Announcement

Collapse
No announcement yet.

Copa del Rey i Supercopa de España

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bice zanimljivo na danasnjem mecu izmedju Mirandesa i Espanjola. Domacini su na celu Segunde B, Grupe 2. Za vikend su zabelezili pobedu od 1-0. Espanjol je takodje sebi ''dopisao'' tri boda savladavsi Granadu sa 3-0. Treceligas i pored poraza koji im je sigurno tesko pao, ima ne tako male sanse da se nadje u polufinalu: potreban im je jedan gol. Sa druge strane, Katalonci su u poslednjih 5 meceva Kupa Kralja postigli ukupno 12 golova. Kada se na to doda poslednja ligaska pobeda, moze se zakljuciti da umeju da postignu dosta golova. Verovatno ce poceti s namerom da ne dopuste protivniku napade u talasima na cemu ce oni insistirati. Igrati na pas, kontrolisati tempo i pokusati postici gol na suv kvalitet u odnosu na protivnika. Nadajmo se da ce simpaticna ekipa Mirandesa biti spremna da se suprostavi, jer bi tako nesto ovaj mec ucinilo zanimljivijim.
    Last edited by Bogi; 24-01-12, 10:08.

    Comment


    • Originally posted by Bogi View Post
      Katalonci su u poslednjih 5 meceva Kupa Kralja postigli ukupno 12 golova.
      Ne bi im se ovo svidjelo da vide, jer nose ime koje nije ocekivano za taj dio Kraljevine Spanije. O utakmici si ti sve rekao, dodao bi izjavu trenera Espanyol-a koji kaze da ce im problem biti manji teren i blizina tribina. Pa sam procackao po internetu i nasao podatak da je stadion Mirandesa za metar siri od Espanyol-ovog.

      Evo stadiona na kojem ce se igrati utakmica.
      Spoiler

      Comment


      • Originally posted by danijelkr View Post
        Ne bi im se ovo svidjelo da vide, jer nose ime koje nije ocekivano za taj dio Kraljevine Spanije. O utakmici si ti sve rekao, dodao bi izjavu trenera Espanyol-a koji kaze da ce im problem biti manji teren i blizina tribina. Pa sam procackao po internetu i nasao podatak da je stadion Mirandesa za metar siri od Espanyol-ovog.

        Evo stadiona na kojem ce se igrati utakmica.
        Spoiler
        To je mozda moja greska, ali ja volim da kazem za Sevilju Andaluzani, Real Sosijedad Baskijci...iako im nisu svi igraci iz tih pokrajina. Prihvatam tvoju sugestiju. Samo o geografiji govorim, to su te pokrajine. Mozda im se cak ni navijaci ne osecaju tako ili se deo oseca, ali je taj klub koliko ja znam nekoliko puta menjao ime sa katalonskog na kastiljanski i obrnuto. Pre rata, pa za vreme rata, pa im posle Franko promenio itd.. Ima razlicitih primera u Spaniji: Real Madrid je za vreme rata bio klub iz grada koji se neumorno branio od invazije falangista, kasnije je optuzivan da je bio ''Frankov klub''. Sevilja je bila mozda drugi najveci centar nacionalista, a danas grad cini mi se ima najvise glasova za socijaliste. Ima dosta primera.

        Sve u svemu, oni geografski jesu Katalonci, vecina njih prica na jeziku te pokrajine. Nije nemoguce biti Katalonac a zeleti da Katalonija bude deo Spanije. Ista stvari i sa Galicijom, Baskijom itd.

        Latinske zemlje su poznate po tim stvarima koje generalno ne trebaju da budu deo fudbala. Fudbal spaja ljude i u tome je njegova car.

        Comment


        • Ma nisam ni ja rekao da je greska, nego zbog naziva kluba. Nisam ovi dosta stvari znao i dosta se nauci iz tvoji postova. Espanyol je meni uvijek bio simpatican zbog naziva.

          Comment


          • Onda se izvinjavam sto sam dao drugu dimenziju prici, nisam razumeo da si mislio na naziv kluba. Tu se naravno slazemo.


            Nego da mi vidimo moze li uzdanica Mirandesa, Pablo Infante, do sada najboji strelac Kupa, da veceras svoj klub odvede u slavu. Covek je stvarno majstor, zasluzuje mesto bar u nekom drugoligasu.

            Comment


            • Ode Mirandes dalje Koje slavlje na terenu...

              Comment


              • Mirandes je upravo izbacio favorizovani Espanjol i plasirao se u polufinale Kupa Kralja! Sjajna slika, navijaci su usli na teren da proslave pobedu sa svojim ljubimcima. Golove su postigli ponovo majstor Infante i Kaneda u sudijskoj nadoknadi. Oni cekaju pobednika meca Atletik Bilbao-Majorka.

                Comment


                • Bajka se nastavlja Mirandes je veceras pobijedio Espanyol 2:1, pogotkom u 92. minuti. Pritisak igraca Mirandesa pred kraj utakmice se isplatio. Igrac utakmice Pablo (Celavi) koji je postigao prvi gol i asistirao drugi gol. Koje slavlje poslije sudijskog zvizduka, publika je uletila na teren.

                  Edit: Malo sam zakasnio

                  Comment


                  • Cuda su moguca u kupovima i zbog ovakvih stvari je milina gledati ta takmicenja. Ipak, ne sme se zaboraviti ni veliko zalaganje igraca Mirandesa kao i dobar posao od strane trenera koji je napravio sve tri izmene koje su se ispostavile kao uspesne. Onaj zaista fenomenalan preokret Espanjola nije uticao na krajnji ishod dvomeca.
                    Last edited by Bogi; 24-01-12, 23:28.

                    Comment


                    • Do finala! Kad su mogli da izbace 3 prvoligaša, mogu i četvrtog... Pablo Infante je izgleda legenda kluba.

                      Publika očekivano reagovala na kraju. Šta će kad je takva ograda... xD
                      IO NON RUBO IL CAMPIONATO
                      ED IN SERIE B NON SON MAI STATO
                      C'E SOLO L'INTER

                      Comment


                      • E kako ovaj Mirandes ima simpa stadion Neka su momci prosli, uvjek volim vidjeti kad neko ovako lijevi prodje dalje.. a volio bi i da osvoje

                        Sada se ceka El klasiko. Bez obzira sto je Real prvu izgubio i sto im malo ko daje sanse opet se treba potruditi i pokusati nesto napraviti bez obzira na sve.. ipak ovo nije samo utakmica kupa vec nesto vise

                        Comment


                        • @Bogi neki dan samo procitao o Pablu Infanteu, danju je bankovni upravitelj koji s musterijama diskutira o hipotekama, posudbama i tekucim racunima. U vecernjim satima, on zabija golove za Mirandes.

                          Zamisli jos da ima redovne treninge kao svaki profesionalac, dva po danu. Sa onim potezima i lucidnoscu koju on ima moras se roditi i ja mislim da bar zasluzuje da igra drugu spansku ligu, ali izgubi onda posao u banci

                          Comment


                          • Igraci Mirandesa ce otici u neke vece klubove...

                            Comment


                            • Znaci to se zove fudbal ! Svaka im cast, pobedili su one timove koji imaju mnogo veci budzet od njih. To se zove igra srcem.
                              Nadam se da ce stici do finala.
                              Originally posted by maliajnstajn
                              Arsenal ako uzme narednih 5 tekmi, uzima i titulu, nema previse tu filozofije.

                              Comment


                              • Danas nas, pored El Klasika, ocekuje jos jedan zanimljiv mec, drugi u dvomecu Atletik Bilbaa i Majorke. Prvi je na San Mamesu zavrsen rezultatom 2-0 u korist domacina. Atletik Bilbao je za vikend u Madridu zabelezio prvi poraz posle 7 meceva. U tih 7 meceva imali su 5 pobeda i 2 remija. Real je ipak izuzetno jak, ovo je prva sezona Bielsi u Atletiku i imace vremena da u potpunosti ispuni sve ciljeve koje je zamislio. S obzirom na to poraz od Madrida ne bi trebao znaciti nuzni pad forme. Sa druge strane, Majorka je u proslom kolu minimalnom pobedom prekinula pobednicki niz Raja Valjekana i to u gostima. Do tada je klub iz predgradja Madrida zabelezio tri pobede zaredom. Takodje, Majorka je u prosloj rundi Kupa Kralja prvi mec izgubila sa istim rezultatom, 2-0, i to takodje od jednog tima iz Baskije, Real Sosijedada, ali su u revansu igraci Majorke igrali fenomenalno i savladali ''txuri-urdin'' sa 6-1. Danas tesko da moze nesto slicno da se ponovi, ali Majorka ima kapacitet da se na svom terenu suprostavi Atletik Bilbau. U tom cilju moraju da obrate paznju na tri stvari: zaustavljanje krilnih igraca Atletika Muniaina i Susaete, dobra organizacija na sredini terena gde vole da igraju samo sa dva veznjaka a Atletik sa tri. Ne smeju biti nadbrojani. I treca stvari je odlicna odbrana kluba iz Bilbaa, ciji stoperi odlicno saradjuju sa zadnjim veznim Ituraspeom.

                                Pobednika ceka najprijatnije iznenadjenje Kupa Kralja, treceligas Mirandes.

                                Comment

                                Working...
                                X