Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP Monte Carlo 2021.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • meni je ova fotka SVE-i rafa i korona i cela sezona



    a najk-rec nemam sta ovo radi
    Wizard

    Comment


    • Originally posted by bojanaBG View Post
      Izgubi veliki majstor sljake, pa kako?
      Do ove godine, Evansov najbolji ELO ranking na sljaci je bio 89. mjesto. A najvise je zabiljzio nivo od 1793 poena. To je mnogo losije od Veselija koji ima 35 i 1979. Izgubiti od igraca tog nivo je stvarno smijurija.

      Medjutim, Evans je u MC igrao kao neko ko je u prvi 20 na sljaci. Recimo nivo Aguta koji ima 16 i 2063. Komparacije radi, Cicipas ima 6 i 2150. Novak ne bi smio da gubi ni od igraca tog nivo. Svejedno poraz ne bih nazvao smijurijom. Nekada bi Novak od igraca tog nivoa izgubio jednom u 5 godina. Danas, ako su okolnosti nepovoljne, gubi nekoliko puta godisnje.

      Comment


      • Cicipas isuvise dobar danas, a Rubljov sigurno osecao posledice teskih meceva koje je igrao prethodnih dana.
        Osvojio Cicipas prvi masters i izbio na prvo mesto race liste.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • "teških mečeva"...ma daj
          Wizard

          Comment


          • Sta je smesno?
            Hoces da kazes Rubljov nije imao teske meceve?
            pobediti Aguta i Nadala je bas lagano
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Pa smešna je i rečenica-jel stvarno treba da čekaju da neko napuni 40 godina da bi ga pobedili u lakim mečevima
              Nikakvih novosti nije bilo,igralo se na dva dobivena seta...

              Pa to je hiljadarka džisus
              Wizard

              Comment


              • Nista ja tebe ne razumem...
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • A,ok
                  Wizard

                  Comment


                  • Neka Cici zahvali koroni sto mu je sklonila Meda.

                    Comment


                    • Mnoge stvari su mu se posložile i namestile,izmedju ostalog da zahvali i sporoj podlozi jer mu je omogićila da se češće izvlači na insajd in-out forhende.
                      Last edited by Dekson; 19-04-21, 09:03.
                      Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                      Comment


                      • Ko osvoji na kraju?
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Kiki
                          Wizard

                          Comment


                          • ...

                            MC 2023 - turnir 1000

                            Agut i Zverev pobednici danas, obojica... nema odluke ko ima grdniji odevni kombo

                            Comment


                            • Davaj Rublev, davaj!

                              Comment

                              Working...
                              X