Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bundesliga 2011/2012

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Veliki as, Shinji Kagawa...
    sigpic

    Sever celi sada se veseli, crveno-beli, 'ajmo u napad zajedno! Sa severa nek zapeva svako, nek grmi jako, Zvezda šampion!

    "Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine." Gospodin Ljuba Tadic

    Batica Wilshere je gospodin covek...

    All hail the Chan-Chan man!

    Comment


    • Majstorija Kagave u poslednjim minutima za vodjstvo Dortmunda.
      Leverkuzen se zatvorio i bilo je malo prilika da se postigne gol.Kagava me je iznervirao u par situacija kada je mogao da doda svojim saigracima, a on krenuo da dribla.Prvo Levandovskom kada je bila kontra, a drugi put kada se Piscek ubacivao iz drugog plana i da mu je dodao imao bi 1 na 1 sa golmanom, posto defanzivci Leverkuzena nisu bili blizu njega.
      Levandovskog sto pre zameniti da ne dobije crveno karton.Covek se zakacio sa Svabom i ima srece sto jos nije dobio zuti karton.Levandovski OUT-Barios IN

      Vedad Ibisevic postigao prvenac za Stutgart, verovatno ce Skibe posle ovakvog ubedljivog poraza da bude otpusten.

      Verder gubi od Hofenhajma.
      Bravo Saf kraljino, kako si krenuo ni Evropu sa ovim timom neces videti sledece sezone.

      Comment


      • Posto sam bio sprijecen da odgledam Dortmund-Bajer,snimio sam,pa cu sjutra to natenane da pogledam Steta sto su izgubili,ali eto neka su srecni Dortmundu ti bodovi,pa da im donesu titulu

        Comment


        • Pa da pocnemo.
          Dortmund se prvi put posle duzeg vremena provukao i pobedio minimalni rezultatom.Da Levandovski i Groskrojc nisu petaljli u napadu bio bi jos koji gol u mrezi Lena.Leverkuzen je bio skroz nezainteresovan da napada i nisu imali nijednu ozbiljnu akciju koja bi mogla da ugrozi gol Vajdenfelera.Levandovski je van forme i mozda bi trebalo Barios vec u sledecoj utakmici protiv Herte da pocne u prvih 11.

          Verder jeste da je gubio, ali ipak na kraju izvukao bod protiv Hofenhajma.Gledajuci malocas hajlajtse to je trebala biti pobeda, ali vrlo losa realizacija u situacijama 1 na 1.Rozenbergi Fulkrug nisu mogli savladati Starka.Raduje me to sto je Arnautovic digao formu, bio je zapazen u napadu i na kraju imao nezgodan slobodnjak koji zamalo da donese tri boda Verderu.Valjda ce sa Pizarom ciniti napadacki tandem u Nordderby-ju koji je na programu sledece subote.A i Marin bi isto mogao da uleti u prvih 11, njegovim ulaskom Verder je bio opasniji po gol Starkea.

          Gledao sam i prvih 20 minuta utakmice Menhengladbah-Salke, posle nije bilo potrebe zato sto je bilo ocigledno da Salke ne moze to preokrenuti.GOl koji je dao ROjs je vise greska Unerstala, koji je po meni mogao da se baci, a ne da isprati loptu pogledom.Delovalo mi je iz te pozicije da moze da odbrani sut Rojsa.A sto se tice drugog gola nakon duplog pasa Hankea i jednog igraca iz Menhengladbaha, Finac se nasao 1 na 1 sa Unerstalom i postigao gol za vodjstvo do 2:0.Stivensu se obilo o glavu sto je i ovaj mec usao preofanzivno, Hurado ipak nije taj tip igraca koji moze da dobro funkcionise i u napadu i u odbrani.Ocekujem da prodju Viktoriju, a posle utakmice sa Bajernom mogli bi malo porazmisliti da li da se vise fokusiraju na LE u odnosu na prvenstvo, posto ce sigurno nakon te utakmice ispasti iz trke.Menhengladbah ima lak raspored i ne bi trebalo da ispadnu iz trke.

          Dortmund opet izvukao nizeligasa i ne bi trebalo imati puno problema, jes da Klop ima negativan rekord sa tom ekipom.Menhengladbah bi ovu sezonu mogao pamtiti i po tome sto su tri puta pobedili Bajern, a kao kruna svega toga igrace (kvalifikacije za)LS.

          Danas od meceva bih istakao Keln-Hamburger, pogledao bi samo zbog Nordderby-ja ali zbog obaveza tesko da cu stici.Ocekujem da Powerslav da izvestaj sa te utakmice.

          Comment


          • Izgleda da je se Barrios povrijedio, tako rece onaj komentator na ES, sad koliko je to relevantno. Kako je Kagawa bacio onog igraca

            Jutros su navijaci pokusali napasti Skibbe-a i igrace , jos se ne zna sta ce Hertha uraditi u vezi Skibbea

            Comment


            • Obavezno se danas gleda Keln-HSV i ocekujem pobjedu gostiju
              Malo prije sam odgledao Dotmund-Leverkuzen.U prvom su bili ravnopravni i jedinu razliku je napravio onaj gol Kagave kada je Ocipku poslao po susi,a ne po burek(kao sto rece komentator ).Groskrojc i Levandovski su se obrukali par puta.Levandovski je par puta pokusavao neke pete,nije mi bio jasan..nije mu bio dan U drugom je Dortmund bio bolji i zasluzeno se uzeli 3 boda.Makar ih nisu razbili.
              Corluka je odigrao dobro i nije mi jasno zasto je njega zamijenio...jedina greska mu je bila ona kada je namjestio Groskrojcu.Surle se definitivno najvise trudio ali niej mogao nista da napravi.Kisling se pretvara u Toresa...nepokretnog Toresa.Dako se trgne malo Derdiok..valdja ce igrati sledece nedelje.I Surle bi trebao vise centralno da igra...Samo da izguraju za tu LE,pa da se na ljeto uzima neki kvalitetan napadac,a i neki dobar veznjak bi valjao.
              Danas cu gledati Keln-HSV,a ovo ostalo cu kroz pregled.

              Comment


              • Sto se tice Leverkuzena, bice oni jaki i sledece sezone i jedan od ozbiljnijih kandidata za mesto u LS.Ove godine i furaju dobro prvenstvo, posto dosta nemackih timova se u sezoni kada igraju LS se bore za opstanak i vec su daleko od vrha.Ocekujem da na kraju sezone zarade dosta na prodaji Gonzala Kasta i Erena Derdijoka, a kao njihove zamene ce biti Corluka ciji ce ugovor biti otkupljen i Berbatov koji ce doci za dzaba.Ukoliko Barneta ne produzi ugovor, sigurno ce pokusati da pronadju neko jeftino resenje.Samo je pitanje koliko ce ih trener kociti ka ostvarenju cilja.Uradili su odlican posao sto su doveli Lena, Filip Volsajd dolazi za neku smesnu cifru.
                Najbitnije ce biti za ekipu da ostvare plasman u LE.

                Comment


                • Nova pobjeda Hamburgera Realno,njih osim Dortmunda niko nije nadigrao od kako je Fink na klupi.Utakmcia je svakako bila bolja od one u 15.30.Bilo je sansi na obije strane,ali se Keln nije naigrao.HSV je bio bolji tokom cijelog meca i mogli su na vrijeme privesti mec kraju.Jansen je veceras bio najbolji,a najgori je,kao po obicaju,bio Gerero koji je ponovo bio strijelac...Za gol je kriva odbrana Kelna.Keln je bio potpuno neorganizovan i ozbiljnije su prilike stvarali samo iz prekida.Ponisten im je pogodak zbog ofsajda.Rajkovic i Vesterman su bil istandardno dobri a ni Drobni se vala nije namucio.
                  Obzirom da HSV nije primio mnogo golova od kako je Fink tu(osim one petarde od Dortmunda) a i igrace na domacem terenu,ja bi u derbiju ocekivao X

                  Comment


                  • Bio sam se prepao da ce obje danasnje tekme zavrsiti bez golova, a to nisam navikao za bundes ligu

                    Comment


                    • Gledao sam danas,po prvi put,mec druge lige Cuo sam da igraju ekipe koje se bore za prvo,pa reko da pogledam.Kakva utakmica!Tuca navijaca prije pocetka meca,gore baklje na sve strane...oblak po sred terena,prst pred okom se ne vidi Ludilo atmosfera.Sve se smirilo tacno na vrijeme,Njemci Tekam je bila dobra i bilo je sansi na obije strane.Gol je pao tek u drugom,a na kraju je dosudjen penal za Fortunu.Nakon penala(za 1:1) je ponovo prokljucalo,pa su se zakacile poglavice iz oba tabora Sjajan mec.Nisam nikada gledao meceve u drugoj i moram priznati da sam iznenadjen sto je bio pun stadion i sto je bilo takvo ludilo

                      Comment


                      • Prvi put gledas Cvajtu, pa nisi ti video dok je to Marjan na SK radio, to su bili dani.

                        Jednom igrali Arsenal-Fulam i Grojter Firt-Minhen 1860 isti vikend, ovo drugo je pocelo pre a ja se spremio za mali londonski derbi. Kovinjalo radio i nervirao me iz sekunda u sekund ali kad rece "Fan Persi je pretvorio gol u pogodak" e onda sam lepo prebacio na Cvajtu i Marjana, 3:2 bilo za Grojter Firt, uzivancija.
                        sigpic

                        Comment


                        • @powerslaveOve godine druga liga ima dosta zanimljivi duela sto fudbalski sto navijacki. Evo jedna slika sa utakmice 1860 München - SG Dynamo Dresden, na njoj su gostujuci navijaci.

                          Spoiler


                          Kad je na ovoj utakmici bilo nerada sta ocekivati 16.3. u utakmici Eintracht Frankfurt-Dynamo Dresden.

                          Koliko je Cvajta popularna bila na ovim prostorima dok je Marjan prenosio.

                          Comment


                          • Ma ja sam zadnji put gledao cvajtu ono kad je Marijan radio, od tad mi je sve nekako bezveze
                            Kad se sjetim Duisburga, Marijan je ludio za komentatorskim stolom

                            danijelkr: znam ja sto si ti bas Dresden odabrao

                            Comment


                            • Originally posted by Powerslave View Post
                              Nova pobjeda Hamburgera Realno,njih osim Dortmunda niko nije nadigrao od kako je Fink na klupi.Utakmcia je svakako bila bolja od one u 15.30.Bilo je sansi na obije strane,ali se Keln nije naigrao.HSV je bio bolji tokom cijelog meca i mogli su na vrijeme privesti mec kraju.Jansen je veceras bio najbolji,a najgori je,kao po obicaju,bio Gerero koji je ponovo bio strijelac...Za gol je kriva odbrana Kelna.Keln je bio potpuno neorganizovan i ozbiljnije su prilike stvarali samo iz prekida.Ponisten im je pogodak zbog ofsajda.Rajkovic i Vesterman su bil istandardno dobri a ni Drobni se vala nije namucio.
                              Obzirom da HSV nije primio mnogo golova od kako je Fink tu(osim one petarde od Dortmunda) a i igrace na domacem terenu,ja bi u derbiju ocekivao X

                              Ne moze covjek koji zabije onakav gol biti najlosiji na terenu. Za gol su "krivi" Guerrero koji je mastorski zabio kao i Petric kojie je majstorski asistirao. Obrana nije kriva ali je kriv i golman. On je morao prije izaci na tu loptu.

                              U Njemackoj su stadionu u trecoj i cetvrtoj ligi pravi bomboni plus su veliki i uvijek puno. To je zemlja sa 90-ak miliona stanovnika, financijski dobrostojeca sa ljudima koji vole nogomet. Svejedno fascinira da imaju takve stadione u tim ligama.

                              Comment


                              • Dante ce za 4,6 miliona evra napustiti Menhengladbah i preci ce u Bajern.SIgurno su tu uracunati i neki bonusi, cim je ispod 5 miliona evra kolika mu je otkupna klauzula.Ovo bi trebalo znaciti da nece dovoditi nikog sem njega na poziciji stopera, mada ako van Bujten bude napustio minhenski klub sigurno ce ponovo aktuleni postati Vertongen i Havedes.

                                Ivica Olic treba jos samo da se dogovori oko par detalja sa Volfsburgom i od leta bice njihov novi clan.

                                Oto Rehagel ce do kraja sezone voditi Hertu.Izbegavati ih u sirokom luku kada budu bili prenoseni na ES2, pa igrace bunkericu 90 minuta, nece pomisliti da sutnu na protivnicki gol.

                                Comment

                                Working...
                                X