Announcement

Collapse
No announcement yet.

KK Crvena Zvezda MTS

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da je neko od Zvezdinih igraca kao Gagic na pocetku meca povredio Reglanda pisalo bi se o tome noc i dan.

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

    Comment


    • Nekoliko utisaka sa derbija:

      - prvo bi se zahvalio komsijama na kupovini 1000 karti, znacila nam je ta finansijska pomoc. Nemojte se ustrucavati ni sledecih godina to da radite. Covek da pozeli takve goste, daju novac a ne dodju
      - drugo bi se zahvalio Trinkijeriju. Vidite sta znaci iskusan trener, kako je podjebavacki "krenuo" na Filipa, pa mu ovaj vratio na terenu. Bravo majstore. Samo da se ne seti i krene nekog svog igraca da proziva...

      Tomic je odradio doktorski pripremu meca. Ponistio je onu skupocenu prevaru kao taksenu marku. Do povrede Reglanda mi smo delovali tako mocno i igrali jebacku kosarku da komsije nisu znale sta ih je snaslo. 11:2 za prvih 5-6 minuta igre. Delovalo je kao da ce utakmica da se zavrsi sa 72:43 rezultatom. Medjutim povreda Reglanda, njegova zelja da igra uprkos povredi(covek manje u odbrani i covek manje u napadu) nas je prilicno kostala momentuma. Narocito u trecoj cetvrtini kada je Regland isao samo pravolinijski, cak nije ni mogao da se demarkira od svog cuvara.
      Odlicna promena taktike u toku utakmice i prilagodjavanje teskoj povredi prvog pleja i najboljeg igraca. Bravo Milane. Igraci nisu padali duhom iako takve povrede znaju da uticu i na tim, ali je Filip odlicno komandovao nasom igrom, uprkos svemu: mali, zdepast, debeo, kratki udovi, nema brzinu ali je srcem odigrao na, cini mi se, 150% svojih mogucnosti.

      Na kraju o sudjenju. Uopste nisam zadovoljan. Sreca pa je Belosevic malo korigovao onu dvojicu pe*era(karakterna osobina) inace bi bilo katastrofalno. Doduse jeste morao da se izvinjava klupi KKP posle jedne odluke...ali dobro velikodusni ste vi, pa cete mu oprostiti.
      Sudjenje je bilo tacno takvo kako sam ocekivao Odzo i Beron po 3 licne vec pocetkom druge cetvrtine (bravo Milane i za ovo prilagodjavanje), par faulova u napadu, nekoliko faulova sviranih u odbrani za povlacenje igraca za dres, iako se takvi startovi na drugoj strani nikad ne sviraju - cak i ako igrac podigne ruku da prizna faul, Pejdz kada je faulirao igraca na 40s pre kraja utakmice na +5 za nas, da je sudija svirao faul to bi i bio kraj meca, ne bi se ni igrao produzetak. Ali to je Javor. Bilo je jos nekih gresaka na obe strane ali mislim da to nisu tendencije.
      Nadam se da cemo u sledecem mecu imati bolje sudjenje

      P.S.
      Kakva je ono taktika da ne dozvoljavas bilo kakav pokusaj suta za 2 poena?!?!? Alo majstori... pa meni je zao samo sto nisu bile bolje sudije pa da odsude svih 20 namernih prekrsaja. Alo majstori pa i ne pokusavate da bar malo idete na loptu kod prekrsaja(doduse ocekivaano obzirom da je Blavor sudija). Ja ne znam da li bi mogao uopste da navijam za tu grupaciju mesara. Pa vaseg Jankovica (koji ne bi pogodio slobodno ni da mu zivot zavisi od toga) smo nekoliko puta pustili da poentira kada je se lepo izborio za poziciju a bar njega bi bilo logicno faulirati mesarskim faulovima. Cestitke momci sto ste ostali kosarkaski igraci i sto vam je igra ispred "pobede po bilo koju cenu"

      Comment


      • звездашка јавност, која није успела да се нађе међу зидинама храма кошарке, синоћ је имала прилику да сведочи невиђеном скандалу презентованом на националној телевизији. можда ће позитиван резултат замаскирати оно што смо чули, али звездашка јавност то сигурно неће заборавити.



        наиме, као што је већ познато, доигравање аба лиге преноси и телевизија неког новог назива али изгледа старих навика. коментаторски двојац, иван тешановић и пре свега милош шарановић, је синоћ злоупотребио национално благо и овој телевизији, бар на два сата, доделио и име клубског канала (оног у црно-белим бојама). мислили смо да су такви коментари могући само на неком другом месту, и оквиру споредних видео канала на друштвеним мрежама. али преварили смо се – све то је могуће чути и на националној телевизији. синоћ су гледаоци имали прилике да чују:



        након тројке берона: „ево га опет овај берон“,
        након једног фаула: „не личи на онај старт лазића над ренфроом“
        након још једне тројке берона: „невероватно“,
        током паузе: „вређају новицу који само жели да победи“
        … мук након звездиних кошева и одушевљење након партизанових, поени звезде су били само због „грешке одбране“, а партизанови “ дело мајстора кошарке“.

        своју фашистичку теорију прокламованој у оквиру гтр покрета синоћ су демонстрирали константним потенцирањем речи „странац“, што ако је звездин аутоматски постаје и „добро плаћен странац“. чак и да није очигледне навијачке обојености, тв пренос је био без иједне компетентне кошаркашке изјаве. Kошаркашко незнање су прикривали фоскулама (у једном моменту је и ренфро постао регланд), а у пар наврата сасвим очигледно стали у страну свог омиљеног клуба.

        гтр мимикрија – од сада и на националној телевизији!
        Last edited by VLADIMIR PERIC VALTER; 25-03-19, 09:59.

        Comment


        • Zanimljiv tekst sa drugog foruma.

          Comment


          • Ako cu da biram komentatore - uvek biram Edina i Koleta.
            "Brini se više za svoju savest, nego za svoj ugled. Jer savest je ono što ti zaista jesi, a ugled je ono što drugi misle o tebi. A ono što drugi misle o tebi… to je njihov problem."
            Meša Selimović

            Comment


            • Originally posted by VLADIMIR PERIC VALTER View Post
              Zanimljiv tekst sa drugog foruma.
              I istinit. Komentarisao sam u toku prenosa. Budale. Videlo se iz aviona

              Comment


              • Ma kakva crna Milanova taktika, jos jednom je pokazao kakav je dunster u skladu sa svojim karakterom.
                Nas raspad nije direktno vezan za Reglandov izlazak s obzirom da ga je Covic odlicno zamenio. Sta vise u pojedinim momentima je u napadu bio i najbolji igrac koji nas je pokrenuo. Nas raspad je vezan za to sto su se oni povezali u napadu i jos jednom nam pokazali koliko smo nemocni u odbrani pika. Razvalili su nas u tome a Tomic celu sezonu nema odgovor na to. Odbrana nam je bas losa, i tu Covic sa Cirbesom i Odzom su nam slabost koji ce svi koristiti. Onaj zadnji napad i odluka da se ne pravi faul je samo primer kako je Tomic izgubljen u vremenu i prostoru. Dobrica je negde zaboravio, a o Nenadicu kao najavljenom drugom pleju vec niko ne razmislja.

                Celu sezonu se govori - sta ako nam se povredi Regland za plej of, i evo to se sad i desava....a covek dovodi promasaj u vidu KC Riversa na poziciji gde vec imamo buljuk igraca. Samo bih uzeo sa rezervom onaj info o tezini povrede Reglanda jer smo u sred plej-ofa a tada se igraju razne psiholoske igrice. Daj boze da je to u pitanju, jer tesko da ce Filip moci u kontinuitetu da pruzi onakve partije. Ono sto nas je izvuklo jeste publika koja je dala tu energiju domacim igracima koji vrlo dobro razumeju kakvu utakmicu igraju....tesko da Tomic sa svojim karakterom moze motivisati i napaliti igrace vise nego Trinkijeri. Ono sto se iz aviona vidi jeste da su oni mnogo gladniji od nas.

                Comment


                • Žalili su se ljudi da su i derbi u fudbalu na sličan način komentarisali. Juče sam gledao snimak, Edin i Kole su bili odlični.

                  Ako neko želi evo mu da odgleda finiš produžetka i bravure Berona.

                  Comment


                  • Originally posted by mmajstor View Post
                    Ono sto se iz aviona vidi jeste da su oni mnogo gladniji od nas.
                    Sigurno da njima više zavija stomak, ali što se tiče ove utakmice borbeni su bili i naši. Ne samo domaći igrači nego i stranci su do maksimuma naoštrili svoju borbenost. Takva borba mora i u drugoj utakmici biti, znoj liti i do pobede stići, a večeras navijamo da izgube Đetići.

                    Comment


                    • Originally posted by mmajstor View Post
                      Ma kakva crna Milanova taktika, jos jednom je pokazao kakav je dunster u skladu sa svojim karakterom.
                      Nas raspad nije direktno vezan za Reglandov izlazak s obzirom da ga je Covic odlicno zamenio. Sta vise u pojedinim momentima je u napadu bio i najbolji igrac koji nas je pokrenuo. Nas raspad je vezan za to sto su se oni povezali u napadu i jos jednom nam pokazali koliko smo nemocni u odbrani pika. Razvalili su nas u tome a Tomic celu sezonu nema odgovor na to. Odbrana nam je bas losa, i tu Covic sa Cirbesom i Odzom su nam slabost koji ce svi koristiti. Onaj zadnji napad i odluka da se ne pravi faul je samo primer kako je Tomic izgubljen u vremenu i prostoru. Dobrica je negde zaboravio, a o Nenadicu kao najavljenom drugom pleju vec niko ne razmislja.

                      Celu sezonu se govori - sta ako nam se povredi Regland za plej of, i evo to se sad i desava....a covek dovodi promasaj u vidu KC Riversa na poziciji gde vec imamo buljuk igraca. Samo bih uzeo sa rezervom onaj info o tezini povrede Reglanda jer smo u sred plej-ofa a tada se igraju razne psiholoske igrice. Daj boze da je to u pitanju, jer tesko da ce Filip moci u kontinuitetu da pruzi onakve partije. Ono sto nas je izvuklo jeste publika koja je dala tu energiju domacim igracima koji vrlo dobro razumeju kakvu utakmicu igraju....tesko da Tomic sa svojim karakterom moze motivisati i napaliti igrace vise nego Trinkijeri. Ono sto se iz aviona vidi jeste da su oni mnogo gladniji od nas.
                      Hmmm ne bih se slozio a probacu i da obrazlozim. Filip je bio ocajan u prvom poluvremenu. Filip je krenuo da igra tek kad je Milan probao sa Davidovcem na 4. To je jedna genijalna odluka ma koliko neko ne voleo Tomica. Genijalna odluka u teskom momentu. A jednostavno je mogao kao i do sada da forsira Stratosa na 4, posto nam Faje i Borisa nista nisu donosili na toj poziciji.
                      Nas raspad krajem druge i pocetkom trece cetvrtine je direktna posledica povrede Reglanda. Ako se vratis i pogledas utakmicu jos jednom videces nacin na koji se Regland krece u napadu i u odbrani. On jednostavno ne moze da se demarkira od svog cuvara. Faul na 40s pre kraja druge cetvrtine je cista posledica frustracije da demarkacijom ne moze ni loptu da primi. Vise je napada organizovao KC u tom periodu nego Regland.

                      Za pravljenje faula bi se samo delimicno slozio. Ne postoji dobra odluka u tom periodu. Postoje treneri koji brane napad i treneri koji zele sami da odlucuju. Legitimno je i jedno i drugo resenje. Mogu da se slozim da bi, mozda, nama bilo logicnije da posto smo bolji napadacki nego odbrambeno, probamo da sami odlucujemo ali apsolutno i razumem da je hteo da se brani. Tesko je postici poene na kraju. Narocito kada ti je prvi plej povredjen i morao bi da improvizujes jer ne mozes da radis akcije koje si uvezbavao
                      Da smo odlucili da pravimo faul to je trebalo uraditi na pocetku napada pa onda ostaviti vremena 7-8s za napad. Odlicna je i odluka Odza da ne napravi svoj peti faul jer nam je trebao u produzetku. Narocito sto je i Cirbes imao 4 faula.

                      Slazem se i da nam je odbrana pika bila losija ali i to je posledica nekih desavanja na terenu. Brza 3 faula za Odza, lose utakmice i za Fajea i za Borisu(samim tim nepostojeca strana pomoci). Filip koji jednostavno igra losu odbranu i to ne samo odbranu pika. Ali sve su to iznudjena resenja jer jednostavno verujem da nije bilo ni planirano da Filip igra skoro 30 minuta. Sta je realna zamerka za Tomic: zasto nije probao da objasni nasim igracima da cuvaju prodor Renfroa u levu stranu, posto je on celu utakmicu igrao na isti nacin, laznjak na desnu stranu pa prodor na levu gde sledi ili asistencija pod kos ili realizacija. Njemu je to jaca strana i trebalo ga je usmeravati na desnu stranu. Trebalo je mozda rizikovati i sa cuvanjem ispod bloka i bar tako resiti njegov prodor

                      Kad vec pominjes Trinkijerija, ja da sam recimo navijac KKP mnogo bi mu zamerio recimo sto nije probao Sija na Davidovcu jer je bilo ocigledno da Novica/Jankovic/Lendejl ne mogu da ga isprate nogama. Ali on je tvrdoglavo drzao po 2 PF i jednog C na terenu.
                      Ja nisam video tu njihovu vecu glad. Mi smo njih ovu utakmicu pobedili srcem. Skoro sva nasa priprema meca je pala u vodu povredom Reglanda. Cela utakmica je bila improvizacija improvizacije. Jedino ako te "pali" ono psovanje zivog i nezivog od strane Novice i ono arlaukanje i klimanje glavom Marinkovica
                      Ja kad vidim da Lazic postigne prvu trojku ili kad neki njihov krene da klima glavom znam da je to to. Da sigurno pobedjujemo.To je neki aksiom. Zabrinuo sam se malo kad je Lazic promasio prve 3 trojke.

                      P.S. Oduzih ali sam hteo sto detaljnije da objasnim "slucaj". Dotakao bi se i Reglanda i skrivanja povrede. Nisam siguran da je to tacno u ovom slucaju jer povreda meniskusa se upravo ispoljava ovako kako je se ponasao Regland. U stanju je da trci pravolinijski bez bolova. Bilo kakvo skretanje izaziva bol u kolenu. Takva povreda zahteva bar 2-3 nedelje terapije. Mozda ubrza malo ona nasa doktorka sa onom placentom...ne znam ni da li to moze uopste da deluje...

                      Comment


                      • Izvinjavam se zbog duple poruke ali ovo jednostavno ne pripada prethodnoj poruci:
                        Onaj fasisoidni GTR treba zabraniti, ko je gledao prenos na O2 vidi sta pravi od ljudi. Obicne neobjektivne morone koji su cak zaboravili i kosarkaska pravila.

                        Comment


                        • Nisam ispratio bas najbolje - ko je cuvao Davidovca...zasto Jankovic/Lendejl koje su petice?
                          Glad se nekako oseca po ponasanju i na terenu i van terena...moguce da je zato sto je njima veci broj mladjih igraca na terenu nego kod nas. Vanja Marinkovic se raspadao celu sezonu a protiv nas odigra bez greske. Njihovi stranci mi deluju nekako nalozeniji, vise se raduju kad pogode, vise se nerviraju kad promase. Od Cirbesa sam tu ocekivao najvise a on se pogubio.

                          Aksiom je da Lazic pogodi trojku, ali iz coska
                          A daj boze da nisi u pravu za Reglanda inace smo nagrabusili.

                          Comment


                          • Stani, jesam li ja lud ili vi upravo ignorisete cinjenicu da smo mozda ostali bez Reglanda za ovaj plej of?

                            Comment


                            • Sacekajmo potvrdu iz kluba...jedini ko je nesto objavio na temu Reglanda je tegi...a kod njega je to vise "sto je babi milo..."
                              "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

                              Comment


                              • Pa ne znam ni ja. Trinkijeri je tako odlucio. Vrlo je neobicne petorke imao. Mec zapoceo sa 2 PF ( Novica i Jankovic I ) i 1 C (Gagic). Dugo vremena je igrao sa 3 teskasa. Tada kad je Davidovac dosao do izrazaja, igrao je sa 2 C( Lendejl i Jankovic II ).
                                Ajde Lendejl moze i da igra cetvorku ali sigurno ne moze da isprati Davidovca. Pa kombinacija Jankovic I, Jankovic II i Novica.
                                Moja najbolja pretpostavka je da je probao da zaustavi ofanzivni skok KKCZ. Nisam siguran koliko je to bilo mudro. Razigrao nas je tako.

                                Eto koliko se perspektive mogu razlikovati a ista utakmica. Jeste da je Cirbes bas spustio ocekivanja sa svojim partijama, ali odavno on nije odigrao bolju utakmicu. Imao je on zara u sebi, trudio se. Cak je dozvolio onaj nepotrebni lakat gde je trebao dobiti tehnicku

                                Comment

                                Working...
                                X