Announcement

Collapse
No announcement yet.

SEHA liga

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    BORAC I ZAGREB ZA IZTOKA PUCA

    U okviru 4. kola SEHA lige u Banja Luci će snage odmjeriti domaći Borac i Zagreb, a prihod od ulaznica biće poslan porodici Iztoka Puca, koji se u Sjedninjenim Američkim Državama liječi od raka pluća.

    Nekada sjajni rukometaš, koji je sa dosta uspjeha nstupao za Borac i Zagreb, Iztok Puc, u Sjednjenim Američkim Državama vodi najtežu bitku.

    Naime, Puc je obolio od raka pluća, a liječenje je veoma skupo, pa se širom bivše nam zajedničke države odigravaju humanitarne utakmice.

    Jedno od takvih je i ova između Borca i Zagreba, što je svakako za svaku pohvalu.
    Najezio sam se kad sam ovo procitao, svaka cast

    Comment


    • #77
      Danas u 20:15 Zvezda protiv Borca prenos na Arena 1.
      Navijam za Borac i nadam se da ce doci do vrlo vazna 3 boda u ovom mecu. Ako ovo dobiju , imace 6 pred Zagreb sto je po meni odlicno i vrlo lepa slika za nastavak sezone
      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

      Comment


      • #78
        Crvena Zvezda – Borac 20:24 (11:11)

        Moje viđenje utakmice

        Jedna solidna utakmica na Banjici u kojoj je bilo dosta grešaka mnogo više sa strane Zvezde(preko 15). Vidi se da će proći dosta vremena da Butulija u igra novu ekipu, vidi se da ova ekipa ima kvalitet, ali nema uigranosti, a fale još nekoliko igrača prvenstveno mislim na Dokića koji bi mogao dosta pomoći u organizaciji napada. Odbrana Zvezde i nije loše izgledala u cijelom meču, pogotovo u prvom poluvremenu. U prvom poluvremenu je se igralo gotovo gol za gol( jednom je Borac otišao na +3, ali je Zvezda brzo vratila). Prvi dio su obilježili golmani Ljubišić i Ivanišević. Drugi dio je Borac promijenio formaciju u 5-1 koja je kako je odmicala igra bila sve agresivnija i ne uigrana Zvezda nije se snašla i Borac je ostvario prednost koja će se ispostaviti kao dovoljna za trijumf u ovoj utakmici.
        Od igrača Borca izdvajaju se Karačić koji je u drugom dijelu se probudio i na kraju skupio sedam golova bio najbolji strijelac utakmice, Trivundža je zabio 5 golova i dobar je bio u odbrani, Ljubišić imao je plus minus 15 odbrana ma da su ga skontali protivnički igrači, jer loše brani(gotovo nikako) niske ili lopte od parket. Đukić igrač koji je odigrao loše prvo poluvrijeme u napadu, ali u odbrani odlično, ali u drugom je i popravio napadački dio i pokazao da je jedno od najveći pojačanja Borca(malo danas ima kvalitetni lijevaka). Ima dosta prostora u napretku igre Borca u napadu.
        Od igrača Zvezde se izdvajaju Ivanišević koji je branio dobro prvo poluvrijeme, a drugo je posustao. Blečić je bio najefikasniji igrač svoje ekipe sa 6 golova, ali je potrošio najmanje 7 lopti i mora popraviti to. Ostali mogu dosta bolje, pogotovo u napadu.

        Last edited by danijelkr; 28-09-11, 23:23.

        Comment


        • #79
          Tragično nastradao golman Tatrana

          fero.jpg
          "Crna serija" u rukometnom svetu, nastavila se tragičnom smrću mladog golmana Tatrana iz Prešova, Františeka Bohača. Dvadesetdvogodišnji Bohač je preminuo rano jutros, ali na zvaničnom sajtu kluba se ne navodi uzrok njegove smrti.
          Samo par dana ranije, Bohač je stajao na golu protiv Zagreba i odbranio osam lopti u porazu svog tima 29:35.
          Zbog tragičnog događaja, otkazan je meč četvrtog kola SEHA lige između Tatrana i Izviđača iz Ljubuškog narednog vikenda.

          Comment


          • #80
            Prva utakmica 4. kola Vardar – Sutjeska 33:23 (17:9)

            Rukometaši Sutjeske doživjeli su i četvrti poraz u rehionalnoj SEHA ligi – izabranici Zorana Kastratovića ubjedljivo su izgubili večeras u Skoplju od Vardara 33:23.
            Susret je odlučen već na poluvremenu, a ekipa koju sa klupe vodi crnogorski stručnjak Veselin Vujović je najveću prednost imala dva minuta prije kraja kada je vodila 32:21.

            Skoplje - Dvorana Sportskog centra “Kale”. Gledalaca oko 500. Sudije: Amar Konjičanin i Dino Konjičanin (Bosna i Hercegovina). Sedmerci: Vardar 2 (1), Sutjeska 1 (0). Isključenja: Vardar 4, Sutjeska 8 minuta.

            Vardar: Abadžić, Stoilov 1, Ojleski 4, Markoski 4, Simović 3, Doder, Vujović 4, Kukoski 2, Sobil, Petrić 2, Jovčevski 5, Marković 2, Lazarov 2, Abutović 3, Angjelovski 1, Čanevski.

            Sutjeska: Jocović, Blagojević, Blečić, Kaluđerović, Šekarić, Ašanin 1, Majić 7, Đođić 3, Rajković, Vučković 2, Nikitović 3, Trifunović 2, Bojanić, Nikolić 2, Čizmović 3.

            Comment


            • #81
              Ja vidim na njihov stranici da ce prenositi u utorak iz Šapca, u srijedu iz Banja luke i četvrtak sa Cetinja utakmicu. Najave utakmica se vrte.

              Comment


              • #82
                Velika je konfuzija u ovoj ligi i nadam se da ce se ovo napokon riješiti. Do sada je odigrano samo treće kolo kompletno.

                Vijesti iz SEHA lige

                - Crvena Zvezda se zahvalila Vukasu i Čavaljugi
                - Ništa od dogovora sa Urošom Elezovićem iz Bosne navode da je glavni krivac njegov menadžer koji je odugovlačio i tako je istekao rok za LŠ i Smajlagić je odlučio da se ne potpise sa ovim igracem
                - Nexe i Metalurg zamijenili domačinstva i tako ce se ova utakmica 4. kola igrati u Skoplju, a ne Našicama. Najvjerovatnije prenos na makedonskoj televiziji
                - Danas u 18h počinje odgođena utakmica Tatrana i Izviđača, utakmica se odgodila zbog pogibije slovačkog golmana Františeka Bohača.
                - Sutjeska u problemima nakon sto nije platila kotizaciju u domacem prvenstvu i mogu biti suspendovani od crnogorskog saveza. Sad ne znam da li bi to značilo i suspenziju u SEHA ligi????
                Last edited by danijelkr; 03-10-11, 16:37.

                Comment


                • #83
                  HT Tatran Prešov - HRK Izviđač Mi Grupa 39:30 (16:11)

                  Prešov, 03.10.2011. godine.
                  Dvorana "City Hall Prešov". Gledatelja 1500.
                  Suci: Ivan Mosorinski i Aleksandar Pandžić (Srbija).
                  Nadzornik: Stefan Klar (Slovačka).

                  HC Tatran: Krupa 1, Niroda, Marušák, T. Mažár 1, Kopčo, Hrstka, Mi. Urban 1, Krok 7, Kristopas 7, Drobňák, Radčenko 2, Kukrika 3, Tumidalský, Číp 4, Guzy 1, Antl 12/4.
                  Trener: Đorđe Rašić.

                  HRK Izviđač Mi Grupa: Tolić (14 obrana, 2 sedmerca), B. Burić (3 obrane, 1 sedmerca), Miličević 1, Milas, Malinović 6, Zeljić 4, Grbavac 3, S. Burić 5, Matić 3, Boras 1, Vegar, Ilić, Džeba 6, Ereš 1, Tomić.
                  Trener: Zdenko Grbavac.

                  Sedmerci: Tatran 7/4, Izviđač 4/2.
                  Isključenja: Tatran 10, Izviđač 4 minuta.
                  Last edited by danijelkr; 04-10-11, 13:47.

                  Comment


                  • #84
                    U startu je se pogriješilo jer se moralo prvo sastaviti raspored takmičenja(tačan dan odigravanja) u dogovoru sa državnim savezima, jer vecina klubova igra euro kupove a srpski i crnogorski domaće prvenstvo. Nije problem sad kvalitet lige, on je jedina svijetla tačka ove lige, nego su problem loša oragnizacija vodstva lige.

                    Bas cekam da vidim ko ce sponzor biti ovako ne ozbiljne lige.

                    Comment


                    • #85
                      Do sada odigrane utakmice 4.kola

                      RK Vardar PRO S. 33 23 RK Sutjeska
                      RK Metaloplastika 25 22 RK Bosna
                      RK Metalurg 26 26 RK Nexe Našice
                      HT Tatran Prešov 39 30 RK Izviđač
                      RK Borac m:tel 24 29 RK CO Zagreb

                      Loša igra Bosne protiv Metaloplastike koja je očitala lekciju pojedinim igracima kako se igra za klub. Vrijedni pomena u Bosni su golman Tatar sa neki 12 odbrana samo u drugom poluvremenu, Vražalić sa 6 golova i Mesarić koji je ja mislim zabio 4 gola i na njemu napravljena 3 sedmerca. Metaloplastika odigrala odlicno odbranu u prvom poluvremenu i iskoristila u napadu jos ne uigranu odbranu Bosne koja je preduboka. Drugo pol. je Bosna pocela malo bolje igrati odbrani i u 45 minuti povela i da nastavi tako, ali greške u napadu i grške u odbrani nakon odbrana golmana Tatara su bile dovoljne za borbenu Metaloplastiku koja ce u Srpskoj ligi biti sa Partizanom najveći kandidat za osvajanje titule

                      Nexe nastavlja sa sjanim rezultatima, sada su otkinuli bod Metalurgu u gostima sto je odlican rezultat.
                      Last edited by danijelkr; 04-10-11, 21:31.

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by Borac Banjaluka,RS
                        Izgubili smo večeras, dobra atmosfera odlična utakmica 24.29

                        Ne znam šta bih rekao čitam ove novinske izvještaje uglavnom korektno preneseno, slažem se. Dok smo imali snage do 41. min. igrali smo i držali egal poslije ljudi drže isti nivo čak i pojačavaju odbranu mi padamao sve više, ulazimo u neke greške i tako. Glupo je da pričam o sudijama ali kad smo poveli 4 razlike počela je komedija u njihovoj režiji.

                        Čestitke ZG oni su kvalitetniji tu nema spora, dobili su aplauz zaslužen cijele dvorane i idemo dalje, sljedeći je Izviđač. Imamo tim za vrh ove lige da li i za 4. vidjećemo za sad činimi se da odskaču ZG i Metalurg, pa malo iza njih Nexe i onda dolazimo mi u jednoj grupici od možda 3 ekipe (Borac, Bosna, Varadr) te 3 će i dati 4 klub učesnik final four.a
                        Zaboravio si na Tatran koji je po meni isto siguran medju 4 ;)

                        Comment


                        • #87
                          Ne znam ja zasto svi otpisuju Metaloplastiku koja je juce uzela Bosnu +3 , po meni ce stanje ici ovako , samo da dodam da sam bio u Boriku , mesta za sediti nije bilo , puna dvorana + 500 ljudi koji su stajali sa strana , gore na terasama i mnogo drugim mestima , nisu imali sesti. Znaci oko 5000 je bilo u Boriku.

                          1-3 - Tatran,Zagreb,Borac
                          4-6 - Nexe,Metalurg,Metaloplastika
                          7-9 - Bosna,Vardar,Lovcen
                          10-12 - Zvezda,Sutjeska,Izvidjac

                          Samo da prokomentarisem , Borac u Boriku ni od koga vise nece izgubiti , momci igraju odlicno , samo nemaju fizicku spremu , da je imaju oni bi uzeli ovo sinoc. Lud mec je bio , odlican Borac i ako uzme ove godine BiH ligu a kako igra mogao bi , sledece godine gledamo Ligu Sampiona u Boriku
                          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                          Comment


                          • #88
                            Prebrze zakljucke Miko donosis, tek je ovo pocelo. Bosna nije pokazala ni 50% svoji mogućnosti, Zvezda i manje od 40% još nisu u igrani, Metalurg isto kao Zvezda. Moje neko mišljenje da je Nexe dosta iskoristilo situaciju u ekipama svoji protivnika i da su se najviše naložili na ovo takmicenje. A ovo sto si napisao za Lovecen da je bolji od Zvezde i Izviđača je nebulozno.

                            Zao mi je sto nisam mogao gledati Borca protiv Zagreba, Borac ima odlicnu ekipu koja isto jos nije na svom pravom nivou.

                            Comment


                            • #89
                              Lovćen – Crvena zvezda 26:20 (13:8)
                              Cetinje - Sportski centar Lovćen. Gledaoca: 1.000. Sudije: Knezović i Zovko (Bosna i Hercegovina). Sedmerci: Crvena zvezda 3 (2). Isključenja: Lovćen 8, Crvena zvezda 4 minuta.
                              Lovćen: Simić (šest odbrana), Abramović (tri odbrane i sedmerac), Jovetić 1, Kaluđerović 1, I. Marković 4, Stanković, F. Popović, Pejović 1, Drašković 1, Radović 3, M. Popović 2, Latković, Perišić 2, Lasica 1, Grbović 10, N. Marković.
                              Crvena zvezda: Ivanišević, Jeraj (pet odbrana), Kosanović (osam odbrana), Milošević, Pucelj, Pantelić, Nadoveza 4 (2), Pavić 2, Pušica 2, Ivančev 2, Šljivančanin, Ćirić, Anđelić 2, Blečić 3.

                              Razočarenje novo za navijače crveno-beli, mislim da je ovo peti uzastopni poraz sto u SEHA ligi sto u domaćem šampionatu. Da li će i posle ove utakmice se uprava Zvezde odlučiti da kazni igrače sa smanjenjem plate kao što su uradili nakon Obilića vidjećemo.



                              Svetislav Verkić novi golman Tatrana?

                              Nekadašnji zlatni junior reprezetacije Srbije generacije 1980, koja je u Atini 2000. godine, osvojila Evropsko prvenstvo, golman, Svetislav Verkić (30). Dijete kaćkog Jugovića iz njegovih najslavnijih dana osvajanja Čelendž Kupa, kada je branio u paru sa Arpadom Šterbikom, put je vodio preko Vojvodine i Crvene zvezde u Portugaliju, gde je tri godine igrao na Madeiri, pa u Norveškoj i Rumuniji
                              Last edited by danijelkr; 05-10-11, 21:38.

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by Borac Banjaluka,RS
                                Među prve 4 da su sigurni, nisu baš, ali među ove koji će se boriti za četvrto mjesto O.K.

                                Malo sam iznenađen nekim rezultatima i ekipama. Prije svega Nexe se pokazuje za sad u odličnom svijetlu, Metaloplastika igra vrhunski rukomet ne treba zaboraviti da su bili 4. u ligi iza Zvezde i Voše i da su u posljednji čas dobili pozivnicu. Po meni jači su i od Partizana u Srbiji koji tek sad vidi šta je uradio u LŠ su kanta za šutanje u ligi Srbije fali kvalitetnih utakmica i sad će tek nastati problemi. Iznenađen sam negativno našim porazom na Cetinju itd.
                                Ovde cu te odmah ispraviti. Partizan je strasno uigran tim. U turniru za LS su bila 4 tima i davane su nam najmanje sanse od ta 4 da udjemo u LS i usli smo ... Na sveopsto iznenadjenje. Protiv AB Kopenhagena , tima kojem predvidjaju final four i mozda titulu ove godine , u kojem brani Hvidt , igra mozda trenutno najbolji bek planete Hansen , plus Kristijansen i jos dosta kvalitetnih igraca izgubili smo samo -6 , jos smo imali egal skoro celo poluvreme, ali su nas glupe greske kostale. Metaloplastiku je sramota porediti sa Partizanom. Ako ovako budemo igrali kroz celu LS bicemo sigurno u drugoj fazi veruj mi Igrali smo strasno protiv Kopenhagena
                                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                                Comment

                                Working...
                                X