Announcement

Collapse
No announcement yet.

Boks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Milose vidim da dosta pratis boks.. Pa me interesuje ko po tebi ima vece sanse protiv Wladimira Tsjson Fury ili Wilder.. Obojica su u visinskoj prednosti, pogotovo Tajson..a to bas i neodgovara WLadimiru sto se moglo videti i protiv Bugarina Kubrata Puleva.. I kada ce doci do borbe između Klicka i nekog od njih dvojice?

    Comment


    • Originally posted by Laki26 View Post
      Milose vidim da dosta pratis boks.. Pa me interesuje ko po tebi ima vece sanse protiv Wladimira Tsjson Fury ili Wilder.. Obojica su u visinskoj prednosti, pogotovo Tajson..a to bas i neodgovara WLadimiru sto se moglo videti i protiv Bugarina Kubrata Puleva.. I kada ce doci do borbe između Klicka i nekog od njih dvojice?
      Tesko je reci, posto Vajlder i Fjuri imaju razlicite stilove.

      Vajlder je visok 201cm, ima raspon 211, ali nema bas dobru kretnju i lakse ga je udariti nego Fjurija. Sa druge strane Vajlder je brzi i ima dosta jak udarac (tj. desnicu). Trenutno mu ne bih dao bas velike sanse protiv Vladimira, mada uvek je sve moguce, pa tako i nije nemoguce se Vajlderu posreci i pogoti cisto Klicka, sto bi mu mozda donelo i pobedu. Inace, nema sanse da bi Vajlder mogao da pobedi Klicka na poene, a i velika je verovatnoca da bi Klicko tu pobedio nokautom. Mozda u buducnosti kada Klicko jos malo ostari (ni on nije sto je nekada bio), sada tesko.

      Fjuri je drugaciji tip boksera, koji nije eksplozivan, ali odlicno koristi svoju visinu (206cm) i raspon ruku (216cm), pogotovo protiv niskih protivnika. Sa druge strane, Fjuri se do sada nije borio protiv protivnika kalibra Puleva, Povetkina, Heja i ostalih, ali one koje je pobedio (Cisora, Hamer), delovao je odlicno i odbrana mu je bila dobra. Njegova visina i raspon bi definitivno bili problem Vladimiru (bar smetnja, ako nista drugo), ali sa druge strane Fjuri uvek izgleda otvoren na udarac desnom, Klicko ima vise nego dovoljan domet da ga udari. Ne znam da li bi Fjuriju bila taktika da pokusa direktom sa distance (do sada niko nije imao uspeha protiv Klicka na distanci), ili mozda da pridje i koristi tezinu da umori Klicka.

      U svakom slucaju, Klicko bi svakako bio favorit. Fjuri nema razoran udarac kao Vajlder, tako da bi to mogao biti problem, dok npr Klicko postize nokaute svim udarcima.

      Klicko bi trebalo da se bori protiv Fjurija ove godine negde u leto ili jesen, posto je Fjuri postao nedavno obavezni izazivac. Znaci posle borbe sa Dzeningsom (ako Klicko pobedi), sledeca je borba protiv Fjurija.

      Sto se Vajldera tice, Klicko je pregovarao sa organizacijama da mu dozvole borbu protiv Vajldera ove godine, ali je Vajlderov menadzment odbio borbu sa Klickom, jer je navodno prerano za Vajldera da ide sada na Vladimira jer mu treba vise iskustva. Sam Vajlder je pre par dana pomenuo kako bi bio spreman za Klicka negde sledece godine.
      Last edited by b64Milos; 09-03-15, 20:25.
      Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

      Comment


      • Ja mislim da je Wilder opasniji borac bas zbog razorne desnice.. A dobro znamo da Wlad ima "meku" bradu.. Dok Fury kao sto si napomenuo je stalno otvoren i zbog toga bi mogao primiti lepu kombinaciju Klickovih razornih udaraca.. I biti vrlo brzo na podu..

        Comment


        • Originally posted by Laki26 View Post
          Ja mislim da je Wilder opasniji borac bas zbog razorne desnice.. A dobro znamo da Wlad ima "meku" bradu.. Dok Fury kao sto si napomenuo je stalno otvoren i zbog toga bi mogao primiti lepu kombinaciju Klickovih razornih udaraca.. I biti vrlo brzo na podu..
          Moguce da bi Vajlder bio opasniji zbog udarca i brzine, ali Tajson Fjuri je tehnicki bolji bokser, sto sa druge strane i dalje ne znaci da je u prednosti jer nema jak udarac i cesto je otvoren.

          Sto se Vladimira tice, ne bih bas rekao da ima meku branu (mada nije bas ni cvrst kao njegov brat), s obzirom da vec 10 godina nije bio u nokdaunu, a primao je jake udarce od raznih boksera za to vreme (Haye, Wach itd). Mislim da Vajlder ima dovoljnu jacinu da obori Klicka, ali daleko od toga da bi Klicko bio gotov posle jednog ili 2 udarca. Takodje, Vajlder je poznat po ne bas sjajnom podnosenju udaraca (bio je u nokdaunu protiv nekih zaista smesnih boksera, visokih 175cm i teskih 125kg), a i bio je nokautiran kao amater (sa sve zastitom na glavi).

          Po mom misljenju, Povetkin je mozda i dalje najopasniji protivnik, a i Dejvid Hej bi mogao da udje u pricu (vraca se ove godine) ako je i dalje na nekadasnjem nivou. Jedini problem je sto su obojica previse niski za Klicka, ali kada bi Klicko bio onemogucen da onoliko koristi klinč protiv Povetkina, to bi mogla biti zanimljiva borba.

          Inace, 22. maja se sastaju Povetkin i Majk Perez, a pobednik tog meca bi trebalo da se sastane sa Vajlderom. Ako Povetkin pobedi Pereza (kao sto se ocekuje), onda cemo videti koliko je Vajlder stvarno kvalitetan bokser (do sada mu je najozbiljni protivnik bio Stivern, koji i nije bas za neku posebnu pohvalu).

          Takodje nadolazeci prospekt Entoni Dzosua (Anthony Joshua) deluje obecavajuce, i mogao bi vrlo brzo (1-2 godine) da udje u trku za titulu.
          Last edited by b64Milos; 09-03-15, 21:22.
          Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

          Comment


          • Voleo bih da Klicko isprasi Fjurija.. Mnogo me nervira sa svojim nadobudnim ponasanjem..

            Comment


            • Wilder ce bataliti Klichka kao sto je i Lamon Brewster sada vec davne 2004...Jedan jak u bradu i to je to..samo da dodje do meca..mada mozda ga Klichko i izbegne ,jer sam cuo da posle ovog Jeningsa planira borbu protiv matoroga Brigsa kasnije u 2015 ..pa protiv Fjurijaa 2016..a mozda pobegne i u penziju vec posle ove godine.. Inace kada se pogledaju raniji Klckovi mecevi.. dok ga je trenirao Firtz Zdunek bio je bokser sa klasicnim stilom borenja ... sve do 2005,6 kada ga je E.Steward "naucio" tik tak sa levicom..koja mu omogucava konstantnu nadmoc u odnosu na nize protivnike i sigurnost cim protivnik krene da mu uleti odma ga stopuje sa njom

              Comment


              • Originally posted by hadzovac12 View Post
                Wilder ce bataliti Klichka kao sto je i Lamon Brewster sada vec davne 2004...Jedan jak u bradu i to je to..samo da dodje do meca..mada mozda ga Klichko i izbegne ,jer sam cuo da posle ovog Jeningsa planira borbu protiv matoroga Brigsa kasnije u 2015 ..pa protiv Fjurijaa 2016..a mozda pobegne i u penziju vec posle ove godine.. Inace kada se pogledaju raniji Klckovi mecevi.. dok ga je trenirao Firtz Zdunek bio je bokser sa klasicnim stilom borenja ... sve do 2005,6 kada ga je E.Steward "naucio" tik tak sa levicom..koja mu omogucava konstantnu nadmoc u odnosu na nize protivnike i sigurnost cim protivnik krene da mu uleti odma ga stopuje sa njom
                Inace Lamon Bruster je dobijao batine 4 runde dok se Klicko nije "iznenada" umorio, da bi Bruster na kraju pobedio tehnickim nokautom zbog iscrpljenosti Klicka. Takodje, Klicko je pao posle gonga a da ga Bruster u tom trenutku nije ni udario. Kasnije je Vladimiru utvrdjen previsok nivo secera u krvi. Evo borbe:



                A evo i revansa, gde se Bruster bas i nije najbolje proveo.



                Ako si procitao prethodne komentare i vesti, znao bi da je Klicko pocetkom ove godine vec pokusao da zakaze borbu sa Vajlderom, ali Vajlderov tim je odbio. I Vajlder nece "bataliti" Klicka, to se nece desiti.
                Last edited by b64Milos; 10-03-15, 20:00.
                Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

                Comment


                • Originally posted by b64Milos View Post
                  Inace Lamon Bruster je dobijao batine 4 runde dok se Klicko nije "iznenada" umorio, da bi Bruster na kraju pobedio tehnickim nokautom zbog iscrpljenosti Klicka. Takodje, Klicko je pao posle gonga a da ga Bruster u tom trenutku nije ni udario. Kasnije je Vladimiru utvrdjen previsok nivo secera u krvi. Evo borbe:



                  A evo i revansa, gde se Bruster bas i nije najbolje proveo.



                  Ako si procitao prethodne komentare i vesti, znao bi da je Klicko pocetkom ove godine vec pokusao da zakaze borbu sa Vajlderom, ali Vajlderov tim je odbio. I Vajlder nece "bataliti" Klicka, to se nece desiti.
                  Nece se desiti jer nece biti ni borbe.. Ovaj ce u penziju.. Ali dobro je vidi se svetlija buducnost u superteskoj..Pored Wildera tu je i Tajson Fury.. Mladi Anthony Joshua, Boytsov

                  Comment


                  • Originally posted by hadzovac12 View Post
                    Nece se desiti jer nece biti ni borbe.. Ovaj ce u penziju.. Ali dobro je vidi se svetlija buducnost u superteskoj..Pored Wildera tu je i Tajson Fury.. Mladi Anthony Joshua, Boytsov
                    Boystov nikad nece biti ni blizu najbolji teskas. Profesionalac je vec preko 10 godina i jos uvek nije uspeo nista da postugne u karijeri. U mecu koji mu je garantovao borbu protiv Klicka, izgubio je od prosecnog Australijanca Leapaija (kojeg je Klicko kasnije lagano pobedio u aprilu prosle godine).

                    Trenutni najbolji prospekti su Entoni Dzosua i Dzozef Parker, a ima tu jos par mladih boksera koji eventualno mogu do vrha.

                    Takodje, ako se dogodi da se Vladimir povuce pre eventualnog meca sa Vajlderom, to ce biti Vajlderova krivica, jer je njegov menadzment odbio da se bori protiv Klicka ove godine. Borba ce se mozda desiti 2016 ako Vajlderovi menadzeri procene da njihov borac ima sanse.
                    Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

                    Comment


                    • Milose cenim tvoje poznavanje boksa... Ne razumem zasto forsiras Klicka.. Koji je imao samo 2,3'' teze"borbe i i pametno bira protivnike.. Ali moze mu se sampion je..velike se tu pare vrte.. I logicno je da ce ici sigirnijim putem.. Nema vise Taysona, Lewissa i zlatne ekipice koja je gledala samo uci u ring i boriti se.... Ali jbg oni su sada proslost.. Tysonov aperkat bi patosirao Klicka ko i Douglasa.... Wilder me je razocarao kada sam cuo ovo.. potpaljuje vatru samo a kada dobije priliku trt... Posle pobede nad Stivernom rekao je kako se samo zeli boriti.. A malopre procitam da je odbijo 12 miliona za borbu protiv Povetkina.. O cemu tu govori? Da imamo jos jednog klovna samo.

                      Comment


                      • Originally posted by hadzovac12 View Post
                        Milose cenim tvoje poznavanje boksa... Ne razumem zasto forsiras Klicka.. Koji je imao samo 2,3'' teze"borbe i i pametno bira protivnike.. Ali moze mu se sampion je..velike se tu pare vrte.. I logicno je da ce ici sigirnijim putem.. Nema vise Taysona, Lewissa i zlatne ekipice koja je gledala samo uci u ring i boriti se.... Ali jbg oni su sada proslost.. Tysonov aperkat bi patosirao Klicka ko i Douglasa.... Wilder me je razocarao kada sam cuo ovo.. potpaljuje vatru samo a kada dobije priliku trt... Posle pobede nad Stivernom rekao je kako se samo zeli boriti.. A malopre procitam da je odbijo 12 miliona za borbu protiv Povetkina.. O cemu tu govori? Da imamo jos jednog klovna samo.
                        Zato sto dosta ljudi ne voli Klicka zbog njegovog stila borbe... sto je u redu. Neko voli eksplozivan mec prepun akcije, neko takticki boks itd. Ono sto nije u redu je da se izmisljaju odredjene stvari kako bi se omalovazao Klicko i slicno. Pa ne znam kakvi da su mu protivnici, neko ga je morao pobediti za ovih 10 godina. A imao je dosta dobrih protivnika, olimpijskih, svetskih, evropskih sampiona itd (sto sam vec objasnio u nekim prethodnim postovima, da se ne vracamo na to). To sto on uvek uspe borbu da uvuce u svoj ritam i pobedi bez obzira ko je protivnik, pokazuje koliko je on kvalitetan bokser. Ja bih isto tako stao u odbranu bilo kog drugog boksra kojeg postujem, ali eto, vecina ljudi ovde od prilike zna samo Klicka i jos par njih pa je to najcesce i tema diskusije.

                        Cini mi se da je Vajlder odbio 10 miliona da boksuje protiv Povetkina, to je bilo mozda pre oko mesec dana. U svakom slucaju, Povetkin 22. maja boksuje protiv Kubanca Majka Pereza, a Vajlder ce biti u obavezi da se bori protiv pobednika tog meca. Ono cega se Vajlderovi menadzeri plase jeste bidovanje (aukcija) za mec Povetkin-Vajlder ukoliko Povetkin pobedi Pereza, jer Povetkin ima veoma bogat tim, tako da ako pobede na bidovanju, Vajlder ce morati da ide u Rusiju da se bori (isto kao sto je bio slucaj sa Klickom protiv Povetkina). Videcemo sta ce se desiti, ima jos dosta vremena.

                        Originally posted by hadzovac12 View Post
                        Tysonov aperkat bi patosirao Klicka ko i Douglasa....
                        I da, Daglas je pobedio Tajsona u tom mecu.
                        Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

                        Comment


                        • Nebi Klicko mogao Tajsonu parirati.. nema sanse.. Cacko bi ga KLicko levicom onako.. Al Tajson je prebrz bio.. Lako bi mu se provukao ispod levice i nokautirao u prve 2 runde..

                          Comment


                          • Subota, 14. mart
                            SERGEY KOVALEV vs JEAN PASCAL


                            U subotu se u Bel Centru u Montrealu (Kanada) sastaju ujedinjeni (WBA/WBO/IBF) svetski sampion u polu-teskoj kategoriji Sergej Kovalev i izazivac iz Kanade i bivsi sampion Zin Paskal. Kovalev je u proslom mecu pobedio veterana Bernarda Hopkinsa i tako objedinio 3 titule. Trenutno je neporazen i ima 26 pobeda (23 KO). Paskal je bivsi svetski sampion, ima 29 pobeda (17 KO), 2 poraza, 1 remi i 1 mec bez odluke. Prosle godine je pobedio Lucijana Butea na poene u velikom mecu u Kanadi, da bi zatim boksovao kontroverzan mec bez odluke protiv Argentinca Felicijana Bolontija.

                            U uvodnom mecu se sastaju teskasi Vjaceslav "Car" Glazkov i Stiv Kaningem u IBF eliminatoru, sto znaci da ce pobednik ovog meca postati obavezni izazivac svetskom sampionu Vladimiru Klicku za sledecu godinu. Glazkov je neporazen u 20 meceva, ima 19 pobeda i 1 remi, a najveca pobeda mu je bila prosle godine protiv proslavljenog Poljaka Tomasa Adameka. Stiv Kaningem je bivsi svetski sampion u kruzer kategoriji, i ima skor od 28 pobeda i 6 poraza.

                            Evo ga i kompletan kard:

                            Sergey Kovalev vs. Jean Pascal (light heavy) - WBA/IBF/WBO championship
                            Czar Glazkov vs. Steve Cunningham (heavyweight) - IBF eliminator
                            Vasily Lepikhin vs. Isaac Chilemba (light heavy)
                            Dierry Jean vs. Carlos Manuel Reyes (lightweight)
                            Nadjib Mohammedi vs. Lee Campbell (light heavy)

                            Last edited by b64Milos; 12-03-15, 16:41.
                            Golmani - Bianconeri vs. Nerazzurri In Focus - All Time Calcio

                            Comment


                            • http://www.boxingnews24.com/2015/03/...mir-klitschko/

                              Comment


                              • Koliko vidim niste uopšte komentarisali Mejveder vs. Pakijao.

                                Jbt... ne mogu da verujem da Mejveder dobija oko 130 mil $ za 1 meč.
                                Ne znam koliko dobija Pekmen, ali je tu negde.

                                Nema šanse da neka borba može toliko da vredi.

                                Comment

                                Working...
                                X