Announcement

Collapse
No announcement yet.

Copa del Rey i Supercopa de España

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by AK47 View Post
    Bolja ekipa je Barcelona i to stoji,jbg sve su pokazali na terenu,Puyol je car za mene uvijek bio i koliko god da ih ne podnosim to za njega ne vazi,gospodin covjek

    Nadam se samo da ce Mourinho da prestane sa izmisljanjem tople vode...
    Pa kolko god da svi slave Mourinha kao takticara nad takticarima, ovo veceras je bilo smesno. Razlika u kvalitetu izmedju igraca Barse i Reala i nije tako velika kolika je razlika u timskoj igri. Zao mi je sto Mourinho ne pokusa sa istim presingom kakav forsira Guardiola. Ovo povlacenje mi deluje kao da ne veruje u svoj tim. A ima paklenu ekipu, kad bi se rastracali po terenu kao sto to radi Barsa mozda bismo i gledali najveci derbi na svetu, ovako samo najveci cirkus...
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Tony_G View Post
      Zao mi je sto Mourinho ne pokusa sa istim presingom kakav forsira Guardiola. Ovo povlacenje mi deluje kao da ne veruje u svoj tim. A ima paklenu ekipu, kad bi se rastracali po terenu kao sto to radi Barsa mozda bismo i gledali najveci derbi na svetu, ovako samo najveci cirkus...
      Kako ne shvatas da Barsa ne igra nikakav presing, to je jednostavno kako je Krojf to nazvao, "totalni fudbal"... A Real ni u najludjim snovima ne moze igrati Barsinu igru... Jos bi se i gore zavrsilo po njih da su igrali presing i napadacki, mozda bi dali jedan gol, ali bi primili jos 3 komada sigurno...
      sigpic

      “We have to change, from doubters, to believers, now.”
      -Jürgen Klopp

      Comment


      • Originally posted by FresHMaN91 View Post
        Kako ne shvatas da Barsa ne igra nikakav presing, to je jednostavno kako je Krojf to nazvao, "totalni fudbal"... A Real ni u najludjim snovima ne moze igrati Barsinu igru... Jos bi se i gore zavrsilo po njih da su igrali presing i napadacki, mozda bi dali jedan gol, ali bi primili jos 3 komada sigurno...
        Nazovi to kako hoces, cinjenica je da Barsa u roku od jedne sekunde okruzuje sa 3 igraca protivnika koji prima loptu. Ako to nije presing onda nznm sta je. Upravo zbog toga oni non stop pobedjuju.
        sigpic

        Comment


        • Preslikana utakmica iz prvenstva.Tesko se moze ko nositi sa ovakvom Barcelonom,krecu se nevjerovatno ko god primi loptu sam je i ima izbor kojem igracu da doda.

          A Pepe moze biti jos triput bolj igrac,ali nije ovo sport za njega.Ima raznih borilackih vjestina pa nek se tu okusa.On je za mene trebao biti iskljucen iz fudbala kad je udarao onog igraca dok je lezao na travi,samo bruka sebe i klub.
          TEBI MOJ MANDO, TEBI MOJE SRCE PRIPADA, DRUGE ADMINE LJUBIM LAZNO VOLJETI IH NECU NECU NIKADA!!!

          "There are only two sides in Liverpool. Liverpool and Liverpool reserves." - Bill Shankly

          LFC:18+5=THE GREATEST

          Comment


          • Pepe u svom stilu

            Mozda da proba da nastavi karijeru u UFC-U ili K1 , a da se okani fudbala.



            Last edited by Rossonero; 18-01-12, 23:58.

            Comment


            • Originally posted by Tony_G View Post
              Nazovi to kako hoces, cinjenica je da Barsa u roku od jedne sekunde okruzuje sa 3 igraca protivnika koji prima loptu. Ako to nije presing onda nznm sta je. Upravo zbog toga oni non stop pobedjuju.
              Da ali oni to urade deset puta u utakmici, zato sto nemaju potrebe igrati odbranu jer im je posed lopte na svakoj tekmi preko 70%... Izmore protivnika stalnim i preciznim dodavanjima, i onda zavrsni pas, BOOM, gol... A protivnik i kad ima loptu u posedu, ne zna sta ce s njom, jer cim je izgube nece je dobiti natrag dugo vremena kao Real vcrs koji je imao dve dobre sanse... Jednostavno totalni fudbal, gde je svaki igrac, i odbrana i vezni red i napad... Kao sto si video odbrambeni igraci su danas dali gol.
              sigpic

              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
              -Jürgen Klopp

              Comment


              • Davno sam ja rekao da je kao igrac odlican , ali je jednostavno bolestan u glavi .. Mislim da bi i igraci Reala mogli da se pobune protiv njega nakon ovoga sto je veceras uradio , u svakom slucaju bit ce zanimljivo vidjeti sta ce se desavati u narednom periodu .
                https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

                Comment


                • Ma Pepe je idiJot kakvog nema, dobar fudbaler, ali ogroman problem s mozgom.. Kad pogledam ovaj video gde je ubio ovog igraca, a ovog drugog u facu zabo, stravican prizor... Kazna ga ocekuje zbog ovog gazenja Mesija, to je sigurno...
                  sigpic

                  “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                  -Jürgen Klopp

                  Comment


                  • Izgleda da Real nece nikada dobiti ovu Barsu. Samo mi je zao Murinja, ali nadam se da ce osvojiti Primeru bez obzira na El klasiko. U oba gola Barse, Real je ispao lagano, nevjerovatno. Zapravo, uvjek na istu foru Barsa ih zajebe, svaku utakmicu ista fora a nikako da svate. Ocigledno je da je tu falio i Di Maria, trebao je neko da proigrava, ali jbg sta sad. Pujol i Abidal su strijelci na Bernabeu, ooj Valjda ih nece potresti ovaj poraz i vjerovatno ispadanje iz kupa pa da to utice na ligu.

                    Comment


                    • Originally posted by FresHMaN91 View Post
                      Da ali oni to urade deset puta u utakmici, zato sto nemaju potrebe igrati odbranu jer im je posed lopte na svakoj tekmi preko 70%... Izmore protivnika stalnim i preciznim dodavanjima, i onda zavrsni pas, BOOM, gol... A protivnik i kad ima loptu u posedu, ne zna sta ce s njom, jer cim je izgube nece je dobiti natrag dugo vremena kao Real vcrs koji je imao dve dobre sanse... Jednostavno totalni fudbal, gde je svaki igrac, i odbrana i vezni red i napad... Kao sto si video odbrambeni igraci su danas dali gol.
                      Pa stoperi stalno daju golove iz kornera, to nije posledica totalnog fudbala, mada naravno to nije bila poenta.
                      A moja poenta je ta da taj veliki posed lopte dolazi kao posledica presinga. Mozda kad bi i protivnik pokusao isti presing ne bismo gledali beskonacna dodavanja Barse, vec napade u 5/6 poteza od strane obe ekipe. A ne vidim zbog cega bi bila zagarantovana pobeda Barse u tom slucaju. Ako Ozil, Di Maria, Ronaldo itd. ne mogu da organizuju "jednopotezni" napad onda nznm ko moze.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Tony_G View Post
                        Pa stoperi stalno daju golove iz kornera, to nije posledica totalnog fudbala, mada naravno to nije bila poenta.
                        A moja poenta je ta da taj veliki posed lopte dolazi kao posledica presinga. Mozda kad bi i protivnik pokusao isti presing ne bismo gledali beskonacna dodavanja Barse, vec napade u 5/6 poteza od strane obe ekipe. A ne vidim zbog cega bi bila zagarantovana pobeda Barse u tom slucaju. Ako Ozil, Di Maria, Ronaldo itd. ne mogu da organizuju "jednopotezni" napad onda nznm ko moze.
                        Moras da shvatis da Barsa cim uzme loptu nema teorije da je izgubi dok ne sutne na gol ili ako se ne dogodi neki faul.. To je toliko precizna pas igra, disciplina ogromna, jednostavno, nemoguce je bilo kako igrati protiv njih... Tim i nije u poziciji da igra presing jer ne moze zbog strasne pas igre Barse, pa ne moze ni da je tako lako oduzme... Da ne pricamo da je high presing moguce igrati 50min max na utakmici, jer posle toga igraci nmg ni da potrce a kamoli da daju gol... Zato ova Barsina igra ne mozete biti presing, moze samo da bude jaka odbrana i to na igracu sa loptom.. Kazem ti da je Real igrao presing opet ne bi nista postigli i verovatno bi izgubili sa vecom gol razlikom... Mourinho je uspeo da nadmudri Barsu samo u finalu kupa, kad je igrao bunker, sa ogromnim brojem faulova i na kontra-napade. I jedva su ih dobili, i to je verovatno jedan od najboljih nacina da se dobije Barsa..
                        Last edited by Freshman; 19-01-12, 00:18.
                        sigpic

                        “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                        -Jürgen Klopp

                        Comment


                        • Originally posted by FresHMaN91 View Post
                          Moras da shvatis da Barsa cim uzme loptu nema teorije da je izgubi dok ne sutne na gol ili ako se ne dogodi neki faul.. To je toliko precizna pas igra, disciplina ogromna, jednostavno, nemoguce je bilo kako igrati protiv njih... Tim i nije u poziciji da igra presing jer ne moze kad nema loptu, a ne moze ni da je tako lako oduzme... Da ne pricamo da je high presing moguce igrati 50min max na utakmici, jer posle toga igraci nmg ni da potrce a kamoli da daju gol... Zato ova Barsina igra ne mozete biti presing, moze samo da bude jaka odbrana i to na igracu sa loptom.. Kazem ti da je Real igrao presing opet ne bi nista postigli i verovatno bi izgubili sa vecom gol razlikom... Mourinho je uspeo da nadmudri Barsu samo u finalu kupa, kad je igrao bunker, sa ogromnim brojem faulova i na kontra-napade. I jedva su ih dobili, i to je verovatno jedan od najboljih nacina da se dobije Barsa..
                          E nemam opciju za boldovanje, otisao mi u kurac ovaj forum, pa ne mogu da ti pocrnim ovaj deo "tim i nije u poziciji da igra presing jer ne moze kad nema loptu".
                          Hmm, pa presing se igra kad protivnik ima loptu.
                          Dok god ekipe izlaze sa stavom "protiv Barse se ne moze" ni nece se moci. Kad nekome klikne u glavi i pokusa nesto novo mozda se i promeni situacija.
                          Reci mi ovo, da li vidis neku specijalnu razliku kad poredis pojedinacno igrace Reala i Barse? Ja ne vidim, i zbog toga ne razumem zasto Real ne moze da igra na nacin na koji to radi Barsa.
                          Cini mi se da se vrtimo u prazno u ovoj raspravi. Naravno da Barsa ne igra presing 90min, s obzirom da 60min provede sa loptom u posedu. Ali kako ta lopta stalno zavrsava kod njih u posedu? Ne pada im s neba, nego je osvajaju jakim presingom i onda nastupaju ta beskonacna dodavanja. Ako bi protivnik vrsio isti presing u trenutku kad Barsa osvoji loptu sigurno je ne bi zadrzavali tako dugo, vec bi bio mnogo izjednaceniji posed i onda bi se ubrzala igra i svela na one-touch fudbal.
                          Nznm zasto je ovo toliko nezamislivo, pogotovo u slucaju kad su igraci slicnih tehnickih mogucnosti. Ne pricam o tome da neka ekipa sa dna tabele igra na ovaj nacin protiv Barse. Naravno da to ne bi proslo.
                          sigpic

                          Comment


                          • Pepe je odavno zasluzio da mu bude zabranjeno da igra fudbal i da ga posalju u MMA, lepo u kavez, pa nek se siba sa ljudima koji su tu zbog toga. Previse mu fali u glavi da bi on jednostavno smeo da bude na terenu.

                            Comment


                            • Originally posted by Tony_G View Post
                              E nemam opciju za boldovanje, otisao mi u kurac ovaj forum, pa ne mogu da ti pocrnim ovaj deo "tim i nije u poziciji da igra presing jer ne moze kad nema loptu".
                              Hmm, pa presing se igra kad protivnik ima loptu.
                              Dok god ekipe izlaze sa stavom "protiv Barse se ne moze" ni nece se moci. Kad nekome klikne u glavi i pokusa nesto novo mozda se i promeni situacija.
                              Reci mi ovo, da li vidis neku specijalnu razliku kad poredis pojedinacno igrace Reala i Barse? Ja ne vidim, i zbog toga ne razumem zasto Real ne moze da igra na nacin na koji to radi Barsa.
                              Cini mi se da se vrtimo u prazno u ovoj raspravi. Naravno da Barsa ne igra presing 90min, s obzirom da 60min provede sa loptom u posedu. Ali kako ta lopta stalno zavrsava kod njih u posedu? Ne pada im s neba, nego je osvajaju jakim presingom i onda nastupaju ta beskonacna dodavanja. Ako bi protivnik vrsio isti presing u trenutku kad Barsa osvoji loptu sigurno je ne bi zadrzavali tako dugo, vec bi bio mnogo izjednaceniji posed i onda bi se ubrzala igra i svela na one-touch fudbal.
                              Nznm zasto je ovo toliko nezamislivo, pogotovo u slucaju kad su igraci slicnih tehnickih mogucnosti. Ne pricam o tome da neka ekipa sa dna tabele igra na ovaj nacin protiv Barse. Naravno da to ne bi proslo.
                              Ako procitas ponovo moj post videces da sam editovao 2 min kasnije, jer kad sam sam svoj post procitao shvatio sam da nesto nije u redu...
                              E sad, prvo, ne vidim nikakvu razliku, cak i mislim da Real ima bolje igrace, gledajuci celokupan tim naravno... Drugo, Barsa nema nista bolju odbranu od Reala, jednostavno kad se igra odbrana i Mesi ce da je igra ako treba, veoma je specificno kad se Barsa brani, a posto se oni na utakmici brane svega 20min, onda se to tesko moze objasniti. Trece, opet ti kazem, Real da igra presing to nece biti nimalo isto kao sto to Barsa radi, smanjice oni mozda posed lopte, ali ce se otvoriti, i plus ce se istrositi u tom trcanju za otimanjem lopte, i primice 5 komada dok si trepnuo...

                              Ovaj sistem je cuveni Krojf izmislio, i taj sistem je u upotrebi Barse jos od 90. ali nikad oni nisu imali igrace za to, pa cak ni kad je Ronaldinjo bio tu... Tek kad su Mesija dobili i kad je filozofija u odbrani o kojoj pricamo totalno promenjena, gde su Pujol i Abidal jedino defanzivno orijentisani igraci, i kad je Gvardiola samo postavio stvari na svoje mesto, dobili smo univerzalni fudbal... Sta mislis, sto Pike nije uspeo u Junajtedu kao stoper ?? Ovo je fudbal koji se temeljio godinama, i ako ikad pogledas B tim Barse, shvatices da oni igraju isti fudbal kao i A tim, jedina razlika je sto ovi imaju kvalitet a ovi ne jer su mladi... Zato niko ne moze igrati kao Barsa, veruj mi...
                              sigpic

                              “We have to change, from doubters, to believers, now.”
                              -Jürgen Klopp

                              Comment


                              • Nek se Mou sjeti taktike koju je koristio 2010 dok je bio u Interu i pobjedit ce Barsu

                                Comment

                                Working...
                                X