Announcement

Collapse
No announcement yet.

Bundesliga 2011/2012

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ajmooooooo!!! View Post
    Pa naravno da je njemacka liga puno jaca. Ali kad neko osvoji 3 puta rusku ligu, od toga 2 sezone sve (prvenstvo, kup i superkup) i kup uefa a neko samo jednu bundesligu e onda je jasno da je ovaj prvi tim bolji. Uostalom i Stuttgart je igrao kup UEFA u to vrijeme, zasto ga oni nisu osvojili kad su bolji? Jasno je da je puno trofejniji tim bolji jer je i ruska liga tad bila jaka. Slazem se da je te sezone bio odlican i odveo tim do titule i nikad prije i nikad poslije. Ima tu jednu polusezonu ili sezonu. Zasto CSKA nije osvojio titulu 5 godina i sve to otkad je Olic otisao. A sa njim su skoro sve 4 osvojili. Olic je bio 6 puta drzavni prvak (Zagreb, Dinamo, CSKA x 3, Bayern). Svuda di je igrao je bio prvak. U tim sezonama 4 puta prvi klupski strijelac (2 puta i prvi strijelac lige i 2 puta drugi. Svake je sezone osvojio titulu prvaka osim u HSV-u. Bayern je bio u raspadu i u toj sampionskoj sezoni ali ih je on povukao protiv Maccabija i Juventusa. Pitanje je bi li i lani ostali bez titule da je on bio zdrav.
    Nije tu stvar koji je tim jaci kada je to ocigledno CSKA kada su to za njega bile zlatne godine.Nije ih samo odlazak Olica poremetio, vise je do toga sto su se novi igraci(mislim na timove Zenit, Dinamo, sada Anzi) pojavili na trzistu i svako cepa svoj deo kolaca.Misljenja sam da rusko prvenstvo nikad nije jace nego sada, ali ima previse tih naftaskih klubova da bih mogao gledati to prvenstvo.Ni jace ekipe od Stutgarta tipa Hamburger, Verder nisu mogle da se domognu trofeja i bili su mnogo blizi tom cilju nego Stutgart , pa ne vidim razlog zasto bi Stutgart mogao.Nemci mnogo vise obracaju paznju na LS nego na LE..Mada u Bundesligi Stutgart( a i druge ekipe) ne mogu da se probiju da u tako kratkom vremenu budu nekoliko puta sampioni prvenstveno zbog Bajerna.Mada koji god se Bundesligas plasira u LS, toliko zapostavi prvenstvo i posveti se mecevima koje igraju u LS i njihov plasman na kraju sezone mnoge cudi, ali zna se koji su razlozi za tako los plasman.
    A i veruj mi, Evropa Nemcima ne znaci puno koliko prvenstvo, barem kada je slucaj sa nizerazrednim takmicenjem.I pre i posle Stutgarta su bili timovi koji su te sezone bili sampioni, a nisu se proslavili u Evropi.

    Ja nigde nisam rekao da je Gomez bolji od Olica niti obrnuto, samo sam rekao da bih vise zeleo da imam napadaca u ekipi tipa Olic

    Comment


    • Originally posted by Maric91 View Post
      Nije tu stvar koji je tim jaci kada je to ocigledno CSKA kada su to za njega bile zlatne godine.Nije ih samo odlazak Olica poremetio, vise je do toga sto su se novi igraci(mislim na timove Zenit, Dinamo, sada Anzi) pojavili na trzistu i svako cepa svoj deo kolaca.Misljenja sam da rusko prvenstvo nikad nije jace nego sada, ali ima previse tih naftaskih klubova da bih mogao gledati to prvenstvo.Ni jace ekipe od Stutgarta tipa Hamburger, Verder nisu mogle da se domognu trofeja i bili su mnogo blizi tom cilju nego Stutgart , pa ne vidim razlog zasto bi Stutgart mogao.Nemci mnogo vise obracaju paznju na LS nego na LE..Mada u Bundesligi Stutgart( a i druge ekipe) ne mogu da se probiju da u tako kratkom vremenu budu nekoliko puta sampioni prvenstveno zbog Bajerna.Mada koji god se Bundesligas plasira u LS, toliko zapostavi prvenstvo i posveti se mecevima koje igraju u LS i njihov plasman na kraju sezone mnoge cudi, ali zna se koji su razlozi za tako los plasman.
      A i veruj mi, Evropa Nemcima ne znaci puno koliko prvenstvo, barem kada je slucaj sa nizerazrednim takmicenjem.I pre i posle Stutgarta su bili timovi koji su te sezone bili sampioni, a nisu se proslavili u Evropi.

      Ja nigde nisam rekao da je Gomez bolji od Olica niti obrnuto, samo sam rekao da bih vise zeleo da imam napadaca u ekipi tipa Olic

      Znam, procitao sam.
      Samo me taj Gomez strasno nervira.

      Comment


      • Nadam se da ce Levandovski i kompanija ovo lagano da rijese veceras. Bilo bi odlicno da se veceras dobije i nadati se da ce bar neko od ovih konkurenata kiksati.

        Comment


        • Ocekujem petardu veceras

          Comment


          • Kakve je srece Bender ponovo povreda. Lewandowski je do sad promasio dvije odlicne prilike jos dvije i petu zabija.

            Nurnberg iznenadjujuce pritisnuo BVB na samom pocetku, ali bez gola su ostali.

            Comment


            • Mogao je domacin lagano da povede.Dortmund imao 3 dobre prilike.Po meni najbolja onaj sut Levandovskog.Ocekujem 0:2 najmanje u drugom

              Comment


              • Bravo sefe, ubo si rezultat.
                Barios dao prvi gol za Dortmund u ovoj sezoni.Jes da je bio na odbijanku, ali svakako ce mu pomoci kod samopouzdanja i taman da mu ne padne cena na kraju sezone, kada mislim da ce da leti pored Klopovog miljenika Levandovskog.
                I fin gol je dao Kel, iz durgog plana.Ovaj rezultat bi trebalo da zabrine Klopa pre svega kako su poceli mec i sto su drugi gol tek dali u 82 minutu, ako se takve greske ponavljaju samo je pitanje koji ce tim to sankcionisati i koji ce da da gol u kasnoj fazi utakmice.
                Nadam se da Bender nece dugo odsustvovati, sva sreca tu je Lajtner, dok god Gundogan ne pocinje utakmicu Dortmund ne bi trebalo da strahuje za poraz.

                Comment


                • Odlicna atmosfera je bila na EeasyCredit stadionu, oko 40.000 navijaca se skupilo na -12.
                  Nurmberg je sjajno poceo utakmicu. Stvorili su 3 odlicne sanse a po meni je najbolja bila ona kada je udarac glavom Simonsa zaustavio Kagawa na gol crti. Tih nekoliko odlicnih sansi na pocetku je bilo sve sto je Nurmberg uradio a onda je Dortmund poceo bolje da igra i stvorio takodjer par dobrih sansi al 0:0 je bio rezultat prvog poluvremena. A onda, drugo poluvrijeme repriza utakmice iz prvog dijela sezone. Borussia odmah povela iz jedne lijepe akcije a Kehl je bio strijelac. Drugi gol su dali u 82 minuti uz malo srece ali zasluzeno.
                  Uglavnom, drugo poluvrijeme je bila jedna lagan igra Borussie bez mnogo uzbudjenja a ovo je utakmica koja je bila repriza utakmice iz prvog djela sezone gdje je Dortmund slavio takodjer sa 2:0 a i golovi su pali tu negdje, u skoro istom vremenskom periodu. Drago mi je sto je sad Dortmund prvi i nadam se nekom kiksu sutra/prekosutra.

                  Jos da kazem da Derdyok nece igrati protiv Stutgarta iz razloga sto je razbio staklenu casu a zatim stao nogom na staklo. Pauzirat ce 2 sedmice i ima 7 savova na stopalu.

                  Comment


                  • Slika objasnila.
                    Nije ni cudo sto imam nekih nedoumica, imam osecaj da je ovo pravio neki Dortmundov navijac.

                    Comment


                    • Sto sam ja tripovao da ce prenositi Lever-Stutgar??Bem ti Salke :P

                      EDIT :Kakav je Salke..nesto ih nece gol danas.Odlican gol Obasija,mada dobrim dijelom golmanu na dusu.
                      Last edited by powerslave; 04-02-12, 16:06.

                      Comment


                      • Izdrzi Mainz, izdrzi!!
                        I Moenchengladbach bi mogao da kiksne, al njih bi mi bilo zao nekako.

                        Comment


                        • Danas sam malo povatao utakmice, u sustini kada sam pravio pauzu od ucenja.Prvo sam gledao Salke , prvenac Obasija u dresu Salkea koji ide na dusu golmanu Vetklu koji mu je ostavio dovoljno prostora da lopta prodje izmedju njega i stative.Salke je mnogo bolje delovao u drugom poluvremenu cim su usli Farfan i Hurado, al ono sto sam skontao je to kada je Salke svaki put imao gol-sansu igraci Majnca su uspeli da skrenu tu loptu u stranu i posle tih udaraca su dolazili korneri.Majnc je imao puno srece, mada ove bodove koje je Salke prosuo tesko ce nadoknaditi na sledecem gostovanju gde gostuju Menhengladbahu.U naredna tri kola mogu da se oproste od titule posto gostuju Menhengladbahu i Bajernu i bice u vecem zaostatku za Borusijom nego sto su sada.Zidan je strelac gola za Majnc(u sluzbi Dortmunda), i imao je dva opasna slobodnjaka koji zamalo da zavrse u gol.Farfan je igrao prvi put jos od novembra prosle godine, imao je par solidnih prodora, ali je uvek slao beskorisne lopte za Huntelara i ostale.Popravice se to u sledecim mecevima.Dobru partiju je pruzio i Obasi.

                          U drugoj utakmici Hamburger je dao sve od sebe kako bi pobedio Bajern, igrali su vrlo disciplinovano u odbrani+ Drobni sto je sve i svasta skidao, Rajkovic je odigrao doktorski u odbrani bez neke velike greske i nadam se da ce se ustaliti ponovo.Eto Koreanac Son napravio dve kobne greske za HSV.Prvo je nespretno intervenisao nakon kornera cim je usao, lopta dosla do Bajernovog igraca koji je sutnuo u petercu Hamburgera, lopta prosla pored par igraca Bajerna i Hamburgera i na drugo strani se nadje Olic koji postavlja konacan rezultat.Druga neoprostiva greska za Sona je kada je imao situaciju 1 na 1 sa Nojerom i napravio potez viska, previse otisao u stranu i lopta samo zakacila spolji deo mreze.Bajern nije igrao danas tako lose, stvarao je puno sansi, ali je Drobni bio bas raspolozen i mozda je ovo njegova najbolja pruzena partija u sezoni.

                          Ucinilo mi se da je komentator rekao da Van Bujten propusta ostatak sezone, ovo je velika greska koju je napravila uprava Bajerna time sto nisu doveli barem jednog stopera sada, videcemo koliko ce ispastati zbog toga.Pitanje je koliko ce Nojer moci da izvadi celu ovu stvar sa odbranom, danas je stvarno bio nemocan kod primljenog gola.
                          Svi ovi danasnji rezultati idu u korist Dortmundu koji se sada malo osamostalio na vrhu, mada trebalo bi sa velikom dozom opreza da udju u mec sa Leverkuzenom koji je na programu sledece subote.

                          Comment


                          • Ti si povatao sve bitnije momente Ja sam danas odgledao sve sto je bilo na programu.Pobjednik dana je svakako Dortmund i drago mi je.Navijao sam za HSV i srce mi je preskocilo kada je Drobni vrhovima prstiju skinuo onaj sut Robena pri 1:1
                            Steta sto Menhengladbah nije mogao do pobjede.Bio je po ponisten gol na obije strane i bilo je prilika ali jbg.Salke je mozda i najvise izgubio danas s obzirom kakav raspored imaju u narednih nekoliko kola.Leverkuzen me je ponovo iznervirao sa svojom retardiranom odbranom...u nadoknadi onakav gol da prime...

                            Comment


                            • Jao kako odlican dan za Dortmund a automatski sam i ja sretan. Eto, svi su kiksali.
                              Takodjer drago mi je sto je Salihovic dao gol a uz to i asistirao kod prvog gola, odlicno. Samo steta sto nisu imali srece i nisu pobjedili na kraju.
                              Bayen je jedva i ovaj bod uzeo, nisu uopste imali igru dok nisu dali gol za 1:1

                              Comment


                              • Kao sto sam i rekao, Olic je za Gomeza avion! Od pocetka proljetnih priprema on u duplo manje vremena duplo vise napravi. I u 33-oj godini. A Olicu se ne treba gledati godine, on je najveci borac u svijetu nogometa, jedinstven primjerak borca i trke a takvi traju dugo.
                                Last edited by ajmooooooo!!!; 05-02-12, 00:21.

                                Comment

                                Working...
                                X