Announcement

Collapse
No announcement yet.

2011 Shell Belgian Grand Prix

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Ajde i ja da se malo ubacim u pricu
    Moje misljenje je da Hamilton nema dovoljno postovanja prema sporijim vozacima.
    Secam se cini mi se VN Malezije pre 2-3 godine kada se nasao tamo u donjem domu pa je pri preticanju mahao tim vozacima kao da ih pretice za ceo krug.
    Ali ajde da nejdemo toliko daleko, pravi primer je ovogodisnji Monako.
    Videli smo kako je skrljao Maldonada i Masu i nakon toga pricao kako su ovi krivi jer su prerano poceli da zatvaraju pa na sve to jos izjavi nesto u stilu nemoram ja da se pravdam tamo nekim luzerima.
    Takvim ponasanjem on navlaci na sebe gnev pojedinih vozaca i zato je Maldonado juce reagovao onako kako je reagovao (napominjem da ja taj potez neopravdavam)
    Slazem se da ga je u vecini slucajeva lepo gledati kad se bori ali ponasa se pomalo bahato, pogotovu sa tim sporijim vozacima.
    Kao da u tom trenutku misli "ajde covece sta se branis kada cu te svejedno preteci, nemoj da mi smetas".
    I ovaj danasnji incident, nema tu sta da se krivi Kobajasi, jednostavno Hamilton nije izvrsio preticanje do kraja a krenuo je da se priblizava toj idealnoj putanji pred krivinu.
    Znaci, Hamilton je brz i talentovan vozac ali treba malo da spusti loptu

    I da, pozdrav radni narode

    Comment


    • #62
      Tasman dobrodosao,nadam se da ce ti biti prijatno ovdje

      Tacno je da nema postovanja i da zuri,ali ne vjerujem da ce se on promijeniti,jednostavno kao sto napadac vidi samo gol tako i on kad vidi bolid ispred sebe i postoji i najmanja prilika pokusace pa sta bude i nikome se nece skloniti.Zato je F1 zanimljiva,u jednom timu imamo nebo i zemlju,Luisa i Dzensona
      sigpic

      Comment


      • #63
        ljudi dogodilo se cudo,hamilton se izvinio kobajasiju i potpuno preuzeo krivicu na sebe,sutra u sahari pada sneg,eto pokazao je da ume i on da bude covek i da prizna svoje greske,bravo za njega,

        Comment


        • #64
          Lewis Hamilton (DNF)
          “I was in a good position and I’d already got past one of the Ferraris, but then I was hit by Kamui (Kobayashi). I don’t really know what happened, but I hit the wall pretty hard and my race was immediately over. I was ahead, so I don’t know why I got hit. There have been quite a few races this year where we’ve not finished, and this is another - but that’s motor racing. At least our pace was reasonably good this weekend, so let’s hope we can win more races in the remainder of the season.”

          sa http://www.formula1.com/news/headlin...1/8/12460.html

          Izjava odmah nakon trke, uostalom, i pise na pocetku teksta... A Kamui je rekao:

          Kamui Kobayashi (12th)
          “Of course I expected to score some points today. My start was good and I had a couple of nice fights. On the straights I was actually slower than expected, but I don’t know yet why this was. It was also hard to survive with the soft tyres and I was under pressure from Vitaly Petrov. Regarding the accident with Lewis Hamilton, which happened when I was running in fourth, I knew perfectly well he was faster than me so had no reason to fight with him. After he overtook me it was not my intention to get my position back, so I stayed on my line and didn’t expect him to move over. When I pitted on the second lap behind the Safety Car I lost an awful lot of positions. Anyway, the long stint on the medium tyres in the end worked well, but then I was too far away from the points.”

          Kad vidis ovo Infinity, aj sibni link na kom si ti procitao Lewisovo izvinjenje... Ja trazim na jos nekim mestima ali nema, evo pogledao sam ovde

          http://www.autosport.com/news/report.php/id/94073

          ali ni tu nema.

          Tasmane, dobrodosao, lepo je sto se pojavilo jos ljudi, da ne bude da je nas 10ak okupiralo F1... I pusti kafu, popij !

          Comment


          • #65
            Hvala na dobrodoslici

            Ja sam izvinjenje procitao na njegovom twitter-u https://twitter.com/#!/LewisHamilton
            "After watching the replay, I realize it was my fault today 100%. I didn't give Kobayashi enough room though I thought in was past."

            Comment


            • #66
              Axa, ok. Nemam twitter, ima ljudi koji ga imaju, pa nema ni potrebe, lepo se svi obaveste... Red je bio da prizna da je on kriv, niko ne moze da u svakoj situaciji izvuce deblji kraj bez imalo sopstvenog udela u incidentu.

              Comment


              • #67
                Alonsa unisti losa taktika Ferarija.Prosto je neverovatno koliko mogu da upropaste trku svom vozacu.Razumljivo je da pogresis jednom,pa i dvaputa ali oni stalno grese.Prosle sezeone su titulu izgubili zbog toga,a i sada su prosuli dosta bodova.Oni jos ni na jedno trci nisu napravili neki taktiku koja bi vozaca progurala napred,za razliku od buttona i njegovog tima koji su stvarno majstori za to

                Comment


                • #68
                  Dobrodosao

                  Evo i Sumijevog starta,da mogu ovako cijelu trku da gledam

                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by popadic. View Post
                    Alonsa unisti losa taktika Ferarija.Prosto je neverovatno koliko mogu da upropaste trku svom vozacu.Razumljivo je da pogresis jednom,pa i dvaputa ali oni stalno grese.Prosle sezeone su titulu izgubili zbog toga,a i sada su prosuli dosta bodova.Oni jos ni na jedno trci nisu napravili neki taktiku koja bi vozaca progurala napred,za razliku od buttona i njegovog tima koji su stvarno majstori za to
                    Mislim da je ove sezone mnogo lakse resavati trke na samoj stazi, a ne u boxu. Button je pored dobrih taktika imao i brzinu, i uvek uspevao mnogo bolje od ostalih da sacuva gume, sto je ove sezone veoma vazno. U boxu se zadrzavaju svi od 3-4.5 sec, to je vreme koje moze da se nadoknadi u trci. Glavni problem Ferrarija je prevelika oscilacija u brzini izmedju zutih i belih pneumatika. Prethodnih sezona je taktika bila mnogo vaznija, jer je prestizanje bilo teze, u trenucima gotovo nemoguce. A ove sezone je laganica...
                    sigpic

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by Tony_G View Post
                      Mislim da je ove sezone mnogo lakse resavati trke na samoj stazi, a ne u boxu. Button je pored dobrih taktika imao i brzinu, i uvek uspevao mnogo bolje od ostalih da sacuva gume, sto je ove sezone veoma vazno. U boxu se zadrzavaju svi od 3-4.5 sec, to je vreme koje moze da se nadoknadi u trci. Glavni problem Ferrarija je prevelika oscilacija u brzini izmedju zutih i belih pneumatika. Prethodnih sezona je taktika bila mnogo vaznija, jer je prestizanje bilo teze, u trenucima gotovo nemoguce. A ove sezone je laganica...
                      Stvar je i u odabiru pneumatika u pravo vreme.Ako is vidno sporiji od konkurencije sa tvrdjim onda ces logicno namjanje vremena provesti na njima,a ne poslednjih 15 krugova voziti i izgubiti 2 pozicije.Izgubili su dosta vremena i kada nisu otisli u box kada je izasao safety car.Nekako mi ne odaju sigurnoscu,nikako da naprave pravu stvar,kao nekada kada su tod i brown .Koliko je puta samo weber zabrljao stvar sa losim startom,padne za 6-7 pozicija ali ga kasnije team uz dobru taktiku dovede do postolja A sto se tice DRS-a po meni je to glupost,na nekim stazama daje preveliku prednost,kao u nedelju na Spa.Vise nema onog zara borbe za poziciju,samo fino sacekas DRS zonu i obidjes ga.Treba znati i odbraniti poziciju,a sada je to gotovo nemoguce http://www.youtube.com/watch?v=oK2uV...eature=related....pozzz

                      Comment


                      • #71
                        Odlican klip, popadic.-u!!!

                        Dobrodosao, verujem da ces uzivati i pisati.

                        Delimo misljenje povodom DRSa, cim sam cuo ideju, smucio mi se zivot-da kompjuter odredjuje kad ce se prestizati, glupost...

                        Comment


                        • #72
                          Originally posted by popadic. View Post
                          Stvar je i u odabiru pneumatika u pravo vreme.Ako is vidno sporiji od konkurencije sa tvrdjim onda ces logicno namjanje vremena provesti na njima,a ne poslednjih 15 krugova voziti i izgubiti 2 pozicije.Izgubili su dosta vremena i kada nisu otisli u box kada je izasao safety car.Nekako mi ne odaju sigurnoscu,nikako da naprave pravu stvar,kao nekada kada su tod i brown .Koliko je puta samo weber zabrljao stvar sa losim startom,padne za 6-7 pozicija ali ga kasnije team uz dobru taktiku dovede do postolja A sto se tice DRS-a po meni je to glupost,na nekim stazama daje preveliku prednost,kao u nedelju na Spa.Vise nema onog zara borbe za poziciju,samo fino sacekas DRS zonu i obidjes ga.Treba znati i odbraniti poziciju,a sada je to gotovo nemoguce http://www.youtube.com/watch?v=oK2uV...eature=related....pozzz

                          Pa kada bi smanjili broj krugova na tvrdim gumama morali bi da povecaju na mekim, a meke se mnogo brze raspadaju, sto znaci da bi onda morao da vozi odredjen broj krugova na potpuno raspalim mekim gumama. Sto opet znaci da bi gubio vreme u odnosu na konkurenciju. Druga opcija je da povecaju broj pit stopova, ako ne zele da njihov vozac vozi na degradiranim mekim gumama, ali onda opet gube vreme, zbog dodatnog pit stopa. Jednostavno Ferrari nije na istom nivou kao Red Bull, veoma su im blizu, a Alonso se cesto nadje ispred Webbera jer je mnogo bolji vozac, ali sa Vettelom je vec druga prica.
                          Naravno da Ferrari cesto ima diskutabilne odluke, ali ne mozes njihov neuspeh ove sezone da objasnis iskljucivo slabom taktikom (ako je uopste bila slaba).
                          sigpic

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by Tony_G View Post
                            Naravno da Ferrari cesto ima diskutabilne odluke, ali ne mozes njihov neuspeh ove sezone da objasnis iskljucivo slabom taktikom (ako je uopste bila slaba).
                            Daleko od toga da mozes sav neuspeh zasnovati na taktici, ali bar 30% je upravo na plecima lose taktike (citaj Domenicalia).
                            Kad je Schumacher imao losu taktiku od 2000 do 2004? Jako malo, ako je uopste imao...
                            Kad je Ferrari poslednji put uzeo vozacku titulu? Sa Raikkonenom i Todtom 2007. Taj bolid je bio slab, ne kao pocetkom ove godine, ali slabiji u odnosu na McLarenove, pre svega mu je bila slaba izdrzljivost. A i McLaren je imao (almost) dream team u vidu Alonsa i Hamiltona. Ako se secas, te godine smo recimo imali samo 2 tima koji su odnosili pobede, upravo Ferrari i McLaren i to sva cetvorica. I pored toga, Raikkonen je pobedio na kraju godine, 110 poena za njega, po 109 za ovu dvojicu.
                            Sta se desilo sledece godine? Dosao je Domenicali, jer se Todt povukao i kasnije otisao u FIAu. Uzas kakve su takticke greske pravili sa Raikkonenom, necu ih ni nabrajati, muka mi je bilo da ih gledam tad, sad bi mi bilo muka da se prisecam. Bolid nije bio na nivou, ali je bio bolji u odnosu na proslu 2007, medjutim, u Hungaroringu se pokazao za nepouzdanog, mislim na odustajanje Masse 3 kruga pred kraj. No i pored tog peha, bilo je par situacija kad su mogli bolje da odrade taktiku za Massu, vec sam rekao da su Kimija ruinirali, mada se ni on sam nije preterano trudio da to promeni.
                            2009-no comment, sve je bio jedan veliki krs, imali su tu srecu da pobede u Belgiji i to je bilo to.
                            Ali zato prosle godine, pored ostalih losih odluka, oni izaberu da na zadnjoj trci prate ne onog ko je na celu trke, nego prvog direktnog konkurenta!!! Pa gde je tu logika? Sam Alonso je rekao da mu treba 2. mesto i da ima titulu i oni umesto da idu na to 2. mesto ili cak da probaju da pobede, a mogli su, ne, oni prate Webbera koji je probao neku alternativnu taktiku "ako prodje-proslo je", umesto da prate lidera trke Vettela!

                            Sustina mog izlaganja je da im od Todta taktika skripi kao violina kad je svira dete koje se uci... Jos jedan los potez na ovoj trci, ona 2 stajanja Masse u roku od 4 kruga. Sve i da je Smedli to zahebao, Domenicali mora da ih isprati, ocigledno da to nije ucinio i kraj dokaza.

                            Comment


                            • #74
                              Taktika im je svakako od odlaska Brona i Toda katastrasna
                              Struktura tima je menjana tako da se dovedu Italijani i to je cini mi se radjeno i po cenu da ta odredjena osoba i ne bude najbolje resenje, bitno da je Italijan.
                              Ali moram da se osvrnem na Kimija, razocarao me je strasno te 2008 pa i 2009.
                              On je takva osoba da je nakon osvajanja te titule njemu nekako izgleda to sve dosadilo.
                              Verujem da ce se ovde vecina sloziti da je on kvalitetniji vozac od Mase a eto taj Masa se borio za titulu do poslednje krivine na poslednjoj trci te 2008 sezone, a imao je ono odustajenje u Valensiji kada je imao gotovo sigurnu pobedu i onaj peh u boksu (Singapur) kada je otkinuo crevo za dolivanje goriva a takodje je isao brze od svih.
                              Znaci jedan takav "prosecan" Masa je mogao uzeti titulu 2008 a Kimi je tada toliko lose isao da nije imao nikakve sanse.
                              Sledecu sezonu bi ga Masa takodje dobio da nije imao onu nesrecu u Madjarskoj.
                              A da ne spominjem i da je tu titulu 2007 Kimi uzeo zahvaljujuci onoj pa moze se reci glupoj borbi u Meklarenu (tu prvenstveno mislim na svadju Alonso - Denis koja je svoju kulminaciju imala na stazi) i Masi koji mu je prepustio to prvo mesto na VN Brazila.
                              Znam da nije bas za ovu temu ali morao sam da se osvrnem na taj period, to mi jos uvek stvara gorak ukus..

                              Comment


                              • #75
                                U svakom slucaju se Kimi ponasao neozbiljno, i rekao sam da se 2008. on sam i nije preterano trudio da ista popravi... Mene je iskreno ujak navukao na njega kad sam bio 6. razred osnovne, a nahuskao protiv Alonsa, medjutim, sa godinama i stazom pracenja F1 sam i sam ponesto shvatio, a da ne govorim koliko jos ima... Tako da moje razocaranje u Kimija polako nadmasuje onu njegovu titulu. Ali, svejedno, voleo bih da ga vidimo na stazi, bolji je od mnogih u nekim jacim timovima, ali takav je-Iceman, uzeo titulu i ciao!

                                Comment

                                Working...
                                X