Announcement

Collapse
No announcement yet.

Copa del Rey i Supercopa de España

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Rossonero View Post
    Kakva sramotna igra Reala , Barsa jos jednom objasnila svaka im cast

    I kako sramotno ponasanje igraca Reala , evo jedan igrac sto ne zasluzuje da igra fudbal (Pepe).



    EDIT: Gdje su sad oni sto pisu po forumu i dive se kako Mou crta taktike , protiv Barse ocigledno slabo crta

    Ja nemam simpatije ni prema jednim ni prema drugim , al kad sam vidio vcrs kako se ponasaju igraci Reala i kakve prekrsaje prave , navijao sam da ih Barsa razbije , kao sto ce ih i razbit sljedecu tekmu.

    Meni se cini da ti ne volis Murinja iz nekih drugih razloga ;)A to su da je terorisao Milan sa Interom
    A uostalom ovo je kup,Real ih je prosle godine pobedio u finalu istog,sada ima 5 bodova vise u prvenstvu i ako osvoji titulu nece ih biti briga za ove poraze u El classicu ;)
    I zaboravio si da je Mou sa Interom eliminisao Barsu...

    A ovo za ponasanje nekoliko igraca Reala se slazem,pogotovo Pepea,stvarno sramota

    Comment


    • Iskreno,meni se utakmica Reala i Barselone zgadila,vise ne gledam kao sto sam pre gledao,kada su za Real igrali:Zidan,Ronaldo,Raul,Bekam,to su bili majstori fudbala isto vazi i za Barselonu,imaju par dobrih igraca ostale mediji guraju...

      Comment


      • Originally posted by FresHMaN91 View Post
        Ako procitas ponovo moj post videces da sam editovao 2 min kasnije, jer kad sam sam svoj post procitao shvatio sam da nesto nije u redu...
        E sad, prvo, ne vidim nikakvu razliku, cak i mislim da Real ima bolje igrace, gledajuci celokupan tim naravno... Drugo, Barsa nema nista bolju odbranu od Reala, jednostavno kad se igra odbrana i Mesi ce da je igra ako treba, veoma je specificno kad se Barsa brani, a posto se oni na utakmici brane svega 20min, onda se to tesko moze objasniti. Trece, opet ti kazem, Real da igra presing to nece biti nimalo isto kao sto to Barsa radi, smanjice oni mozda posed lopte, ali ce se otvoriti, i plus ce se istrositi u tom trcanju za otimanjem lopte, i primice 5 komada dok si trepnuo...

        Ovaj sistem je cuveni Krojf izmislio, i taj sistem je u upotrebi Barse jos od 90. ali nikad oni nisu imali igrace za to, pa cak ni kad je Ronaldinjo bio tu... Tek kad su Mesija dobili i kad je filozofija u odbrani o kojoj pricamo totalno promenjena, gde su Pujol i Abidal jedino defanzivno orijentisani igraci, i kad je Gvardiola samo postavio stvari na svoje mesto, dobili smo univerzalni fudbal... Sta mislis, sto Pike nije uspeo u Junajtedu kao stoper ?? Ovo je fudbal koji se temeljio godinama, i ako ikad pogledas B tim Barse, shvatices da oni igraju isti fudbal kao i A tim, jedina razlika je sto ovi imaju kvalitet a ovi ne jer su mladi... Zato niko ne moze igrati kao Barsa, veruj mi...
        Za tebe je ocigledno kljuc Barsine nadmoci to sto oni rade u trenutku kad imaju loptu i ta beskonacna dodavanja. Za mene je kljuc ono sto rade u trenutku kad izgube loptu. A to je - ne dozvoljavaju protivniku da poveze 3 pasa, odmah igraca koji ima loptu napadaju trojica iz Barse i ne dozvoljavaju mu "vreme" na lopti. Onda kad osvoje loptu protivnik ih ne napadne na isti nacin nego se povuce i gleda ih kako razmenjuju pasove.
        I sam si rekao da Real ima mozda cak i bolje igrace pojedinacno od Barcelone. Sta ih sprecava da igraju na isti nacin kao Barsa?
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Tony_G View Post
          Za tebe je ocigledno kljuc Barsine nadmoci to sto oni rade u trenutku kad imaju loptu i ta beskonacna dodavanja. Za mene je kljuc ono sto rade u trenutku kad izgube loptu. A to je - ne dozvoljavaju protivniku da poveze 3 pasa, odmah igraca koji ima loptu napadaju trojica iz Barse i ne dozvoljavaju mu "vreme" na lopti. Onda kad osvoje loptu protivnik ih ne napadne na isti nacin nego se povuce i gleda ih kako razmenjuju pasove.
          I sam si rekao da Real ima mozda cak i bolje igrace pojedinacno od Barcelone. Sta ih sprecava da igraju na isti nacin kao Barsa?
          Vidi mogu se sloziti da je taj presing bitan sraf njihove igre ali to je zato sto kad se osvoji lopta presingom, ne vraca se 3 minuta, strasno su tehnicki potkovani na svakoj poziciji. Plus imaju uvek 70-75 posto loptu u nogama, pa igraci imaju snage za taj presing. Pa sprecava ih da igraju ko Barsa to sto Barsin igrac uci taj sistem od 11 godine u mladjim kategorijama. To nije samo dodavanje, to je neverovatna kretnja bez lopte, razumevanje medju igracima, pregled igre, besumucno utrcavanje u liniji ofsajda, ceo jedan sistem. Da li stvarno mislis da Alonso i Lasana Diara mogu da igraju istu pas igru kao Cavi i Iniesta ? Da li mislis da Pepe kao Pike moze da ima kontrolu lopte, da zapocenje akcije i pravi visak ? Opet sve i da kupis igrace koji mogu da odmene tu pas igru, opet to nece biti to jer treba ostali neverovatno da se krecu bez lopte, da nauce te duple pasove na malom prostoru, ko mu kad odakle moze utrcati, da nauce taj njihov trougao, ne uci se to preko noci, a ni za godinu, dve, tri, zato mora drugacije da se igra protiv njih.
          Cuj prvi maj

          Comment


          • Originally posted by Tony_G View Post
            Za tebe je ocigledno kljuc Barsine nadmoci to sto oni rade u trenutku kad imaju loptu i ta beskonacna dodavanja. Za mene je kljuc ono sto rade u trenutku kad izgube loptu. A to je - ne dozvoljavaju protivniku da poveze 3 pasa, odmah igraca koji ima loptu napadaju trojica iz Barse i ne dozvoljavaju mu "vreme" na lopti. Onda kad osvoje loptu protivnik ih ne napadne na isti nacin nego se povuce i gleda ih kako razmenjuju pasove.
            I sam si rekao da Real ima mozda cak i bolje igrace pojedinacno od Barcelone. Sta ih sprecava da igraju na isti nacin kao Barsa?
            Minimum 10 godina rada sa mladjim kategorijama... Vec sam ti rekao da Barsa utemeljava ovaj fudbal 20 god, i tek posle 20 godina vidimo savsren fudbal. Uopste nije poenta u taktici, jer svi Barsini igraci igraju takav fudbal od svoje 13 god. Zato Barsa nema neku ogromnu potrebu za kupovinom igraca, samo su Aleksisa kupili i on ce se polako uvoditi u sistem.. Izuzeo sam naravno Fabregasa koji je ipak njihova skola.. Polako se uvode i Alcantara i Cuenca koji su veliki talenti, a bice ih sigurno jos.. Koga je Real izbacio u proteklih 5 godina iz svoje skole ??? I opet cak nije ni poenta u izbacivanju mladih talenata, vec u tome da te talente naucis da gaje takav stil igre od juniorskih dana, da bi kasnije, kad budu imali dovoljan kvalitet, bili prikljuceni Barsinom A timu...Zato niko ne moze igrati kao Barsa...
            sigpic

            “We have to change, from doubters, to believers, now.”
            -Jürgen Klopp

            Comment


            • Znam ja sve te takticke zmisli Barse, kretnja bez lopte, trouglovi, sve mi je to dobro poznato i bas zato tvrdim da nije potrebno 20 godina da se to dovede na visok nivo. Ipak nije u pitanju nuklearna nauka, vec igra koja je u sustini vrlo jednostavna.
              Ovo govorim iz licnog iskustva, ne bih da zvucim arogantno, ali imao sam situacije na treningu gde je cilj vezbe samo da se zadrzi lopta u posedu, igra se bez golova, igra se 3 na 3, 2 ortaka i ja smo 7 i po minuta bez prestanka drzali loptu, a da prethodno nismo proveli 20 godina u Barsinoj skoli. Inace protiv nas nisu bili neki idioti, vec igraci prakticno sitog nivoa.
              Jednostavno ne mogu da se pomirim sa ovom dominacijom Barse i sa odbijanjem da se pokusa nadigravanje s njima.
              Impossible is nothing
              sigpic

              Comment


              • Pa mislio sam da samo Barsa ima svoje idiote u ekipi, ali nevjerovatno je da Real ima jos gore. Koliko sam samo ja uspio da vidim 3 igraca Reala su se sinoc obrusila na Messia. Prvo Pepe onim svojim idiotskim potezom, pa Koentrao i svasta nesta... Rooney je na svom tviteru objavio "Pepe je idiot" a kada je Barsa dala vodeci gol objavio je i "Haha, tako ti i treba, Pepe!"
                I zasluzili ste da vas Blaugrana mlati iz tekme u tekmu!

                Comment


                • Originally posted by Tony_G View Post
                  Znam ja sve te takticke zmisli Barse, kretnja bez lopte, trouglovi, sve mi je to dobro poznato i bas zato tvrdim da nije potrebno 20 godina da se to dovede na visok nivo. Ipak nije u pitanju nuklearna nauka, vec igra koja je u sustini vrlo jednostavna.
                  Ovo govorim iz licnog iskustva, ne bih da zvucim arogantno, ali imao sam situacije na treningu gde je cilj vezbe samo da se zadrzi lopta u posedu, igra se bez golova, igra se 3 na 3, 2 ortaka i ja smo 7 i po minuta bez prestanka drzali loptu, a da prethodno nismo proveli 20 godina u Barsinoj skoli. Inace protiv nas nisu bili neki idioti, vec igraci prakticno sitog nivoa.
                  Jednostavno ne mogu da se pomirim sa ovom dominacijom Barse i sa odbijanjem da se pokusa nadigravanje s njima.
                  Impossible is nothing
                  "Football is simple. But the hardest thing is to play football in a simple way." Johan Cruyff

                  Normalno da postoji nacin da se pobedi Barsa, to je Murinjo sa Interom vec dokazao, uvek postoji nacin, ali me niko ne moze ubediti da neki tim za 2-3 godine moze nauciti stil igre koji Barsa gaji godinama, jednostavno je nemoguce... I nemoj ko boga te molim da poredis tebe i ortake i mali fudbal sa profesionalcima, neozbiljno je...
                  sigpic

                  “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                  -Jürgen Klopp

                  Comment


                  • Murinjo je hrabro krenuo prosli derbi i nadigravao se sa njima, Real je stvarao sanse ali su se ispromasivali. Ista prica i sa Super Kupom gde kad se sagleda, bili su bolji u dvomecu, u ligaskom klasiku egal. Juce je Murinjo zamislio nesto za ovaj dvomec, taktika je fino krenula ali su psihicki nestabilni zbog svih tih poraza, posebno ovih poslednjih gde su stvarno dobro igrali i nadigravali se sa njima. Tu su totalno pali ali da je Barsa jaca, ne bih rekao kad pogledam onaj one-touch fudbal koji Real igra ove sezone koji je svakako mnogo lepsi za gledanje od ovog vrtenja i stekanja lopte. Nabila im je Barsa komplekse kojih ne mogu da se rese, za sada. Cenim da na kraju uzimaju duplu a kup da ide Barsi, tesko da mogu nesto da urade i okrenu ovo.
                    sigpic

                    Comment


                    • Tu su totalno pali, ali da je Barsa jaca, ne bih rekao kad pogledam onaj one-touch fudbal koji Real igra ove sezone koji je svakako mnogo lepsi za gledanje od ovog vrtenja i stekanja lopte.
                      Nemoj se zavaravati Nash, pa protiv koga su igrali taj one-touch fudbal, protiv Betisa, Osasune ??? Ne moze Real biti bolji od Barse ni u ludilu u ovom trenutku... Lep je to fudbal, ali meni ova Barsina igra je nesto fascinantno... Normalno ukusi su razliciti. Real ce osvojiti ligu samo ako Barsa kiksne na tekmama koje mora dobijati, jer se uvek zajebavaju na takvim tekmama, jer ipak ne vidim nacin da Real dobije bilo koji El Classico u ovoj godini... A LS ce ipak biti vrlo zanimljiv ove godine...
                      sigpic

                      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                      -Jürgen Klopp

                      Comment


                      • Originally posted by FresHMaN91 View Post
                        Nemoj se zavaravati Nash, pa protiv koga su igrali taj one-touch fudbal, protiv Betisa, Osasune ??? Ne moze Real biti bolji od Barse ni u ludilu u ovom trenutku... Lep je to fudbal, ali meni ova Barsina igra je nesto fascinantno... Normalno ukusi su razliciti. Real ce osvojiti ligu samo ako Barsa kiksne na tekmama koje mora dobijati, jer se uvek zajebavaju na takvim tekmama, jer ipak ne vidim nacin da Real dobije bilo koji El Classico u ovoj godini... A LS ce ipak biti vrlo zanimljiv ove godine...
                        Igrali su ga i u proslom klasiku, igrali su ga u Super Kupu ali promasili su dosta sansi, pa u LS, protiv Valensije u gostima i ostalih jacih ekipa iz Spanije. Barsa jeste uigranija ali i Murinjo je sve slozio samo sto je problem psiha i to samo u El Klasiku. A ni ta Barsa nije toliko superiorna niti bi tako izgledali da nema UEFE. Nepobedivih nema a ovo mlacenje lopte ne znam kome moze da izgleda lepse od igranja iz prve i resavanja akcije u 3-4 pasa. Milan ih je na primer nadigrao ali sta vredi kad u ta 2 meca su im dali 3 neregularna gola od 5 i sta onda protivnik da radi. Superiornih i nepobedivih nema. Svaka njima cast na svemu ostvarenom u poslednje vreme ali ovakvo velicanje i dizanje u nebesa je smesno. Kad citam neke postove imam osecaj da im pored Mesija igraju i Maradona i Zidan i Ronaldo i Van Basten i ovaj i onaj.
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by S-Nash View Post
                          Igrali su ga i u proslom klasiku, igrali su ga u Super Kupu ali promasili su dosta sansi, pa u LS, protiv Valensije u gostima i ostalih jacih ekipa iz Spanije. Barsa jeste uigranija ali i Murinjo je sve slozio samo sto je problem psiha i to samo u El Klasiku. A ni ta Barsa nije toliko superiorna niti bi tako izgledali da nema UEFE. Nepobedivih nema a ovo mlacenje lopte ne znam kome moze da izgleda lepse od igranja iz prve i resavanja akcije u 3-4 pasa. Milan ih je na primer nadigrao ali sta vredi kad u ta 2 meca su im dali 3 neregularna gola od 5 i sta onda protivnik da radi. Superiornih i nepobedivih nema. Svaka njima cast na svemu ostvarenom u poslednje vreme ali ovakvo velicanje i dizanje u nebesa je smesno. Kad citam neke postove imam osecaj da im pored Mesija igraju i Maradona i Zidan i Ronaldo i Van Basten i ovaj i onaj.
                          Pa najvecima uvek pomazu sudije, sta je tu cudno leba ti ?? To je uvek bila odlika najvecih sportista, sta mislis da Jordanu nisu pomagali kad je on harao ??? Nadmocni su i verovatno su najjaci tim u istoriji ove igre, a to ce se potvrditi ako osvoje ove godine LS, jer nijedan tim nije zaredom osvojio ovo takmicenje od kako se ono zove LS... Meni je upravo to smesno kad neko kaze da im sudije pomazu, to je samo glup izgovor za neke koji ne zele da priznaju da je Barsa najjaca na svetu... Poenta je da oni nemaju sve najbolje igrace na svetu, vec da imaju najbolji tim i igru...
                          sigpic

                          “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                          -Jürgen Klopp

                          Comment


                          • Originally posted by FresHMaN91 View Post
                            Pa najvecima uvek pomazu sudije, sta je tu cudno leba ti ?? To je uvek bila odlika najvecih sportista, sta mislis da Jordanu nisu pomagali kad je on harao ??? Nadmocni su i verovatno su najjaci tim u istoriji ove igre, a to ce se potvrditi ako osvoje ove godine LS, jer nijedan tim nije zaredom osvojio ovo takmicenje od kako se ono zove LS... Meni je upravo to smesno kad neko kaze da im sudije pomazu, to je samo glup izgovor za neke koji ne zele da priznaju da je Barsa najjaca na svetu... Poenta je da oni nemaju sve najbolje igrace na svetu, vec da imaju najbolji tim i igru...
                            Neka su oni najjaci, ali ja preko nekih stvari nikada necu niti mogu preci!
                            Takođe, ovde se uvodi i jedan divan kriterijum pomoću koga prosuđujemo je li žurka prestižna, dakle ona je “obično prestižna ako se neko od poznatih pojavi bar na pet minuta”. Zahvaljujući upravo ovom genijalnom kriterijumu, ako na primer na žurku upadne Manda, uđe u klonju, iskenja se i ode kući (pod pretpostavkom da mu za to treba više od 5 minuta), može se zaključiti da je ta žurka prestižna. Lepo je znati.

                            Comment


                            • Originally posted by FresHMaN91 View Post
                              Pa najvecima uvek pomazu sudije, sta je tu cudno leba ti ?? To je uvek bila odlika najvecih sportista, sta mislis da Jordanu nisu pomagali kad je on harao ??? Nadmocni su i verovatno su najjaci tim u istoriji ove igre, a to ce se potvrditi ako osvoje ove godine LS, jer nijedan tim nije zaredom osvojio ovo takmicenje od kako se ono zove LS... Meni je upravo to smesno kad neko kaze da im sudije pomazu, to je samo glup izgovor za neke koji ne zele da priznaju da je Barsa najjaca na svetu... Poenta je da oni nemaju sve najbolje igrace na svetu, vec da imaju najbolji tim i igru...
                              Pomagale su uvek najvecima ali uglavnom malo kad se gledaju svi sportovi, a ovo sto oni rade zadnjih 5-6 godina je sramota za fudbal. Rekao sam, svaka njima cast na svemu i na tom sistemu ali toliko superiorni nisu. A to da je smesno da im sudije pomazu, imas ponisten cist gol Seve 2006. pa u finalu navlacenje 90 minuta, protiv Celsija u osmini finala takodje, protiv Liverpula 2007. su ih toliko stitile nisu ovi smeli da im pridju, ne znam ni kako prodjosmo. Pa su tu 4 penala protiv Celsija, smesan crveni Moti protiv Intera, smesan crveni Van Persiju prosle sezone, Pepe nije takao Alvesa i dobio je crveni to se jasno videlo na snimku ali ajde ostro je isao, ponisten cist gol u revansu polufinala zbog nepostojeceg faula u napadu. Pa ove sezone 3 neregularna gola Milanu, one smejurije protiv Sevilje i Bilbaoa kad su bili nemocni i jos dosta toga tokom ovih godina. Ok je da sudije grese jer su ljudi ali kako to bas stalno u njihovu korist? Odlican tim koji UEFA cini superiornim. Najbolji su oni i Real, Real mi sad i mocnije izgleda kad se gleda kontinuitet ali to mora protiv Barse da potvrdi.
                              sigpic

                              Comment


                              • Ne bi Real i Barselona bili toliko jaki u odnosu na konkurenciju da im banke ne oprastaju dugove i da u upravama ostalih klubova sede pametniji ljudi a ne gluperde...to se odnosi na klubove iz Spanije...

                                Comment

                                Working...
                                X