Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sezona 2012 - zagrevanje

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To je McLarenova filozofija, nizak nos i fino zaobljeni sidepodovi... Prosle godine su isli nesto drugacijom varijantom, imala je potencijala, ali kako je napravljena zbog produvanog difuzora, nema potrebe za njom sad.

    Jos malo E20:

    http://i39.tinypic.com/os724l.jpg

    http://i44.tinypic.com/311qlbc.jpg

    Nesto mi ne deluje preterano inovativan E20, lici mi dosta na R31, prednje krilo je evolucija, a sidepodovi mi se cine istima... Sacekacu bolje slike, nadam se da ce biti malo bolje osvatljen, ovako se jako slabo vidi...
    Last edited by Vanja #66; 05-02-12, 16:46.

    Comment


    • 1.Prvo i najvažnije, bolid nije ružan koliko je mogao biti.Čak mislim sasvim suprotno, da je jedan od lepših s obzirom da nema grbu već praktićno samo dva izbočenja kakva viđamo još od sredine 2009.
      2.Prednje krilo deluje dobro, s tim što mislim da bi ,,endplatesi" trebali da se dorade.Možda ovo nije finalna verzija krila pred testiranja u Herezu.
      3.Prednji kraj ide na dole, što mi se sviđa kao što sam rekao i za MekLaren.
      4.Koliko je moguće videti od crne boje, čini mi se da su usisnici nešto kraći i imaju veliki poprečni presek.Pretpostavljam da su toliko veliki zato što se dobar deo tog vazduha sistemom cevi prenosi do repnog izduva i on šalje vazduh direktno iznad menjača na malo krilo.
      5.Izduvne cevi su pod uglom od 17 stepeni koliko sam uspeo da odredim i trebali bi da šalju gasove ispod zadnjeg krila.

      Sve u svemu, bolid deluje dosta dobro.Kao što sam rekao, od crne boje i blještavosti je teško razaznati još detalja ali najbitnije je kakvi će rezultati biti prekosutra na testiranjima.Tek tada se može znati više.Čekamo da vidimo šta kaže kolega Scarbs XD
      Last edited by MarkedOne8; 05-02-12, 19:38.
      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

      sigpic

      Comment


      • Jednostavni 3D modeli MP4-27 i MP4-26, ne vide se oni bitni detalji, vise je smisao da se sagleda sustina i ideja, a detalji se ljubomorno cuvaju...

        http://www.mclaren.com/page/see-the-...and-personal-1

        Ferrari F2012: Behind the scenes

        http://www.youtube.com/watch?feature...&v=ET1VabFboeU

        Balon od grbe:



        Jos jedno poredjenje sa 150 Italia, ovde se vidi najbolje koliko su pomerili medjuosovinsko rastojanje, zbog drugacijeg vesanja, pre svega:



        Na Lotusu nije sve kako treba:



        F2012 i E20, poredjenje grba:



        Ferrari definitivno ima nesto drugo na umu sa tom grbom, mislim da su mogli jos malo da je ispeglaju, da su htel;i, imaju 3cm do vesanja, mogli su da produze grbu za 2cm i opet bi im ostalo dovoljno mesta za vesanje... da su hteli.
        Last edited by Vanja #66; 06-02-12, 08:30.

        Comment


        • Lotus E20 u brojevima:
          http://www.lotusf1team.com/The-E20-in-numbers.html
          Mislim da E20 koji je juče prikazan javnosti ne ide u Herez.Koliko sam shvatio uz pomoć Twittera, tim je još juče pre podne stigao u Herez i već su zauzeli mesto u pitlane-u.

          To je ista ona slika za ,,erect" XD.
          A ovo je slika bolida od jutros.Kao što se vidi, i dalje je prekriven i čega da bude prikazan za ,,press and partners" kako kaže Lotus F1 Twitter team.


          Meni je najzanimljivije kad na F2012 lepe nalepnice za sponzore.
          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

          sigpic

          Comment


          • Novi Sauber ima jako lepu kombinaciju boja, promenjeno u odnosu na proslu godinu... Malo vise sponzora, krila su evolucija u odnosu na proslu godinu. Zanimljiv zadnji deo, prilicno je odsecen i ima par zanimljivih detalja, mozda cak i produvanu gredu ispod zadnjeg krila... Sidepodovi su uski, aerodinamicki dodaci kod bocnih stabilizatora mi deluju dobro uklpoljeno. Ispod otvora iznad glave ima jos jedan, okrugli otvor, te je spoj povucen pozadi. Zato ima po 2 ojacanja u slucaju prevrtanja sa svake strane. Nos ima zanimljiv presek, ima malo odubljenje tik iza grbe, vazdusni dzep nema sumnje...

            Par slika:





























            Poslednja slika je presek nosa...

            Comment


            • http://www.redbullracing.com/cs/Sate...01242807156063

              Prenos predstavljanja Red Bula.
              Na celom svetu samo Crvena zvezda

              Comment


              • http://www.redbullracing.com/cs/Sate...21243158945543

                Jos jedan Zerar Departje
                Na celom svetu samo Crvena zvezda

                Comment


                • Kad su rekli, mora da se spusti nos, on ga je spustio i naravio rupu umesto prelaza... Zasto mislim da ce ovo mnogi iskopirati do Nemacke...

                  Adrian Newey, the guy who said NO to classical design!

                  Comment




                  • Jedva cekam neke fotke u vecoj rezoluciji, zivo me zanima sta je ludak sada smislio. Stvarno najveci dizajner F1 svih vremena
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • Jel može neko da mi dočara o čemu se radi?Znam da se prikazuje RB8, ali kakva rupa, kakvi prelazi?
                      ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                      "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                      I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by MarkedOne8 View Post
                        Jel može neko da mi dočara o čemu se radi?Znam da se prikazuje RB8, ali kakva rupa, kakvi prelazi?
                        Meni se ne cini da ima icega novog, izgleda isto kao i ostali

                        Na celom svetu samo Crvena zvezda

                        Comment


                        • Uopste nije forsirao na podsecanju sidepodova, do pola su podseceni, a onda gotovo ravni... I RB8 ima tu rupicu, i VJM05, da li su i ostali stavili a nisam video...

                          Originally posted by NebojsaNS View Post
                          Meni se ne cini da ima icega novog, izgleda isto kao i ostali
                          Auto je savrsen, nema sta da se menja... Samo je sredio nos i teraj, ionako ga niko nece stici... Ma, vazi!

                          Comment


                          • Originally posted by Vanja #66 View Post
                            Kad su rekli, mora da se spusti nos, on ga je spustio i naravio rupu umesto prelaza... Zasto mislim da ce ovo mnogi iskopirati do Nemacke...

                            Adrian Newey, the guy who said NO to classical design!
                            Jel možeš da mi pojasniš o čemu se radi konkretno?Izgleda da si ti primetio nešto što mi nismo.Kakva rupa?
                            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                            sigpic

                            Comment


                            • Prednje krilo izgleda drugacije. Bar mi se cini.

                              Evo ga RB7

                              Last edited by Nebojsa; 06-02-12, 13:21.
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • Koliko ja vidim, RB8 ima bukvalno stepenik na nosu, a sa strane na ivicama je nešto kao kod Lotusa.Oni su ga baš zasekli.Ostalo ne može još da se vidi.Prednje krilo je dodatno redizajnirano ali to se inače teško primeti jer ima toliko detalja da je to fenomenalno.
                                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X