Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP Players

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    ATP - Phillip Kohlschreiber

    Kohli.jpg


    Philipp Eberhard Hermann Kohlschreiber je Nemacki teniser rodjen u Augsburgu 16.10. 1983 godine.
    Visok je 178 cm, tezak 70 kg, igra desnom rukom I ima jednorucni backhand.
    2001 godine prelazi u profesionalce I prvi profesinalni turnir koji je odigrao je bio u Eckentalu.
    KLub za koji nastupa je TK Kurhaus Lambertz Aachen .
    Koristi Wilsonowu opremu I Wilsonove rekete.
    Wilson BLX Six.One 95 16x18 Racquets
    A classic head light balance combines with a 95 sq. inch head for a racquet that's as happy at net as it is at the baseline.

    16005-DEFAULT-l.jpg


    Od septembra prosle godine trenira sa Milesom MacLaganom koji je bivsi teniski profesinalac i najbolji ranking mu je 172 pozicija na svetskoj rang listi, ranije u trenerskoj karijeri trenirao je Ulyyetta i Hanleya a postao je poznat kao trener Andy Murray-a koji je uglavnom popravio takticki deo Murray-eve igre.
    Sto se tice njegove fizicke spreme za to je zaduzen njegov fitnes trener Marco Panicci.

    Sto se tice Kohlijevog privatnog zivota, otac mu je radio na benzinskoj pumpi a majka kao vaspitacica u vrticu, takodje ima i dve sestre Sandru i Gerlindu.
    Omiljeni hobiji su mu voznja kolima, plivanje i igranje sa njegovim psima.
    Veliki je navijac fudbalskog kluba Bayerna iz Minhena, a pored tenisa i fudbala takodje voli da prati Hokej.
    Omiljeni film mu je fantazija "Lord of the Rings"
    U dugogodisnjoj je vezi sa Lenom Alberti koja ga prati na turnirima.

    Sebe smatra kao kompletnog tenisera to jest tenisera koji igra podjedanko dobro na svim podlogama.
    Najbolji ranking je ostvario u septembru 2009 godine kada je bio 22 na svetu.
    Cilj za 2011 godinu mu je plasman medju prvih 20 na svetu.
    Turniri na kojima najvise voli da nastupa su Auckland, Halle, New York i Metz jer je na njima pravio najzapazenije rezultate.
    2004 godine je prvi put usao medju 100 najboljih tenisera sveta i od tada je stalno u drustvu 100 najboljih.

    Ima 2 titule u singlu koje je osvojio na turnirima u Minehnu i Auckalndu.

    2005 godine je osvojio Reunion Island gde je u finalu pobedio Teimuraza Gabashvilija, takodje te godine je odigrao QF Halea, Helsinkija i Istanbula.

    2006 godine je u Adelaidi pobedio tada 4 igraca sveta LLeytona Hewita da bi u Qf ispao od Tomasa Berdiha, te iste godine je igrao QF na turnirima u Minhenu, Las Vegasu, Kicbilu, Moskvi i Hertogenbosu gde je izbacio jos jednog vrhunskog tenisera u 1/8 finala Nikolaya Davydenka....imao je i jedno SF na tuniru u Gstadu gde ga je porazio Gasquet.

    2007 godina je jedna od njegovih najboljih godina u kojoj je osvojio svoju prvu ATP titulu u Minhenu gde je do titule redom pobedjivao( Clementa, Nieminena, Grosejana, Baghdatisa i u finalu Mikhaila Youznog) te iste godine na turniru u Madridu koji je igran pre Minhena je kroz kvalifikacije prosao do QF, a na putu do QF je pobedio i Davida Nalbandiana au QF je porazen od Rafaela Nadala, Igrao je te godine jos QF Aucklanda, Roterdama, Moscve i ST.Perterburgha a imao je i SF Hallea, takodje je u DC pobedio Nikolaya Davydenka u 5 tesnih setova.

    2008 godine odmah na pocetku trijumfuje na turniru u Aucklandu gde je do titule redom pobedjivao( Russela, Cilica, Mayera.F, Monaca i u finalu J.C Ferrera) zatim je na AO uspeo da eleminise Andy Rodicka u 5 setova, te iste godine je igrao QF Cincinatia i Stutgarta i DOhe, SF Beca i Finale u Halleu gde je bio porazen u 2 seta od Rogera Federera.

    2009 godina mu donosi najbolji ranking posle finala turnira u Metzu gde je porazen od Gaela Monfilsa, te iste godine je igrao i Sf Beca i Hallea a ostvario je i pobedu nad Novakom Djokovicem na RG i to sa 3-0 u setovima.

    2010 godina je godina gde je ostvarivao najkonstantnije rezultate.
    Imao je 6 QF i 2 SF i to u Metzu i Aucklandu...

    u 2011 godini je uglavnom stagnirao i ova godina do sada nije bas dobra za njega jer je vec 13 puta izgubio od pocetka godine a ostvario samo 15 pobeda.
    Ukupno u karijeri je do sada ostvario 200 pobeda i bio 171 put porazen.

    Sto se tice dubla svoju prvu titulu osvojio je na turniru u Ho Chi MInu u Vijetnamu gde je u paru sa Larsom Burgsmulerom pobedio Lindsteda i Fishera, najvise je igrao sa nemcom Kasom sa kojim je osvojio 2 turnira Stutgart i Halle. Ukupno je odigrao 8 finala u dubl konkurenciji i osvojio 6 titula.
    Redovan je clan DC reprezentacije Nemacke i do sada je ostvario nekoliko zapazenih pobeda.

    Nastupi na GS turnirima.
    Tournament
    SR W–L
    Australian Open 4R 2R 2R 4R 2R 3R 2R 0 / 7 12–7
    French Open 1R 2R 2R 1R 4R 3R 1R 0 / 7 7–7
    Wimbledon 1R 3R 1R 1R 3R 3R 0 / 6 6–6
    US Open 1R 2R 1R 1R 3R 2R 3R 2R 0 / 8 7–8
    Kohli je zaista izvanredan igrac kojem je po mom misljenju trenutno mesto u top 20. Ali njemu kao i vecini igraca koji se nalaze od 20 do 50 mesta fali ta stabilnost, hladna glava koja ce ih nositi do pobede i koja ce im omoguciti da zavrse meceve koje su vec dobili.

    On ima zaista sjajnu igru, BH je nesto neverovatno i uz Gasqueta ima najlepsi BH na touru, samo kada se setim meceva protiv Rodicka i DJokovica kako je samo riternirao sa Bh strane na servise koji su isli preko 200 kmh na sat. Igra ga zaista dobro, cak se dobro i brani iz BH, passing shot mu je sasvim solidan.

    Fh je takodje dobar, ravan snazan udarac, koji je na travi i u dvorani posebno opasan jer loptica nesto nize odskace, i najzapazenije rezltate je ostvarivao na turniru u Halleu bas zbog takve agresivne igre koja na takvim podlogama donosi rezultat.

    Raspolaze dobrim servisom, cesto koristi slice servis kojim se namesta na FH i paralelom zavrsava poene. Kretanje je sasvim solidno, odlicno se namesta na udarac, u defanzivi bas i ne blista ali s ' obzirom da gaji napadacki stil igre to je sasvim opravadano.

    Mnogi za njega kazu da gaji "full attack" stil igre, napadacki do krajnih granica i kada mu je dan moze pobediti bilo koga a isto tako kada nije moze svojim greskama prakticno da se unisti.

    Potrebno mu je malo strpljenja, psihicke stabilnosti u krucijalnim momentima i sigurno je da on ima kvalitet za top 20 a sto ne i top 10, kada se pogleda koji su sve igraci usli u top 10 Philipp to svakako zasluzuje.

    Nadam se samo da ce ove godine prezentovati taj tenis koji je igrao 2008 i da konacno malo uzivamo u njegovim bravurama na teniskom terenu....!!!
    Last edited by Indigo; 02-06-11, 12:34.
    There's something wrong with me chemically
    Something wrong with me inherently
    The wrong mix in the wrong genes
    I reached the wrong ends by the wrong means
    It was the wrong plan
    In the wrong hands
    With the wrong theory for the wrong man
    The wrong lies, on the wrong vibes
    The wrong questions with the wrong replies

    Comment


    • #92
      Kohlschreibermagic na svoj dan,a kad mu je loš dan ja ga zovem Kohlschriebershit....al uglavnom..sjajan igrač,sick backhand mu radi sjajno,al nažalost,sve rijeđe..ipak..Kohli je sjajan tip,sreo sam ga uživo..zakon je,i ima super servis za svoju visinu..nadam se da može jednog dana ustabiliti svoju igru,bilo bi ga sjajno vidjet u top 10-Zbog njega navijam za Nijemce u Davis Cupu ove godine..Auf geht's!
      CROATIAN TENNIS IS THE BEST

      Comment


      • #93
        Chela je sjajan igrač,meni jedan od dražih na touru,al moram reć...malo sam se razočaro kad mi nije htio dat kapu nakon meča...XD
        al ok,car s osnovne,šteta što ne radi na fizičkoj pripremi...uvijek umre u drugom setu
        CROATIAN TENNIS IS THE BEST

        Comment


        • #94
          Mozda ne bi imao za drugu posle? ... Nije se Chela ovajdio od tenisa. Nije imao srece sa rezultatima i sponzorima, a nikad nije bio fikser... Od tih 5-6 milki sto je skupio, pola je dao drzavi Argentini, a i uvjek se brinuo o brojnoj rodbini...

          Comment


          • #95
            ATP - Gael Monfils

            Nadam se da tema nije suvisna .


            MIslim da Gael ima dosta fanova na forumu , pa sam odlucio da otvorim ovu temu , tek tako da i on ima svoju


            Francuski teniser , rodjen 1. septembra 1986 u Parizu .

            Igra desnom rukom , profesionalac je postao 2004. godine .


            Ima 3 titule ( Montpellier , Metz i Sopot ) i 10 finala .

            Trenutno je 9 . igrac svijeta .


            http://www.atpworldtour.com/Tennis/P...l-Monfils.aspx

            Last edited by Dale; 02-06-11, 16:44.
            https://www.youtube.com/watch?v=U2wI197Vvg4 <3

            Comment


            • #96
              Najveci lik na terenu.
              Ja ga obozavam gledati kad mu se igra, problem je sto ni on sam ne zna kad ce mu se igrati, ali dobro, valjda je tako zanimljivije.

              Evo dve slicice:




              A i jos nesto:

              http://www.atpworldtour.com/News/DEU...l-Monfils.aspx

              Comment


              • #97
                Kohli na turniru u Halleu u prvoj rundi igra sutra sa Stebe-om decko je 213 na Atp listi....OD Kohlija se ocekuje pobeda jer je na ovom turniru ostvarivao najbolje rezultate u karijeri....!
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • #98
                  Bojana , sto ga nisi pozdravila u moje ime

                  Brown odbio Notingem Celendzer jer je dobio WC za ATP Halle , igra prvo kolo sa Florianom Mayerom , nadam se pobedi xD
                  Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                  Comment


                  • #99
                    Kohli u Finalu Hallea.....pobedio je Monfilsa 6-3 6-3
                    Magija je opet proradila, crtanje po terenu, nije imao Gael sta da trazi protvi ovakvog Kohlija
                    Sa ovakvom igrom mnogo bi se pitao na Wimbledonu...
                    Last edited by Indigo; 11-06-11, 14:53.
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • Gotivim ga vec par godina jer kada je u elementu watch out! Dobar igrac,nikako dosadan.

                      Comment


                      • Kohli osvojio Halle
                        Bravo majstore, steta sto je na takav nacin, nadam se da ce se Petzchner oporaviti do Wimby-a...
                        3 titula u karijeri za Kohlija.....
                        ( ove slike me iznervirase, sve razlicite velicine ) uhhh









                        Attached Files
                        There's something wrong with me chemically
                        Something wrong with me inherently
                        The wrong mix in the wrong genes
                        I reached the wrong ends by the wrong means
                        It was the wrong plan
                        In the wrong hands
                        With the wrong theory for the wrong man
                        The wrong lies, on the wrong vibes
                        The wrong questions with the wrong replies

                        Comment


                        • Filip je odlican igrac i jako ga volim gledati i simpatican mi je kao i njegova cura na tribinama
                          Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                          Comment


                          • Mnogo zanimljiv i simpatican igrac, nadal se da ce ga posluziti zrijeb u Londonu i da ce doci u drugu sedmicu
                            sigpic

                            Comment


                            • Kohlschreiber odustao od Istburna.

                              Comment


                              • Hey, I am just so happy. I could win my first title since Auckland 2008 on the ATP tour except the Power Horse World Team Cup in 2011. If there is something like a perfect week, I literally had it in Halle. I really love the tournament, great atmosphere, nice people and perfect sorroundings. During the last year, I built up a friendship with the family of Gerhard Weber which makes me even more motivated to perform well in Halle.
                                Kohli posle osvojene titule....
                                A sigurno se povukao kako bi sto spremniji docekao Wimbledon.....
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X