Announcement

Collapse
No announcement yet.

Boks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • dobija pekmen

    Comment


    • Klicko ce definitivno izgubiti od Deontay Wildera ako do meca bude doslo, a cuo sam glasine da ce ako Klicko premosti sledecu prepreku(Tajson Fjuri) mec odrazati 2016 u martu.... Sada sam video na Klitschko stranici da Wladimir ima raspon ruku 206 a visinu 198.....a Vitali 201 raspon i 201cm visine...... I ko bi sada bio u prednosti Vitali koji je visi 3 cm ili Vladimir koji ima duzi raspon za 5 cm?

      Comment


      • Originally posted by hadzovac12 View Post
        Klicko ce definitivno izgubiti od Deontay Wildera ako do meca bude doslo
        Ako ti tako kazes...
        Originally posted by hadzovac12 View Post
        Sada sam video na Klitschko stranici da Wladimir ima raspon ruku 206 a visinu 198.....a Vitali 201 raspon i 201cm visine...... I ko bi sada bio u prednosti Vitali koji je visi 3 cm ili Vladimir koji ima duzi raspon za 5 cm?
        Zavisi ko ima bolji direkt... sto je dobro pitanje s obzirom da su obojica bas po tome poznati. Ni jedan ni drugi nikada nisu izgubili borbu direktima. Na primer Lenoks Luis ima raspon 213cm i bio je poznat po direktu, ali nije mogao direktom na Vitalija. Dzenings takodje ima domet 213cm (mada je on daleko slabiji bokser od Lenoksa) i direktom nije mogao bukvalno nista protiv Vladimira. Ne znam ko bi imao prednost u duelu, moguce da bi runde bile veoma blizu. Svakako da se borba ne bi svela samo na direkt, tako da mozemo samo da spekulisemo.
        Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

        Comment


        • Milose skidam ti kapu... cenim da znas vise o Klicku nego Dzonatan Banks.. ali me interesuje zasto si toliko siguran da ce da pobedi Fjurija i Wildera..? Protiv Jenningsa se videlo da se slabije krece i da je sporiji poprilicno u odnosu na ranije godine... ni hvatanje u klinc mu ne ide bas najbolje.. A protiv nekog njegove visine bice mu bas tesko u klincu.. Komentator na B92 je rekao da Wilder ima brzu levicu...

          Comment


          • kvota 3 u mocartu na pekmena

            Comment


            • Originally posted by hadzovac12 View Post
              Milose skidam ti kapu... cenim da znas vise o Klicku nego Dzonatan Banks.. ali me interesuje zasto si toliko siguran da ce da pobedi Fjurija i Wildera..? Protiv Jenningsa se videlo da se slabije krece i da je sporiji poprilicno u odnosu na ranije godine... ni hvatanje u klinc mu ne ide bas najbolje.. A protiv nekog njegove visine bice mu bas tesko u klincu.. Komentator na B92 je rekao da Wilder ima brzu levicu...
              Ne kazem ja da ce definitivno pobedili bilo koga od njih dvojice. Sta vise, ne bi me cudilo da protiv Fjurija ima velikih problema itd. Tacno je to sto kazes da se je Klicko sada postao sporiji, slabije se krece, slabiji direkt nego nekad itd. Cak i on ce eventualno izgubiti ako se ne povuce na vreme (to vreme ce pre ili kasnije siguro doci).

              Ali ipak, ti si napisao da definitivno gubi od Vajldera kao da je to neka cinjenica, a u realnosti je Klicko favorit po svim kladionicama, ocenama medija, vecine strucnjaka i slicno.

              Nisam gledao prenos na B92, ali ne znam bas za Vajlderovu levicu. To je u njegovom slucaju direkt, a u borbi protiv Stiverna mu se desavalo da ga Stivern direktom pogadja. Vajlder ima brzu i jaku desnu ruku, i to je njegov najveci adut. Vajlder je tezak oko 98-100kg i ima jako mrsave noge, tako da bi Klicko (oko 110kg) sigurno koristio klinc kao sredstvo da ga umori.

              U svakom slucaju, Povetkin vs. Perez je 22. maja. Ako Poverkin pobedi, borice se protiv Vajldera. Da mi prvo tu vidimo kakav je Vajlder stvarno bokser, pa cemo onda pricati o Klicku itd.
              Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

              Comment


              • Milose kako ti se cini finski bokser Robert Helenius? Ima dobar skor i pobedio je nekoliko poprilicno kvalitetnih boksera kao sto su Lemon Brewster, Semuel Peter, Chisora pa i Atilla Levin.. Korpuletne je gradje, nosi nadimak "Nordijski div".. VIsok je 2m, ima dugacke ruke i tezinu dobru.Sredinom 2013 godine povredio se i ove godine se vratio u ring i ostvario pobedu nokautom u prvoj rundi..sada ima skor 20-0...Gledao sam mec protiv Petera i rekao bi da ima poprilicno jak udarac, bio to direkt, krose ili aperkat.

                Comment


                • Ocekujem da Mejveder razbije Pakjaa i objasni zasto je najveci.
                  sigpic

                  Comment


                  • Ja jednostavno ne mogu da navijam protiv Filipinca

                    Svaka cast onome na svemu sto je postigao, ali je i dalje smradina.

                    Comment


                    • U koliko sati je mec ? Po nasem vremenu.

                      Comment


                      • naravno da se navija za pekmena. sigurno necu da navijam za prepotentnog flojda koji je izjavio da je bolji od alija

                        Comment


                        • Originally posted by Prototype View Post
                          U koliko sati je mec ? Po nasem vremenu.
                          U 3 pocinje ali valjda prvo idu predborbe kao sa Klickom sto je bilo, znaci mec se moze ocekivati oko 5.
                          Titule i pobede ne znače mnogo, jer je to do razine bolida koje imate u karijeri Sergio Perez

                          Comment


                          • Originally posted by hadzovac12 View Post
                            Milose kako ti se cini finski bokser Robert Helenius? Ima dobar skor i pobedio je nekoliko poprilicno kvalitetnih boksera kao sto su Lemon Brewster, Semuel Peter, Chisora pa i Atilla Levin.. Korpuletne je gradje, nosi nadimak "Nordijski div".. VIsok je 2m, ima dugacke ruke i tezinu dobru.Sredinom 2013 godine povredio se i ove godine se vratio u ring i ostvario pobedu nokautom u prvoj rundi..sada ima skor 20-0...Gledao sam mec protiv Petera i rekao bi da ima poprilicno jak udarac, bio to direkt, krose ili aperkat.
                            Iskreno nisam ga mnogo gledao. Gledao sam samo posljednji mec, tj. povratak posle povrede, a tu se nije moglo videti mnogo s obzirom da je pobedio vec u prvoj rundi. Secam se da je dosta ljudi dobro pricalo o njemu pre 2-3 godine, a bio je rangiran u top 10 jedno vreme. Verovatno ce mu trebati jos par borbi da se vrati u staru formu, videcemo. Sledeci mec mu je najverovatnije 13. juna u Finskoj protiv jos jednog "tune-up" protivnika.

                            Sto se tice velikog meca Mayweather-Pacquiao, evo ga i kompletan kard koji ce prenositi PPV u Americi:

                            Floyd Mayweather vs. Manny Pacquiao (welterweight) - WBA/WBC/WBO championship
                            Vasyl Lomachenko vs. Gamalier Rodriguez (featherweight) - WBO championship
                            Leo Santa Cruz vs. Jose Cayetano (light featherweight)

                            Za one koji planiraju da pogledaju i ova 2 uvodna meca, evo male najave (pre svega najava za Lomacenka).

                            Vasyl Lomachenko (27) iz Ukrajine je svetski sampion u pero kategoriji (57kg) i sigurno je jedan od najtalentovanijih boksera u poslednjih puno godina. Kao amater, bio je 2 puta olimpijski sampion (Peking 2008 i London 2012), 2 puta svetski sampion (2009, 2011), jednom evropski sampion (2008) i jednom juniorski svetski sampion (2006). Amatersku karijeru je zavrsio sa verovatno najboljim skorom ikad postignutim: 396 pobeda i 1 poraz. Jedini poraz je doziveo u finalu svetskog prvenstva 2007. kaka ga je pobedio Albert Selimov. Lomacenko se 2 puta osvetio za poraz: na Olimpijadi 2008. i u Svetskoj Seriji Boksa (WSB) 2012. godine. U pomenutoj Svetskoj Seriji Boksa (koja je polu-profesionalno takmicenje sa liga-formatom u kojem se takmice nacije) imao je skor od 6-0.
                            Kao profesionalac ima samo 4 meca, a vec u trecem je postao svetski sampion, sto predstavlja rekord u boksu. Debitovao je u oktobru 2013. pobedom protiv tadasnjeg vlasnika internacionalnog pojasa Hozea Ramireza. Zatim je odmah imao mec za titulu, gde je u skandalu izgubio kontrovernom odlukom sudija protiv Orlanda Salida (o tome je vec bilo price, rekordan broj niskih udaraca, kontroverzno sudjenje, odluka sudija itd). Zbog toga, svetska organizacija mu je dodelila jos jedan mec za titulu (nakon sto je pomenuti Salido suspendovan), gde se borio protiv velikog americkog talenta Gerija Rasela. Lomaceko je relativno lako slavio na poene, a zatim u Kini odbranio titulu protiv prvog izazivaza Pirapinja. Njegov sledeci protivnik, Gamailer Rodrigez, je trenutno prvi na listi izazivaza po WBO organizaciji.

                            Lomacenkov promoter je poznati americki promoter Bob Arum (Top Rank), tako da je vrlo realno ocekivati neki veliki mec u buducnosti. Po mom misljenju Lomacenko po kvalitetu pripada najelitnijem krugu boksera bez obzira na kategorije. Ovaj mec ce najverovatnije biti prvi od pomenuta 3, tako da savetujem da ne propustite ovu uvodnu borbu.

                            Drugi mec ce biti Leo Santa Cruz vs. Jose Cayetano. Leo Santa Kruz je bivsi vlasnik WBC pojasa u super-bantam kategoriji, a ovo ce mu biti debi u pero kategoriji (57kg, ista kategorija kao Lomacenko) i mec ce trajati 10 rundi. Santa Kruz trenutno ima skor od 29 pobeda i 1 remi. Moze se reci da je karijeru izgradio izbegavajuci mec sa apsolutnim sampionom super-bantam kategorije, Kubancem Giljermom Rigondom (Guillermo Rigondeaux). Vec 2 godine Santa Kruz je na udaru svih kritika jer po svaku cenu odbija mec sa sampionom, a najvece nezadovoljstvo bokserske javnosti je nastalo kada je izjavio da je razlog odbijanja meca to sto je Rigondo "dosadan, i fanovi ne bi uzivali u mecu", aludirajuci na defanzivni stil Kubanca. Zahvaljujuci svom menadzeru, Santa Kruz uspeva da ostvari dobru zaradu po mecu bez obzira na nepoznate protivnike (npr njegov sledeci protivnik je Hoze Kajtano koji nije stalni bokser, vec radi kao gradjevinac). Njegov stil je napadacki sa velikim brojem udaraca, koji nemaju veliku jacinu. Takodje ima veoma slabu odbranu i losu kretnju, sto je jedan od glavnih razloga njegovog izbegavanja ne samo Rigondoa, vec i svakog ozbiljnijeg protivnika.

                            Evo i highlights-a Vasila Lomacenka. Ne propustite uvodne meceve.

                            Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

                            Comment


                            • Meh... nije bilo vrijedno cekanja

                              Comment


                              • dajte link cele borbe

                                Comment

                                Working...
                                X