Announcement

Collapse
No announcement yet.

Manchester City

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nigerijac Kelechi Ineanacho potpisao za Lester, radi se o sumi od 25 mil funti, do sada najveca letnja prodaja od strane M. City, stavljena je opcija da se moze otkupiti za 50 mil funti. Jeste da je bio zlata vredan dzoker, ali od povratka nema nista.

    Comment


    • tim.jpg

      I dalje su tu Foden, Diaz[koji je danas napunio 18 god] i Zinchenko[koga Napoli zeli da kupi-ali, kao svaki italijani-prvo pozajmica, a onda i otkup]. Izostavljeni su Nasri[koji navodno odlazi u Nicu], Bony, Delph, Fernando[koji nikako da zavrsi aranzman sa turcima-licni uslovi mu ne odgovaraju].

      Benjamin Mendy je i dalje povredjen. Misic je u pitanju. Pa, posto je explozivan igrac, ide se oprezno za njegovom povredom. Nece igrati ni u prvom kolu PL. Ilkay Gundogan i za njega isto vazi. Ide se sporo sa povratkom na teren. Mislim da je on predvidjen za zadnjeg veznog, pre Fernandinha i Yaya Toure-a.
      Sta ce na spisku Mangala…
      Jadon Sancho, odbio da trenira, ako ode cena je 4 mil. funti, Arsenal i Totenhem ga zele kupiti. Steta za njegov odlazak.
      Bernardo Silva i njegova prva utakmica, on ce se boriti za jedno od dva mesta ofanzivnih veznih izmedju Kevin de Bruyne-a i Davida Silve. Moze i po potrebi da bude krilo, ako se igra sa centralnim napadacem i dva krila.
      Moj utisak je da Alexis Sanchez ostaje u Arsenalu. Novinari samo naduvavaju celu pricu.

      Comment


      • Vidjeh da je neki od engleskih klubova zainteresovan za Martineza iz Sosijedada, pretpostavlja se da je Siti u pitanju. Klauzula smijesnih 30 miliona evra.

        Comment


        • Interesantno je da u poslednjih 4 konferencija za stampu, novinari Pepa nisu pitali za Martineza, a pitali su ga bukvalno svasta. Mozda zeli da Danila ubaci u sistem 3, kada se Kompani povredi, a deluje prosto da je neminovno da se povredi, i onda bi zadnja petorka bila… Kyle Walker, Danilo, John Stones, Otamendi i Mendy. Informacija koja postoji da je Pep Martineza ‘trazio’ dok je bio u Barseloni, za sada ostaju samo glasine da ce biti kupljen… iako, procitah da ga Barsa sada trazi, ali, naravno sa manjom otkupnom cenom.
          Nica je demantovala da je trazila Nasrija, on nije otputovao na Island, navodno zbog blagog problema sa vratom.
          A, ni Bravo nije bio medju putnicima.
          Polemika se vodi da li Gundogan moze sezonu da izgura bez povreda… ako ne, onda se za sledecu sezonu trazi zadnji vezni po ukusu Pepa.
          Yaya Toure i Fernadinho odlaze sa sledecom sezonom u proslost.
          Douglas Luiz[19g] je kupljen za to mesto od Vaska de Game, poslat je u Spaniju, videce se da li ce da stasa u preko potrebnog zadnjeg veznog.
          Galatasaray i Fernando... napokon se dogovorili oko licnih uslova.
          West Ham - Manchester City danas u 16h.
          Last edited by C'mon City!; 11-09-17, 21:37. Reason: Greska u kuckanju

          Comment


          • Manchester City - West Ham - 3-0 - Poslednja prijateljska utakmica na Islandu odigrana. Strelci Gabriel Jesus, Aguero i Sterling.
            Dolazak Danila je pun pogodak. Prosto se vidi da je zeljan igre i dokazivanja. Brz, prodoran, ne libi se duel igre i na protivnickom delu terena, idealan za visok presing koga Pep forsira, ima sut, centarsut.
            Kyle Walker ulaskom u drugom poluvremenu totalno podbacio, srljao ili ga jednostavno nije bilo.
            Izgleda da ce Sane da bude greska sistema koji sada Pepe pokusava da stvori. On napred je u superlativu uvek, ali kada mora da odradi odbrambene zadatke, prosto ga nema ili sa zakasnjem stigne.
            Yaya Toure kao da se ‘krio’ ili primi loptu i odmah da najblizem kratkim pasom… to je onda dovodilo u nevolju Kompanija, Otamendija... da oni moraju da zapocnu akciju, zato nedostaje Gundogan koji zna skoro uvek sta ce sa loptom i da to bude ofanzivno.
            15. avgusta prijateljska utakmica Girona – Manchester City.
            Najavljeno je da ce Ilkay Gundogan tada dobiti prvu sansu posle povrede.
            Pep je rekao da prelazni rok traje do 31. avgusta, tako da moze doci jos jedno pojacanje koje nedostaje da se sve kocke poklope u njegovoj zamisli od igre.
            Last edited by C'mon City!; 15-09-17, 15:54. Reason: Greska u kuckanju

            Comment


            • E ovo kad sam video da imamo i Sitijevca bas me obradovalo,posto ne znam dal takav postoji ovde na forumu,mozda Sandugp,mada on to zbog Pepa.

              U svakom slucaju pozdrav tebi ,vidim citas pratis pises,a mene ineresuje tvoje misljenje o vasem treneru i gde svrstavas u TOP 1,2,3,4,5,6...1000,koje mesto bi mu dao od trenutnih trenera.

              A inace Siti uradio ubedljivo najbolji prelazni rok u celoj PL,mozda fali jos koji stoper da se podupla pa da ko na igrici FM...al dzabe,nece osvoji ni PL ni LS ,a svi znamo zasto

              I da savet i nisam ironican stvarno to mislim,iako nam se neki fudbalski stavovi ne poklapaju,prati Sandugp retko pravican i posten decko na forumu

              Comment


              • Originally posted by C'mon City! View Post
                Na konferenciji za stampu posle utakmice, Pep je rekao da ce primenjivati obe varijante. Znaci, i sa tri centralna... a, i klasicna postava 2 centralna i dva beka. Trenutno moje misljenje je da je bolja opcija broj jedan. Prosle sezone ma koliko su golovala davali... toliko, cak i vise su primali. Mozda je bolja ova varijanta da bude ‘kamen’ odbrana. Ali, zato ova 4 napred, dva veznjaka i dva napadaca, ima da se istrce za sve pare… posto, ovi bocni nisu neka klasicna krila… Kyle Walker i Danilo… vise igraju povuceno, pa onda kada se ukaze prilika krecu svom snagom napred.
                Inace, Kevin de Brujne svojom igrom neverovatno podseca na naseg Pixija… Sve to se moze uporediti na YT… duboke lopte, asistencije, sutevi ka golu, slobodnjaci…
                I na kraju da kazem da posle svaka dva ukliza koje napravi Kompani, prosto iscekujem njegovu povredu...On kada uklize, tu nista ne prolazi… ali, zato i on sam strada, od kolena, pa nadalje
                Pa nema logike da igra sa tri štopera i dva povučena WB, ako igra sa tri pozadi onda WB neće biti defanzivni.

                Ali ko ouopšte kod Pepa igra povučenije, pa on otera engleskog golmana br. 1 da bi doveo golmana koji zna da dribla. Malo karikiram, ali shvata se poenta.

                Comment


                • Ma igrace on za 4 pozadi sad ovo malo eksperimentise sa Danilom da vidi sta i kako moze i dok se Mendi ne oporavi,a ionako je najtanji na stoperima,Stouns,Otamendi, i Kompani koji je pitanje samo kad ce se povrediti

                  Comment


                  • Zacudo, navijam za Manchester City pre 2008, postoji jedan krucijalni razlog zasto je tako, ali ne bih o tome, onda bih se ‘ofirao’
                    Protiv jacih [Celzi,Totenhem, Junajted i Liverpul... Arsenal ne racunam u jace protivnike], to vazi i za LS jer sam siguran da ce biti u grupi sa Real Madridom [po obicaju ako nije Barselona, onda mora Real, eventualno Bajern], protivnika u PL ce igrati sa 3 zadnja, dok ce sa slabijima igrati standardno sa 4 u liniji.
                    Prva utakmica u subotu je gostujuca i ona ce se igrati sa 3 zadnja, iako je protivnik slabiji. Vec sledeca kod kuce ce biti sa standarnih 4.
                    Igrace se uvek sa jednim zadnjim veznim. Za to mesto je projektovan Gundogan, zamene su Yaya Toure i Fernandinho.
                    Guardiola na tom mestu voli da ima kreativca, ne neko drvo poput Fernanda. Toga se drzao i u Barseloni, a, i u Bajernu. Sto se tice njega, najvise mi se svidja sto se odrekao tika-taka taktike. Sto znaci da radi na sebi, nije toliko zadrt da ide protiv logike da to moze da prodje u PL. Uz to tim uvek igra napadacki, fajterski...cak pokusava da smanji posed lopte da bi se oslonio i na ubitacno oruzje... kontre, jer napred bas ima trkace, Leroy Sane, Sterling… pa i Kevin de Bruyne izuzetno zna da istrci kontru sa sve loptom ili u driblingu. Meni je Pep ok za tim kao trener jer je ‘brend’ poznat u svetu fudbala, pa i sire, tako da zahvaljajuci njemu dolaze neki igraci koji sigurno ne bi tek tako dosli. Smatram da nije bas u vrhu trenerske elite. Ali, ponavljam, nije zadrt, tvrdoglav radi na sebi, spreman je za razne experimente. Juce je bio uzivo otvoren trening na oficijalnoj fejsbuk stranici, uz upoznavanje novih igraca sa navijacima, tu se moglo videti koliko je Pep predan radu na treninzima, koliko je puta zaustavio akcije igraca, onda odvojio nekog od igraca i par minuta mu uz izrazenu gestikulaciju objasnjavao gde gresi, kako da se postavi i slicno, kroz to su prosli Sterling i Kyle Walker [Engleske zvezde skupo placene], bas im nije bilo svejedno dok su ga slusali
                    Znaci, u subotu sa 5 pozadi [dobro, sa dva izrazito ofanzivna beka], Yaya Ture ispred, ofanzivna sredina David Silva i Kevin de Bruyne, plus dva napadaca Aguero i Gabriel Jesus.
                    Jos jedan igrac ce sigurno stici do 31.avgusta.
                    Hart je legenda kluba, ali previse je kiks golova primio na velikim utakmicama, najcesce u LS.
                    Ederson se fantasticno uklopio [u odnosu na Brava prosle sezone], ono sto je odbranio u ove 4 test utkamice je fijuuu
                    Jos jedna mala opaska sto se tice Edersona… lik deluje dzemkasto, tromo… a, i veliki je, uz njegove ogromne butine i zadnjicu, pomislis da on nema reflekse, kad, ono
                    Last edited by C'mon City!; 11-09-17, 21:52. Reason: Greska u kuckanju

                    Comment


                    • Ja sam navijac, nisam preletac, pa i da nista ne ne osvoje, ostajem navijac svetloplave boje. Bitno je po meni da se igra napadacki, ofanzivno, da budu lepe akcije, pa ko je bolji, nek pobedi.

                      Kada sam uzivo preziveo Viskovica i prenos onih legendarnih poslednjih 2 i po min… Dzeko… Aguero… Titula posle 44 godine cekanja... faca Sir Fergusona kada je skapirao da je izgubio titulu, sta dalje reci

                      A, i fotka sve kaze... Dzeko pokazuje sesticu... a, Kolarov na ledjima njegovim 1-6 u gostima protiv Junajteda
                      Last edited by C'mon City!; 11-09-17, 21:58. Reason: Greska u kuckanju

                      Comment


                      • Opa fino,meni je drago sto imamo Gradjana ovde,a vidim upoznat si sa materijom nadam se da ces se zadrzati i da necete osvojiti ni PL ni LS a sto se mene tice igrajte najlepsi fudbal,meni je rezultat najbitniji...videcemo imate ubedljivo najbolji prelazni rok u PL,sto nije opravdanje ako uzmete PL,(ovo kazem zbog Sandugp) i meni ne smeta da i sto kesirate toliko,ni sa tim necu da se pravdam i cestitacu ako uzmete jedno od ova 2,tebi kao navijacu Sitija i svima koji vole za mene trenersku prevaru...
                        Last edited by 61563; 06-08-17, 12:25.

                        Comment


                        • John Stones vidi se da ne zna, ali se vidi i da se napinje da nesto nauci. Neznanje i napinjanje mozda nesto pozitivno izrode [plus je Englez koji igra za svoj nacionalni tim i pride je mlad]. Mozda Pep uspe da ga 'izbrusi', ne u zlato, bar u srebro.
                          Nicolas Otamendi cisto igra na snagu, iako nije visok, jako je skocan u igri, plus uklizava kao lud po pravilu kada je 'gusto', borben i bar pravi drustvo Agueru jer je jedini od Arentinaca koji je ostao, a i igra za njihovu nacionalnu selekciju, pa moze da prenosi Agueru koji vise ne igra za nacionalni tim, kako je tamo sada, zato su valjda uvek zajedno na treninzima [poslednja informacija od nedelje je da ce Aguero biti vracen u nacionalni tim].
                          Kapiten Kompani je najbolji tu od svih, ali se vidi, da se jedna doza nesigurnosti oseca kod njega prilkom svakog poteza da on zapocne akciju… da on otetu loptu posalje dalje napred. Nadam se da ce ga povrede omanuti, pa ce samim tim i samopouzdanje doci, ako ne, ovo mu je poslednja sezona, ubedjen sam da ce doci do razlaza i da ce se sledeceg leta traziti neka mega zvezda da pokrije njegovo mesto... iako je kapiten, odlazak ce biti neminovan.
                          Suma sumarum je da sva trojica imaju problem da zapocnu akciju, da proslede loptu ka dalje... prosto, kao da je pod tremom salju do svojih saigraca napred. Naravno, ne u svakoj prilici da se to desava… ali, je veci procenat da dodaju ‘tvrdu’ loptu, nego loptu koju ofanzivni vezni ili napadaci mogu da iskoriste za dalju kvalitetnu upotrebu.
                          Last edited by C'mon City!; 02-09-17, 16:21. Reason: Greska do O.S.

                          Comment


                          • Pep je pod brojem jedan zatrazio da se podmladi ekipa, to je uslov uslova bio. Tim je dostigao svoj maximum, osvojili su dve titule, i da ne nabrajam jos koje Engleske kupove su osvojili. Jednostavno su se istrosli.
                            Stigle su i godine, izgubilo se na brzini... Kolarov, Zabaleta, Sanja, Klisi... da ne redjam dalje.

                            Brahim Diaz sa 18g., tek napunjenih i Phil Foden sa 17g., prosto su explodirali, neverovatno jaki na lopti za svoje godine. Pep ce ih prekomandovati u prvi tim.
                            Patrick Roberts [Englez-20g] je 'isecen', da li od treme, da li od htenja da se posto-poto dokaze, te ne moze da se vidi na probnim utakmicama njegov raskosan talenat [na kraju zavrsio u Seltiku na jos jednoj pozajmici-Skoti ponudili 8 mil.funti, M.City je odbio prodaju]
                            Ukrajinac Oleksandr Zinchenko je dobar na trenizima, ali nikako da to konkretno pretoci na pripremnim utakmicama, sve ce biti da ce ga Napoli kupiti za male pare, steta. [Na kraju je ostao u Manchester City da kroz drugi tim se dokaze i pokaze]
                            Samir Nasri ce tesko biti prodat zbog njegove plate… te ce sledece dve sezone on tu negde nalaziti, ni na nebu, ni na zemlji... pozajmica-klupa-tribine [uz placanje bar pola plate na toj pozajmici, ako ne i vise]. Na kraju je srecom ispao fer prema klubu i otisao u Tursku odrekavsi se miliona funti.
                            Mangala je tek problem, ko ce njega da kupi, jedino se do sada javio Spartak iz Moskve, ali on je licno odbio da predje tamo. I na pozajmicu da ode, bice pola para daje M.City, pola taj X klub. Krajnje lose po M. City.
                            Wilfried Bony ce biti sigurno prodat, on nije zaboravio da igra i da daje golove, ali je ‘sidras’, to nikako ne ide sa planom koga Pep Ima u glavi za napadace. Svonsi je nudio 10 mil funti, M. City pak trazi 13 mil. funti, sto znaci da je dogovor blizu.
                            Fabian Delph, neverovatno je brz na treninzima, zilav i voljan da sve odradi po zadatku, i srecom sto je Englez, zato ce se lako prodati, mislim da cim neka ekipa startuje lose u prva dva kola, eto njega u sastavu tog tima [spominje se Stouk kao potencijalni kupac]
                            Belgijanac Jason Denayer, talenat koji nije za M. City… tesko da ce biti prodat [navodno Galatasaraj ga trazi, ali Turci, kao Turci, previse laznih vesti kod njih]. Na kraju zavrsio u Galati na pozajmici od pola mil. funti.
                            zatim mladi Nigerijac-Englez Tosin Adarabioyo, nista narocito, inertan, flegma, prednost njegova je visina, ne znam sto ga toliko dizu u zvezde.
                            i kao poslednji, desni mladi bek... crnac, satiran, ne znam kako se zove [ili bolje receno, mrzelo me je da pamtim njegovo ime], on je tek promasaj, nesiguran i sav pogubljen, ovo je preveliki klub za njega.

                            70 mil. je ovog leta zaradjeno na prodaji igraca… predvidja se da ce se jos 30 mil. sliti u kasu do kraja prelaznog roka.
                            Last edited by C'mon City!; 02-09-17, 16:07. Reason: Greska do O.S.

                            Comment


                            • Da li je Pep prevara ili ne? Po meni deluje OK jer moderan fudbal forsira. On ako ne uradi nista ove sezone, mislim da ce se sam povuci. ali verujem da ce biti nagovaran da odustane od ostavke, sto ce biti teskooo,
                              jer vidi se da po karakteru kada nesto odluci, do toga se i drzi, i nisam nikakav neki njegov fanaticni FUN, vise gledam interes kluba. Bitnije je da Manchester City ostane medju 10 najboljih klubova na starom kontinentu,
                              da se polako gradi prica, da se stvara sve jaci brend i onda ce doci i uspesi, kad-tad ce pasti i osvajanje LS.
                              Manchester City je u LS pobedio i Bajern, i Barselonu, izbacio glatko PSG [Pari Sen-Zermen], a i Monako dobio na svom terenu u prenapetom mecu sa 5-3. U toj utakmici se videlo kakav raspad od odbrane ima M.City, koliko su spori za ultra ofanzivne trkace poput igraca Monaka.
                              Last edited by C'mon City!; 02-09-17, 15:11. Reason: Greska do O.S.

                              Comment


                              • C'mon City, dobrodosao Uzasan izbor kluba, jos uzasniji izbor trenera, al svidja mi se kako pises I oladi malo sa tim enterom, tesko je citati. Jel to u notepadu pises pa kopiras? Iskljuci word wrap.
                                Originally posted by Dekinjo
                                Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
                                Originally posted by La Jugoslavia
                                Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

                                Comment

                                Working...
                                X