Announcement

Collapse
No announcement yet.

Copa del Rey i Supercopa de España

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ako cemo o kompleksima real ima sigurno komplekse kad izadju na megdan barci kao sto ima nadal od noleta

    Comment


    • kreten rooney pravi se pametan i nesta prica o pepeu a sam zna da je isti a mozda i gori od njega




      i na kraju dva nogometna imbecila( mislim po ponasanju) ;)

      Comment


      • ti stavljas runija u pepe u istu vrecu,au brale al si ti nesto pobrkaoja nzm kad je runi onako sinoc uradio da nekome zgazi ruku dok ovaj lezi i valja se kao baba po terenu i simulira prekrsaj

        Comment


        • Originally posted by ledeni 80 View Post
          ti stavljas runija u pepe u istu vrecu,au brale al si ti nesto pobrkaoja nzm kad je runi onako sinoc uradio da nekome zgazi ruku dok ovaj lezi i valja se kao baba po terenu i simulira prekrsaj

          pa vidi kad je carvalhu stao nogom (na jedno nezgodno mjesto)...........sve je to isto rooney,pepe,de jong -svaka njima cast sto se igre tice al zeza ih luda narav i prgavo ponasanje

          Comment


          • Igrači reala pokušavali su na sve načine da dobiju crveni karton ali sudija nije nasjeo na njihovu očiglenu namjeru jer da je npr. pepe dobio isti onda bi to bilo opravdanje za poraz reala i onda bi murinjo po starom dobrom običaju govorio kako nije bilo kartona i da su oštećeni itd....i to bi bio razlog poraza reala a ovako sada su se sakrili u mišiju rupu i šute kao zaliveni...

            Comment


            • "Pepe ponekad igra blizu granice nedozvoljenog, ali uvek pokušava da dođe do lopte i igra čisto“ rekao je karvaljo znaci strasno

              Comment


              • Evo klip za nekoga ko je rekao da Rooney nikad namerno nije udario protivnika, los je snimak, nisam mogao bolji da nadjem...



                A to sto je Carvalho rekao je smesno, inace koliko se on puta izvukao od dobijanja crvenog kartona to je neverovatno, jedan od srecnijih u tom pogledu koje sam video.
                sigpic

                Comment


                • Pepe i De Jong su obicne mesarcine,eto sta su.Svaka njima stvarno cast za igru,ali ono treba izbaciti iz fudbala!
                  Jedan je Obradovic Zarko!

                  Comment


                  • Zavrsi se i ovaj El Klasiko.

                    Murinjo je smislio neku taktiku i za ovaj mec. Ali izgleda da nije bilo svrhe. On je svakako jedan od najvecih trenera u istoriji fudbala, ali ovde ima mnogo vise faktora. Barselonu pobedjuje psiha igraca, a ne zamisli trenera. Imali su jasne zamisli, sa kontrama i izbacivanjem lopte na strane, sto je rezultiralo fenomenalnim golom Ronalda, ali se nije moglo ceo mec igrati tako. Zna sve Murinjo o Barseloni, zna koliko i sam Gvardiola, ali ovde se ne radi o tome. Ovde se radi o fudbalskom umecu Katalonaca, igranju u njihovom sistemu. Malo je neodgovorno reci da je ovaj sistem stvorio Krojf i da se zove totalni fudbal. On je samo implementirao u Barseloninu fudbalsku akademiju ono sto je on naucio od svog trenera Rinusa Mihelsa(mada je on preuzimao znanja ali je od svega toga stvorio celinu), koji je osmislio atomski, ''totalni fudbal''. Krojf je mnogo stvari tu izmenio, najbitnija od njih je ipak davanje instrukcija igraca za pozicioniranje, zato ovo nije taj ''totalni fudbal'', ali jeste holandska tekovina koja se, dobro ''primila'' u Spaniji gde su igraci tehnicki prefinjeni. Barselonini igraci ceo zivot vezbaju prakticnu tehniku, i mogu svakog da pobede jer je njihov fizicki napor na mecu predvidjen, organizovan i svrsishodan. Moze protiv njih da se proba presing, ali su oni toliko uhodani u svojoj igri da tu nigde nema zurbe, nema panike. Pa oni su proveli su ovom sistemu ceo svoj fudbalski zivot, ne moze tek jedan presing da ih razbije. A neverujem da ce neko pokusavati presing protiv Barselone kad to ni mocnom Realu nije poslo od ruke. U neko ruku i jeste, ali ne u potpunosti.

                    Ne znam da li gresim, ali meni se cini da sto vise igras protiv Barselone to manje imas sanse da ih pobedis. Pogotovo je to slucaj u El Klasiku kojih sada u jednoj sezoni ima sve vise. Plus su praceni medijskom histerijom i velikim pritiskom na Real Madrid. Kao sto sam napisao pre nedelju-dve, svaka Realova pobeda se gleda kroz prizmu El Klasika i to je veliki psiholoski udar na njegove igrace. Pogledajte samo ko je ovih godina pobedjivao ili nadigravao, ili cak sprecavao da pobedi Barselonu: Celzi, Arsenal, Rubin, Milan, Inter, Kopenhagen...vecinom ekipe koje reko igraju sa Barselonom i koje su sigurne u svoje takticke zamisli. Ne kazem da Real nije siguran, svi ti mecevi, sav taj pritisak, sve te provokacije, i od novinara i od igraca Barselone raspolozenih za to su faktor koji mnogo utice na normalnu igru Reala u ovim mecevima. Napisao sam gore, kada ti izadjes na teren fizicki i tehnicki spreman, i oni pocnu da igraju sa toliko strpljenja, sa toliko taktickih provokacija to pocinje da te izuzetno izaziva. Igraci Reala su su dobro upoznati sa tom igrom i znaju da ce Barselona ponovo tako igrati i ponovo i ponovo. Oni nemaju alternativu svom sistemu, oni ce uvek tako igrati, ali ce uvek biti nesto novo. To novo nije bljesak talenta, nego ono sto ocigledno sledi. Ako ne mogu dati pas kroz sredinu, oni ce isto to uraditi, ali samo ce to biti podignuta lopta. Pogledajte kako se podigla tenzija na ovim duelima. Nekada je madridska publika, zahtevna publika, odana svom timu, umela da aplaudira Ronaldinju. Danas mec odmah pocne nasilnim startom sa jedne ili druge strane. Igraci Reala su nervozni, a igraci Barselone im rado daju povod za to. I obrnuto.

                    Sto se grubosti tokom meca tice, niko me ne moze ubediti da je to deo Murinjovog plana. Mozda jeste ostrija igra, sto je normalno, ali startovi Pepea nisu ostra igra. Kada simuliras faul i zgazis prste nekom dok je na zemlji, to je odraz psihicke slabosti i klecanja duha, ali ne tima i strucnog staba, vec tog igraca i Murinjo to dobro zna. To su divljacki startovi, koji predstavljaju sramotu za velikana svetskog fudbala kao sto je Real Madrid. Isto je i za Katalonce i njihove ludorije na mecevima sa Realom. I to sve od skoro. Sada svaki El Klasiko pocinje, traje i zavrsava se grubom igrom, cesto na granici crvenog kartona. I politika je tu umesana, sto ne valja. Takodje, i pojedini igraci Barselone su cesto nefudbalski raspolozeni. Provociraju, cackaju, cak i udaraju. Svega ima u oba tabora.

                    Sa druge strane pogledajte dva detalja. Sesk Fabregas ustaje posle faula Cabi Alonsa da ga isprovocira, na sta ovaj ne naseda, vec okrece glavu i u maniru fudbalske velicine ostaje pribran. Igrao je on zestoko juce, ali kad cuje pistaljku, zastane. Pujol, koji je doduse pre 6 godina u polufinalu LS protiv Milana simulirao udarac Sevcenka, posle guranja sa Karvaljom pruza njemu ruku, na sta ovaj potvrdno uzvraca. E to je druga strana medalje: neki igraci ostaju pribrani, ostaju odani fer-pleju. Samo sto je novinarima u interesu da, u cilju podizanja tenzije, posebno naglase delovanja grubih igraca. Ne kazem da pred grubostima treba zatvoriti oci, naprotiv, ali je na javnosti, kao i na igracima i strucnim stabovima oba tima da rade na promovisanju fer-pleja i osnovnih fudbalskih vrednosti. Ovaj derbi bi na taj nacin bio jos slavniji.

                    Mnogo ljudi u svetu, fudbalskih strucnjaka i ljubitelja, diskutuje oko toga kako se moze savladati Barselona. Malopre rekoh svoje skromno misljenje, ne mozes protiv njih presingom jer ce ti oni sistematski narusavati poredak odbrane, a ti ces gubiti snagu. Da li to znaci da se Barselona moze pobediti samo dekadencijom igre, totalni zatvaranjem, grubim faulovima? Mozda, ali ja verujem da je fudbal kao ''zivo bice'' pun resenja i da se za ovo mozda moze naci treci put. Nije niko protiv Barselone, niti se bilo ko brine da ce neko preuzeti ovaj sistem i isto postati skoro nepobediv, jer nece niko. Ovo je postala fudbalska enigma, koja ce biti zabelezena u fudbalskoj istoriji. Covek kome bih ja dao pravo da pokusa da resi tu enigmu, ako je njeno resenje takticke prirode, a ne igraca koji je cine, je Zoze Murinjo. On kao velikan istorije ovog sporta ne mora da pobedi Barselonu, jer je vec pobedjivao, ali samo on ima predispozicije da se bavi ovim.

                    PS Sad tek videh koliko sam napisao. Izvininjavam se. I da znate, nemam nameru da stajem ni na ciju stranu, samo da kao ljubitelj fudbala, sto ste i svi vi, napisem sta mislim.
                    Last edited by Bogi; 19-01-12, 16:08.

                    Comment


                    • Jedino kako se Real moze suprotstaviti Barseloni je da krene ofanzivno kao protiv drugih,pa sta bude.Ovakva taktika ce svaki put pasti u vodu...
                      Jedan je Obradovic Zarko!

                      Comment


                      • Mourinho izjavio: "Za poraz sam kriv samo ja. Udarajte samo po meni, igrace pustite na miru." Uvijek, ali uvijek covjek zeli igrace maksimalno rasteretiti, u svakom pogledu.
                        Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                        Comment


                        • Originally posted by Bogi View Post
                          Mnogo ljudi u svetu, fudbalskih strucnjaka i ljubitelja, diskutuje oko toga kako se moze savladati Barselona. Malopre rekoh svoje skromno misljenje, ne mozes protiv njih presingom jer ce ti oni sistematski narusavati poredak odbrane, a ti ces gubiti snagu. Da li to znaci da se Barselona moze pobediti samo dekadencijom igre, totalni zatvaranjem, grubim faulovima? Mozda, ali ja verujem da je fudbal kao ''zivo bice'' pun resenja i da se za ovo mozda moze naci treci put. Nije niko protiv Barselone, niti se bilo ko brine da ce neko preuzeti ovaj sistem i isto postati skoro nepobediv, jer nece niko. Ovo je postala fudbalska enigma, koja ce biti zabelezena u fudbalskoj istoriji. Covek kome bih ja dao pravo da pokusa da resi tu enigmu, ako je njeno resenje takticke prirode, a ne igraca koji je cine, je Zoze Murinjo. On kao velikan istorije ovog sporta ne mora da pobedi Barselonu, jer je vec pobedjivao, ali samo on ima predispozicije da se bavi ovim.
                          Milan se nosio sa njima fenomenalno ali ona 2 gola u prvom poluvremenu su uzas. Igrali su brzo i jednostavno, stvarali sanse, nisu imali srece ali su pokazali da se moze igrati sa njima. Arsenal prosle godine takodje, samo sto su se tamo povukli a oni ne znaju da se brane i zabunkerisu. Murinjo ih je oducio sa Interom, onih 3:1 je mozda i najjaca takticka postavka ikada. Ove sezone prva 3 Klasika se opusteno sa njima nadigravao ali psiha je cudo i najveci problem svih ekipa koje igraju protiv Barse + sudijska trojka.

                          Zbog tog poseda lopte treneri i jesu u nedoumici, iako on nije merilo igre ako se lopta vrti u prazno bez stvaranja sansi. Ukoliko se one konstantno stvaraju onda on ima svoj znacaj. Protivnici se unapred mire sa tim da ce imati posed lopte maksimalno 40% ali to je bas onaj krajnji maksimum. Barsin presing jeste odlican ali nije neki koji se ne moze probiti, sto je Murinjo pokazao u prethodnim ovosezonskim derbijima. Treneri se dvoume da li da se skroz povlace, ne znaju sta i kako kad se osvoji lopta i ima dosta ishitrenih pokusaja kontri i polukontri. Onda se zabarikadiraju iako se jasno vidi da to nije bio prvi plan i naravno da dolazi do ispadanja. Uz to je kod igraca uvek tu strah od sudija da ne dobiju crveni pouceni primerima koji su se desili ranijih godina pa zato ne prilaze dovoljno agresivno i cesto su previse oprezni kod startova. Tu onda dolazi do previse neduomica kod trenera koji sa velikom dozom straha ulaze u meceve sa njima a trener je taj koji ne sme da se boji nimalo i da ima sve pod kontrolom.

                          Zasto je Milan mogao lako da igra sa Barsom?

                          Zbog svoje formacije u dijamantu bez krila. Tu je dovoljan broj igraca da kontrolise sredinu a opet dva spica koja otvaraju prostor jedan drugom, odlicno zadrzavaju loptu sto je jedna od kljucnih stavki za igranje sa njima, a veznjaci u dijamantu odlicno igraju na malom prostoru i mogu da pariraju u posedu lopte i pokrivaju protivnike dovoljno dobro. Takodje kad Barsini igraci krenu napred, za dvojicu napadaca ima mnogo prostora i pravovremeni dubinski pas je pola gola. Uz to se u tim momentima napadaci dosta izvlace na stranu i otvaraju prostora za poluspica, koji je obavezan protiv Barse, bar ja tako gledam na to. Tako da je ta taktika jedno od resenja a drugo resenje je 3-5-2, po mom misljenju mozda i najbolje resenje.

                          Sa 3 stopera nazad koja mogu lako da pokriju ako jedan ispadne, dva spica za kontre i dubinske lopte i dovoljan broj veznih igraca da mogu da pariraju u posedu i pokusaju da kontrolisu sredinu koliko je to moguce. Od tih 5, jedan je naravno zadnji vezni koji sa 3 stopera treba da zatvori sredinu i napravi bedem, jos ako ume da gurne neku loptu idealan. Dva spoljna igraca treba da imaju dobar kratki pas i da su takticki i defanzivno potkovani dok su preostala dva zaduzena za kreaciju od kojih jedan treba da bude poluspic koji ce imati najmanju defanzivnu ulogu kako bi imao najvise snage tokom 90 minuta za organizovanje igre, kontre, eksplozivna ubacivanja iz drugog plana i jak tempo. Ukratko, igrac koji ce da ih lomi. Kad je u pitanju 5. igrac, taj CM izmedju DM-a i poluspica, najbolje bi bilo da je profil igraca Dzerarda da moze i defanzivu i ofanzivu da odradjuje vrhunski 90 minuta bez oscilacija.

                          To je neko moje vidjenje kako sa njima. Dakle 3 stopera i zadnji vezni da zatvore sredinu kroz koju Barsa najvise napada(ako je jedan stoper profil igraca Agera, Kompanija ili jos nekog tehnicki brutalno potkovanog stopera nista bolje), dovoljno veznih da parira u posedu i dovede ga na pristojan nivo i dva spica za ionako ranjivu odbranu Barse. Uz to tokom utakmice treba vise puta menjati taktiku i zbunjivati ih. Malo uzeti i drzati loptu, pa bunker, pa presing ceo teren, zatim presing od zadnjeg veznog...

                          Eto, ja bih tako igrao sa njima ali nazalost nemam prilike. U svakom slucaju, vise ekipa je pokazalo da se moze sa njima, samo treba malo koncentracije a vala i srece koja je vecito na njihovoj strani ali mora i to da se okrene jednom.
                          sigpic

                          Comment


                          • Bogi i Nash imaju poentu, to je otprilike to, samo sve to pada u vodu kada ti Barsa da gol glavom iz kornera i unese ti nervozu u redove i poremeti taktiku, ili kad ti Ronaldo promasi zicer za 2-0 i glavom sa 2 metra za 2-2, pa primas bezopasan sut odbijen od igraca koji vara Kasiljasa i usunja se u gol za 1-2, pa ti Farbregas da gol glavom sa igracem na ledjima za 1-3. To su stvari koje ne mozes predvideti taktikom. Da ce Pepe da kiksne kod kornera i da ce ostaviti igraca samog na petercu da se pokloni.Takav gol mozes primiti i od Zvezde i Vilotic da bude strelac. To je onaj faktor srece koji Nash pominje. To im se opet vraca u prvenstvu na malim utakmicama, gde promase dosta sansi, a i tu se njima unese pritisak kad ne realizuju odredjene sanse jer znaju da ne odlucuju sami o svojoj sudbini jer je Real ispred njih. Inace nema dileme, Barselona je bila bolja sinoc, pogotovo su u prvom poluvremenu imali fine sanse, po meni mnogo blizi je Real bio u prvenstvenoj utakmici gde su im spustili i posed i imali svoje sanse, tada je iskljucivo faktor srece odlucivao. Da ne bude nedoumice, ne volim da koristim te reci najbolji svih vremena, ali po meni Barsa igra najbolji fudbal svih vremena i Murinjo je najbolji trener svih vremena. Moje misljenje
                            Last edited by asprilja; 19-01-12, 17:45.
                            Cuj prvi maj

                            Comment


                            • Daj nemogu da vjerujem kako ima jadnih korisnika ovdje. Nasli ste neki video Runija od prije 4-5 godina dok se jos upoznavao sa pravim svjetom fudbala i nazivate ga prljavim igracem. Crveni karton koji je dobio od Crne Gore je posljedica privatnih problema, otac mu je bio uhapsen tako da se ispuhao na pogresnom mjestu, ne trazim opravdanje, ali...
                              Pepe je kurac od igraca, nema El klasika u kojem se ne pravi nesto pametan. Da se mene pita, dozivotna zabrana igranja fudbala bi bila odlicna kazna... sramite se!

                              Bez vredjanja forumasa, za sad samo upozorenje jer ti je prvi prekrsaj, sledeci put ban!
                              Last edited by Casiraghi; 19-01-12, 18:24.

                              Comment


                              • Originally posted by asprilja View Post
                                ali po meni Barsa igra najbolji fudbal svih vremena
                                Ne znam, meni su Milan 2002. - 2007. i Real 1997. - 2002. mocniji ali ako neko hoce na tu temu to je za opstu diskusiju pa nek nastavi tamo.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X