Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste muzicke diskusije

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Miss Poison View Post
    Ja znam, ako se ovo racuna u novije ;)



    Mada kako smo krenuli, za 20-30 ljeta, niko nece znati za zaista kvalitetnu muziku (20. vijek)
    ;)
    Ova pesma je odlicna,ali sam siguran da uopste nece opstati kao hit narednih 20-30 godina...sto znaci da ce je znati i oni koji slusaju tu vrstu muzike i oni koji ne slusaju,jer nece moci pobeci od nje.
    Ne mora znaciti da ce te pesme koje postanu popularne biti kvalitetnije od ove,ali bice posebne po necemu,a za ovu ce se tek cuti kada se udje malo dublje u tu muzicku sferu.
    Nazalost,sumnjam da ce neka rock/metal pesma (od novijih) ostati upamcena toliko dugo,jer u poslednje vreme nije nastao neki bas kvalitetan bend,a ovi stari su "izlapeli"...
    sigpic

    Comment


    • Postavite mi u toku dana neku kvalitetnu francusku muziku,ali veselu ,ako znate nesto naravno.;)
      sigpic

      Comment


      • nije francuska,ali bend jeste formiran u Parizu..
        ritam koji pokreće..

        Originally posted by gokara
        Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

        Comment


        • Originally posted by Black Mamba 24 View Post
          Postavite mi u toku dana neku kvalitetnu francusku muziku,ali veselu ,ako znate nesto naravno.;)
          Nije valjda da si se primio na ZAZ

          Comment


          • Originally posted by Drazen 3 View Post
            Nije valjda da si se primio na ZAZ
            Sta fali Zaz?
            Mistakes make us who we are.

            Comment


            • Originally posted by jagodica View Post
              nije francuska,ali bend jeste formiran u Parizu..
              ritam koji pokreće..

              Bravo Jagodice!
              Jedan je Obradovic Zarko!

              Comment


              • Originally posted by Miss Poison View Post
                Sta fali Zaz?
                nista ne fali,nije lose,ali nije ni nesto specijalno kolko svi pricaju.Obicna pesma koja je obelezila leto.Ona ima vecu popularnost kod nas nego u Francuskoj,tamo ona njima dodje ko nama neki flamingosi itd.

                Comment


                • Originally posted by Drazen 3 View Post
                  nista ne fali,nije lose,ali nije ni nesto specijalno kolko svi pricaju.Obicna pesma koja je obelezila leto.Ona ima vecu popularnost kod nas nego u Francuskoj,tamo ona njima dodje ko nama neki flamingosi itd.
                  Nije jedna pjesma u pitanju, vec jedan album ;) U tome i jeste problem, kad se pomene Zaz, pomisli se na Je veux i i njenu popularnost. Ima i drugih mnogo lijepih pjesama.
                  Nije specijalno, ali jeste dobra muzika. Stalno se zalimo kako se u danasnje vrijeme ne slusa nista kvalitetno, sad kad su ljudi zavoljeli Zaz, pricamo: 'Kako me nerviraju, to sve zbog mode.' Pa i neka je zbog mode, makar ce im u usi uci nesto kvalitetno.
                  Mistakes make us who we are.

                  Comment


                  • Da nije bilo te jedne njene pesme ne bi se nikad ni culo za taj njen album,a i ti si cula za taj njen album i za nju preko te pesme.
                    Realno vadi je francuski jezik,muzika se svodi kvintni ili kvartni krug sa nekom vrlo malom iprovizacijom.Nije to nista lose,ali opet kao sto je poznato,Srbija je pogodno mesto za sve strance.Sve sto dodje sa zapada sve se prihvati,pocevsi od meksickih serija,turskih serija,africkih bogova fudbala pa sve do muzike i mode

                    Comment


                    • Originally posted by Drazen 3 View Post
                      Da nije bilo te jedne njene pesme ne bi se nikad ni culo za taj njen album,a i ti si cula za taj njen album i za nju preko te pesme.
                      Realno vadi je francuski jezik,muzika se svodi kvintni ili kvartni krug sa nekom vrlo malom iprovizacijom.Nije to nista lose,ali opet kao sto je poznato,Srbija je pogodno mesto za sve strance.Sve sto dodje sa zapada sve se prihvati,pocevsi od meksickih serija,turskih serija,africkih bogova fudbala pa sve do muzike i mode
                      Uuu, bas nisi u pravu.
                      Za Zaz sam cula preko brata, i to tek kada je izdala album, kad jos prakticno niko nije znao za nju. I vjerovao ili ne, prva pjesma koju sam cula je bila Eblouie par la nuit, pa Port cotton, pa jos neke, i tek onda Je veux.
                      Muzika je takva, istina je, svodi se na 1-2 oktave. Ali pricamo o dzezu/bluzu, ne o operi. Tako da je potpuno normalno i razumljivo sto pjeva kroz jednu oktavu. A i njen glas je, sto bi rekli, ''promukao, malo slomljen''.
                      Specijalno kod nje je to sto je puna pozitivne energije. Pa i najveci ''emovci'' bi se uz nju oraspolozili.
                      Ljudi koji je ne vole (pricam uopsteno, ne o tebi), ne vole je je zato sto se ona ne sminka, ne oblaci se kao sve danasnje nazovi zvijezde, sto je opustena, obicna djevojka. I tekstovi su joj takvi, u samoj Je veux prica ''ne treba mi Sanel, ni limuzina, sve sto zelim jesto dobra volja...'' (parafraziram). Ali bluz nije za pozere. ;)
                      Pa covjece dobila je ugovor, i prihvatila ga tek nakon nekoliko godina jer je htjela ''vise slobode, i kreativnog prostora'', pa je bila ulicna pjevacica. I dan - danas voli male prostore. Da nije tako dosla bi u Bg, ne u NS

                      A ovo sto kazes za nasu muziku ti ne stoji, jer postoji i nasa kvalitetna muzika. Doduse, to su stariji pjevaci i grupe, ali ipak postoji.
                      Last edited by Miss Poison; 19-08-11, 13:40.
                      Mistakes make us who we are.

                      Comment


                      • I ja sam veliki fan epohe...inače se to nije primećivalo ... koja je označena svim i svačim, ali pre svega se pamti po apsolutno najboljoj muzici, što reče Nebojša, ven engleskog govornog područja... muzika SFRJ, krajem 70-tih i 80-tih i onj mali deo s početka 90-th.
                        Izbor je nemogće napraviti, ali za počeak ovo:

                        Last edited by miloolja; 19-08-11, 13:48.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Originally posted by Miss Poison View Post
                          Uuu, bas nisi u pravu.
                          Za Zaz sam cula preko brata, i to tek kada je izdala album, kad jos prakticno niko nije znao za nju. I vjerovao ili ne, prva pjesma koju sam cula je bila Eblouie par la nuit, pa Port cotton, pa jos neke, i tek onda Je veux.
                          Muzika je takva, istina je, svodi se na 1-2 oktave. Ali pricamo o dzezu/bluzu, ne o operi. Tako da je potpuno normalno i razumljivo sto pjeva kroz jednu oktavu. A i njen glas je, sto bi rekli, ''promukao, malo slomljen''.
                          Specijalno kod nje je to sto je puna pozitivne energije. Pa i najveci ''emovci'' bi se uz nju oraspolozili.
                          Ljudi koji je ne vole (pricam uopsteno, ne o tebi), ne vole je je zato sto se ona ne sminka, ne oblaci se kao sve danasnje nazovi zvijezde, sto je opustena, obicna djevojka. I tekstovi su joj takvi, u samoj Je veux prica ''ne treba mi Sanel, ni limuzina, sve sto zelim jesto dobra volja...'' (parafraziram). Ali bluz nije za pozere. ;)
                          Pa covjece dobila je ugovor, i prihvatila ga tek nakon nekoliko godina jer je htjela ''vise slobode, i kreativnog prostora'', pa je bila ulicna pjevacica. I dan - danas voli male prostore. Da nije tako dosla bi u Bg, ne u NS

                          A ovo sto kazes za nasu muziku ti ne stoji, jer postoji i nasa kvalitetna muzika. Doduse, to su stariji pjevaci i grupe, ali ipak postoji.
                          Prvo oktave nemaju veze sa onim sto sam ja pricao. Kvintni i kvartni krug predstatvljaju toniku,subdominantan i dominantan ton u lestvici.Kvintni krug prestavlja krug lestvica sa povisilicama,a kvartni sa snizilicama ;)Oktave nisam spomenuo,niiti njenu glasovnu mogucnost,niti njenu boju glasa.Treca stvar,molim sve ljubitelje zaz da je ne predstavljaju kao dzez i bluz muzicarku,ona je 90% pop muzicarka sa primesama dzeza i bluza,u sustini ona peva kao neke sansone sa primesama dzeza i bluza.Opet ponavljam,francuski jezik cini svoje u njenim pesmama,sto joj nije nikakva mana vec prednost.
                          I odakle ti izvadi da sam ja rekao da kod nas nema kvalitetnih stvari?

                          Comment


                          • Originally posted by Drazen 3 View Post
                            Prvo oktave nemaju veze sa onim sto sam ja pricao. Kvintni i kvartni krug predstatvljaju toniku,subdominantan i dominantan ton u lestvici.Kvintni krug prestavlja krug lestvica sa povisilicama,a kvartni sa snizilicama ;)Oktave nisam spomenuo,niiti njenu glasovnu mogucnost,niti njenu boju glasa.Treca stvar,molim sve ljubitelje zaz da je ne predstavljaju kao dzez i bluz muzicarku,ona je 90% pop muzicarka sa primesama dzeza i bluza,u sustini ona peva kao neke sansone sa primesama dzeza i bluza.Opet ponavljam,francuski jezik cini svoje u njenim pesmama,sto joj nije nikakva mana vec prednost.
                            I odakle ti izvadi da sam ja rekao da kod nas nema kvalitetnih stvari?
                            Znam ja odlicno sta je kvintni, a sta kvartni krug (morala znati, iako nikad nisam voljela solfedjo), cak me i pamcenje sluzi kako idu redom povisilice i snizilice i ljestvice u kvintnom i kvartnom krugu (fis, cis, gis dis, ais, eis, his, / be, es as, des, ges, ces, fes - al' nisam ni pomislila da cu ih iz prve znati ).
                            Nisi pomenuo oktave ali ako pricas da moze da otpjeva samo kvartni krug, onda si ogranicio njenu glasovnu mogucnost samo na njega. ;)
                            Ako se Rihanna ubraja u pop, Zaz jeste bluz muzicarka.
                            Francuski cini svoje, ali daleko od toga da je to jedino sto je dobro u njenim pjesmama.
                            Pa ako si rekao da primamo sve sto je tudje, to znaci da mislimo kako kod nas nema nista kvalitetno. Logika
                            Last edited by Miss Poison; 19-08-11, 14:07.
                            Mistakes make us who we are.

                            Comment


                            • Originally posted by Miss Poison View Post
                              Znam ja odlicno sta je kvintni, a sta kvartni krug (morala znati, iako nikad nisam voljela solfedjo), cak me i pamcenje sluzi kako idu redom povisilice i snizilice i ljestvice u kvintnom i kvartnom krugu (fis, cis, gis dis, ais, eis, his, / be, es as, des, ges, ces, fes - al' nisam ni pomislila da cu ih iz prve znati ).
                              Nisi pomenuo oktave ali ako pricas da moze da otpjeva samo kvartni krug, onda si ogranicio njenu glasovnu mogucnost samo na njega. ;)
                              Ako se Rihanna ubraja u pop, Zaz jeste bluz muzicarka.
                              Francuski cini svoje, ali daleko od toga da je to jedino sto je dobro u njenim pjesmama.
                              Pa ako si rekao da primamo sve sto je tudje, to znaci da mislimo kako kod nas nema nista kvalitetno. Logika
                              Ne,opet me nisi razumela
                              Kad sam spomenuo kvintni i kvartni krug,nisam mislio na pevanje nego na svirku,jer vecina pesama uopste se svodi na tri tona(akorda),samo sto se u bluzu i dzezu koriste disharmonicni akordi,uglavnom se sedmicama zavrsavaju,a pocinju osnovnim akordom.Kod nje se vidi ritam koji odgovara nekoj vrsti muzike koja nije sasvim pop ali nije ni dzez ili bluz kako si je predstavila
                              Evo primera radi,sta je po tebi Bajaga?
                              ma kad sam mislio da poprimamo sve tduje stvari jer mislimo da je sve strano bolje,hteo sam da azem da nam je sve strano draze nikako da mi nemamo kvalitetnih muzicara itd

                              Comment


                              • Originally posted by Drazen 3 View Post
                                Ne,opet me nisi razumela
                                Kad sam spomenuo kvintni i kvartni krug,nisam mislio na pevanje nego na svirku,jer vecina pesama uopste se svodi na tri tona(akorda),samo sto se u bluzu i dzezu koriste disharmonicni akordi,uglavnom se sedmicama zavrsavaju,a pocinju osnovnim akordom.Kod nje se vidi ritam koji odgovara nekoj vrsti muzike koja nije sasvim pop ali nije ni dzez ili bluz kako si je predstavila
                                Evo primera radi,sta je po tebi Bajaga?
                                ma kad sam mislio da poprimamo sve tduje stvari jer mislimo da je sve strano bolje,hteo sam da azem da nam je sve strano draze nikako da mi nemamo kvalitetnih muzicara itd
                                Onda se izvinjavam, nesporazum.
                                Ali nikako me ne mozes ubijediti da je Zaz pop. Nesto izmedju bluza, dzeza i nekadasnjeg popa mozda, ali pop nije. Mozemo je definisati i kao samo mijesanje dzeza i bluza, jer su danas muzicki pravci (kao i sve drugo) vrlo relativan pojam, kao sto pomenuh - pop danas predstavlja Rihanna i njoj slicne. Ali sto bi rekao LBJ, ne znam sto se ljudi opterecuju zanrovima
                                Sad stvarno necemo pogadjati ko predstavlja koji pravac
                                Znam sta si htio da kazes, ali se prvobitno nisi dobro izrazio, pa sam pomislila...
                                Mistakes make us who we are.

                                Comment

                                Working...
                                X