Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poker

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odg: Poker

    btw, video je provala teska!! hahahahahah
    \m/ (^.~) \m/

    Comment


    • Odg: Poker

      Gledao sam sad PAD, ovaj cash game je vrhunski, i pitanje za Jonnya: jel ima ljudi koji igraju 'props' kod nas u klubovima?

      A sledeci cash game ce tek biti odlican, bez Lederera, koji je verovatno dobar igrac ali nije zanimljiv za TV, i bez Zigmunda i Elezre, umesto njih Negreanu, Hellmuth i Hansen.
      Tesko da moze bolji line-up.

      Btw ruka AA vs AA je potpuno neverovatna, i pitam se da li su obojica dobro procitala ovog drugog da nema full kraljeva ili su jednostavno bili u fazonu: ma ne mogu da bacim keceve, idem all-in pa sta bude.

      Comment


      • Odg: Poker

        i jedan i drugi su odigrali tako,da je bilo totalno nerealno da protivnik prepostavi da ima full kraljeva...

        izaso je flop 9 9 K
        antonijus je chekirao,lederer betovao oko pola pota valjda...
        u toj situaciji,mislim da je ovo bilo presudno za antonijusa,lederer nikako nebi betovao tako jako svoj nac sa flopa,da ima full kraljeva ili nebi betovao uopste(pokusavajuci da ih sakrije)ili bi betovao nesto sitnije da prestavi dame ili eventualno zandare....
        zatim je antonijus udario raise na ovaj ledererov bet,i tako otkrio da nema full kraljeva,jer u toj situaciji igrac radi samo call,pokusavajuci da protivnika uvuce u ruku......

        naravno,dugo im je trebalo da iscitaju protivnika,ali moje misljenje je da su pre odigravanja all ina i jedan i drugi bili 90% sigurni da protivnik nema kralja.....


        bilo bi mnogo intresantnije da je izasao flop J Q K...........zivo me zanima sta bi tada uradili...

        Comment


        • Odg: Poker

          Pa nisam bas siguran u to objasnjenje.
          Lederer je zapravo na flopu uradio continuation bet, koji radi svaki pre-flop raiser, bez obzira da li je uhvatio nuts ili totalno promasio. Zatim bet od pola pota i nije tako veliki, uzimajuci u obzir da su njihovi standardni betovi oko 2/3 pota pa cak i 3/4.
          Takodje da je imao JJ/QQ sumnjam da bi uopste betovao, jer prakticno ne moze nista da pobedi, i svakako nece naterati Antoniusa da baci ruku.
          Onda ne vidim kako je to Antonius otkrio da nema full kraljeva kad je uradio raise. Jer da je call-ovao upravo bi izgledalo da ima full kraljeva, i on naravno zna kako izgleda call na tom flopu, pa je zato logicno da ga i ne bi uradio. To je ipak provaljena fora, a raise je mnogo tezi za citanje.
          Sve u svemu tesko je ovako objasniti sta su oni razmisljali, a dovoljno govori Ledererova recenica kad je Antonius okrenuo keceve: "Thank God!"

          Comment


          • Odg: Poker

            i ja licno mislim da ni jedan ni drugi nisu imali pojam gde se nalaze u ruci sve do show downa, a i sutuacija bas komicna,al bolje i ovako nego da je bio 4bet shaw pre flpa,bar smi imali sta da gledamo,divna ruka us vakom slucaju,a ovoh ludaka sa youtube-a sam video,ima nekoliko klipova,prvo mi je bilo totalno konfuzno dok nisam shvatio sta se desaa u stvari,jer sam prvo gleao neki clip kako igrati short stack,ap mi je u pocuetku imalo malo logike,tek pred kraj sam provalio da me ludak lozi 15 minuta, dobra fora u svakom slucaju. al boja glasa i njego smireno i ozbiljno ponasanje me najvise fascinira,stvrno se udubio u pricu... sto se tice zigija,on je inace prilicno nedruzeljubiv i cudan,a mislim da se jos nije ni pronasao u ovom live okruzenju,ima prob betova,jedno vrem smo igrali crno crveno po 500 din,al do rivera tako da si mogao da utices na igru,jer se racunaju samo ruke koje su skroz otvorene, npr tvoja boja je crvena izadju tri crne karte,i onda gledas da sabotiras ruku da ne dodje do rivera da ne bi izgubio prop.
            ovako na flopu je postenije,al ovo je interesantnije,najcesce igramo ko duze,npr 11000 buy in,i nadjes nekog sa kim igas ko duze,tako da ako on ispadne pre tebe,ti si povrtio buy in,sta god uradio. do duse u tome nemam srece,kako se opkalidm ispadnem

            Comment


            • Odg: Poker

              Ljudi, moram da vam pricam kako sam sinoc doziveo najludju ruku otkad igram poker. h5g6k8
              Drugari i ja se ponekad skupimo oko 11-12 uvece i odvojicemo celu noc za pikanje Hold 'em-a i to ulazimo u partiju sa otprilike 700-1200 dinara.

              Elem, da se vratimo na ruku. Dobijam K9 van boje (kralj u karou, devetka herc) i limpujem, a to iza mene rade jos trojica. Izlazi flop 9, 10, Q, sve u karou. Ja ulazem 100, dvojica prate. Na turnu 3 karo i pogadjam fles. Ulazem jos 200, drugar pored mene se baca, da bi ovaj drugi pratio mojih 200 i podigao za jos 300. Nisam dugo razmisljao i bio sam 100% siguran da je pogodio nuts i da u ruci ima keca u karou. Medjutim, nisam mogao da se odvojim od ruke i bio sam vec dosta komitovan, pa sam rekao sebi "Ko ga jebe" h5g6k8 i otisao all-in. On je naravno dodao jos 300 kinti i okrenuo sta drugo nego nuts. Ja vec ustao, krenuo da odem do frizidera po pivo, kad na riveru nista drugo do J kocka!!! Prvo sam 10 sekundi gledao u soku sta se desilo, cak u prvom momentu nisam ni skopcao da sam pogodio straight flush. &*#GI(]
              Eto, uzeo sam lepu kintu na samo toj jednoj ruci i morao sam da vam je prepricam. Mogu samo da zamislim kako je bilo ovom drugaru kad je izasao river...
              sigpic


              "The last time I was intimidated was when I was 6 years old in karate class. I was an orange belt and the instructor ordered me to fight a black belt who was a couple years older and a lot bigger. I was scared s---less. I mean, I was terrified and he kicked my ass. But then I realized he didn’t kick my ass as bad as I thought he was going to and that there was nothing really to be afraid of. That was around the time I realized that intimidation didn’t really exist if you’re in the right frame of mind." - Kobe Bryant

              Comment


              • Odg: Poker

                Strasno, nisam nikad dobio straight flush...

                Comment


                • Odg: Poker

                  hahahahaa
                  svaka cast!

                  ja sam imao i str8 flush ( nekoliko puta ) i royal jednom. A jednom sam foldovao 10 pik i izasle AKQJ pik
                  Imam i print screenove
                  \m/ (^.~) \m/

                  Comment


                  • Odg: Poker

                    btw, juce i prekjuce nisam gledao cash game... eo malopre pogledao reprizu i skontao sam da su promenili mesta... jel ima neki poseban razlog sto su to uradili ili cisto sprdnje radi?
                    \m/ (^.~) \m/

                    Comment


                    • Odg: Poker

                      u takvim partijama ugovorenim uglavnom se izvlaci karta za mesto,tj random...a menja se,jer nije isto dal ti imas poziciju nad durrom ili durr nad tobom

                      Comment


                      • Odg: Poker

                        axa. thx na objasnjenju.

                        btw, juce sam igrao sa drustvom poker, sve je bilo ok na pocetku dok stvari nisu krenule nizbrdo. na kraju smo ostali nas trojica i drug je mene i drugog druga unistio sa vecitim dizanjem u velicini BBa, sve prati, ne mogu da blefiram niti da prospem ikakvu taktiku...

                        sta bi bilo najbolje raditi protiv takvog igraca?
                        \m/ (^.~) \m/

                        Comment


                        • Odg: Poker

                          Pa po meni za SnG nije potrebna neka specijalna taktika, cekas ruku i eventualno sa btn-a ukrades par potova.
                          A protiv agresivnih likova mozda je najbolje sacekati ruku, jer bi trebalo da se dobro naplati protiv takvih igraca, ali naravno ako te ruke nema duze vreme onda ce te on pregaziti. Ma u three-handed igras sa btn-a sve ruke, a sa SB/BB igras vecinu ako nema raisa, pogotovo jer ne igras protiv nekih znalaca.

                          Comment


                          • Odg: Poker

                            uglavnom sam usao u 99% ruku sa SB i BB. al to sto kazes... nisam imao dobrih ruku skoro nista a i kad dobijem ne mogu nista uraditi jer, recimo, imao sam QQ i jako digao, lik ispratio, u flopu izadju 234, ja o5 jak raise, on isprati da bi mu na kraju izaso str8 i dzaba moje dame... celo vece mi je bilo takvo sugavo da nista nisam mogao uraditi.. al pretpostavljam da je u pitanju losa sreca celo vece.. danas cemo razbaciti malo pa cu videti sta ce biti... pisem kasnije..
                            \m/ (^.~) \m/

                            Comment


                            • Odg: Poker

                              @ Kinslayer:

                              Evo Negreanuovi saveti za igru protiv losih igraca....


                              http://www.youtube.com/watch?v=oP7td...eature=related

                              Comment


                              • Odg: Poker

                                sinoc sam uradio uglavnom to sto je on a i nucle0 rekao.. isla me je karta, poizbacivao sam vecinu igraca, pa sam upao u neko mrtvilo, nit gore nit dole, da bi na kraju ostao u heads up-u sa drugaricom koja je relativni pocetnik al su je isle karte.. to je bio najduzi heads od kad sam ja poceo igrati poker, trajao je nesto jace od 2 sata gde sam ja na kraju pobedio sa nekom skalicom
                                \m/ (^.~) \m/

                                Comment

                                Working...
                                X