Announcement

Collapse
No announcement yet.

Europski kupovi (Liga sampiona, Europski kup i Celendzer kup)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Sto se tice meca Bosna-Savehof,imam osjecaj da su momci malo bolje odigrali nego u Svicarskoj i Nasicama,vjerovatno se malo uigrali,ali kao sto danijel gore rece ne moze se od njih ocekivati da postanu profesinalci preko noci.Vidi se tu jos nekih pocetnikcih gresaka,par momaka koji su mi zapali za oko u ova dva meca koja sam gledao su Terza (on je od prije tu,njega ne racunam kao ove nove mlade),Zulfic i Hrbat. Posjeta opet jako losa,ali dobro kada nije ni prije bila dobra,sa onim igracima,sta ocekivati sada Ovim momcima ovo moze doci samo kao dobro uigravanje za Svjetsko juniorsko 2013.

    Spoiler
    A za ove gore postove,shvatam komplekse,jer od osnivanja lige gledaju u ledja Bosni,a uspijevali su osvajati samo kup BIH i DOMINIRATI u kupu RS
    Last edited by hamza_TM87; 20-02-12, 12:06.

    Comment


    • #92
      Danas je se zavrsila grupna faza Lige sampiona koja je donijela mogu reci veliko iznenadjenje jer ruski Chekhovskie Medvedi nisu prosli dalje sto pokazuje da je ruski rukomet u velikoj krizi. Mislim da je doslo vrijeme da Vladimir Maksimov Salmanovic nesto promijeni ili da njega smjene jer sve sto je ostalo od ruskog klupskog rukometa, a to su Chekhovskie Medvedi nisu izborili prolaz dalje. Koliko je dobro da vecina reprezentativaca igra u jednom klubu ima i duplo vece mane, jer je ruski klupski rukomet spao na niske grane. Sto se exyu rukometa tice za razliku od prosle godine (kada je bilo dva kluba) dalje su prosla tri kluba Zagreb od kojeg se i ocekivalo, Metalurg (samo ko ne poznaje situaciju oko ovog kluba moze reci da je iznenadjenje njihov prolazak dalje) i Cimos Koper. Bez boda grupnu fazu Lige sampiona su zavrsila tri kluba, a medju ta tri dva sa ovi prostora Bosna i Partizan. Evo sesira za narednu fazu:

      Prvi sesir: FC Barcelona Intersport (ESP), Atletico Madrid (ESP), HSV Hamburg (GER), THW Kiel (GER)

      Drugi sesir : RK Osiguranje Zagreb (CRO), MKB Veszprem (HUN), RK Cimos Koper (SLO), AG Kobenhavn (DEN)

      Treci sesir : IK Sävehof (SWE), Vive Targi Kielce (POL), Metalurg Skopje (MKD), Reale Ademar Leon (ESP)

      Cetvrti sesir: Kadetten Schaffhausen (SUI), Füchse Berlin (GER), Orlen Wisla Plock (POL), Montpellier MAHB (FRA)


      Izvlacenje je u utorak 28.2. u 11 sati, direktno na ehftv.com

      Naredna faza pocinje 15.-18. marta.

      Comment


      • #93
        Ocekivano ispadanje Medveda po meni, sva 4 tima iz grupe su jaca od njih, na kraju imali napad za prolaz, ali Dimirov nije stigao loptu u kontri.
        sigpic

        Comment


        • #94
          Originally posted by Mandanda View Post
          Ocekivano ispadanje Medveda po meni, sva 4 tima iz grupe su jaca od njih, na kraju imali napad za prolaz, ali Dimirov nije stigao loptu u kontri.

          Mogli su bolje ono uraditi, ali su sami krivi sto tokom utakmice nisu prije rijesili mec, a imali su priliku za to. Njihovoj grupi nije bila tolika razlika, ali kiks kod kuce protiv Kielcea ih je kostao dosta.

          Najbolje je kometator ES rekao da Medvedi izgledaju nezainteresovano.

          Comment


          • #95
            Moje misljenje mogo bi Zagreb daleko dogurati bar do polufinala , zavisi od srece

            Comment


            • #96
              Monpelje je ovde velika bomba , niko ih ne zeli sa sobom u grupi a kako su u 4 sesiru mogu dosta ljudi zakomplikovati. Zagreb realno je jaci od sviju iz 3 sesira i trebao bi do QF lagano , mozda bi bilo muke sa Ademarom ali sve ostalo lagano. Evo da lupamo malo pred zreb sutra ko ce igrati :

              Kiel-Wisla
              Hamburg-Monpelje
              Barselona-Saufhauzen
              Atletiko-Berlin
              Kopenhagen-Savenhof
              Vesprem-Metalurg
              Zagreb-Ademar
              Koper-Kielce
              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

              Comment


              • #97
                Haj da ne lupamo nego da sacekamo do sutra kada je izvlacenje, pa nije ovo tema nagadjanja.

                Comment


                • #98
                  Pa nije tema ali sto se ne bi malo igrali pogadjanja uostalom igrali smo se i u temi ligi sampiona u fudbalu ja sam izneo svoje misljenje neko i dodao sta bi volio da se izvuce ... u koliko je sutra izvlacenje ?
                  Last edited by danijelkr; 27-02-12, 21:48.
                  Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                  Comment


                  • #99
                    Da citas moje prethodne postove znao bi. Izvlacenje je u 11 sati.

                    Comment


                    • Originally posted by Miko View Post
                      Pa nije tema ali sto se ne bi malo igrali pogadjanja uostalom igrali smo se i u temi ligi sampiona u fudbalu ja sam izneo svoje misljenje neko i dodao sta bi volio da se izvuce ... u koliko je sutra izvlacenje ?
                      Hajde jos sad pitaj kada pocinje druga faza?

                      Posto vidim da niko nije napisao,Bosna ocekivano lagano porazena u Francuskoj,momci su dobro odigrali,"nosili se" u prvom poluvremenu,ali u prvih 12 minuta drugog poluvremena Chambery pravi nevjerovatnu seriju 10:1.Od igraca Bosne izdvojio bi sjajnog golmana Efendica,koji je bio odlican i protiv Tatrana,ali momak je sinoc skinuo 4-5 situacija 1 na 1.Svaka cast Evo reci cu ovdje,pa ako hoce Danijel neka prebaci,u srijedu igraju Borac-Bosna,a u subotu Bosna-Lovcen

                      Comment


                      • Hamza lijepo si ovo napisao, meni je iskreno bilo tesko da se ponavljam jer ova ekipa je ove utakmice odigrala odlicno koliki im je kvalitet. Dodao bi Zulfica koji je dosta hrabro odigrao u napadu i novog trenera Bosne koji je dosta dobro vodio ekipu u prvo poluvremenu. Pogotovo mi se svidjela ona igra sa dva pivota koja je dosta pometnje napravila u odbrani francuza.

                        Comment


                        • Tomic je svakako sjajan izbor na poziciji trenera,covjek vec dugo godina trenira mladje katogerije Bosne,tako da je i sa dosta ovih igraca radio i poznati su mu Terza takodje pravi lider ove ekipe,samo mi se nekako momci sporo vracju u odbranu na ovim svim utakmicama pogotovo Terza koji dosta sporo se vraca,i ustaje rupa i lako se pravi ili visak na krilo ili neki lagani sut sa 8-9 metara

                          Comment


                          • Ma vratili bi se oni brzo, ali ne mogu . Valjda ce nekog moci angazovati za Premijer ligu BiH.

                            Krivo mi je sto se Terza od samog pocetka kad je dosao u Bosnu nije forsiran jer je zalosno da onakve gradje igrac nije napravio bolju karijeru. Jeste spor, ali ni Vori (glupo je sto ga poredim sa Terzom) nije nesto brz ali je forsiranjem postao medju najboljim pivotima na svijetu. Tako je i ovaj mogao postati bar dobar za nasu ligu.
                            Last edited by danijelkr; 27-02-12, 22:25.

                            Comment


                            • Originally posted by danijelkr View Post
                              Mogli su bolje ono uraditi, ali su sami krivi sto tokom utakmice nisu prije rijesili mec, a imali su priliku za to. Njihovoj grupi nije bila tolika razlika, ali kiks kod kuce protiv Kielcea ih je kostao dosta.

                              Najbolje je kometator ES rekao da Medvedi izgledaju nezainteresovano.
                              Ja ih bas ne volim, igraju toliko sporo i staromodno da je to za neverovati, ona odvlacenja i zabadanja su iz vremena Vujovica, Elezovica, Cvetkovica
                              Krila su im dobra, mada Koksarova vec stizu godine, imaju krsnog Rastforceva kao mi Ilica (mada je Ilic malo pametniji igrac), i stalno guraju loptu na Cernoivanova, kao ranije kad su imali Pogorelova, Torgovanova...ocaj zivi.
                              sigpic

                              Comment


                              • Danas su izvuceni parovi 1/8 finala Lige sampiona :

                                Füchse Berlin - HSV Hamburg

                                Montpellier Agglomeration HB - FC Barcelona Intersport

                                Orlen Wisla Plock - THW Kiel

                                Kadetten Schaffhausen - BM Atletico Madrid

                                Reale Ademar Leon - MKB Veszprém KC

                                KS Vive Targi Kielce - RK Cimos Koper

                                HC Metalurg - Croatia Osiguranje Zagreb

                                IK Sävehof - AG Kobenhavn

                                Meni najzanimljiviji par je Metalurg - Zagreb. Sudar dva tima iz SEHA lige.

                                Prve utakmice se igraju 14.-18. marta a uzvratne utakmice 21.-25. marta.

                                Comment

                                Working...
                                X