Announcement

Collapse
No announcement yet.

Najbolja muzika iz filmova i serija

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Erik View Post
    Mnogo jaka stvar. Film nisam gledao ali moracu izgleda. Ulazi u mojih TOP 100 movie themes of all time. Epic stuff.

    Evo neceg slicnog, takodje iz mojih TOP 100.
    The Portrait of a Lady (1996) rezija Jane Campion, muzika Wojciech Kilar.
    Opening theme "My Life Before Me" albumska verzija i iz samog filma.



    Comment


    • Kritikovan zbog svojih starinskih stavova i shvatanja, i starih, crno-bijelih filmova, odlucio sam da se moderniziram i sjetim se necega sto je snimano u boji. I tako se sjetim i jedne novije serije, i to u boji, prikladne za mladjahne narastaje kojima ovaj forum obiluje.
      Pjesma je doduse stara a autor vec odavno pokojni. Nastradao od vlastite ruke nakon prevelike ljubavi prema travnatim terenima, ravnim bijelim linijama i mnogobrojnim hard-court derivatima i podlogama.
      Jebiga, od necega se mora umrijeti ali svakako je cudan izbor 0.22LR, kalibar proslavljen u gangstersko-mafijaskim aktivnostima ali inicijalno ustanovljen za tamanjenje pacova, rakuna, oposuma i drugih sitnih okolokucnih stetocina.

      Comment


      • Comment


        • Comment


          • Originally posted by skeptik View Post
            Mnogo jaka stvar. Film nisam gledao ali moracu izgleda. Ulazi u mojih TOP 100 movie themes of all time. Epic stuff.
            Film je jos bolji.
            sigpic

            Comment


            • The Belly of an Architect (1987) rezija Peter Greenaway, muzika Wim Mertens.
              Artisticki cerebralan i pomalo opskuran film iz 1987 sa antologijskom muzikom Mertensa.

              "Struggle For Pleasure" albumska verzija i iz samog filma. Druga stvar je "4 mains"





              Comment


              • Ono kad ti uvrnuti Linč sredi da muzika koja ti se baš i ne svidja nedeljama ne izlazi iz glave

                ¡Si Señor!

                Comment


                • Ponekad se zna desiti, da neka muzika ne izlazi iz glave godinama, desetljecima, pa i duze. Mali primjer:

                  Comment


                  • Samo za 80s freakove



                    Može i kao pobednička pesma umesto Queen - We Are The Champions

                    Inače iz http://www.imdb.com/title/tt0093493/
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Ovo je bas tezak raritet. Ko je ovo iskopao i postavio na YT svaka mu cast.
                      U pitanju je pesma iz zavrsne scene domaceg filma "Zivot je lep"(1985). Pesma je inace na islandskom i cista je nirvana.

                      Guðmundur Haukur - Hjá Þér albumska verzija i iz samog filma.



                      Comment


                      • Comment


                        • Comment


                          • Da i na ovaj nacin proslavimo jucerasnju zvezdinu pobjedu, sa nadom i zeljom da jednog dana opet gledamo i Radnicki u toj ulozi..


                            Comment


                            • Comment


                              • Kao sto svemu jednom dodje kraj, ovdje mozda malo i prerano, ali vrijeme je za tako nesto.
                                Priznajem, previse sam osjetljiv na nepravde, krive interpretacije i (narocito) potpuno nepotrebnu demonstraciju sile nadleznih pendrekasa.
                                Oni koji se slazu sa tim da se mnogi dogadjaji nikada nisu ni desili ukoliko su ih oni izbrisali iz svojih memorija,oni mogu da predahnu i nastave sa svojim dnevnim duznostima.
                                A ja, u nedostatku da pronadjem odgovarajucu epizodu mislim da ce i ova posluziti, tim vise sto sam sa njom i podmladjen, pa makar i samo malo.

                                Last edited by A P; 10-10-17, 22:28.

                                Comment

                                Working...
                                X