Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sezona 2012 - zagrevanje

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NebojsaNS View Post
    Prednje krilo izgleda drugacije. Bar mi se cini.

    Evo ga RB7
    Da, a evo revizija krila iz Singapura:

    http://www.formula1.com/news/technic...1/854/902.html

    Identicno, rekao bih...

    MO8, meni se cini da je prelaz karoserija-nos iznad prednjih tockova otvoren... Ako nije, onda je napravio dubok vazdusni dzep, kom ne vidim svrhu...

    Comment


    • Nije otvoren, cinilo ti se zbog ugla kamere. Mozda ipak da sacekamo neke bolje slike.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • Definitivno cekamo bolje slike... Ali cemu onda takvo zasecanje...

        Comment


        • Ne, ne, nije otvoren definitivno.Ovaj džep bi otprilike trebao da funkcioniše tako što se određena količina vazduha zabije i ostane tu tako da pravi vazdušni most preko kog bi trebao ostatak vazduha da nesmetano i glatko prelazi stvarajući efekat kao i da nema stepenika/grbe.Bez obzira na to, ja i dalje ne razumem zašto dižu noseve bolidima, šta će im toliko vazduha ispod nosa?!Zar nije jednostavnije i efikasnije da spuste noseve tako da stvaraju potisak a ne bukvalno uzgon kao da trebaju da polete.Za dobro skretanje treba bolid da se zabija na dole.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment




          • Ovo je mozda i najbolja slika te grbe, mnogo je kompleksnija nego Ferarijeva ili bilo cija druga.
            Na celom svetu samo Crvena zvezda

            Comment


            • Ja ili sam nedokazan ili sam corav, ali meni ovo stvarno deluje kao rupa, ne vazdusni dzep...



              Jos jedna slika tog detalja:



              Beaty shots of RB8:

              https://www.redbullcontentpool.com/s...61043-54180636

              Comment


              • Svakako je cudno reseno (sto u Adrijanovom slucaju verovatno znaci na ivici pravila i opasno po druge ) i treba sacekati neke dublje analize. Evo malo intervjua za pocetak

                https://www.redbullcontentpool.com/s...fSearchResults
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • Ja sam počeo da haluciniram.Te vidim stepenik ali bukvalno stepenik, te vidim nešto kao blago uzvišenje, te vidim taj prorez pri samom vrhu stepenika.Ne znam više šta vidim.Ako je to prorez, ne znam gde bi moglo to da ide.Nešto kao F-Duct što je išao sistemom cevi, ko bi ga znao.
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • http://forums.autosport.com/index.ph...post&p=5510811

                    Da ne kacim sve sada, evo jos slika ali su isto grebovane iz videa, kacicu kada bude nesto normalnih slika ;)

                    AndrewBenson: BBC F1 analyst Gary Anderson says hole in Red Bull nose looks like a duct
                    Interesting... Izgleda da si bio u pravu MO8.
                    Last edited by Nebojsa; 06-02-12, 14:00.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • To je samo vod, nasao sam na f1technical.net ovo od Scarbs-a:
                      According to scarbs on twitter they used to have a vent under the nose and now have this vent instead. Could be running positive pressure in the cockpit.
                      'Vam lepo kazem: RUPA!!! Me pravite blesavim ovde!

                      Da ne pokusavaju mozda da produvaju donje zadnje krilo (beam wing) auspusima... Na C31 sam video onaj produzetak ka tom krilu, ali ovde su auspusi upravljeni ka njemu, ne neki produzetak...
                      Last edited by Vanja #66; 06-02-12, 14:09.

                      Comment


                      • To, to... to je rupa!XD
                        Taj link što si ti postavio za video, vidi se kako vozači blenu u kokpit kao da nikad u bolid nisu seli.Sigurno gledaju taj sistem, gde to ide.Hajde malo da maštamo... možda nekim sistemom to vodi pozadi i izbija na neka krila ili ko zna šta, a možda je kraj sistema i sam efekat već u kokpitu.Ok, definitivno možemo da kažemo da je ovo inovatnivno, ali pitanje je koliko i da li uopšte donosi.Mislim da cela struktura nije dovoljna za dominiranje jer mnogo gube ukidanjem difuzora, ali prednje krilo im i dalje daje određenu prednost.
                        ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                        "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                        I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                        sigpic

                        Comment


                        • Fazon je sto ima mnogo manje otpora vazduha na taj nacin, nego nekim stepenikom... Ne mogu da se setim da li sam 06. ili 07 na Ferrariu video isto neke otvore u nosu, ali ne na ovaj nacin, vec samo udubljenje u karoseriji... Pogledacu neke slike pa cu naci...

                          EDIT: Nasao, 2008, ali to su bili otvori u nosu radi direkcije protoka, ne ka kokpitu ili drugde:

                          http://www.formula1.com/news/technical/2008/0/524.html

                          Sem toga, premalo tu vazduha moze da prodje da bi znacajnije uticalo na neki sistem u zadnjem delu auta, a i svaka deflekcija vazduha u bolidu bi znacila usporavanje protoka i bolida. Tako da je Scarbs verovatno u pravu, ventilacioni otvor za kokpit...
                          Last edited by Vanja #66; 06-02-12, 14:25.

                          Comment


                          • http://www.formula1.com/news/technical/2008/0/524.html
                            Taj sistem je uveden 2008. u Španiji kod Ferarija.Izuzetno pametan i jednostavan sistem.Srednji slot prednjeg krila je usmeravao vazduh tako da udara u kokpit sa donje strane.Donwforce koji stvore te povriše biva poništen od strane toga što vazduh udara kokpit od dole (upforce - uzgon, što je nepoželjno).Tu gde bi vazduh trebao da udara od dole su napravili rupu tako da nesmetano prolazi, i čak su to fino namestili da stvara još više downforca (prijanjanja).
                            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                            sigpic

                            Comment


                            • E, majko mila u isti trenutak, ja cekao da nadjem jos nesto o tome, zato sam minut kasnije...

                              Definitivno, meni najbolji auto od kad gledam F1 aktivno, F2008!

                              EDIT: Ovaj sam dodatak trazio, znam da je dodat jos jedan detalj tome u vreme Monaka...

                              http://www.formula1.com/news/technic...8/792/537.html
                              Last edited by Vanja #66; 06-02-12, 14:29.

                              Comment


                              • Originally posted by Vanja #66 View Post
                                Definitivno, meni najbolji auto od kad gledam F1 aktivno, F2008!
                                Taj bolid je toliko bio dobar da nas čak i dan danas natera da odemo u mega off-topic zbog njega.Šteta što nije bio pravljen više za Kimija nego za Masu, da ne pominjem ko bi osvojio titulu.2003, 2005, 2007, 2008... hvala Bogu, vratio se u Formulu 1 pa će biti još prilika!Kad je Kimi na gridu, mo'š da bačiš sve tehničke inovacije!
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X