio Uff kako me euforija puca Kapa dole
                  Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                  Comment





                  • Sutra na Mambinu Slogu , razbicemo ih Valjda ce se i on oglasiti povodom meca
                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • Bravo za Slogu i sutra sta god da bude oni su ispunili moja ocekivanja i mozda je bolje da izgube, malo glupo zvuci, ali kad vidis na koga idu.... a elita je vec bila u Doboju

                      Kako god europske utakmice ce se igrati u Doboju.

                      Comment


                      • Dobila je Sloga dobra pojacanja,nije Partizan mnogo kvalitetniji. Ali sam poprilicno siguran da ce sutra sudije vratiti Partizanu za danasnje sudjenje,tako da Sloga nema velike sanse.
                        Mi smo navikli da najveci i najbolji igraju u Doboju,pa ako druga klasa dodje to ce nam biti neobicno. Zbog toga zelimo pobedu !
                        sigpic

                        Comment


                        • Bice vam dosta KUP EHF , taman
                          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                          Comment


                          • Maloprije kad sam vidio sastav Sloge prijatno sam se iznenadio. Vidim Cakic, Kukrika i jos par provjereni igraca igraju, iako su im otisli Medjic i Vrazalic mogu oni sutra pobjediti, ali nece biti tragedija ako izgube. Pogotovo kad se zna da moraju igrati SEHA-u i bolje bi bilo da igraju europski kup jer tesko da su spremni izdrzati taj ritam u sezoni.

                            Comment


                            • Mamba ovi tvoji kako su krenuli nece ni 10 golova dati






                              10-1
                              Last edited by Mr.M; 09-09-12, 18:47.
                              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                              Comment






                              • Ponovo smo u najjacoj grupi ali jako atraktivnoj , Ademar Leon,Monpelje,Flensburg,Cehovski Medvedi i verovatno HSV garantuju odlican rukomet verovatno u Pioniru Samo treba hrabro ulaziti u svaki mec i sve je moguce , prosle godine nas niko cini mi se nije dobio sa vise od 10 razlike i imali smo par egal meceva , mislim da ove godine mozemo dobiti bar 2 meca ali videcemo , LIGA SAMPIONA!!!
                                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                                Comment

                                Working...
                                X