Announcement

Collapse
No announcement yet.

Za urednike Sport Kluba (Pohvale, Molba & Primedbe)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odg: Za urednike Sport Kluba (Pohvale, Molba & Primedbe)

    Cisto informativno.
    Prve utakmice NFL-a sam gledao jos u prvoj polovini '90 otprilike kada je Montana presao iz SF u KC.
    Ne mogu da kazem da znam pravila u prste ali takodje nisam ni prosecni Srbin koji gleda "20 i vise tipova kako se makljaju po terenu".
    Na NFL sam se pozvao kao primer sta se moze dobrim marketingom zato sto je to jedan od sportova koji se nikada ranije nije ni igrao a ni gledao u Srbiji.
    E sad da ga ne bi sirili dalje na NHL podforumu, rekao si sta si imao, ako sam dobro shvatio i igras AF aktivno sto je lepo.
    Posto koliko znam samo u AF i bejzbol savesu Srbije rade pravi entuzijasti i zaljubljenici u sport kojim se bave mozda se jednog dana nesto i napravi. U ovim "klasicnim" sportovima, u koje ubrajam i hokej na celima saveza su neradnici i dzabalebarosi koji pojma nemaju o sportu u kome rade.
    Mogao bih da sada navodim razgovore ljudi iz hokejaskog saveza kojima sam slucajno prisustvovao i mogu da kazem da ti ljudi zive u nekom svom davno proslom i izgubljenom svetu i samo njima znanim sistemima i idejama.
    No, ovo je NHL podforum i bilo bi lepo da se toga i pridrzavamo.
    Kao sto rekoh AF mi je samo bio reper zarad poredjenja sa hokejom.

    Comment


    • Comment


      • Odg: Za urednike Sport Kluba (Pohvale, Molba & Primedbe)

        [[quote author=siroti LK link=topic=149.msg5996#msg5996 date=1179413801]NFL ima daleko povlasteniji polozaj na SK nego NHL. A, evo i kako!
        Ne ocekujete valjda (ljubitelji NFL-a) da SK prenosi utakmice ponedjeljkom, utorkom, srijedom ili petkom, kad se ta vasa liga niti ne igra!!!! U NHL-u (za razliku od rekreativnog pristupa NFL-a) se utkmice igraju svakodnevno, sto cini, da se odigra ukupno 1230 utakmica, u odnosu na NFL gdje se odigra samo 256 (u regularnom dijelu sezone). To je gotovo 5 puta vise, pa se namece zakljucak da ima isto toliko puta vise dogadjanja.
        Sto se tice broja ostvarenih prenosa na SK u reg. dijelu sezone, u odnosu na broj odigranih utakmica (tj. u postotku vidjenog, u odnosu na ono sto se dogadjalo - o cemu sam vec pisao), tu je situacija nesto povoljnija u korist NFL-a: 6,25 % naprema oko 4 % u NHL.
        Medjutim kad je playoff u pitanju, tu je drasticna razlika. Tokom posljednje sezone, ako se ne varam, vi ste imali priliku vidjeti uzivo: superbawl, oba konferencijska finala, od 4 konf. polufinala vidjeli ste 3 i u wild cardu, najmanje, 1 utakmicu od 4. Od ukupno udigranih 11, vidjeli ste, dakle, 7 zivih prenosa ili 63 %!!!!!!!!! Osim toga imate i nekakav NFL magazin, valjda, jednom sedmicno.
        U NHL, s druge strane, do ovog trenutka odigrane su 72 utakmice playoffa (17.6.), u prenosima smo vidjeli, mislim, 11. Ako se do kraja odigra jos nekih desetak utakmica i budemo ih u prilici sve vidjeti (sto je malo vjerovatno), to ce biti, jedva, 20 %! Mi nemamo nikakav magazin, niti ista slicno, tako da ono sto se dogadja u ligi, izvan prenosa, koje nam prikazu, nemamo priliku vidjeti, ama bas nigdje.[/quote][/quote]Budu?i da smatram da je procenat prikazanih utakmica u odnosu na odigrane, jako bitan u kontekstu tratmana

        Comment


        • "Zasto sezona NFL traje tako kratko. Umore se igraci? Pa, ima ih po 40 u svakom timu i umore se od jedne utakmice sedmicno i akcija koje traju po 5 sekundi! Od cega se umori onaj nesretnik koji prima platu samo da pridrzi loptu kop ispucavanja ili pretvaranja? Taj sport moze da postoji samo u SAD, i to vise zahvaljujuci spektaklu nego li pravom nadmetanju...... Kakvi sminkeri..."[/quote]http://en.wikipedia.org/wiki/Ball[/quote][/quote][/quote]Owl.

          Comment


          • Comment


            • Comment


              • Odg: Za urednike Sport Kluba (Pohvale, Molba & Primedbe)



                Pozdrav najgledanijoj ( bar u Novom Sadu) televiziji !

                Comment


                • Odg: Za urednike Sport Kluba (Pohvale, Molba & Primedbe)

                  Pozdrav i tebi Biljana od ekipe Sport Kluba

                  Comment


                  • Odg: Za urednike Sport Kluba (Pohvale, Molba & Primedbe)

                    Kad pocinje sezona NHL???jel ce biti prenosa???

                    Comment


                    • Odg: Za urednike Sport Kluba (Pohvale, Molba & Primedbe)

                      Ljudi, dajte malo info!!!

                      Jel ostaje i dalje po samo 2 prenosa nedeljno ili ste se potrudili da dobijete prava za vise utakmica i uklopite ih u programsku semu?!

                      Comment


                      • Odg: Za urednike Sport Kluba (Pohvale, Molba & Primedbe)

                        [quote author=Peter_Forsberg link=topic=149.msg8007#msg8007 date=1187818212]
                        Ljudi, dajte malo info!!!

                        Jel ostaje i dalje po samo 2 prenosa nedeljno ili ste se potrudili da dobijete prava za vise utakmica i uklopite ih u programsku semu?!
                        [/quote]

                        trebalo bi da bude sve isto kao prosle godine

                        Comment


                        • Odg: Za urednike Sport Kluba (Pohvale, Molba & Primedbe)

                          ja koliko znam ameri prava za tv prenose svojih sportskih dogadjaja prodaju na tri godine a posto je NHL isao dve na SK trebalo bi da ide i ove.
                          Pravo mesto za diskusiju o americkom fudbalu

                          madden balkanska liga

                          Comment


                          • Comment


                            • [/quote]
                              postoje dva magazina na sk

                              Comment


                              • Odg: Za urednike Sport Kluba (Pohvale, Molba & Primedbe)

                                da li se zna kad pocinje sezone NHL i kad ide prvi prenos hvala.

                                Comment

                                Working...
                                X