Announcement

Collapse
No announcement yet.

Hrana i piće

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa ne kapiram zasto izmislja toplu vodu ako je jelo naroda severne afrike nazvao severno africka jaja.

    Elem, recept je iz njegove emisije Gordon Ramsay's ultimate cookery course, koja je stvarno sjajna. Osim pravljenja jela daje mnogo saveta generalno za kuvanje i za baratanje raznim sastojcima. Uz emisiju ide i knjiga Ultimate Cookery Course, koja se takodje moze lako naci na torentima, i tu imate sve recepte iz emisije detaljnije napisane nego sto to obicno bude u emisiji ispricano. Pa kome se kuva...
    Originally posted by Dekinjo
    Šta mislite da su Livepulu poništili dva čista gola, a Sitiju nisu. Koliki bi bio rezultat? Pa 3:3
    Originally posted by La Jugoslavia
    Crvena zvezda je naša, iako je oteta, ona je naša, iako je okupirana. A da je oteta i okupirana, to stoji i to jeste, apsolutno se slažem.

    Comment


    • Originally posted by Lord Aleksoni View Post
      Idi begaj, jaja su za doručak.. Za ručak mora nešto jače, nemoj da se zeezamo..
      Nema mnogo izmišljanja Leksa kad se vratiš kući. Jedeš šta ima, ili izlaziš da kupuješ sastojke.

      Originally posted by bici View Post
      Guglaj: Gordon Ramsey, north African eggs. Kad si već na dobrom putu sa sastojcima, da vidiš kako to majstori rade Recept koji često spremam.
      Probaće se, samo da nije komplikovano. Volim novitete u ishrani.

      Originally posted by miloolja View Post
      Ovde ne zaboravi kumin, mmmm sjajan zacin, samo malo ako nisi navikao na njega.

      Sa jajima, koja se zapeku na kraju i povrcem imas varijantu da dodas i pasulj, prethodno do pola skuvan, malo zaljutis, ali to je vec meksicka kopa
      Dala si mi odličnu ideju da probam da dodam i kukuruz. Njega imam stalno u zamrzivaču.
      I LOVE HOUSE MUSIC!!

      Comment


      • Originally posted by bici View Post
        Pa ne kapiram zasto izmislja toplu vodu ako je jelo naroda severne afrike nazvao severno africka jaja.

        Elem, recept je iz njegove emisije Gordon Ramsay's ultimate cookery course, koja je stvarno sjajna. Osim pravljenja jela daje mnogo saveta generalno za kuvanje i za baratanje raznim sastojcima. Uz emisiju ide i knjiga Ultimate Cookery Course, koja se takodje moze lako naci na torentima, i tu imate sve recepte iz emisije detaljnije napisane nego sto to obicno bude u emisiji ispricano. Pa kome se kuva...
        Pa jelo je poznato pod nazivom šakšuka, ono svetski poznato, ne lokalno, pa mi je bas bzvz menjanje imena, ali po tome su ti sefovi znani, cesto sam to vidjala. Kad procitam tako taj njegov naziv, ne znaci mi nista, pod pravim znaci sve.

        Inace Remzi je sajan kuvar, nema zbora.


        Stavi i suljpa zola, sta si se uhvatio tog kukuruza : ))
        Znas kako dobra kombo pasulj u tom povrcu, paradajzu, ukrckan, zacinjen, naravno sve je dovoljno gusto i onda samo napravis gnezda za jaja... ukus je pffff
        Promeni malo
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Originally posted by z0La View Post
          Nema mnogo izmišljanja Leksa kad se vratiš kući. Jedeš šta ima, ili izlaziš da kupuješ sastojke.



          Probaće se, samo da nije komplikovano. Volim novitete u ishrani.



          Dala si mi odličnu ideju da probam da dodam i kukuruz. Njega imam stalno u zamrzivaču.


          "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
          Meša Selimović

          Comment


          • A Zola ne pričaš kako se u prvi mrak krkaju med i orasi
            DALE 1992-2020
            NIKAD ZABORAVLJEN

            Comment


            • sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by Jax Teller View Post
                A Zola ne pričaš kako se u prvi mrak krkaju med i orasi
                I zalivaju "jecmenom vodom" ....
                "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                Meša Selimović

                Comment


                • Moja vecera... taljatele karbonara i naravno ladna tamnjanika



                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by miloolja View Post
                    Stavi i suljpa zola, sta si se uhvatio tog kukuruza : ))
                    Znas kako dobra kombo pasulj u tom povrcu, paradajzu, ukrckan, zacinjen, naravno sve je dovoljno gusto i onda samo napravis gnezda za jaja... ukus je pffff
                    Promeni malo
                    Probaće se i to. Sve što nije komplikovano, a deluje zdravo...isprobaće se.


                    Originally posted by Jax Teller View Post
                    A Zola ne pričaš kako se u prvi mrak krkaju med i orasi
                    Ne budi bezobrazan Jax.

                    Još uvek mi ne trebaju med i orasi. Med koristim samo ujutru kad pijem prvu vodu.
                    Last edited by z0La; 08-03-19, 20:07.
                    I LOVE HOUSE MUSIC!!

                    Comment


                    • Originally posted by z0La View Post
                      Probaće se i to. Sve što nije komplikovano, a deluje zdravo...isprobaće se.




                      Ne budi bezobrazan Jax.

                      Još uvek mi ne trebaju med i orasi. Med koristim samo ujutru kad pijem prvu vodu.
                      "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
                      Meša Selimović

                      Comment


                      • Trebalo bi ipak obratiti paznju na kolicinu jaja. Jedno jaje sadrzi duplo vise holesterola od dozvoljene kolicine na dnevnom nivou. Previse holesterola ubija srce.

                        Comment


                        • Originally posted by limun View Post
                          Trebalo bi ipak obratiti paznju na kolicinu jaja. Jedno jaje sadrzi duplo vise holesterola od dozvoljene kolicine na dnevnom nivou. Previse holesterola ubija srce.
                          Sve zavisi od čoveka do čoveka.

                          Zdrav, aktivan čovek neće imati problema ako pojede 10ak jaja sedmično. Čak i više. Dok ljudi sa dijabetisom, ili nekim srčanim problemima ili uopšte hroničnim problemima ne bi trebalo to da rade.

                          Takođe zavisi i šta se jede pored jaja. Ako se generalno jede hrana sa malim % holesterola, onda jaja nisu problem. A ako čovek cepa svaki dan hranu bogatu holesterolom, onda se svakako ne preporučuje veliki broj jaja.

                          I čitao sam na više sajtova da jedno jaje sadrži 60ak % dnevne doze holesterola.

                          Ja vadim rezultate redovno(jednom godišnje). Svaki put mi je holesterol bio dosta ispod granice. A jedem sedmično između 10-15 jaja. Sve zavisi od čoveka do čoveka.

                          Ima li neko iskustva sa kinoa semenom ili žitaricom, šta je već?

                          Svugde ga hvale da je veoma zdravo. Ali je isto tako i skupo.
                          I LOVE HOUSE MUSIC!!

                          Comment


                          • Kinoa se ubraja u zitarice i jako je zdrava, ima puno proteina, a ja je koristim uglavnom za tzv.salate, i to crvenu kinou, skuvam i izmesam sa povrcem i zacinima.
                            A pogotovu je volim sa avokadom.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Ja volim da jedem godzi bobice sa slagom.
                              Svaki dan pocinjem tako.

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Kinoa se ubraja u zitarice i jako je zdrava, ima puno proteina, a ja je koristim uglavnom za tzv.salate, i to crvenu kinou, skuvam i izmesam sa povrcem i zacinima.
                                A pogotovu je volim sa avokadom.
                                Uhh, znači ima više vrsta kinoe? Npr. ako bi hteo da je dodam u ovsenu kašu, morao bi prvo da je skuvam?

                                Moram malo vise da istražim pre upotrebe.
                                I LOVE HOUSE MUSIC!!

                                Comment

                                Working...
                                X