Announcement

Collapse
No announcement yet.

2011 Shell Belgian Grand Prix

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Odlicna trka,mora tako kad je Spa u pitanju i moramo biti zadovoljni sa F1,ima dosta preticanja,zanimljivih duela,jos samo da ne dominira jedan covjek,ali sta je tu je.Fetel je trenutno najbolji i tu nema price,Rozberg je fantasticno staretovao,pomalo neocekivano zauzeo prvo mjesto,ali se nije mogao tu mnogo zadrzati i to je normalno,Mercedes je jos uvijek daleko od RBa,Meklarena i Ferarija.Veber ocajan na startu,iskupio se tokom trke,morao je mnogo da radi,steta zbog loseg starta jer bi mozda mogao i pobjedu da napadne,mada sam iznenadjen sto je odma izgubio poziciju posle izlaska SCa,jeste Fetel bio na novim mekim pneumaticima,ovaj na srednjim,ali nekako nije pruzio nikakav otpor.Svi koji su bili u TOP 10 su naravno morali da krenu na mekim,a vidjeli smo da je mnogo bolja taktika bila da se krene na srednjim.Ovo moze da se iskoristi za Q3 na narednim kvalifikacijama,mozda svjesno zrtvovati par pozicija zarad drugacije strategije i kretanja na sporijim,ali izdrzljivijim gumama i opet moguce da ce to donijeti bolji rezultata na samoj trci.Sena izgorio na startu,upropastio Algersuarija koji je imao odlican vikend i koji bi sigurno zavrsio u bodovima,sta reci o Kobajasiju,sa onakvim prednjim krilom on pritiska,pravi je vozac i drago mi je sto ne popusta nikome,sto se do kraja bori za poziciju,tako i treba,trkacki incident sa Luisom,znamo da nijedan od njih ne popusta i moralo je tako.
    Alonso imao odlican tempo,bio i najbrzi na stazi,napravio je Ferari opet gresku,morao je u boks na zamjenu guma kad je bio SC i Ferari stvarno pravi velike greske,Alonso je veliki vozac,zasuzuje najbolji tim iza sebe,trenutno ga nema.
    Masa ocajan,brzi je,pokazuje napredak,ali se toliko muci sa preticanjem da je to prosto nevjerovatno,je li moguce da on ne moze Rozberga nikako da pretekne,a ima osjetno brzi bolid.
    Fetel je dobio trku cim je SC izasao na stazu,nije bilo sanse vise da on to propusti,na kraju je kontrolisao trku,blizu je titule,mozemo slobodno reci da je vec dosao do nje.
    Sta reci za Sutila,fantastican vozac i danas je to pokazao i pod hitno mu treba bolji bolid,mislim da bi Ferari zestoko profitirao kada bi Masu zamijenili s njim!
    Baton fantastican,mozda i najbolji na stazi danas,ne volim njegov stil toliko,ali on tacno zna sta treba da radi,on nenormalno cuva gume,nema panike,majstor strategije,zasluzeno je dosao do podijuma,nije mi jasno zasto je Veber pri poslednjoj promjeni guma opet izabrao srednje,mozda bi bolje bilo da je uzeo meke,nije bilo mnogo krugova do kraja i sacuvao bi ih on,a vrlo vjerovatno imao sansu i da napadne Fetela,medjutim znamo ko je prvi vozac u RBu i koga treba forsirati.
    I za kraj Sumi,pokazao je da je majstor,opet na najtezim i najzahtjevnijim stazama pokazuje veliku klasu,juce sam sumnjao u njega iako nije bio kriv,definitivno moze jos mnogo da pruzi formuli i ovo danas je bilo sjajno,jos je tu jubilej,velike stvari,ima nekih pomaka kod Mercedesa,nadam se da ce dobiti mnogo bolji bolid sledece sezone,jer on sigurno i dalje moze da se bori za sami vrh sa konkurentnim bolidom.Nije mi se svidjela poruka Rozbergu da "cuva gorivo" i mislim da nije bilo potrebe za tim,jer je Sumi bio na mekim,a Niko na srednjim pneumaticima i vjerujem da bi ga pretekao,no ovoga ce uvijek biti u F1 i to je to.Da pomenem i Vilijams,izgledalo je ovo bolje nego na proslim trkama,ali moraju jos mnogo da rade!
    sigpic

    Comment


    • #47
      Uh, pokrili ste vec sve u analizi trke, ostaje mi samo da proklinjem Hamiltona, mala greska, ali pri onoj brzini i to je dovoljno.
      A mogao je da se bori za pobedu, ali eto, kao sto smo svi vec zakljucili ovo je Vettelova godina. Svi su imali neke probleme, njegov najveci je verovatno nestanak KERS-a u pojedinim trenucima, u prevodu nije imao problem cele sezone.
      Sad samo mozemo da se nadamo uzbudljuvim trka...

      P.S. Vesna drago mi je da nas ima 3, nisam bio siguran da za njega navijas, mada sam pretpostavljao.

      @Pretorian Ono sto si rekao za Hamiltona, ja sam imao isto misljenje, zapravo i dalje imam, lik je prepotentan. Ali navijam za njega jer po svaku cenu zeli pobedu, i cini trke mnogo zanimljivijim.
      sigpic

      Comment


      • #48
        Originally posted by Tony_G View Post
        Ali navijam za njega jer po svaku cenu zeli pobedu, i cini trke mnogo zanimljivijim.
        Mislis da ostali ne zele pobedu isto kao Hamilton ? Samo Hamilton to pokazuje a veruj mi da ima onih koji i po vecu cenu zele pobedu od njega samo to ne pokazuju
        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

        Comment


        • #49
          Sumi legedno bravo majstore,lep poklon za 20 godina u F1,svaka cast
          Dreams are coming true.


          Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

          Comment


          • #50
            Originally posted by Miko View Post
            Mislis da ostali ne zele pobedu isto kao Hamilton ? Samo Hamilton to pokazuje a veruj mi da ima onih koji i po vecu cenu zele pobedu od njega samo to ne pokazuju
            Hamilton na samoj stazi pokazuje tu zelju i borbenost.Mozda neko drugi ima vecu zelju, ali to sto je pokazuju van staze, ne racuna se.
            Hamiltonova prepotentnost nije arogantna, a to je ogromna razlika.
            On u svojim voznjama unosi dozu ludosti, i to je ono sto ga cini drugacijim.
            Naravno, zbog toga mu se i desavaju ovakve stvari, ne zavrsava uvak trke, ali bez takvih vozaca, ne bi imalo smisla gledati f1.
            Bar meni su vozaci poput Fetela uzasno dosadni, bez obzira sto su talentovani i sposobni za pobede.

            Comment


            • #51
              Slazem se ali realno najvise grizu Alonso i Kobayashi po meni trenutno , Kobayashi je u svakom duelu mrtav 'ladan' a i Alonso je strasan borac a o Hamiltonu ne treba pricati , on ne grize , on jede ali cesto to zavrsava lose i to ne volim a pogotovo njega ne volim van staze jer je prepotentan i razmazen a o Vettelu ne trebam komentarisati , sve sto i Hamilton samo 10 puta gori
              Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

              Comment


              • #52
                Originally posted by Miko View Post
                Slazem se ali realno najvise grizu Alonso i Kobayashi po meni trenutno , Kobayashi je u svakom duelu mrtav 'ladan' a i Alonso je strasan borac a o Hamiltonu ne treba pricati , on ne grize , on jede ali cesto to zavrsava lose i to ne volim a pogotovo njega ne volim van staze jer je prepotentan i razmazen a o Vettelu ne trebam komentarisati , sve sto i Hamilton samo 10 puta gori
                Jednom sam opisao Vettela kao nemca koji bi želeo da je Amerikanac! ;)
                Pazite, arogantnost igračima daje ekipa McLarena koja je od svih timova najarogantnija. (naravno, moje mišljenje)
                Hamilton nije lud, on vrlo svesno radi sve.
                Neki put prođe, neki put ne.
                Alonso je borben i brz, ali je i analitičar, mada poneki put padne dok vozi pa ga nema nigde. On je onako tiho arogantan.
                Kobayashi jeste lud, s druge strane.

                U svakom slučaju, neko je pomenuo da DRS u Spa daje previše veliku prednost.... To je zbog same prirode šikane pre, zvane Eau Rouge.
                Kakvu će prednost davati DRS u Monzi???

                Comment


                • #53
                  Originally posted by pretorian View Post
                  Kakvu će prednost davati DRS u Monzi???
                  Zavisi koliki prostor ce zahvatati DRS zona. Npr ako se DRS ukljucuje odmah po izslasku iz parabole, onda ce biti smesno, ja bih tako mogao da prestizem. Mada i ako bude tek negde u nivou boxova ukljucivanje opet ce biti moguce prestizanje (sto naravno i jeste cilj). A mene zanima da li ce mozda biti 2 DRS zone. To nismo videli od Valencie, a u Monzi lagano mogu da stave 4 DRS zone. Svakako ce biti ludnica od trke.
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Tony_G View Post
                    Zavisi koliki prostor ce zahvatati DRS zona. Npr ako se DRS ukljucuje odmah po izslasku iz parabole, onda ce biti smesno, ja bih tako mogao da prestizem. Mada i ako bude tek negde u nivou boxova ukljucivanje opet ce biti moguce prestizanje (sto naravno i jeste cilj). A mene zanima da li ce mozda biti 2 DRS zone. To nismo videli od Valencie, a u Monzi lagano mogu da stave 4 DRS zone. Svakako ce biti ludnica od trke.
                    Teško da nešto može da bude luđe od utakmice na Old traffordu danas ali....
                    Pazi, padaće kiša u Monzi...

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by pretorian View Post
                      Pazite, arogantnost igračima daje ekipa McLarena koja je od svih timova najarogantnija. (naravno, moje mišljenje)
                      Mislis vozacima ... Alonso je jedini vozac u F1 koji u svakome trenutku trke razmislja i zna sta radi samo sto je Ferrari na tvrdjim pneumaticima jako los i jako lose deluje.
                      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by Miko View Post
                        Mislis vozacima ... Alonso je jedini vozac u F1 koji u svakome trenutku trke razmislja i zna sta radi samo sto je Ferrari na tvrdjim pneumaticima jako los i jako lose deluje.
                        Da, vozačima....
                        Neko će pomisliti da volim fudbal više nego F1... Stvarno nije tako!

                        Comment


                        • #57
                          vidim da se raspravlja o hamiltonu pa da se i ja ukljucim,hamiltonu ume da pretera nekad na stazi ali od svih vozaca on je najborbeniji i kao sto je vesna rekla on to najvise pokazuje na stazi,inace on ume da daje cudne izjave ali ne mislim da je toliko arogantan koliko neki misle,za mene je alonso recimo pomalo i kvaran,jer kad su on i hamilton vozili u meklarenu 2007, ne znam na kojoj trci,ali alonso je svom timu u trci javio da hamiltonu srede bolid tako sto ce da mu sipaju manje goriva kako hamilton ne bi zavrsio trku kad ovaj bude usao u boks,ne znam zasto ali alonso se nakon dve osvojene titule bio uobrazio,eto to je neko moje misljenje

                          Comment


                          • #58
                            Ma Luis je trkac i ja ga uzasno postujem,covjek je tu da bi se trkao i svaka mu cast na tome!

                            Dobru je foru bacio Pavle danas kad je Sumi obilazio Nika,evo vidimo da pretice Sumaher,a Niko cuva gorivo
                            sigpic

                            Comment


                            • #59
                              @pretorian

                              Dugo nije padala kisa u Monci, red je da to opet vidimo, poslednji put je Fetel pobedio u Toro Rosu. A slazem se da je Meklaren najarogantnija od svih ekipa. Ja sam pominjao to za preveliku prednost sa DRSom i slazem se da je zbog O Ruza.

                              Kada pricamo o Hamiltonu, meni je on drag zbog stila, ali pravi previse gresaka. ne moze se tako do titule, suvise je usijana glava.
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by NebojsaNS View Post
                                @pretorian

                                Dugo nije padala kisa u Monci, red je da to opet vidimo, poslednji put je Fetel pobedio u Toro Rosu. A slazem se da je Meklaren najarogantnija od svih ekipa. Ja sam pominjao to za preveliku prednost sa DRSom i slazem se da je zbog O Ruza.

                                Kada pricamo o Hamiltonu, meni je on drag zbog stila, ali pravi previse gresaka. ne moze se tako do titule, suvise je usijana glava.
                                Hamilton jeste pomalo "usijana glava". Ali to je on. Po tome se i razlikuje od drugih.
                                Mozda da je malo strpljiviji tokom trke, i rezultati bi bili bolji.
                                Mrdjutim, i usijane glave su potrebne. Da svemu daju jednu visu dimenziju.
                                Dosadno je kada se sve unapred moze predvideti.

                                Comment

                                Working...
                                X