Announcement

Collapse
No announcement yet.

Copa del Rey i Supercopa de España

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vladan View Post
    Da imas vise godina znao bi da su neki velikani donosili sve svojim reprezentacijama,no necu da se raspravljam,neki nikad nece vidjeti neke stvari i to je to.
    Sto je najgore Mesi ima strasne saigrace u reprezentaciji pa se opet ne vidi
    Nisam ja retardiran.
    Gledao sam silne dokumentarce o Peleu,Maradoni,Krojfu,Ziku,Sokratesu,Romariu,Zidan u,Ronaldu..ali fudbal je evoluirao iz decenije u deceniju.
    Znam kako se tada igralo,i danas jednostavno jedan igrac ne moze sam da predvodi ostalih 10 saigraca na terenu,pogledaj kako se danas igra,malo vise drzis loptu u nogama i odmah hoce da te salju u banju na rehabilitaciju.
    Jeste,on ima strasne saigrace u reprezentaciji,individualno su strasna ekipa,ali kao kolektiv ne mogu nista,odbrana im nije neka realno,a u napadu sve sami majstori.
    Vidim ja te "stvari" sto ti spominjes,ali ne treba umanjivati genijalnost malog carobnjaka,cigrastog Argentinca zato sto nije nesto uradio sa reprezentacijom,kao da mu je to bilo poslednje SP ili poslednje izdanje Copa America.

    Mario Kempes:"Real Madrid can beat Barcelona, but they can never play as good as Barcelona."

    Comment


    • Sve i da ocu ne mogu da umanjim njegovu velicinu,samo primjecujem da on nije isti nivo u Barsi i reprezentaciji i smeta mi sto se samo on izdvaja tokom sezone(od strane navijaca,novinara),a znamo i ja i ti ko je Cavi i ko je Inijesta.Na kraju krajeva njih dvojica(mada Cavi prije svega) su Spaniji sve donijeli,to je sve,ali je samo Mesi pa Mesi.No to nije tema,Barselona potpuno zasluzeno dosla do trofeja,jednostavno su bolji,Murinjo ce morati da proba sa nekom teskom defanzivom,sa kontaktima,drugacije nece ici,svaki milimetar ce iskoristiti.
      Cestitke navijacima Barse i ubijedjen sam da cete se opet radovati,sto tokom sto na kraju sezone,bice jos dosta trofeja,ovo je pravi tim prije svega+tu su strahoviti igrace,one koje ce istorija pamtiti.
      sigpic

      Comment


      • Slusaj,ti i ja smo objektivni zar ne!?
        I mi znamo koliko znace i ko su i sta su Xavi i Iniesta,kao i ostali igraci tima.
        Da nije Valdesa,Barsa bi primila 20 golova,da nije stopera ne bi imao ko da bude nazad,da nije Busquetsa ili Mascherana ne bi bilo koga da pravi faulove i da kvari igru rivalu,da nije Xavia ili Inieste ne bi bilo koga da poveze odbranu sa napadom i da uposljava prednju trojku,da nije Ville i Pedra ne bi bilo koga da izvlaci bekove na stranu,da ih siri i da traze prostor,da nije Messija Barsa ne bi bila ono sto jeste.
        Fudbal je vise od igre,i svaki igrac je podjednako vazan za trenera i za ekipu,zato sto to zove kolektiv i zato su tako uspesni.
        Messiju se previse pridaje znacaja,i svi znamo ko je,ali ko je iole malo objektivan zna ko su takodje Xavi i Iniesta,i mogu ti reci da sam citao lepe clanke o njima dvojici.

        Xavi:
        http://www.goal.com/en-gb/news/3277/...fielder-of-all

        Iniesta:
        http://www.goal.com/en-us/news/88/sp...-player-in-the

        P.S - samo da ti kazem nesto,nedavno su Madridski listovi "AS" i "Marca" pisali o tome kako se Xavi nedovoljno zalaze za dres reprezentacije,kao sto radi u Barceloni...

        Mario Kempes:"Real Madrid can beat Barcelona, but they can never play as good as Barcelona."

        Comment


        • Inace...
          Ozil je dobio crveni karton zato sto je zgazio Cesca dok je bio na zemlji,a zatim ga je Villa udario,i zato je on dobio crveni.

          Takodje,igraci Reala nisu ostali na terenu da gledaju kako Barsini igraci proslavljaju trofej.U kupu Spanije prosle sezone,Barsa je ostala na terenu i tapsala,cestitala Realu na trofeju.

          Mario Kempes:"Real Madrid can beat Barcelona, but they can never play as good as Barcelona."

          Comment


          • Originally posted by Phenom View Post
            P.S - samo da ti kazem nesto,nedavno su Madridski listovi "AS" i "Marca" pisali o tome kako se Xavi nedovoljno zalaze za dres reprezentacije,kao sto radi u Barceloni...
            Ao je li moguce
            Inace ruzno je vidjeti one stvari,ali bez toga se ne mzoe izgleda,previse je tu zle krvi.Cim je neka frka tu je Pinto
            sigpic

            Comment


            • Nema sanse,uvek ce biti ovakvih ispada...tu se mesa i politika,i istorija,ima svega i svacega,za Spance su Katalonci obicni separatisti,i samo to.

              Ma Pinto je kralj,samo hoce da se bije.

              Mario Kempes:"Real Madrid can beat Barcelona, but they can never play as good as Barcelona."

              Comment


              • Zato je meni PL najaca na svetu!

                Comment


                • Pa ovo je bio superkup Spanije,kao Komjuniti Sild u Engleskoj...iliti Community Shield.

                  Mario Kempes:"Real Madrid can beat Barcelona, but they can never play as good as Barcelona."

                  Comment


                  • Crveni karton Marsela nakon starta nad Fabregasom u poslednjem minutu pomalo je pokvario fantastičnu fudbalsku predstavu..moze da raduje navijace reala sto nije barsa bila onoliko dominantna kao proslih sezona...

                    Comment


                    • Originally posted by Phenom View Post
                      Pa ovo je bio superkup Spanije,kao Komjuniti Sild u Engleskoj...iliti Community Shield.
                      Mislio sam na glumu,ostre startove...

                      Comment


                      • Nije Mesi taj nivo ali shvatite da on nema istu ulogu u Barsi i u reprezentaciji. Njegovo je da kreira kad ode tamo a ovde je zaduzen prvenstveno za golove, pa tek onda za kreaciju i tu dosta pomaze Iniesti i Caviju od kog je dosta naucio sto se pasa tice. On se na SP ispromasivao, nije podneo pritisak. Ostalo je ok odradio. Na Kopi prva 2 meca je Batista igrao sa 3 zadnja vezna pa nista nisu mogli. Posle je odlicno odigrao, stvorio gomilu sansi saigracima ali su mnogo vise promasili nego sto su dali. On svojih sansi skoro da i nije imao. Nije on kriv kad navuce na sebe 2-3 igraca a Di Maria stoji umesto da protrci ili sto Iguain cesto cami u ofsajdu. On se tamo kao najbolji igrac mnogo vise trudi od pojedinih umisljenih zvezdica. Sad bi ovaj selektor trebalo da je bolji uz to ce imati vremena do SP da se jos uigra sa saigracima pa cemo videti sta ce biti. Cavi jeste osvojio i EP i SP ali ne sa 24 koliko Mesi sada ima. Taj Cavi je isto bio kritikovan tada i nije pruzao partije kakve je mogao a od njega se ocekivalo da bude lider sto je na kraju i postao. Zasto je to tako? Zato sto je Barsin sistem jedinstven i igracima koji su prosli Barsinu skolu je kasnije mnogo teze da igraju negde drugde jer su naviknuti na tu igru. Oni isti fudbal igraju u svim kategorijama i kad dodju u prvi tim lako se prilagode, primer Tijago koji je neke utakmice igrao kao da je 10 godina u prvoj postavi. Tacno je da Mesi iz Barse nije isti igrac u reprezentaciji ali ako ne uradi nista treba ga pljuvati kad bude imao 34. Sad ima 24 i ima jos dosta vremena.
                        sigpic

                        Comment


                        • Inace, Jose je uhvatio Tita Vilanova-u za obraz ili uho...i na preskonferenciji je rekao:

                          "Ja ne znam ko je Vilanova"...

                          Kakav idol...
                          sigpic

                          Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

                          "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

                          Batica Wilshere je gospodin covek...

                          All hail the Chan-Chan man!

                          Comment


                          • Jos jedan lekcija od strane Barse, previse su nadmocni i onda frustracije isplivaju na kraju meca kao i uvek.

                            @S-Nash

                            Postovanje za post

                            Comment


                            • Originally posted by D-Wade View Post
                              Inace, Jose je uhvatio Tita Vilanova-u za obraz ili uho...i na preskonferenciji je rekao:

                              "Ja ne znam ko je Vilanova"...

                              Kakav idol...
                              Ahahah KRALJ...
                              Inace ja sam celu tekmu ocekivao neki incident i on se desio.. Mada moram reci ocekivao sam i penale ali je Mesi sve pokvario..

                              S-Nash, stvarno svaka cast za post , sve sto si rekao, znaci u potpunosti se slazem sa tim...
                              sigpic

                              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                              -Jürgen Klopp

                              Comment


                              • Kakav je kralj Jose Kako ga je uhvatio za uvo

                                Comment

                                Working...
                                X