Announcement

Collapse
No announcement yet.

EuroBasket 2017 (Opšta diskusija)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by canarian View Post
    Balticki, a Litvanci odavno ne divljaju i ne oslanjaju se na sut za 3 poena? Bukvalno su imali autoput do pobede, ovi su mogli da gledaju kako ih Porzingis sa 2.21 unosi u kos, ali ne, sto ne bi NBA igraci malo sutnuli za 3, koga je briga za pobedu.
    Pitanje je kad ce opet imati priliku da dodju do medalje. Ovo je za njih neuspeh, to su ostvarivali i sa Freimanisom i Berzinsom. Ne mesajmo suterske ekipe sa silovanjem obruca sto je narocito Bertans mladji radio, toliko da je trebalo da ga zakucaju na klupu (nema ko, znam).
    Dečko ne bi uneo u koš ni mene.

    Glavni problem Letonije je nepostojeća unutrašnja igra.
    A ne znam zašto on uvek mora da prenese loptu, zašto ovde Perperoglu recimo ne prenese loptu, pa onda je da Filipu... Mnogo se vremena gubi tako!

    Comment


    • Originally posted by mmajstor View Post
      Nije to Bagackis, nego je to "silovanje" njihov stil igre, balticki stil, od koga ne zele da odstupe. Kad im ide sut mogu da odvale bilo koga, kad im zakaze mogu isto tako i da izgube. E sad imaju i vanvremenskog Porzingisa, pa je to za poraze malo redje, al kao sto smo videli - desava se.
      Upravo, još od vremena Sovjeta Baltička igra se svodi na šut, pa šta bude kod njih svi maltene mogu za tri, sad Letonci imaju jednu mladu i talentovanu ekipu , njima još kad se prikljuci Pasečņiks koji ima samo 21 godinu i bio je 25 pik prve runde mislim da je to jedna ekipa u usponu. Svaka čast braći Slovencima, nadam se da će uzeti medalju.

      Comment


      • Ako u ekipi imas 6-7 vrhunskih sutera, od kojih su 5-6 pritom jako kilavi igraci, ti ne mozes drugacije da igras nego da prangijas. Da igraju sporiju i tvrdju kosarku, verovatno bi ih vecina ekipa urnisala. Ne mozes na silu da forsiras stil igre koji ti ne ide. Uostalom, veceras ih je SLovenija dobila jer su u potpunosti ispratili njihovo prangijanje, cak su im i dali vise trojki. Retko koja ekipa to moze.

        Comment


        • Originally posted by canarian View Post
          Balticki, a Litvanci odavno ne divljaju i ne oslanjaju se na sut za 3 poena? Bukvalno su imali autoput do pobede, ovi su mogli da gledaju kako ih Porzingis sa 2.21 unosi u kos, ali ne, sto ne bi NBA igraci malo sutnuli za 3, koga je briga za pobedu.
          Pitanje je kad ce opet imati priliku da dodju do medalje. Ovo je za njih neuspeh, to su ostvarivali i sa Freimanisom i Berzinsom. Ne mesajmo suterske ekipe sa silovanjem obruca sto je narocito Bertans mladji radio, toliko da je trebalo da ga zakucaju na klupu (nema ko, znam).
          Porzingis moju babu ne moze da unese u kos, decko ima visoko teziste i prelagan je. Zato ima tehniku beka i vanserijski sut pa moze licem prema kosu da igra, sto je i veceras pokazao. Bice da ti njega nisi bas previse gledao u Niksima.
          Everyone is entitled to his own opinion, but not to his own facts. - Daniel Patrick Moynihan

          Comment


          • Slažem se da je Porzingis izgubio na kraju meč onim idiotskim (moram tako da napisem, iako je pre toga dao 10 poena za redom) sutem za 3, u situaciji gde na minut I kusur do kraja si došao na -2 I gde su Slovenci ostali bez Vidmara. Već sledeci napad posle time-outa su odigrali na njega u reketu I lagano je poentirao pored Randolpha.
            sloboda ili ništa

            Comment


            • Cuj trebo Porzingis da ih unosi pod kos od suta se zivi od suta se i umire sta je tu komplicirano za shvatit. Iste te trojke su ih i vratile u igru vise puta,tako im je koncipirana ekipa i tako igraju nema se tu sta puno filozofirati. Isto kao sto se Porzingis nikada u svojoj karijeri nije niti ce baviti unosenjem protivnika pod kos.

              Comment


              • lepo je bilo gledati ovo takmičenju u brzom šutiranju ali ja ne bih voleo da ekipa za koju navijam igra takvu košarku
                " ko ne plati na mostu, platiće na ćupriji"

                Comment


                • Danas ocekujem dve tvrde utakmice, pogotovo Rusija - Grcka. Sto se nas tice, mislim da moramo da odigramo dosta bolju odbranu nego do sada na ep, i da im ne dozvolimo previse otvorenih suteva, jer oni od suta zive, sigurno je da cemo se dosta oslanjati na Kuzmu i Bobija, ali moramo i ubaciti nesto spolja, nadam se da ce se vise igraca razigrati kod nas da ne igra samo Bogdanovic i centri, jel nam je to jako potrebno, pogotovo mislim na igrace od 1-3. Verujem u nasu pobedu, ali nece biti ni malo laka utakmica, pogotovo ako se Italijani suterski udju dobro u mec.

                  Comment


                  • Originally posted by taliesin View Post
                    Porzingis moju babu ne moze da unese u kos, decko ima visoko teziste i prelagan je. Zato ima tehniku beka i vanserijski sut pa moze licem prema kosu da igra, sto je i veceras pokazao. Bice da ti njega nisi bas previse gledao u Niksima.
                    Nisam se dobro izrazio. Ne bi ih izgurao u kos, ali bi mogao da primi loptu blize kosu i to bi bili skoro pa sigurni poeni, jer to Slovenci nisu umeli da brane. Umesto toga, opalio je trojku van balansa, pre toga je Bertans nekoliko puta sutirao skroz nerezonski. Jedno je da lopta kruzi i da se ekipa oslanja na sut, sasvim drugo je da neko imitira Mutin Radnicki. Jucerasnja utakmica je bio horor sto se tice kosarke, narocito ono sto su Letonci prikazali. Bas sam se nadao da ce vise ekipa biti bolje vodjene na prvenstvu, a samo smo dobili reprezentativni Makabi u cetrvrtfinalu i Bertansa, Porziginsa i ostale koji su zamenili Gaudloka, Vimsa i Rada.
                    Last edited by blond; 13-09-17, 19:39.
                    You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

                    Comment


                    • Bravo, bravo, bravo!
                      Mnogo lakse nego sto sam ocekivala....nista Talijani ili nista u odnosu na nas...nebitno.
                      Idemooooo!

                      tt sa A5 u inat Mi6
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Честитке играчима и стручном штабу. Невероватно лако савладана Италија.

                        Comment


                        • Bio sam miran pred ovaj mec, ali nisam ocekivao da ih razbucamo ovako. Nasi su bas fokusirani i mentalno spremni.
                          "We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity, and it was not meant that we should voyage far". H.P. Lovecraft

                          Comment


                          • Bilo bi lepo da protiv Igora, Gorana i Luke igramo u finalu, oni ce isto biti presrecni sto je Srbija uzela zlato. [emoji3]

                            Sent from my SM-T560 using Tapatalk
                            IMG-20190614-192941
                            "A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are."
                            Shankly-Paisley-Fagan-Dalglish-Benitez-Klopp

                            Comment


                            • Srbija je sila. Bravo momci. Koje uzivanje je ovo gledati u kaficu, aktivno navijanje totalno.

                              Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

                              Comment


                              • Sve je ovo normalno!
                                Navikli smo da nas ovi momci uvek obraduju. Nema nikakve zamerke na igru, cim je stala trica Italijane pali su. Lepo smo napali centarsku poziciju Italijana, to nam je i bila glavna prednost. Bogdan los za 3 poena, ali uvek na nivou, 20+ poena, ono sto se i trazi od njega. Borba na zavidnom nivou! Spremite se Rusi. Tesko je jednu ekipu pobediti dva puta na prvenstvu!
                                Last edited by marko98; 13-09-17, 22:23.

                                Comment

                                Working...
                                X